Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2012 o 16:52, Andrzej15 napisał:

Wielkie podziękowania dla scoota, który nie dość, że zabił Diablo to jeszcze udzielił
mi parę rad na temat mojej postaci. dzięki niemu wiem już co i jak. Wielkie dzięki :)

np - polecam się na przyszłość

Dnia 07.09.2012 o 16:52, Andrzej15 napisał:

To zatem CC to detal, który przeciętny gracz i tak nie zauważy :)


CC ciekawe może być jak będą takie same czasy jak na normalu to pewnie 1-2 skile wrócą u mnie do łask.
Zresztą nie rozumiem tego nerfa, który jest obecnie takie utrudnianie na siłę.
Gra ma być ciekwa i ma promować używanie skilli - dla + że się za to biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2012 o 17:57, scott napisał:

CC ciekawe może być jak będą takie same czasy jak na normalu to pewnie 1-2 skile wrócą
u mnie do łask.
Zresztą nie rozumiem tego nerfa, który jest obecnie takie utrudnianie na siłę.
Gra ma być ciekwa i ma promować używanie skilli - dla + że się za to biorą.



Wicked Wind Wizard będzie po tym patchu trzymał już moby w perma stun-locku :)
Dopiero się lament podniesie na forum, ze melle-tank wizz znów lepiej tankuje niż barb.
A dla mojego builda to kolejny patch który kompletnie nic nie zmienia [ani na + ani na -].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś dzisiaj problemy z połączeniem, ledwo zacząłem grać a zaczęło szarpać w grze, a później komunikat, że nastąpiło zerwanie połączenia z serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 22:32, Pupu2 napisał:

Czemu physical resist ma wieksza znaczenie niż kazdy inny?


A kto ci takich bzdetów naopowiadał ?
Żadnego większego znaczenia nie ma, jest nieco bardziej użyteczny bo sporo ataków wchodzi jako zwykły fizyk [czy to melle czy range].

Mechanika defensywy działa w wielkim skrócie na zasadzie DMG Moba -> Redukcja za Armor -> Redukcja za Resist -> Redukcja za bonusy [np bonusy ze skilli typu Blurr u Wiza dający 20% redukcji melle czy za bonusy z ekwipunku na specyficzne redukcje]

Suma summarum nie liczy sie kompletnie nic, ani resy, ani armor ani hp. Mozna miec 800 all resist a EHP wyjdzie i tak mizerne bo zaniedbało sie inne staty [ukłon w strone ludzi ktrzórzy wala w cyferki i nie zwracają uwagi na procenty]

Można wbić 300k EHP na różne sposoby [balans resy+armor+hp, albo spore resy+armor ale olać nieco hp tudzież wysokie hp + armor + średnie resy itp itd...]

A critical bierze się z ekwipunku.
Różne cześć mają różne limity np rękawice do max 10% szansy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 23:09, Pietro87 napisał:

> Czemu physical resist ma wieksza znaczenie niż kazdy inny?

A kto ci takich bzdetów naopowiadał ?
Żadnego większego znaczenia nie ma, jest nieco bardziej użyteczny bo sporo ataków wchodzi
jako zwykły fizyk [czy to melle czy range].

Mechanika defensywy działa w wielkim skrócie na zasadzie DMG Moba -> Redukcja za Armor
-> Redukcja za Resist -> Redukcja za bonusy [np bonusy ze skilli typu Blurr u Wiza
dający 20% redukcji melle czy za bonusy z ekwipunku na specyficzne redukcje]

Suma summarum nie liczy sie kompletnie nic, ani resy, ani armor ani hp. Mozna miec 800
all resist a EHP wyjdzie i tak mizerne bo zaniedbało sie inne staty [ukłon w strone ludzi
ktrzórzy wala w cyferki i nie zwracają uwagi na procenty]

Można wbić 300k EHP na różne sposoby [balans resy+armor+hp, albo spore resy+armor ale
olać nieco hp tudzież wysokie hp + armor + średnie resy itp itd...]

A critical bierze się z ekwipunku.
Różne cześć mają różne limity np rękawice do max 10% szansy.



Przy wyszukiwaniu statsow itemow nie moge znaleźć "critical chance"

A co to jest EHP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 23:21, Pupu2 napisał:


Przy wyszukiwaniu statsow itemow nie moge znaleźć "critical chance"


Bo nie każdy item ma szansę na kryt.
Buty, naramy, klata, pas, bronie - te cześć nie mają szansy na kryt [nie licząc legend/zestawów te mają często nietypowe dodatki, jak np pas godzina wiedźm który ma as i kryt dmg]

Dnia 07.09.2012 o 23:21, Pupu2 napisał:

A co to jest EHP?


Pula efektywnego HP.
Przeliczone na czyste HP wszystkie formy redukcji obrażeń od spółki z samym bazowym hp i innymi bonusami.
Na EHP składa się siła+witalność+resisty+armor+inteligencja+% bonus hp.
Dodatkowo wylicza się tez EHP wliczając bonus na unik [czyli zręczność] ale to jako osobną wartość, bo sam unik jest losowy [można mieć 50% i przy kiepskim szczęściu i tak 10 na 10 uderzeń trafi]


P.S.
Tnij cytaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie - oto poznaliśmy kolejną zmianę w patchu 1.0.5. Zmiana drobna acz wydaje się przydatna - o tego patcha, jak będą wypadać z mobów legendarne przedmioty to zostanie to zasygnalizowane wizualnie, dźwiękowo i pojawi się odpowiedni punkt na mapie. Ta zmiana ujawni czy jestem pechowcem czy może ślepcem :P(od premiery gry nie znalazłem ani jednego legendarka).

Link do tematu, gdzie "niebieski" to potwierdza:
http://eu.battle.net/d3/pl/forum/topic/5207755937?page=2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kolor schematów by się przydało zmienić. Ja np nie zbieram wcale niebieskich itemów [chyba, że robię gold run po a1 albo idę farmić matsy do craftu] na normalnej farmie.
A już szczytem szczęścia było by dla mnie jakieś dodatkowe pokolorowanie itemów z ilvl 60+ [czyli 60-61-62-63], bo gratów poniżej tego też nie podnoszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę, wygląda na to, że ludzie z Blizzarda czytają mi w myślach, bo bardzo liczyłem na takie drobne ulepszenie. :P Grając Whirlwind Barbem ciągle prześladuje mnie myśl, że może gdzieś zwykły mobek zgubił legendarny przedmiot, a ja go nie zauważyłem, bo po prostu sprintowałem sobie dalej. :D

Mogliby też naprawić jedną dość oczywistą rzecz. Mianowicie nad paskiem z umiejętnościami mieści się tylko 5 ikonek prezentujących buffy. Jeśli ma się w danej chwili więcej niż 5 efektów, to nie wszystkie będą widoczne, co jest dość głupie, bo nie wiadomo, ile na przykład zostało czasu do końca działania danej umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 10:42, Pupu2 napisał:

Pytanie do właścicieli Witch Doctorów na 60lvl.

Jakiego skilla używacie jako primary attack?
Który pet skill jest lepszy? 3 psy czy gargundian?


1). Zatruta strzałka + Drzazgi.
2). Monstrum + Śmierdziuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 10:42, Pupu2 napisał:

Jakiego skilla używacie jako primary attack?
Który pet skill jest lepszy? 3 psy czy gargundian?


http://www.youtube.com/watch?v=2_Z51lDthY0&feature=plcp

ja zamiast slowa aoe mam po prawym przyciskiem mur zombiaków z runą spowolenienia - wycofuje packa do wąskiego przejścia i zabijam zanim ściana znika bo nie moga go przejść :) No chyba ze jest teleport czy coś podobnego to już tak wesolo nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2012 o 11:00, matiz123 napisał:

Mogliby też naprawić jedną dość oczywistą rzecz. Mianowicie nad paskiem z umiejętnościami
mieści się tylko 5 ikonek prezentujących buffy. Jeśli ma się w danej chwili więcej niż
5 efektów, to nie wszystkie będą widoczne, co jest dość głupie, bo nie wiadomo, ile na
przykład zostało czasu do końca działania danej umiejętności.



Do tego ikony do kilku rzeczy, tak, żeby dało się je normalnie cancelować - pierwszy z brzegu przykład, ognik i hydra u wiza.
A same ikony buffów można by o 1/2 zmniejszyć i już upakuje się ich 10 zamiast 5ciu [więc jakiś wielki problem by to raczej nie był]
Smarnij o tym w na oficjalnym eng forum może ktoś przeczyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 11:13, EmperorKaligula napisał:

> Jakiego skilla używacie jako primary attack?
> Który pet skill jest lepszy? 3 psy czy gargundian?

http://www.youtube.com/watch?v=2_Z51lDthY0&feature=plcp

ja zamiast slowa aoe mam po prawym przyciskiem mur zombiaków z runą spowolenienia - wycofuje
packa do wąskiego przejścia i zabijam zanim ściana znika bo nie moga go przejść :) No
chyba ze jest teleport czy coś podobnego to już tak wesolo nie jest.



http://eu.battle.net/d3/en/calculator/witch-doctor#SfUdZT!Ycb!acZYZc

Mój build, b podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 12:05, Pupu2 napisał:


mój na a3 solo: http://eu.battle.net/d3/pl/calculator/witch-doctor#SkUdRT!WaU!aZbcZa

wolę kwasową chmure od misków, szczegolnie na akt trzeci bo ma ogromy zasięg. mniejszy dmg, ale lepsza przezywalnosc - szczegolnie w duuuuzych lochach gdzie po smierci trzeba kawal dymac z buta. Jak mam przed soba barba/monka to miski zmieniam na moj atak podstawowy ;)
grasp z dmgem na trzeci tez srednio przydatny bo elity szybko z niego wychodzą (a mur musza obejsc dostając od niego obrazenia, albo nie moga przez niego przejsc i w nim stoja jak postawie go w przejsciu

zamiast blood rituala wez veila - roznica w dmgu jest kosmiczna.
sam dlugo latalem z feastem, ale zamienilem go na jungle fortitude - przezywalnosc na trzecim wzrosla, ale w 1-2 akcie biegalem z feastem
spiritual attutement kompletnie Ci nie potrzebny - szczegolnie, ze uzywasz firebomb. fire bomb w polaczeniu z vision questem pieknie odnawia mane (szczegolnie jak masz glowe/sztylet/mojo z dodatkowym regenem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2012 o 12:28, EmperorKaligula napisał:

zamiast blood rituala wez veila - roznica w dmgu jest kosmiczna.


Nie rozumiem Jeden skill daje mi mane kosztem hp, a drugi zwieksza dmg kosztem many. Ja chce mane, po co mam brac vaila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 13:13, Pupu2 napisał:

Nie rozumiem Jeden skill daje mi mane kosztem hp, a drugi zwieksza dmg kosztem many.
Ja chce mane, po co mam brac vaila?


Bo najważniejsze jest tempo zabijania, czyli obrażenia ;) No i dodatkowe ranienie siebie podczas walki z elitami "odbicie obrażeń" nie jest rozsądne ;)

albo spróbuj połączyć oba - veila z ritualem - wiekszy dmg, ale i wiecej many ;) do tego vision quest i mana bedzie sie super szybko odnawiala, tylko przezywalnosc spadnie. Ale i tak wszystko zalezy od sprzetu i aktu jaki grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2012 o 13:30, EmperorKaligula napisał:

Bo najważniejsze jest tempo zabijania, czyli obrażenia ;) No i dodatkowe ranienie siebie
podczas walki z elitami "odbicie obrażeń" nie jest rozsądne ;)


Jak masz Regen albo LOH to odbicie obrażeń przestaje być problemem [optymalnie przynajmniej z 1k].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się