Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2012 o 10:24, Kermit napisał:

Rubin w hełmie daje te dodatkwoe % doświadczenia jeśli chodzi o ''poziomy mistrzowskie''
?


Daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 21:25, Pietro87 napisał:

Ja tam dzis wydropiłem 2hnada z 1.7k LOH xD
Koleżka dropnał staffa 980 dps 1.9k loh i 389 dex, 210 wit.. miazga xD

Teraz D3 to totalna kupa...a3-4 można z zamkniętymi oczyma robić.

A kryt dmg w 2handach... jakieś żarty, po +100 w co drugiej kuszy...
Balans czegokolwiek z dniem dzisiejszym poszedł się walić na ryj.

P.S.
Ghoma znerfili a na ogólnym dalej latają żebry o pomoc w ubiciu... tracę wiarę w ludzi.


To nie graj jak jest źle ... po kiego wała się męczysz :) Ja się pytam.

btw. Patch - duży plus ++++ bo ? Wreszcie coś leci co mogę ubrać już nie muszę spędzać godzin na ah w poszukiwaniu promocji teraz moge farmić :P dla siebie ;)

HC dla hardkorów prosw itd. Nie mówcie, że się boicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem z godzinkę w 2 akcie, na infernalnym poziomie i pasek mistrzowskiego poziomu zapełnił się do połowy(do pierwszego poziomu) - czyli nie jest tak źle. Owszem, nie ma szans bym wbił na 100-tny level ale może do 20-stu dojdę :P

Co do dropu - jest faktycznie lepiej. Ba, udało mi się znaleźć lepszy pierścień o tego co miałem:P Przed patchem musiałem sporo grać by coś ciekawego znaleźć.

Blizzard się rozkręca - czekamy na patch 1.0.5 albo lepiej - na 1.1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy się mylę czy bardziej opłaca się bić mobki dla expa w full party ? Wydaje mi się, że mocniejsze mobki (zdrowie podniesione przez party) rzucają więcej expa. Gralem dzis sam i randomami. I męczarnia z randomami podniosla mi chyba więcej kolejnego paragona niż samodzielna rundka po tych samych terenach, ale nie jestem pewien na 100%. Ktoś wie coś więcej ?

z randomami dramat, farmiłem pierwszy akt i 3 osoby robiły tego questa od barykady kazarów... ofc trafiłem dwóch kompletnie zielonych (nie ubili butchera nawet jeszcze) i jeden ogarnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry za post pod postem, ale edycja już nie działa.

Czy umiejętność szelmy histeria (+10% obrażeń dla mnie i dla niego po krycie) działa poprawnie ? bo żadna animacja się nie pokazuje, nie ma też odliczania buffa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem co i kto wam wszystkim tak nagle dropuje... mi jak nie dropowało, tak dalej nie dropuje nic sensownego, a trochę się już bawiłem. Wciąż masa bezwartościowej żółci, aż się wyrzygać można. Niebieskich może teraz nieco więcej, bo i z normalnych mobków częściej lecą, ale jak to śpiewa Pan Kuba i tak wszystko ch... znaczy się wszystko złom. ;-) Może czasem troche mniejszy, ale potem jeszcze większy. :-D
A legendarne... przepraszam, jakie legendarne ? O_O

Jedno trzeba przyznać, teraz właściwie to już jest euro spoko luz, bo nawet jak jesteś za słaby i padasz, to i tak jakiś tam dmg zadajesz, a mobki w ogóle się nie leczą, nawet jak odejdziesz od PC na kilkanaście minut (sprawdzone osobiście :-)). IMO trochę to przegięte, powinny się leczyć np. do 50 lub 75% chociaż, ale nie... . 1 hp mu zostanie i tak będzie na ciebie czekał godzinami z jednym hp. O_O
Z drugiej strony przynajmniej pod tym względem gra już tak nie irytuje. Natomiast sam loot nawet jak jest lepszy, to z pewnością nie dla mnie. :-(

Tak prawdę mówiąc, to rzekomo tyle zmian, a dla mnie jakby wszystko było po staremu... no, może z tą różnicą, że hydrę trującą zamieniłem na arcanową. Mobki niby bije się nieco szybciej, ale i tak wciąż nic konkretnego z tego tytułu nie wynika.
A paragon lvls są jak ten tort z Portalu... cake is a lie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie niewiele się zmieniło? Dalej trzeba tyle farmić i handlować na AH, bo drop na coś użytecznego jest zbyt mały? To jedna z największych bolączek Diablo 3, jeśli nie największa, więc jestem ciekaw, jak sobie z tym poradzili. Jeśli nie w tym patchu, to może w następnym coś jeszcze poprawią.

W ogóle to jak jest z tymi bonusami z dodatkowych poziomów paragona? Zwiększają współczynniki postaci tak, że inferno stanie się zbyt łatwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 01:45, Arcling napisał:

Czyli ogólnie niewiele się zmieniło? Dalej trzeba tyle farmić i handlować na AH, bo drop
na coś użytecznego jest zbyt mały? To jedna z największych bolączek Diablo 3, jeśli nie
największa, więc jestem ciekaw, jak sobie z tym poradzili. Jeśli nie w tym patchu, to
może w następnym coś jeszcze poprawią.


bolączek ? diablo ma się sprowadzać do farmienia i handlu bo to diablo.

Dnia 24.08.2012 o 01:45, Arcling napisał:

W ogóle to jak jest z tymi bonusami z dodatkowych poziomów paragona? Zwiększają współczynniki
postaci tak, że inferno stanie się zbyt łatwe?


za każdy poziom paragona dostajesz +3 głównej statystyki +2 vit i +1 pozostałych i tego +3% MF/MF na stałe.

ostro grałem przez ostatnie 2 dni i mam 6 paragon, teraz na 7 potrzebuje chyba 12 milionów expa, z poziomu na poziom leci coraz wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Częściej dropują bronie z wysokim dpsem (i dodatkami typu crit dmg czy loh) to przede wszystkim ;p Do tego przy 2 runach 3 aktu wypadła mi legendarna tarcza (kijowa, bo kijowa i juz kiedys taką miałem, ale lepszy rydz niż nic) i recepta na gem ilvl65.

No i nie wspominam nawet o tym że teraz 3 akt robią za mnie pety (WD), a nie mam specjalnego gearu pod nie, trochę easy mode, ale ciekawa odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 32k hp, 16k dps i resy strasznie małe - na poziomie 150. II akt na infie jest nie do przejścia dla mojego DH. Powinienem poświęcić dps i hp na koszt resów czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 04:51, Undertaker napisał:

Mam 32k hp, 16k dps i resy strasznie małe - na poziomie 150. II akt na infie jest nie
do przejścia dla mojego DH. Powinienem poświęcić dps i hp na koszt resów czy jak?


dps na poziomie mojego monka infernalnego świeżaka (więc bardzo jalo jak na DH), a resy monkiem mam bez mantry ~500, co też muszę poprawić ;)

HP nie jest ważne przy resach - w gearze do MFa mam 28k życia doktorkiem, nie padam w ogóle podczas farmy, a resów mam ~500 wtedy.

Nie wiem jak tam uniki i mobliność DH, ale dla innych resy są ważne jak nie chcesz padać na strzała od ataków mobków. DPSa spokojnie podniesiesz w kosmos przeciętną bronią z AH - kusza 1200dpsu, loh i attack speed za mniej niż milion dostaniesz. No i do tego jakiś kołczan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma te 32k bez sharpa to jest całkiem ok.
Ja z 29k bez sharpa swoim DH całe inf zaliczyłem [do ghoma solo, od ghoma w co-opie z kumplami, ale mój Dh to postać dobita z nudów, ubrana w złom jaki wyfarmił wizard]

LoH dla DH ?
W jakim celu ?
Bardziej pasywny regen, ta postać i tak stoi w dystansie, nie grzeszy wysokim HP [pomińmy sobie żebraków jak kripp czy athene tudziez method co dostają dotację od fanów, daj komukolwiek tu na gramie dotację nawet 20kk tygodniowo to po miesiącu zrobię ci identycznego Dh jak ma Athene :)], z reguły i tak na a3-4 zostaje 1-2 hitowcem.
Ja bym zamiast szukać drogiego loha poszukał kuszy z krytem, podbił wysoko as i leciał na 2-3 kryty z sharpa [3 kryty z ostrzału to jest dobre 150-200k dmg przy dpsie 50-60k z ss'em czyli przy 26-30k papierowego bez ssa]

@Undertaker

Wklej link do profilu postaci na BNie to coś pomyślimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 01:24, Dann napisał:

Naprawdę nie wiem co i kto wam wszystkim tak nagle dropuje... mi jak nie dropowało, tak
dalej nie dropuje nic sensownego, a trochę się już bawiłem. Wciąż masa bezwartościowej
żółci, aż się wyrzygać można. Niebieskich może teraz nieco więcej, bo i z normalnych
mobków częściej lecą, ale jak to śpiewa Pan Kuba i tak wszystko ch... znaczy się wszystko
złom. ;-) Może czasem troche mniejszy, ale potem jeszcze większy. :-D
A legendarne... przepraszam, jakie legendarne ? O_O


No ja wczoraj wydropiłem 3 legndy np:
1 - Nowa tarcza burzy 1200 arma 80res all + 188% str. 4% redukcji od dmg, w zwarciu i 6% redukcji od elit - dla mojego barba wypas :) 34% bloku - z pierscieniem mam teraz 10% redukcji od elit dodatkowo co widać.
2- Nowe oblicze andariel - dupy nie urawa, ale za 4mln poszedł
3- Rękawice gladiatora - dla barba na 2x1h - nawet nawt bo mają 7,5 crita i jakieś tam duperele

I dotego broń 1060 dps 1h z lohem 300 i +70crt dmg - poszły za 16 mln - co zarobiłem wydałem na armor dla barba.
Kilka innych broni ok 800-900 dmg 1h z dobrymi afixami - poszły po 2-5 mln

Ale ten drop jest z 3 aktu i tu widzę różnice wcześniej biegając 3 czy 2 było to samo g...o, a teraz jest lepiej i to się chwali.

Magiem i DH na szybko przeleciałem 1-2 akt po elitach i kupa - owszem sporo rare, ale syf jak był tak jest.
Tam tylko kusza 2h 1100 dmg i 85% crit dmg. icoś tam poleciało co dla mojego DH było sporym upem

I to mnie cieszy że mogę się ubierać sam - w dwa dni wydropiłem wiecej itemów dla siebie niż przez ostatni miesiąć ! Nie myśleć, że to imba itemy, ale lepsze od tego co miałem czyli up.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 10:23, Pietro87 napisał:

Jak ma te 32k bez sharpa to jest całkiem ok.
Ja z 29k bez sharpa swoim DH całe inf zaliczyłem [do ghoma solo, od ghoma w co-opie z
kumplami, ale mój Dh to postać dobita z nudów, ubrana w złom jaki wyfarmił wizard]


on ma 16k dpsu i 32k hp

Dnia 24.08.2012 o 10:23, Pietro87 napisał:

LoH dla DH ?
W jakim celu ?


nie wiem, jak doktorem sie przydaje to innym ranged pewnie tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 10:52, Sipso2008 napisał:

To i ja wrzuce swojego barbka.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Sipso-2194/hero/2788534

Zaznaczam, iż nie jestem mega hardkorowcem i nie farmię cały dzień itemów (bo jak widze
jakie gówno mi leci to nawet nie mam ochoty zaczynać).
Co z nim zrobić?


Jak grasz na dwie bornie 1h to -- idź w cirta czyli - szansa na crit oraz na bronie itd. bonus do cirt dmg. (gem lub afixy)
zainwestuj też w ressy

Ja mam barba tanka jak byś chciał pograć razem to daj znać pomogę przy farmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O pardon źle przeczytałem.. to faktycznie bieda nawet jesli to bez ss''a.

Co do LOHa nie każdy range dobrze utylizuje loha. Range build wizarda na lohu traci bo niewiele skilli procuje go w skali 1:1 [czyli mając 1k loh za 1 hit taki zwrot to u wiza wykonalne tylko na kilku na krzyż skillach, większość procuje go czaszkowo np 12% na tick]

A pasywny regen działa permanentnie, jak grasz tak aby nie dawać się trafiać [czytaj nie bawisz się w jakieś pseudo-tank buildy które muszą stać w miejscu] to pasywny regen lepiej jesteś w stanie wykorzystać.


P.S.
Jesteś w stanie tym swoim WD farmić akt 3-4 obecnie ?
Jak tak daj znać in game, szukam generalnie ludzi którzy jako maina mają doktora, mam takich prawie zero w flce [fajna klasa ale mało popularna] a chciałem polatać z jakimś ogarnie tym WD i zobaczyć jak się wizard uzupełnia w teamie z ta klasą.
Jak masz czas i chęci odezwij się [bt jest na gsie i tu w przypiętym]


@scott

Syf jak syf, jak leciał tak leciał.
Ale zauważalnie więcej tego syfu a to daje dużo więcej dobrych itemów [zleciało mi wczoraj nowe źródło, dmg co prawda umiarkowany bo 88-338 a tu mogło by byc np 100-395, ale jakie staty.. 257 wita, 123 int i 9% life :) wcześniej tego samego dnia spadly mi nowe lacuni ale miały tylko 74 inta i zero wita, dzięki wymianie źródła mogę je nosić bez straty na hp a i dps poszedł w górę o prawie 1.2k]

Z nowych legend dla wiza jeszcze widze Plugawa osłonę i Oblicze Ana, byle oblicze miało relatywnie niski % dmg od ognia i gniazdo.
Dwa fajne graty na które warto polować [reszta przeciętne, od biedy nowa tal rasha ujdzie w tłoku jak się dobre torso wylosuje, ale bonusy jak były do dupy tak są.. za komplet raptem +2 ap regenu...]

Jasne to, że można się samemu gearowac szybciej to plus [choć i przed patchem się dało, ja prawie nic u siebie nie mam z ah], ale nerfy i skasowanie heala u elit i enragea dla jak były minusem tak są i pozostaną [chyba, ze blizz pójdzie po rozum do głowy iw róci ten mechanizm w 1.1 albo 1.0.5]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 11:08, Sipso2008 napisał:

Ile mniej więcej powinienem wyciągnąć hp, dps i armora? Zmieniać skille?


Jak najwięcej :P A tak poważnie to musisz farmić i wymieniać eq. Chyba, że masz kilka mln na wydanie i kupisz na ah. Wysłałem Ci zaproszenie w grze do listy friendów i jak będziesz chciał to pomogę w farmie jako tank.

Co do skilli to looknij w temacie na forumum i zobacz co dps barby używają i jak. Nie gram czystym dps i tam więcej się dowiesz. Inna bajka to teraz trochę zmian było ale duble tornado powinno działać dobrze (sprint + wirlwind)

@Pietro -
zgada się wiecej syfu = większa sznasa na dobry item

no dla mnie to najważniejsze, że mogę się wreszcie sam ubierać jako tako
Co do nerfów - szczerze to obojętnie wokół tego przechodzę - z resztą z czasem (sprzet + skill ) to i tak wysztko będzie się wydawać proste - sam zresztą zobacz - teraz masz sprzet + duży skill i wszystko wydaje Ci się prostę to normlne.

Dla mnie ten drop to też dobra forma walki z botami i cenami na ah - nagle widzę, że w miarę normlanych cenach można coś kupić - np. za 5mln, a nie jak wcześniej za 50-500mln kto tyle golda ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nerf jak nerf, mi się nie podoba skasowanie bardzo dobrej [moim zdaniem bo wielu jej pewnie nie znosiło] mechaniki jaką był enrage elit i ich heal.
Bo to dawało kopa do przemyślenia walki, nie było takiej debilnej młocki w stylu, a jak nie dam rady to zabiję to na raty.
Goście skasowali grave zerging, bo koszty naprawy były spore i człowiek wolał się mocniej spiąć, zrobić paczkę na raz żeby nie padać jak betka bo kilka padów i raz, że elita się resetowała, dwa koszty podchodziły pod 25-30k i enrage timer leciał.

Była motywacja do doskonalenia i buildu i umiejętności manualnych w opanowaniu swojej klasy.

A teraz ? A teraz to jak cokolwiek komuś nie idzie zrobi taki elite pack na raty, padnie 15 razy i dopiero wtedy może zapłaci te 30k bo blizz wrócił do taktyki "grave zerg" na całego.

A mogli chociazby - zostawić enrage timer jak był, zmniejszyć szybkość leczenia o 50% albo i 75% [był by wilk syty i owca cała] i nie nerfić mobom tak ostro dmg [a nerf obrażeń jest spory, co niektóre elity w a3-4 jako wiz z 300 res, 50k hp i 6.3k armora mogę tankować na klatę regenem i diamentową skórą]


Ten enrage timer był dla mnie najlepszym mechanizmem jaki blizz mógł wykombinować.
Minimalizacja botów na inferno, motywacja do samodoskonalenia i motor napędzający pewien stopień adrenaliny [czyli na czuja zdążymy czy nie, a jak odpalał się enrage to były jazdy, naprzemienne koszenie elity patrząc na hp spadające przez enrage, działo się coś]

Dorzucił bym jeszcze oprócz przywrócenia enragea jakieś kary na expa.
Za zgon np 5% w dół [oczywiście bez mozliwości straty poziomu i naliczania ujemnego]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się