Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2012 o 13:54, Pietro87 napisał:

Jak masz Regen albo LOH to odbicie obrażeń przestaje być problemem [optymalnie przynajmniej
z 1k].


mam na zapasowej broni 2.7% wysysania, ale przy non stop spamie aoe to za mało. Na głownej broni nie mam w ogole leczenia - nic lepszego nie wylecialo poki co, a sprzet z regenem i przyzwoitymi statami drogi. Broni z lohem nie testowalem jeszcze - nie wiem jak to bedzie naliczalo "trafienia" przy aoe/dot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2012 o 14:34, EmperorKaligula napisał:

mam na zapasowej broni 2.7% wysysania, ale przy non stop spamie aoe to za mało. Na głownej
broni nie mam w ogole leczenia - nic lepszego nie wylecialo poki co, a sprzet z regenem
i przyzwoitymi statami drogi. Broni z lohem nie testowalem jeszcze - nie wiem jak to
bedzie naliczalo "trafienia" przy aoe/dot



Masz na zapasowej broni 2,7% zredukowane o 80% = 0.54%. tylko tyle HP ci zwraca.
Teraz dochodzi jeszcze fakt, ze jesteś range i większość ataków nie ma skalowania na LOH czy Life Steal w skali 1:1 [np takie miski maja ticki i każdy tick ma swoje skalowanie procentowe, np jeden tick zwraca powiedzmy 10% wartości posiadanego LS/LOH].
Żeby te 0.54% zwróciło ci jakiś relatywnie przydatny kawałek HP musiał byś uderzyć skillem który ma skalę zwrotu 1:1 [przeważnie taką skalę mają ataki na pojedynczy cel które uderzają jednym rodzajem "ciosu" np u Wiza magiczny pocisk (oprócz runy która daje wystrzał 3 pocisków, wtedy każdy ma swój procent zwrotu)] za około 500k i to by ci dało zwrot równy 2.7k HP...

konkluzja - Life Steal na Inferno się nie opłacał i nie opłaca.

A przy AOE/DOT procent zwrotu jest jeszcze mniejszy bo się dzieli na wspomniane ticki.
Zakładając AOE/DOT który zadaje powiedzmy w 6s 250% dmg, to daje ~41%/s.
Co za tym idzie twoje 0.54% dzieli się na 6 i tu każdy tick zwraca ci 0.09%.

Przy LOHu tez by się to podzieliło, ale mając np te 1000 LOH każdy tick zwracał by przynajmniej ~166 sztywnego HP a przy LS te 0.09% z ticka załóżmy 15k [nie wiem czy jakieś doty u WD mają aż tak wysoki tick, a dochodzą AOE/DOT/Turrety+Miniony które wcale nie procują zwrotu hp]] to jest ledwo 13,5 HP czyli nawet tego nie odczujesz.

Suma summarum - najlepszy imho pasywny regen bo działa stale bez żadnych ograniczeń.
Drugi dla range klasy - LOH, a LS wcale nawet nie biorę pod uwagę [LS może działać jakoś pośrednio jako uzupełnienie LOH u barba a i tak np Scott który ma bardzo dobrze ogarniętego barba oprócz LOHa wybiera regen zamiast LS] bo musiał byś go mieć bardzo dużo, żeby po redukcji z inferno na 80% wyrwać z niego jakiś zadowalający zwrot procentowy.


P.S.
Sprzęt ze wszystkim - jest drogi.
Jak chcesz kupić coś z Regen + Resy + Gniazda + Int + Wit to zapłacisz bajońskie sumy bo to jest full pakiet [mam na sobie kilka takich itemów]. Sztuka jest tak dobrać balans, żebyś mógł kupić np Buty z wysokim regenem i spodnie z wysokim resem [a np pas kupić z kompletem res+regen], wydasz mniej ale efekt będzie +/- ten sam.
Dodatkowo jest pewna reguła która dobrze się sprawdza, jeśli możesz zyskać dużo przeżywalności [czyli np regen/resy/hp] niewielka stratą DPSu to tez warto to rozważyć.
Tracąc 5% DPS a zyskując 15% survivalu wychodzisz do przodu.
Moja rada - poświeć coś. Troche resów, trochę HP albo armora.

P.S.2
Armor o wartości 5.5-6k i więcej się nie opłaca [bo potem skok procentowej redukcji jest tak niewielki, że pompowanie armora jest cenowo nie opłacalne], resy ponad 700 tak samo. Masz cos ponad te wartości - redukuj [resy tez dobrze można redukować z 700 na 600 czy z 600 na 500, też wielkiej straty nie poczujesz]

Resy :
500 = 62,5%
600 = 66,6%
700 = 70%

Armor:
5.5k = 64,7%
6,5k = 68,4%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 15:08, Pietro87 napisał:

Masz na zapasowej broni 2,7% zredukowane o 80% = 0.54%. tylko tyle HP ci zwraca.


i to nie jest taki zły wnik przy crit chance 35-40% i crtiach rzedu 40k-120k, a wszystko ze skilli obszarowych, spamowalnych (błysk ognia skacze do 6 razy i w akcji można mieć na oko 3 skaczące kule jednocześnie przy ciągłym castowaniu + kwasowa chmura ze sporym aoe bez CD) - ale na samotne elity czy bestie oblężniczą to za mało i życie schodzi momentalnie przeciwko odbiciu.

Dnia 08.09.2012 o 15:08, Pietro87 napisał:

Moja rada - poświeć coś. Troche resów, trochę HP albo armora.


resy poświęciłem dla dpsu (obecnie ~600, wcześniej duzo więcej), a armora nigdy nie miałem (cały czas ~3,5k), hpsy róznie od 40k do 28k, zależy czy więcej dpsu czy mfa.

w najblizszej przyszlosc pozycze od kogos LoHa 1h i się zobaczy w praktyce co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2012 o 16:29, EmperorKaligula napisał:

i to nie jest taki zły wnik przy crit chance 35-40% i crtiach rzedu 40k-120k, a wszystko
ze skilli obszarowych, spamowalnych (błysk ognia skacze do 6 razy i w akcji można mieć
na oko 3 skaczące kule jednocześnie przy ciągłym castowaniu + kwasowa chmura ze sporym
aoe bez CD) - ale na samotne elity czy bestie oblężniczą to za mało i życie schodzi momentalnie
przeciwko odbiciu.


Mi się tam Life Steal na wizie nawet przy krytach rzędu 250-350k nie sprawdzał [aż wziąłem i stestowałem taki 1h z prawie 5.5%].
Przy normalnym buildzie już nawet nie wspomnę [tam mam kryt na kuli do 90-100k, dochodzi niewielki bo niewielki ale zawsze dot za blizzarda + kosmiczny dps boost za hydrę, a sama kula spamuj tez elegancko bo ja mam dosyć wysoki as]
Jedyne czego mi brak to rózgi z krytem [swoja mam z dropu, co prawda dobry kawałek gearu ale brakuje jej wbudowanego kryt dmg i siedzę na 130% łącznie.. do 150 dojadę jak złożę emeralda na 100%+]
Jedyne gdzie LS się sprawdza to build na archont booma bo tam kryt to jest 1.5kk dmg xD [za booma i zagłade w teleporcie]

Dnia 08.09.2012 o 16:29, EmperorKaligula napisał:

resy poświęciłem dla dpsu (obecnie ~600, wcześniej duzo więcej), a armora nigdy nie miałem
(cały czas ~3,5k), hpsy róznie od 40k do 28k, zależy czy więcej dpsu czy mfa.


Jak dla mnie luzem na 500 można zjechać i wiele byś nie poczuł [tak na dobra sprawę do range klasy na obecnym inferno i tak niewiele zdąży dojść.. jeszcze do WD gdzie o miniony się wszystko może rozbić jak o falochron =P]

Dnia 08.09.2012 o 16:29, EmperorKaligula napisał:

w najblizszej przyszlosc pozycze od kogos LoHa 1h i się zobaczy w praktyce co z tego
wyjdzie.


Wydaj 150k i kup byle jaki grat z LOH na wysokim poziomie [taki 1h bez gniazd do testów od reki znajdziesz] i sobie sprawdź :) [niewielki koszt a wiedza co lepsze od reki dostępna]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2012 o 19:39, EmperorKaligula napisał:

wg mnie craft jest potrzebny tylko do kamieni i achivmentow ;)



Na legendarach można zarobić niezła kasę.
Craftowac się opłaca spodnie, karwasze, pasy [5-6cio afixowe]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś poradzić co zmienić w moim barbarzyńcy aby potwory w akcie 3 nie składały mnie w kilka sekund
link do profilu: http://eu.battle.net/d3/pl/profile/Pandi-2362/

Wiem że obrażenia bardzo niskie ale będę grał wyłącznie multi wiec od DPS''u będzie ktoś inny.

myślałem że LoH na poziomie 2300 i resy z okrzykiem 800-900 starczą jednak nie :-/
A może po prostu nie potrafię barbem grać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 12:08, gracz_155 napisał:

Wiem że obrażenia bardzo niskie ale będę grał wyłącznie multi wiec od DPS''u będzie
ktoś inny.


Przydało by się te 20-25k chociaż...

Dnia 09.09.2012 o 12:08, gracz_155 napisał:

myślałem że LoH na poziomie 2300 i resy z okrzykiem 800-900 starczą jednak nie :-/


Resy z okrzykiem to powinny skakać ponad 1k [czyli na czysto bez okrzyku powinieneś mieć jakieś 700]
LOH 2k jest ok.

Dnia 09.09.2012 o 12:08, gracz_155 napisał:

A może po prostu nie potrafię barbem grać xD


Nie masz jakiegos kosmicznego EHP jak na barba ale źle też nie jest [masz 534k unbuff i 842k z okrzykiem, dla porównania mój znajomy który tankuje luzem całe a3 ma 1.1kk z okrzykiem więc jakis "drastycznych" róznic między waszym EHP nie ma], może faktycznie to klasa nie dla ciebie.

Build wygląda ok.
Tylko teraz tak - chcesz tankowac a nie masz bloku.
Wywal ten niebieski szajs, wsadź tam tarcze z res+wit+wysoki blok.
Kup sobie tez Helm of Command który dodaje dodatkowy blok.
Jeśli olewasz DMG możesz sobie kupic 1h Doombringera który też ma dodatkowy blok.
Tym sposobem luzem powinieneś do około 50% bloku dolecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhe dycja mi się posypała [dodatkowo obadałem sobie polskie nazwy itemów o których pisałem wyżej]

Hełm dowodzenia z wit+str+ gniazdo to cena około 300-450k
Tarcza z 100 wit, 50 res, gniazdem, 1k armora i blokiem rzedu 23-26% łącznie to koszt około 500k-1kk
Herold Zagłady z siłą+gniazdem i dpsem rzędu 700-800 to cena około 600-900k do 1kk max

Reasumując upgrade pod pure tanking kosztował by cie jakieś 2.5-3kk w porywach [a jak jesteś cierpliwy i lubisz się licytować to nawet o 50% taniej, bo te graty o których pisałem można kupić tanio na licytacjach, ceny jakie podałem to relatywnie najniższe kup teraz jakie mogłem znaleźć]

A jak masz nieco więcej kasy to możesz sobie zapolować na dobra tarcze burzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 12:35, Pietro87 napisał:

Nie masz jakiegos kosmicznego EHP jak na barba ale źle też nie jest [masz 534k unbuff
i 842k z okrzykiem, dla porównania mój znajomy który tankuje luzem całe a3 ma 1.1kk z
okrzykiem więc jakis "drastycznych" róznic między waszym EHP nie ma], może faktycznie
to klasa nie dla ciebie.

Build wygląda ok.
Tylko teraz tak - chcesz tankowac a nie masz bloku.
Wywal ten niebieski szajs, wsadź tam tarcze z res+wit+wysoki blok.
Kup sobie tez Helm of Command który dodaje dodatkowy blok.
Jeśli olewasz DMG możesz sobie kupic 1h Doombringera który też ma dodatkowy blok.
Tym sposobem luzem powinieneś do około 50% bloku dolecieć.


Tylko że jak kupie ten miecz i i zamiast drugiej broni wsadzę tarcze to praktycznie całkowicie pozbawię się LoH''a zastanie mi jakieś 400 i tak źle i tak niedobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2012 o 12:53, gracz_155 napisał:

Tylko że jak kupie ten miecz i i zamiast drugiej broni wsadzę tarcze to praktycznie całkowicie
pozbawię się LoH''a zastanie mi jakieś 400 i tak źle i tak niedobrze


To będziesz musiał zmienić sobie jakiś kolejny part ekwipunku.
Kup sobie 2 pierścionki z 300 loh każdy i str+wit [cena takiego ringa to jest jakieś 500k za sztukę].
Weź sobie tez pod uwagę, że mając duży blok otrzymasz o wiele mniej obrażeń.
Co do miecza to przecież wsadzisz w niego ametyst na loha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 12:08, gracz_155 napisał:

Mógłby mi ktoś poradzić co zmienić w moim barbarzyńcy aby potwory w akcie 3 nie składały
mnie w kilka sekund
link do profilu: http://eu.battle.net/d3/pl/profile/Pandi-2362/

Jeśli chcesz być tankiem, to wywal Tornado, Bitewny szał i Gniew berserkera. Skoro nie będziesz od zadawania DPS-u (a nie będziesz), to na pewno nie potrzebujesz umiejętności, które go zwiększą. Zamiast tego lepiej dać Tąpnięcie z runą Szarpnięcie (ale to śmiesznie brzmi :P), KONIECZNIE Odwet z runą Prowokacja (i LoH staje się prawie niepotrzebny...) i na przykład Dzika szarża z runą Waleczność (i już zupełnie nie potrzebujesz LoH). Z pasywnych zamiast Mistrza broni lepiej wziąć Zabobony, zwłaszcza że w trzecim akcie jest dużo ataków dystansowych. Poza tym zamiast Amoku preferuję Rozpłatanie z Nadciągającą burzą, a zamiast Przezwyciężenia bólu Skok z Twardym lądowaniem (dodatkowa mobilność i znacznie mniejszy cooldown, a przeżywalność też ładnie zwiększa), ale te dwie rzeczy to już bardziej kwestia gustu.
No i musisz mieć tarczę, szczególnie jeśli masz nosić w drugiej ręce takie coś zamiast niej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeśli tylko 2kk to raczej to co oczywiste czyli tego 1 handa na takiego z 1-1.1k dps [jak się uda do tej kwoty znaleźć z gniazdem czy dexem tym lepiej]

Ewentualnie oba ringi na lepsze [wyższy as, wyższy dex, dodatkowy wit, gniazdo itp itd], ale za 1kk sztuka to cudów niewidów nie zdziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 12:35, Pietro87 napisał:

Przydało by się te 20-25k chociaż...

no dps ważny

Dnia 09.09.2012 o 12:35, Pietro87 napisał:

> myślałem że LoH na poziomie 2300 i resy z okrzykiem 800-900 starczą jednak nie :-/

whuuut? ja z okrzykiem mam 800-850 i czyszczę całe inferno z palcem w pupie jako tank / diablo na inf mogę komus wysolowac tez na luzach bez jego pomocy - może paść w 1 sekundzie
Maiłem 950 ale wole większy dps te kilka procent mniej dmg, aż takiej różnicy nie robią bo na dps wyjdziesz lepiej - szybciej zabijasz
- dps czysty 33
loha mam 0 - 0 ? czemu bo loh jest dobry, ale przereklamowany :P
Wole mieć regen którego na czysto bez bufów mam 2200 i jest nieśmiertelny praktycznie.
I blok !! to jest mega skill mam 42% obecnie i naprawde daje radę

Dnia 09.09.2012 o 12:35, Pietro87 napisał:


Resy z okrzykiem to powinny skakać ponad 1k [czyli na czysto bez okrzyku powinieneś mieć
jakieś 700]

nie trzeba

Dnia 09.09.2012 o 12:35, Pietro87 napisał:

LOH 2k jest ok.

szkoda kasy na loha - wolę mieć broń 1h + 1k dps z dobrymi statami i regen na itemacha - jak nie bijesz tez się leczysz - loh jest mega pro dla mnicha + rozprucie z runą do leczenia za 9%

Dnia 09.09.2012 o 12:35, Pietro87 napisał:

> A może po prostu nie potrafię barbem grać xD

Chyba tak :P tzn - kwestia wprawy XD Też szedłem w loh na początku, ale biłem bardzo wolno
wywliłem loha na regen i lepszy dps i się gra lajtowo a3-a4
Rozprucie po patchu działa świetnie i jeszcze 9% do regenu jak walnę to + mój regen to życie tika mi po 3500-4000 non stop .

Dnia 09.09.2012 o 12:35, Pietro87 napisał:

Nie masz jakiegos kosmicznego EHP jak na barba ale źle też nie jest [masz 534k unbuff
i 842k z okrzykiem, dla porównania mój znajomy który tankuje luzem całe a3 ma 1.1kk z

Ważne jest zróżnicowanie (armor/block/ress)i odpowiednie używanie skilli - jak to ten mnich to mając ressy mniejsze dłużej mogłem ustać w aoe mobów jak pamiętam :P jak masz 70-75% redukcji to już styka potem im więcej pkt tym mniejszy przyrost procentowy redukcji więc nie warto.

Dnia 09.09.2012 o 12:35, Pietro87 napisał:

okrzykiem więc jakis "drastycznych" róznic między waszym EHP nie ma], może faktycznie
to klasa nie dla ciebie.

Build wygląda ok.

ja gram na takim - hybryda dps/tank buld - same skile pod surviwal się nie opłaca obecnie bo wolno bijesz
http://eu.battle.net/d3/pl/profile/Tomek-2911/hero/864275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja twojego EHP użyłem jako przykładu :)

A te resy - ot generalnie taka zasada, że do 700 bazowych bez żadnych buffów sie opłaca je stackować.
Potem im wyżej tym przyrost procentowy mniejszy i nie warty zachodu [bo cena =/= jakość, za cenę tych kolejnych 100 res można zdobyć dużo więcej dpsu np]
A LOH - no jak by nie patrzeć wy walczycie w melle to ten LOH może się opłacać bardziej niż regen [sam na wizie mam z templarem 2.5k regenu i nie wyobrażam sobie na range klasie jakiejkolwiek innej formy zwrotu HP], ale jak widać ilu graczy tyle stylów gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 18:25, Pietro87 napisał:

ciach


przetestowałem broń z lohem 700hp - heal duuuuzo niższy niż z 2.70% i bez znaczenia czy przeciwko grupie czy pojedyńczym. Ale i tak gear z hp regenem będzie trzeba zbierać... masa kasy potrzebna :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 20:13, EmperorKaligula napisał:

i jeszcze jedno: hp regen na towarzyszu jest liczony dla postaci jak inne rzeczy ?


Nie.
Pisząc o regenie z templarem miałem na myśli fakt, że templar posiada do wyuczenia zdolność która daje bodajże +150 regenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się