Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

A ja to się zastanawiam nad czymś innym - od jakiej kwoty mnie Urząd Skarbowy zacznie ścigać za handel itemami na RMAH? XD Bo w sumie to jeśli obecne tempo zarabiania się utrzyma chociaż przez 3-4 dni to można dobić do minimalnego wynagrodzenia ustawowego xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 01:52, ziptofaf napisał:

A ja to się zastanawiam nad czymś innym - od jakiej kwoty mnie Urząd Skarbowy zacznie
ścigać za handel itemami na RMAH? XD Bo w sumie to jeśli obecne tempo zarabiania się
utrzyma chociaż przez 3-4 dni to można dobić do minimalnego wynagrodzenia ustawowego
xD

Wszystkie pieniądze są na paypal, skarbówka raczej jest zainteresowana kontem bankowym do paypal nie zagląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 01:59, gracz_155 napisał:

Wszystkie pieniądze są na paypal, skarbówka raczej jest zainteresowana kontem bankowym
do paypal nie zagląda.


Ehem....
Od dłuższego czasu PayPal jest już oficjalnie otwarty w Polsce i jako taki jest traktowany jak każdy inny bank i nasze prawo wymusza na nim udostępnianie wglądu do kont użytkowników. Zwłaszcza że sam regulamin PayPala o tym wspomina.

I tak się poważnie zastanawiam jak tu przypadkiem nie wpaść w jakieś grzywny czy kary. Bo jasne, możemy do 1000 zł miesięcznie zarabiać i nic z tego tytułu nie płacić ale biorąc pod uwagę że jeśli sprzedam cały swój ekwipunek i wszystko co ma realną wartość na AH to mogę tą kwotę przekroczyć (skoro jedna broń idzie za ponad 100 euro...). I się zrobi nieciekawie...

Zwłaszcza że przecież z PayPala potem przelejesz to pewnie na swoje własne konto bankowe ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2012 o 22:29, Braveheart napisał:

Nie zdziwiłbym się jakby niektórzy zaryzykowali zwolnienie się z pracy w której robią
np za 1300 by siedzieć przed kompem i farmic i sellowac na RMAH :D


Tiaaa nieopodatkowana kasa do której skarbówka się nie przyczepi... problem w tym że można machnąć się na ubezpieczeniu zdrowotnym (no chyba że zarejstrujemy się w PUP''ie)
Już widzę jak farmerzy w d3 odkładają sobie do emerytury xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 02:07, ziptofaf napisał:

> Wszystkie pieniądze są na paypal, skarbówka raczej jest zainteresowana kontem bankowym

> do paypal nie zagląda.

Ehem....
Od dłuższego czasu PayPal jest już oficjalnie otwarty w Polsce i jako taki jest traktowany
jak każdy inny bank i nasze prawo wymusza na nim udostępnianie wglądu do kont użytkowników.
Zwłaszcza że sam regulamin PayPala o tym wspomina.

I tak się poważnie zastanawiam jak tu przypadkiem nie wpaść w jakieś grzywny czy kary.
Bo jasne, możemy do 1000 zł miesięcznie zarabiać i nic z tego tytułu nie płacić ale biorąc
pod uwagę że jeśli sprzedam cały swój ekwipunek i wszystko co ma realną wartość na AH
to mogę tą kwotę przekroczyć (skoro jedna broń idzie za ponad 100 euro...). I się zrobi
nieciekawie...

Zwłaszcza że przecież z PayPala potem przelejesz to pewnie na swoje własne konto bankowe
^_^


Coś sprzedajesz ==> podatek dochodowy? Zwłaszcza, jak zaczniesz robić duży obrót, wtedy jest możliwość zainteresowania skąd ta kasa, skoro człowiek nie pracuje powiedzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 00:30, vegost napisał:

Mam jeszcze dwie przepustki do Diablo 3, jeśli ktoś chce to proszę tutaj wpisać swoje
adressy e-mail. Pierwsze dwie osoby otrzymają klucze.


Oh, to ja w takim razie poproszę jedną. Adres w podpisie.

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 01:52, ziptofaf napisał:

A ja to się zastanawiam nad czymś innym - od jakiej kwoty mnie Urząd Skarbowy zacznie
ścigać za handel itemami na RMAH? XD Bo w sumie to jeśli obecne tempo zarabiania się
utrzyma chociaż przez 3-4 dni to można dobić do minimalnego wynagrodzenia ustawowego

Nie strasz :<

Chociaż... właściwie można by się zastanowić nad tym. Od czego ten podatek ma być? Bo na pewno nie za pracę, Demon Hunting nie jest chyba jeszcze wpisane jako zawód, przynajmniej w Polsce ;p. Patrząc ile osób pracuje w szarej strefie, tak czy siak się raczej do tego nie przyczepią, ale dmuchać na zimne...


Swoją drogą, świetne uczucie, kiedy budzisz się rano i w skrzynce mailowej oświadczenie, że jesteś 30 Euro bogatszy ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 08:15, Nivrax napisał:

Od czego ten podatek ma być?


Podatek dochodowy. Proste.
Skarbówka moze sie do tego przyczepić, bo Blizzard olał graczy jeśli chodzi o regulacje podatkowe dla danego kraju. Zamieć umywa ręce umową na korzystanie z RMAH.
Na battle.net już wrze jeśli chodzi o regulacje podatkowe a niebiescy siedzą cicho.
Ergo -> niejedna osoba może się obudzić z ręką w nocniku. PayPal jest traktowany jak zwykły bank i można go sprawdzić (konto) podczas postępowania administracyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 08:15, Nivrax napisał:

Nie strasz :<


Ja nie straszę a dmucham na zimne ^_^ Chyba lepiej oddać Urzędowi Skarbowemu 23% aniżeli zobaczyć jak wlepia nam kilka tysięcy grzywny. Jasne, szczerze wątpię żeby on się czepiał ludzi którzy zarobią ze stówkę czy dwie na tym AH ale jak ktoś się zbliży do 1000 zł?

Do tej pory problem w zasadzie był nieistniejący bo i tak sprzedawaliśmy towar na czarno (no chyba że w regulaminie takiego WoW-a jest coś o sprzedawaniu golda) więc ciężko odprowadzać od tego podatek. Ale teraz się ludzie rzucili na OFICJALNY dom aukcyjny za prawdziwe pieniążki i podejrzewam że fiskus może się zainteresować skąd się znikąd biorą setki czy nawet tysiące złotych.

@ maniekk

Dnia 16.06.2012 o 08:15, Nivrax napisał:

Czyli mogą się czepiać, ale nie muszą.

Jak robisz przekręty na oświadczeniach podatkowych to też NIE MUSZĄ się czepiać. Gorzej, jak zaczną XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat typowe dla blizzarda w ostatnim czasie. Wrzucić coś nieprzemyślanego by zarobić (Diablo 3) i zanim się naprawi poprzednią usługę wrzucić nową i szybko na niej zarobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2012 o 09:01, ziptofaf napisał:

Jak robisz przekręty na oświadczeniach podatkowych to też NIE MUSZĄ się czepiać. Gorzej,
jak zaczną XD


Jak zaczną się czepiać to uwierz mi nawet gdy nie robisz przekrętów możesz mieć przewalone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak zaciekawił mnie ten sklep internetowy w D3.. To co Wystarczy kupić grę i pograć parę ładnych godzin.. zebrać przedmioty i je wystawić na sprzedaż? Wtedy jakiś maniak kupi i dostaniemy NAPRAWDĘ prawdziwe pieniądze które można sobie np przelać z Paypal do MBANK? :)

Jeżeli tak to przecież nie trzeba pracować i wystarczy grać w D3 i sam zarobisz na dom i rodzinę ?:P

A jaki jest haczyk? Bo musi być haczyk :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z tym calym paypalem

wlasnie zalozylem konto na nim i chcialem powiazac z battlenetem i tam sie okazalo ze trzeba numer karty kredytowej wiec wchodze na paypal, daje opcje dodaj, wpisuje dane i wyskakuje komunikat

Ta karta kredytowa została odrzucona przez bank, który ją wystawił. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat powodów odrzucenia karty, skontaktuj się z działem obsługi klienta wystawcy karty kredytowej. Możesz ewentualnie spróbować dodać inną kartę kredytową.

karte mam w ipko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak próbuję wyszukać golda w rmah, to mi pokazuje, że nie znaleziono przedmiotów. Tylko ja tak mam czy po prostu nie da się jeszcze sprzedawać golda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 10:27, Azazell napisał:

A jaki jest haczyk? Bo musi być haczyk :>

Szczęście do dropów. Znalezienie kupujących, gdy market się nasyci. Niestety, bez armii kont/botów, raczej nie zarobisz na utrzymanie w regionie poza ChRL, swoje małe zyski uznaję jedynie za ''spike'', potem sprzedanie czegoś drożej będzie coraz bardziej trudne.

A haczyk, to ten, że Blizz za każde gówienko bierze sobie po dolcu/euro, a PayPay 15% sumy (a bez tego zapomnij o wyciągnięciu kasy, jest uwięziona w systemie). Niemniej nie brakuje ludzi sprzedających itemki po 1.25$ (21 centów zysku na 1$ dla Blizza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 12:27, Arande napisał:

Mam pytanie. Jak próbuję wyszukać golda w rmah, to mi pokazuje, że nie znaleziono przedmiotów.
Tylko ja tak mam czy po prostu nie da się jeszcze sprzedawać golda?

Nie da, ale... możesz kupić itemek w gold auction house i wystawić za real money. Mi wyszło, że można, po odliczeniach, mieć 6 Euro za 1 mln golda, ale nie szukałem specjalnie (10 limit reached, fml).

@davis87
Nie wszystkie karty pasują, musiałbyś się zapytać banku/paypala, czy ze sobą współpracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jaką niby przyszłość ma mieć ten RMAH.
Przecież za pół roku wszystko będzie stało za bezcen, przedmioty dropią w nieskończoność, to tak jakby każdy mial drukarkę pieniędzy w realnym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 12:48, Kopiec napisał:

Nie mam pojęcia jaką niby przyszłość ma mieć ten RMAH.
Przecież za pół roku wszystko będzie stało za bezcen, przedmioty dropią w nieskończoność,
to tak jakby każdy mial drukarkę pieniędzy w realnym świecie.

Za parę miesięcy może i ten setowy itemek będzie za bezcen, ale (bliski) perfekcyjnych stat? Są ludzie, którzy wydzadzą mnóstwo zielonych, by mieć absolutny bis, a spróbuj taki mieć jak niektóre sety muszą wylosować się z danym typem atrybutu, potem odpowiednio wysoki, potem odpowiedni drugi i trzeci affix, odpowiednio wysokie, i gwarantowane affixy też odpowiednio wywindowane.

A co zrobić ze starym, też świetnym ale leciutko gorszym? Puścic dalej za troche mniej. Zresztą kwota za item się nie liczy, jak napisałem wcześniej, te za 1,25$ i te za 250$, od obu Blizz ma tylko po 1$, więc poruszająca się dookoła drobnica to to, na czym zarabiają najwięcej. A jak tygiel przestanie się gotować? Expansion pack, nowe affixy, wyższy item level, runy i inne przynęty, i od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2012 o 12:48, Kopiec napisał:

Nie mam pojęcia jaką niby przyszłość ma mieć ten RMAH.
Przecież za pół roku wszystko będzie stało za bezcen, przedmioty dropią w nieskończoność,
to tak jakby każdy mial drukarkę pieniędzy w realnym świecie.

A myślisz, że dlaczego Blizz nawet z single''a zrobił multi? Bo chce kontrolować dropy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się