Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

To widzę, że nie jestem sam - u mnie też padło - w sumie fajnie bo parę żółtych dostałem to może na lokacji znów dostanę. Fajnie by było jakby jeszcze jakieś przydatne leciały - a non stop lecą mi kostury albo kusze, a barbkowi to potrzebne jak ... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2012 o 21:29, lRayl napisał:

OMG. Dzięki. Zapomniałem, że AH pobiera 15%.:/ No cóż, na szczeście myślę, że stracić
nie straciłem, bo kupiłem też trochę tańszych za 100/200.


Heh. Miałeś całkiem fajny pomysł, ja na to wpadłem chyba podczas drugiego dnia spędzonego wraz z grą, ale po głębszej analizie pomysłu zrozumiałem, że prowizja wszystko psuje ;) Nie ma co, Blizzard jednak się dobrze zabezpieczył przed takimi rzeczami, plus dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 21:48, Nefthis27 napisał:

taa mi na wizardzie leca same kusze;p

Mój ostatni rajd wizardem na Aziego to żółte 3 kusze i 1 łuk... Co z to za faworyzowanie DH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2012 o 22:00, SmokeY napisał:

Mój ostatni rajd wizardem na Aziego to żółte 3 kusze i 1 łuk... Co z to za faworyzowanie
DH?



Przypadek, ja mógł bym mówić, ze leci mi złom dla Monka tylko, nawet mi na normalu poleciała jedna legendarka dla monka na 16 poziom bodajże =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 22:05, Pietro87 napisał:

Przypadek


Niezupełnie. Odnoszę wrażenie, że szanse na wypadnięcie sprzętu dedykowanego klasie, którą gramy (czyli np. kusze dla DHa) są niższe, niż szanse na wypadnięcie czegoś dla pozostałych klas. Moja Hunterzyca praktycznie nie dostaje nic z Rare''ów dla siebie, natomiast skrzynię mam wypełnioną po brzegi ekwipunkiem dla Barba czy Wizarda (a zatrzymuję tylko rzeczy, które naprawdę się mogą przydać, np. topór +siła). Nie wiem, czy to przypadek, równie dobrze Blizzard mógł w ten sposób chcieć nakłonić graczy do wypróbowania różnych klas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 22:21, Ring5 napisał:

> Przypadek



Nie nie źle mnie zrozumiałeś.
Ja napisałem, że to przypadek, ze na wizzie lecą mu tylko kusze dla DH.
Natomiast już całej sytuacji, że lecą nam itemy dla innych klas niż nasza nigdy mianem przypadku nie określałem - bo jest to zdecydowanie zabieg celowy.
Blizzard główne siły pokłada w AH [tu mają sie skupić znudzeni WoWem farmerzy i inne pokemony, real money AH posiada prowizje, mniejsze czy większe - posiada, wkręcając w market D3 miliony graczy nawet głupi 1 euro czy 15% od transakcji za itemy typu resource przy tych ilościach ludzi dać może w rocznym rozrachunku krocie].

Czy ktoś to lubi czy nie - Diablo 3 jest i będzie grą dla farmerów.

Co nie znaczy, że nie da się w to "wbijać" i dalej czerpać z tego h&s''a masy frajdy, bo się da.
Razem ze swoimi znajomymi, ot co :)

P.S.
Dorzuć mnie w wolnej chwili na listę : Zekzt#2681

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 22:21, Ring5 napisał:

> Przypadek

Niezupełnie. Odnoszę wrażenie, że szanse na wypadnięcie sprzętu dedykowanego klasie,
którą gramy (czyli np. kusze dla DHa) są niższe, niż szanse na wypadnięcie czegoś dla
pozostałych klas.


Policzyleś to, czy też wszystko opiera się na wrażeniu wyniesionym z mnogości przedmiotów dla innych klas?

Policz, zobaczymy, ile dla jakiej klasy ci tego wypada. Trzeba oczywiście także policzyć ufność etc. etc. etc., aby twoja teoria była słuszna ;)

Wątpię, aby Blizzard imał się takich głupich trików na zachęcenie do gry. Uwierz, istnieją inne sposoby, a przedmioty, które akruat trzymasz w stashu nie znaczą praktycznie nic, bo przecież i tak mają wymagania na level, poza tym rozwija się równolegle kowala, a co najważniejsze, mamy do dyspozycji przepełniony żółtym dom aukcyjny.

Serio, zacznij liczyć, bo nie masz nic na poparcie takich tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2012 o 22:48, lookazh napisał:

Serio, zacznij liczyć, bo nie masz nic na poparcie takich tez.



Liczyć mi się nie chce, aczkolwiek mogę ci z miejsca podać, że na akcie 3cim wypadło mi dobrze z kilkadziesiąt zółtych gratów [kusze, topory, itemów dla monka w pytę i deko łącznie z jedna legendą] i raptem jeden Wand...

A czy Blizz ima się takich marnych tanich trików - w przypadku próby zarobienia floty na AH to wcale nie jest taki marny trik.
Bo będziesz musiał coś sprzedawać, żeby coś kupować - rozwiązanie idealne :)
I całe to pieprzenie, ze ten real money ah to tylko dla bezpieczeństwa graczy i w ogóle niech sobie w kieszeń wsadzą.
Dla bezpieczeństwa i wygody graczy starczył by ten AH który mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym zastąpić Smoke Screen? Bo nawet po nerfie i tak ciekawszego rozwiązania znaleźć nie mogę.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 22:54, Pietro87 napisał:

A czy Blizz ima się takich marnych tanich trików - w przypadku próby zarobienia floty
na AH to wcale nie jest taki marny trik.
Bo będziesz musiał coś sprzedawać, żeby coś kupować - rozwiązanie idealne :)
I całe to pieprzenie, ze ten real money ah to tylko dla bezpieczeństwa graczy i w ogóle
niech sobie w kieszeń wsadzą.
Dla bezpieczeństwa i wygody graczy starczył by ten AH który mamy.


Bllizard od poczatku mowil ze kluczem do dobrego gearu bedzie handel z innymi graczami, a nie grindowanie. Mi tez leci masa itemow szczegolnie do Monka i DH. Zbroja, Mojo, Topor, Helm mam z aukcji dla mojego Witch Doctora. Co do AH za kase mysle ze jest pelno takich ludzi ktorzy mysla podobnie jak Ty wiec zwykle aukcje az tak na tym nie ucierpia i nadal handel za gold bedzie sie dobrze rozwijal, bo wiekszosc nie bedzie chciala wydawac prawdziwej kasy, choc napewno znajda sie i tacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ?
Jeśli zobaczę, że jakiś rare albo legendary z konkretnymi układami i nominalnymi wartościami statów chodzi na AH za realna kase np za 30-50 dolców za chiny nie sprzedam go za gold tylko będę tam szukał kupców....

Skoro mogę coś zarobić na graniu w realu - czemu nie.

I tu real money AH zabije ten za gold.

Postaw sie w takiej samej hipotetycznej sytuacji - co ty byś zrobił hmmm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może i głupie pytanie ale jak zapisać grę oprócz punktu kontrolnego ? latam jak głupi po lokacjach a zapis niezwykle rzadko, czasem szkoda tracić wszystkiego zdobytego, zarobionego jak trzeba z gry wyjśc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2012 o 22:54, Pietro87 napisał:

Liczyć mi się nie chce, aczkolwiek mogę ci z miejsca podać, że na akcie 3cim wypadło
mi dobrze z kilkadziesiąt zółtych gratów [kusze, topory, itemów dla monka w pytę i deko
łącznie z jedna legendą] i raptem jeden Wand...


Ale dla mojego doctora też wypada raz na ruski rok przedmiot KLASOWY, bo jest klas tyle, że dla każdej wypaść coś musi. A dodam, że dla Barbariana wypadł mi przedmiot tylko jeden!

Dnia 23.05.2012 o 22:54, Pietro87 napisał:

A czy Blizz ima się takich marnych tanich trików - w przypadku próby zarobienia floty
na AH to wcale nie jest taki marny trik.


Zapominasz chyba, że każdy jest w tej samej sytuacji, czyli gra swoją klasą. Jeżeli przyjąć, że każdemu wypada więcej rzeczy dla klas innych, to przy dodatkowym założeniu równego rozkładu klas per gracze, to sumarycznie jest po tyle samo przedmiotów dla każdej klasy

Jeżeli wykryte byłoby zaburzenie, o ktorym mówisz, Blizzard musiałby nieprzyjemnie się tłumaczyć. Naprawdę, teoria z kosmosu.

Dnia 23.05.2012 o 22:54, Pietro87 napisał:

Bo będziesz musiał coś sprzedawać, żeby coś kupować - rozwiązanie idealne :)
I całe to pieprzenie, ze ten real money ah to tylko dla bezpieczeństwa graczy i w ogóle
niech sobie w kieszeń wsadzą.


Dlaczego mają sobie wsadzić? Przecież kwitnął handel postaciami/przedmiotami i wielu ludzi było oszukiwanych. Gracze dostaną to samo, będa mogli kupiować za real cash i w dodatku BEZPIECZENIE. To prawda, Blizzard nie chwali się za bardzo, jak dużo z tego może zarobić, ale nie musi tego wcale robić. Zatem nie masz kompletnie racji, bo Blizzard kusi pzrede wszystkim bezpieczeństwem i ma co do tego rację.

Dnia 23.05.2012 o 22:54, Pietro87 napisał:

Dla bezpieczeństwa i wygody graczy starczył by ten AH który mamy.


Nieprawda. Niektórzy aby na nim kupić, musieliby i tak ryzykować kupieniem dużej ilości golda poza grą za real cash.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 23:57, filip1-1 napisał:

może i głupie pytanie ale jak zapisać grę oprócz punktu kontrolnego ? latam jak głupi
po lokacjach a zapis niezwykle rzadko, czasem szkoda tracić wszystkiego zdobytego, zarobionego
jak trzeba z gry wyjśc.

Pewnie że głupie, zwykle zapisuje się automatycznie (od tego właśnie jest 10 sekund przy wylogowywaniu się), punkt kontrolny ustala ci jedynie miejsce respawn''u po śmierci lub po ponownym załadowaniu gry, dla pewności możesz wrócić do miasta i wtedy się wylogować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 23:57, filip1-1 napisał:

może i głupie pytanie ale jak zapisać grę oprócz punktu kontrolnego ? latam jak głupi
po lokacjach a zapis niezwykle rzadko, czasem szkoda tracić wszystkiego zdobytego, zarobionego
jak trzeba z gry wyjśc.


To nie tak działa.

Checkpointy to punkty fabularne, od których możesz potem wznowić rozgrywkę nie cofając się np. do początku aktualnego questa. W nowej grze będziesz miał wylosowane wszystkie mapy na nowo, zapełnione potworkami i przedmiotami. Zaczniesz jednak od momentu fabularnego, w którym miałeś ostatniego checkpointa. Zauważ, że zwykle są one przy wejściach do nowych lokacji po uzyskaniu nowego zadania w quescie.

Wszystko, co zdobędziesz, zapisuje się na bieżąco. Nic nie stracisz, wylogowując się z gry długo po ostatnim checkpoincie. Po prostu będziesz musiał jeszcze raz najwyżej przejść spory kawałek nowo wylosowanej mapy w nowej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 00:01, DarkWolf_PL napisał:

> może i głupie pytanie ale jak zapisać grę oprócz punktu kontrolnego ? latam jak
głupi
> po lokacjach a zapis niezwykle rzadko, czasem szkoda tracić wszystkiego zdobytego,
zarobionego
> jak trzeba z gry wyjśc.
Pewnie że głupie, zwykle zapisuje się automatycznie (od tego właśnie jest 10 sekund przy
wylogowywaniu się), punkt kontrolny ustala ci jedynie miejsce respawn''u po śmierci lub
po ponownym załadowaniu gry, dla pewności możesz wrócić do miasta i wtedy się wylogować.

Czyli rozumiem, że jak się wyloguje w danym momencie po odczekaniu tych 10sec to później po zalogowaniu będę w tym samym miejscu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 00:01, DarkWolf_PL napisał:

Pewnie że głupie, zwykle zapisuje się automatycznie (od tego właśnie jest 10 sekund przy
wylogowywaniu się), punkt kontrolny ustala ci jedynie miejsce respawn''u po śmierci lub
po ponownym załadowaniu gry, dla pewności możesz wrócić do miasta i wtedy się wylogować.


Absolutnie nie po to jest te 10 sekund. Ono służy zapobieganiu ucieczkom przed trudnymi walkami, czy to z potworkami, czy z graczami w PvP. Dzięki temu nikt nie będzie taką "nieuczciwą" ucieczką ratował swojej postaci.

Jak widzisz, nie należy zbyt łatwo kogoś osądzać o glupotę, bo samemu można też głupotą się wykazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się