Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

W sumie to ten nerf już chyba został wprowadzony. Poza tym klucznik w trzecim akcie już nie jest iluzjonistą, przez co walka z nim nie jest teraz tak fajna. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 11:03, matiz123 napisał:

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/6933236334 - obrażenia na każdym MP zostaną znerfione,
ponieważ umiejętności elit biją mocniej, niż chcieliby tego twórcy.



Raczej zostają zmienione na takie jakie były na testowym serwerze =P
Osobiście nie wadził mi fakt, że skalowanie dmg jest w oficjalnej wersji patcha dużo wyższe niż było na PTR [przykład - na ptr np Ghoma robiłem na mp8 całkiem na luzie, na oficjalnym patchu już było spore zdziwienie i mp8 zmuszał człowieka, żeby się trochę napocił] nie mniej rozumiałem, że ludzie się mocno zirytowali.
Bo na PTR sytuacja wyglądała znacznie odmiennie od wersji oficjalnej i zdziwienie graczy było jak najbardziej uzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 12:43, Pietro87 napisał:

Raczej zostają zmienione na takie jakie były na testowym serwerze =P

Cóż, ja na testowym nie grałem, więc nie wiem, jak tam wyglądała sprawa z obrażeniami. :)
Mi to też nie przeszkadza - teraz mogę spokojnie farmić sobie na MP5, pewnie na szóstce też się coś uda osiągnąć. Ale klucznik w trzecim akcie taki smutny teraz chodzi (a raczej lewituje), bo aktualnie jest chyba najsłabszy z całej trójki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To klucznika z a3 też znerfili ?
Fakt faktem - z jednej strony to spam tego jego aoe snareu mógł być dla gorzej wyekwipowanych postaci nawet na mp 1-2 upierdliwy, ale wystarczyło zmienić lokacje klucznika na coś co może przeciętny-słaby gracz pominąć [tak, żeby nie blokował nowym osobom progresu]

Ogółem nie logowałem się z 3 dni wcale bo nie mam czasu na granie, ale może dziś wieczorkiem sobie chociaż z godzinę wygospodaruję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 23:46, Nightdew napisał:

Warte to co kolwiek? Jeden z moich pierwszych legendary po powrocie więc nie do końca
ogarniam ceny.



Tak trudno na ah obadać po ile podobne stoją ?
Kilkanaście do kilkudziesięciu kk.
Teraz jest boom na triumwiraty bo zmienili mechanikę działania bonusów do elementów na opak [skalują się w 100% z czarnymi broniami, czyli trium ten konkretny da wizowi z czarnym weapem czyste 17% dmg]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2012 o 00:51, Pietro87 napisał:

Tak trudno na ah obadać po ile podobne stoją ?
Kilkanaście do kilkudziesięciu kk.
Teraz jest boom na triumwiraty bo zmienili mechanikę działania bonusów do elementów na
opak [skalują się w 100% z czarnymi broniami, czyli trium ten konkretny da wizowi z czarnym
weapem czyste 17% dmg]


Ok dzięki. Tak jeszcze nie do końca ogarniam źródła, nie wiedziałem na który współczynnik głównie zwrócić uwagę. A na ah ceny nawet za mniej niż 1kk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, z uwagi iż cena D3 spadła do poziomu akceptowalnego tj 137zł za cd-key chciałbym się spytać co słychać w grze po kilku nowych pathach i fixach.
Po premierze gra mnie odrzuciła totalnie(gralem na koncie znajomego który zdołał to kupić) i dobiłem 57 lvl DH, jakkolwiek sama idea że więcej uciekałem/ganiałem i kitowalem niz przyjemnie rzeźniłem hordy piekieł(mówie o hellu i inferno) mnie odrzuciła. Istnienie 1dynie słusznych buildów typu perma stun build na wizardzie lub op invisible na DH gdzie to też nie stanowiło jakoś szczytów moich marzeń by, by nie ginąć co chwile musiałem uzywać czegoś co na pewno nie dawąło fraidy i zalatywało jakimś exploitem
Jak z ludźmi bo mimo że grałem po premierze to bardzo często miałem problem by grać w party a 90% czasu chodziłem solo. Oraz jak wygląda scena hardcore, gra to ktoś czy tylko nie liczni z na tyle wytrzymałą psychiką?
I jak tam z RMAH, można coś na tym zarobić i czy nie jest przypadkiem tak że najlepsze itemy to już tylko na RMAH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2012 o 10:31, Nightdew napisał:

Ok dzięki. Tak jeszcze nie do końca ogarniam źródła, nie wiedziałem na który współczynnik
głównie zwrócić uwagę. A na ah ceny nawet za mniej niż 1kk.



Dmg, uśredniony minimum 180 to względnie dobry [czyli uśrednione 180 to np 60-100, 80-275] zakres.
Liczy się szansa na krytyka 8-10%, punkty mocy tajemnej za trafienie [tzw apoc] 7-10, inteligencja 150+.

Jak źródło spełnia te podstawowe warunki to można je określić jako "dobre/wartościowe"
Twój triumwirat nie ma apoc [spory minus] ale ma wysoki dmg, dlatego jest warty do tych kilkunastu kk w porywach [a konkretnie jest wart tyle ile najbardziej do niego podobny na ah stoi minimalnie]

W przypadku trium liczy się jeszcze jakie sa procenty, czy jest 5-5-6, czy 5-5-5, czy 6-6-6.

Najdroższe triumwiraty to takie z :
100-400 dmg/6-6-6%/8-10 apoc/8-10 kryt/180int.

Na okulusach liczy się jaki jest bonus specjalny - najgorszy to bonus na zamieć. Najlepsze to meteor, ostrza, względnie impuls [i wartość tego bonusu]. Dodatkowo na okulusie liczy się też ile jest zmniejszenia czasu na teleport [zakres od 1 do 4s, maksymalny to właśnie 4s], jak wysoki jest bonus na obrażenia zadawane elitom [bodajże max to 6% na tym źródle, kryt szansa [najlepiej 9.5-10%], int [180+] i dodatkowy afix, tu np wit/regen/+ap.
Oczywiście standardowo dmg tak samo ważne jak w każdym źródle średnie najmniej 180 [czyli 50-300, 70-290].


Na chandoto liczy się bardzo apoc.
Bo źródło chandoto jest jednym z najlepszych w grze [ma zawsze wbudowany as] tylko nie specjalnie się sprawdza w zestawie [a konkretnie sprawdza się w zestawie jak ktoś może sobie pozwolić na brak wbudowanego krytyka w rózgę, bo rózga chandoto nie może mieć razem gniazda i kryta] ale jako taki stand-alone jest bardzo solidne.
Więc apoc,szansa na kryt, dmg, int - najważniejsze w chandoto.

W Tal Rashy podobnie - apoc, int, kryt + poboczne afixy np regen/+ap/wit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2012 o 12:50, Solstheim2 napisał:

Jak z ludźmi bo mimo że grałem po premierze to bardzo często miałem problem by grać w
party a 90% czasu chodziłem solo. Oraz jak wygląda scena hardcore, gra to ktoś czy tylko
nie liczni z na tyle wytrzymałą psychiką?


Gry publiczne umarły z patchem 1.0.5.
Bo nie da się na nich grac na MPX. [odpowiednik player x z d2]
Ale w co-opie ze znajomymi nikt ci grac nie broni.

Dnia 26.10.2012 o 12:50, Solstheim2 napisał:

I jak tam z RMAH, można coś na tym zarobić i czy nie jest przypadkiem tak że najlepsze
itemy to już tylko na RMAH?


RMAH bardzo twardo wyhamowało.
Czasem szukam gearu do sprawdzenia statów, porównania itp, sporadycznie wbijam zobaczyć co ciekawego ludzie wystawiają na rmah i z reguły są tam pustki [a jak coś jest to za 50-250 euro gdzie ni diabła nikt tego nie kupi bo na gold ah są 100% lepsze graty za mniej niż 50kk]
Co prawda czasem coś tam sam sprzedam, ale przeważnie są to legendy z półki średnio-wysokiej lub wysokiej [no i teraz ni cholery nie puscil bym takiej klaty z setu ik jak kiedyś pogoniłem za 70 ojro.. dziś taka sama poszła by za maks 25-30]
Reasumując zarobić się da - ale dużo wolniej i dużo mniej.

O wiele lepiej sprzedawać gear na gold ah i samo złoto spylać na rmah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 12:56, Pietro87 napisał:

Gry publiczne umarły z patchem 1.0.5.
Bo nie da się na nich grac na MPX. [odpowiednik player x z d2]
Ale w co-opie ze znajomymi nikt ci grac nie broni.

To kicha, wszyscy znajomi którzy kupili D3 po premierze, konta sprzedali nikt w to nie gra z ludzi jakich znam IRL, sam jako że bym dopiero lvlowal to tez pewnie bym nie od razu wskoczyl na MP10.
A exp, powiedzmy od startu wlacze sobie MP2-3 to bede mial ten 2-3 razy wiekszy exp czy tylko lepsza szanse na dropa?
Szkoda ze public games umarly bo to byla jedna z wielu zalet gier bliza czy to D2 czy to WoWa gdzie czasami poznawalo sie ciekawych ludzi i ciekawe przygody człowieka spotykały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą da się jakoś odzyskać kostur na krowi level? Tak wróciłem teraz do d3 po przerwie i nigdzie go znaleźć nie mogę więc całkiem możliwe że dawniej przez przypadek go wyrzuciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2012 o 13:13, Solstheim2 napisał:

To kicha, wszyscy znajomi którzy kupili D3 po premierze, konta sprzedali nikt w to nie
gra z ludzi jakich znam IRL, sam jako że bym dopiero lvlowal to tez pewnie bym nie od
razu wskoczyl na MP10.
A exp, powiedzmy od startu wlacze sobie MP2-3 to bede mial ten 2-3 razy wiekszy exp czy
tylko lepsza szanse na dropa?
Szkoda ze public games umarly bo to byla jedna z wielu zalet gier bliza czy to D2 czy
to WoWa gdzie czasami poznawalo sie ciekawych ludzi i ciekawe przygody człowieka spotykały.



Ludzi do gry na publicznym wcale nie jest ciężko znaleźć. tu z gramu też sporo osób grywa regularnie.
A na mp10 na inferno mało kto gra, bo nawet mając gozu dps rzędu 250-350k farma tam jest dużo dłuższa niż np na mp 6-7 [jeden run na mp10 = 5-6 runów na mp6]
Profity za granie na mp10 też są zbyt małe, żeby się spinać.
Tryb fajny do pogrania w co-opie, ewentualnie dla bogatych co kupowali gold/itemy za real kasę, tudzież no-lifeów co mogą sobie pozwolić na granie po minimum 70h tygodniowo.

Natomiast expic.. no tu można raczej śmiało na normalu jechać od drugiego aktu mp10, kupisz jakiś gear względny na ah pod lvlnig i jedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie pytanie, krótkie i bez możliwości udzielenia złej odpowiedzi.
Dla kogoś komu D3 po premierze nie przypadło a wręcz odrzuciło tym że mniej/bardziej wiało nudą jest sens próbować robić 2gie podejście po pathu 1.05 czy zmiany i balans są jednak zbyt znikome by jakoś urozmaicić i ulepszyć rozgrywkę?
Widze że już trochę w to grasz więc przeczytał bym twoją opinię.
Niedawno kupiłem Guild Wars 2 ale jakoś mnie nie wciągnął, tzn pierw wciągnął teraz odrzuca i szukam czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 15:31, Solstheim2 napisał:

To ostatnie pytanie, krótkie i bez możliwości udzielenia złej odpowiedzi.
Dla kogoś komu D3 po premierze nie przypadło a wręcz odrzuciło tym że mniej/bardziej
wiało nudą jest sens próbować robić 2gie podejście po pathu 1.05 czy zmiany i balans
są jednak zbyt znikome by jakoś urozmaicić i ulepszyć rozgrywkę?


Po 1.0.5 doszło kilka nowych pierdół do obskoczenia.
Jak ktoś szuka wyzwania - wskakuje na mp 6+ i ma swoje wyzwanie [nie takie jak stare inf przed patchami ale zawsze coś].
Są ubber bossy do ubicia [areny z dwoma bossami na raz], jest hellfire ring do sklejania, jest 100 lvli mistrzowskich do wbicia [od patcha 1.0.4].
Ale Diablo to Diablo - powtarzasz cyklicznie żmudny grind i szukasz itemów, na tym się gry h&s skupiały i tego raczej nic nie zmieni.
Drop jest dużo lepszy [crapu dalej leci sporo, ale przynajmniej legendy dropią minimum sztuka-dwie na jeden run]

Dnia 26.10.2012 o 15:31, Solstheim2 napisał:

Widze że już trochę w to grasz więc przeczytał bym twoją opinię.
Niedawno kupiłem Guild Wars 2 ale jakoś mnie nie wciągnął, tzn pierw wciągnął teraz odrzuca
i szukam czegoś innego.


Mi tez GW2 nie podpasiło, za dużo chaosu, sporo nudy po ograniu end-gameu. Gra ma potencjał ale brak jej imho takich finalnych szlifów [wrócę do GW2 może za rok jak się produkt "wypaczuje"]
Chyba, że GW2 zniszczy postępujący w nim rak zwany item shopem... ale pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy, aktywowałem 10dni triala w Wowie ale jednak wow mi się przejadł i nic już tego nie zmieni.
Mam tez guest passa w D3 wiec torche pogram znowu i zobaczy sie.
Wiem że H&S to grind tego samego koniec konców, ale w D3 jakoś brakowało mi tej Miodności, 1szy akt tak do skeleton-kinga , no epicko klimat starego D2 itp jarałem się jak nigdy, ale czym dalej w las tym miodność spadała.
Co do Gw2 ja mam atm 60lvl i mnie jako tako to wciąga, coś nowego od innych MMO ale, dungeony te co już zrobiłem, nie tyle są trudne co dziwne, i cala idea tego ze polowe rzeczy w dungu sie zerguje, co sie padnie to biegnie od ressa gdy ktos kituje itp to też tak średnio, jednak rozwiązania z Wowa że trzeba wyegzekwować taktykę i albo się to uda albo jest wipe a nie taki corpse run.
Dobra koniec Off topu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi troszeczkę rozjaśnić sprawę z infernalną machiną? Zbieram 3 klucze + recepte i wykonuje portal. Jeżeli 3 akt przechodzę monkiem z mp3 to czy będę w stanie zrobić tych podwójnych bossów? Czy jest w ogóle sens ich solowania jeżeli każdy ze znajomych w teamie może w taki portal wejść (= lepiej zebrać ekipę?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubery najlepiej ubijać na MP niższym o 1 od tego, na którym normalnie farmisz. Przynajmniej ja tak robię, bo nie sądzę, że dałbym radę na MP5 (a na takim normalnie gram). :P Znajomych możesz brać, ale ważne, żeby byli oni w stanie zapewnić wystarczający DPS - z każdą osobą punkty życia przeciwników rosną, a limit na pokonanie uberów to chyba 8 minut, po tym czasie się po prostu ginie. Aha, i warto mieć 3 zestawy kluczy, żeby podczas jednej gry otworzyć każdy portal - wtedy ma się pewność, że odwiedzi się wszystkie pary bossów. Jeśli masz znajomych, to dobrze jest się umówić tak, że każdy przynosi jedną machinę, dzięki czemu nie trzeba tak długo farmić kluczy. :) Ale solować jak najbardziej można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań:

1. Dopiero zacząłem grac po wprowadzeniu nowego patcha. Na czym polegają te dodatkowe lvl? Po uzyskaniu 60 levela, zbieram jakby dodatkowe do 99, wyświetlane na niebiesko i tylko na inferno. Dobrze rozumiem?
2. Jestem obecnie na koszmarze i dla expa zastanawiam się nad podwyższeniem siły potworków. W dwójce zawsze grałem na players 8, ale chciałbym się dowiedzieć z praktycznego punktu widzenia jak to wygląda? Da się spokojnie w pojedynkę radę na sile razy 5 albo 10?
3. Zbieram na koszmarze karty kowala, ale do ulepszenia kowala potrzebuję książki. Książkę robię sam z tych kart (jeśli tak to jak) czy mam znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się