Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2006 o 23:39, kamilimaciek1 napisał:

mam nadziję ,że D3 będzie miało extra klasykę :)

Chodziło ci chyba raczej o ekstra-klase. Cóż ja nie jestem specjalnym fanatykiem Diabełka, ot od czasu do czasu pomordować troche potworków lubie.

-----> Vaxinar
Chodzi ci ogólnie o gry, czy gry wychodzące z pod łapek Blizzarda. Bo w obu przypadkach no to ja przepraszam, ale nie przypominam sobie żadnego gniota, którego ta firma wypuściła. Oni robią naprawde świetne gierki i gdyby któregoś dnia wypuścili gniota to by oznaczała że czas umierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zlituj się :-P
Mnie tam szczerze wkurza to że jak gierka jest "typowa" to wszyscy narzekają że typowa, a jak jest niezwykła i nowatorska to nikt nie zaóważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2006 o 22:40, Abi Dalzim napisał:

Skoro kończą, to po co im nowi pracownicy? Trochę się kupy nie trzyma :)



No właśnie-słuszne spostrzeżenie- 1. Jeśli gra powstaje od jakiś 4 lat(szczerze wątpie-pracowano przecież nad WoW) to dlaczego zatrudniają ludzi związanych z poprzednimi częściami dopiero teraz ?
2.Wniosek- nikt do tej pory nie pracował nad Diablo 3- mają może ogólną koncepcję gry i nic poza tym. Zaczną dopiero, jak powstanie juz Dream Team :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2006 o 10:23, palpatine napisał:

2.Wniosek- nikt do tej pory nie pracował nad Diablo 3- mają może ogólną koncepcję gry i nic
poza tym. Zaczną dopiero, jak powstanie juz Dream Team :).

Hehe, przez cztery lata siedzieli w obszernym, słabo oświetlonym, dusznym pokoju i rozmyślali nad fabułą gry.Teraz sprowadzają swoją ekipę i chcą wprowadzić pomysł w życie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 10:23, palpatine napisał:

to dlaczego zatrudniają ludzi związanych z poprzednimi częściami dopiero
teraz ?


Gdybyś na bierząco śledził oficialną strone Blizzarda to byś wiedział że nie od teraz szukają osób do D3.
Od ładnych kilkunastu miesięcy szukają ludzi na stanowiska do typowego RPG-a jakim jest seria DIablo :)
No dobra H&S :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2006 o 12:28, Modest-Vermin napisał:

Od ładnych kilkunastu miesięcy szukają ludzi na stanowiska do typowego RPG-a jakim jest seria
DIablo :)



Tak, dla mnie jednak "szukanie od kilkunastu miesięcy " nie jest równoznaczne z "praca nad grą". Bo kto ma nad nią pracować, jeśli członkowie ekipy są poszukiwani ? Jest w tym jakiś sens ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 22:54, Vaxinar napisał:

Ja też mam taką nadzieję, ale jest ona coraz miejsza patrząc jak wychodzą teraz gnioty, które
mają być niby drugimi częściami jakiś wielkich tytułów.

Diablo 3 powinno zachowac swój dawny klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 18:22, wdowiakm napisał:

Diablo 3 powinno zachowac swój dawny klimat


Powinno, ale pytanie brzmi czy zatrzyma ? Czy Blizz pójdzie na łatwizne i wyda gniota, ale każdy i tak kupi bo to się będzie nazywać "Diablo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 18:26, Vaxinar napisał:

Powinno, ale pytanie brzmi czy zatrzyma ? Czy Blizz pójdzie na łatwizne i wyda gniota, ale
każdy i tak kupi bo to się będzie nazywać "Diablo"

Jeżeli Blizz cos sknoci to ja na pewno nie kupie tej gry no chyba że recenzje graczy przekonają mnie o wartości tej gry:))
Pozdrawiam wszystkich fanów diablo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 23:44, Hubi Koshi napisał:

Chodzi ci ogólnie o gry, czy gry wychodzące z pod łapek Blizzarda. Bo w obu przypadkach no
to ja przepraszam, ale nie przypominam sobie żadnego gniota, którego ta firma wypuściła. Oni
robią naprawde świetne gierki i gdyby któregoś dnia wypuścili gniota to by oznaczała że czas
umierać


Nie, tutaj chodziło mi ogołnie o gry. Bo tu trzeba przyznać - Blizzard jeszcze nic nie sknocił. ;)
I wierze w to, żr Diablo też nie zrypia jak już zrobią jednak mam to takie małe złe przeczucie - chyba wiesz o co mi chodzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 18:57, Vaxinar napisał:

I wierze w to, żr Diablo też nie zrypia jak już zrobią jednak mam to takie małe złe przeczucie
- chyba wiesz o co mi chodzi. :)


Ja też mam złe przeczucia - że zrobią Diablo III w widoku Gotic''owym, a tego chyba bym nie przeżył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 13:44, KiRSDRAKE napisał:

''moi bracia, nie zgineli...''


Ta a cały cytat brzmi "moi bracia, nie zginęli na próźno"
hahahahaha -_-"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu w wiadomości „Król powróci?!” informowałem Was o nowych stanowiskach pracy w szeregach studia Blizzard Entertainment. Wtedy to po raz kolejny już w historii serii Diablo pojawiły się nowe pogłoski i domysły związane z kontynuacją sagi...

Dzisiaj ponownie „doleję oliwy do ognia”...
Powodem, który to sprawił są informacja zawarte na łamach serwisu GamingSteve.com, konkretniej, znaleźć je można pod tym adresem. Gdyby tego było mało także wpis w blogu Rahula Sood''a (prezesa VoodooPC.com) znacząco zwiększył zainteresowanie i atmosferę wywołaną ostatnimi wydarzeniami, jakie mają miejsce wokół Blizzard Entertainment.

Szczerze powiedziawszy w świetle tego, co chcę Wam zaraz opisać zaczynam czuć się jak małe dziecko, które zaraz dostanie swojego pierwszego w życiu lizaka ;) Czemu? Jeśli choć część z poniższych spekulacji//informacji okaże się prawdziwa, fani serii Diablo będą mieli wielki powód do radości i zadowolenia!. Zacznijmy od tego, co 1 Lutego Rahul Sood zamieścił w swoim blogu...

Przebywając w Genewie, Rahula doszły bardzo interesujące słuchy na temat tego, iż Blizzard Entertainment dokonał zakupu ogromnej ilości serwerów sieciowych, które mają na celu usprawnienie struktury działania sieci Battle.net. Autor twierdzi, iż nie jest osobą, która pisze o pogłoskach, chyba, że są one wystarczająco pewne i prawdziwe...

„Te zaś niosą, że Blizzard zakupił ponad 1500 nowych serwerów sieciowych opartych o technologię AMD Opteron 64. Zgaduję, że Blizzard połączy moc tych serwerów, aby usprawnić poziom i komfort rozgrywki w World of WarCraft - jednak, Blizzard równie dobrze może przygotowywać zaplecze techniczne dla nowego tytułu, którego akcja dziać będzie się w świecie online. Może przygotowują kolejną część cyklu Diablo lub coś w tym stylu...”.

Powyższa część wypowiedzi Rahula Sood''a interesuje nas najbardziej. Przejdźmy teraz dalej, do dnia 3 Lutego 2006r. Na łamach wymienionej już wcześniej witryny GamingSteve.com pojawia się bardzo ciekawy artykuł! Steve, tzn. autor tego „felietonu” powołując się na kontakty w samym Blizzardzie postanawia podzielić się ze społecznością fanów Diablo tym, co wie odnośnie Diablo III...

Steve nie chce jednak sprawić problemów swoim przyjaciołom z Blizzarda, dlatego też w swoich wypowiedziach zmienia nazwę firmy, jak i gry o której pisze. Wspomina także, że posiadane przez niego informacje nie są już całkowicie „nowej daty”, więc należy podchodzić do nich z należytym dystansem i ostrożnością.

Przejdźmy od razu do konkretów: Blizzard Entertainment pracuje nad Diablo III!!! Nie tylko pracują, ale pracowali nad tą grą nie krócej jak od czterech lat! Właściwie sekcja Blizzard North jakiś czas temu niemalże zakończyła prace nad tytułem... Włodarze firmy uznali jednak, że produkt nie jest wystarczająco dobry i nie dostarcza odpowiedniego poziomu zadowolenia. Dlatego też uznali, że program należy poprawić!

Fakt ten był jednym z głównych powodów zamknięcia tego oddziału firmy! Pisaliśmy o tym w wiadomości „Północny bastion przeniesiony do Kalifornii (16.VIII.2005r.)”. Pozwoliło to prezesom firmy na bardziej szczegółowe nadzorowanie prac i zmian, jakie wprowadzano do Diablo III.

UWAGA: - Spoiler
Steve wypowiada się także, czego możemy spodziewać się odnośnie fabuły trzeciej części serii Diablo:

„Uwierzcie lub nie, jednak plotki, które krążyły po Internecie kilka miesięcy temu na temat gry były dość trafne (nie mam jednak pojęcia, kto je rozpoczął, lub od kogo pochodzą). Według nich fabuła wygląda tak:

Akcja Diablo III ma miejsce w Niebie. Siły Piekła starają się przejąć kontrolę nad Niebiosami. Całość wyglądają rewelacyjnie! Wyobraźcie sobie światłość Nieba pochłanianą przez ciemności Piekła... Wyobraźcie sobie także WoW, jednak w świecie Diablo, ta wielkość i grywalność... ”.

Steve zaś całość opisuje tak:

„Prawdą jest, że Diablo III wykonane zostanie w środowisku 3D i rzeczywiście wygląda oszałamiająco! Prawdą jest także i to, że fabuła opowiadać będzie o konflikcie Sił Niebiańskich Zastępów oraz Popleczników z Piekła Rodem. Gra zawierać ma ciekawą funkcję, tj. każdy przedmiot może zmienić się z wersji „jasność” (light) na „ciemność” (dark). Niestety opcja ta była także jednym z głównych mankamentów oryginalnej wersji... Zmianie ulegała tylko oprawa wizualna itemu, brak było wpływu na statystyki czy sposób użytkowania. Dlatego aplikacją należało przerobić, aby wprowadzić więcej klimatu (znanego i chwalonego przy okazji wcześniejszych odsłon cyklu) i przyjemności z rozgrywki.

Gameplay w Diablo III będzie opierał się na podobnych założeniach, jak te, które widzieliśmy w Diablo I i II. Sam świat będzie jednak znacznie większy i dostarczy więcej przyjemności z jego odkrywania. O wiele, wiele więcej przedmiotów, poziomów, które należy przejść grając w grę po raz pierwszy. Uwadze autorów nie umkną także zdolności i umiejętności bohaterów. W telegraficznym skrócie: Ma być dużo, więcej i lepiej niż dotychczas.

Tryb rozgrywki wieloosobowej ma ulec sporym modyfikacjom i doznać wielu ulepszeń w porównaniu do poprzednich odsłon serii. Nie bądźcie także zaskoczeni, jeśli ujrzycie więcej niż kilka pomysłów zaczerpniętych z World Of WarCraft... Przykładem niech będą dwie zwalczające się frakcje: Przymierze i Horda = Niebo i Piekło; usprawniony system działania gildii czy być może także wierzchowce?! ”.

Dalej Steave w swym artykule odpowiada m.in. na pytanie: Kiedy ujrzymy Diablo III? Odpowiedź jest w iście Blizzardowskim stylu: Kiedy gra będzie skończona... (Ten fragment znają już chyba wszyscy fani produkcji studia Blizzard Entertainment, nieprawdaż? ;D)

Włodarze firmy nie spieszą się z ukończeniem produkcji, zaś aplikację przedstawią światu dopiero, kiedy uznają, że jest wystarczająco dobra i warta pokazania. Powodem takiej polityki jest chociażby sytuacja projektu StarCraft: Ghost - zapowiedziano go już spory okres czasu temu. Obecnie natomiast przechodzi on kolejny już proces przeprojektowywania i przeprogramowywania. Dlatego też chłopaki z Blizzarda nie śpieszą się z oficjalnym anonsowaniem prac nad Diablo III. Uczynią to zapewne w krótki czas przed finalnym ukończeniem projektu.

W tym momencie Steave nawiązuje do ostatniego ogłoszenia Blizzarda na temat nowych stanowisk pracy w zespole odpowiedzialnym za Diablo I i II (czyli o tym, o czym pisałem w wiadomości: „Król powróci?!”). Nasz „kolega” stwierdza, że jeśli Blizzard dokonał tego kroku, to oznacza to, że zbliżają się do końca prac. Podkreśla jednak, iż dla Blizzarda „zbliżać się” oznacza termin około 2 lat.

Kto wie, może jakieś informacje przedstawione będą na tegorocznym E3? Dla przykładu oficjalne zaanonsowanie projektu? Przyszłość pokaże... Steave obiecał dowiedzieć sie czegoś więcej na temat kontynuacji cyklu i przedstawić te informacje światu. Mogę tylko obiecać, że jeśli tak się stanie będzie można przeczytać o tym także na łamach naszego serwisu!.

Zapraszam do komentarzy, przemyśleń, dyskusji na odpowiednim poziomie. Czyli do wyrażania swoich opinii na opisany powyżej temat – zapraszam więc na nasze Forum Dyskusyjne do utworzonego w tym celu tematu: „Diablo III: Niebo vs. Piekło”.

PS. Gratuluję tym, którzy przebrnęli przez tekst do końca, mam nadzieję, że Was nie zanudziłem na śmierć ;)

Więcej informacji:

» Diabloii.net
» GamingSteve.com
» Rahul Sood''s Weblog
» Diablo 3, czyżby?
» Diablo III: Niebo vs. Piekło


jak widac D3 prawdopodobnie ukaze sie juz nie dlugo ;]
cytat ze strony http://www.battlenet.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że wiele osób już miała takie przemyśłenia ale takie między sobą, gościu zrobił z tego zamieszanie (dobrze!). Coś się dzieje to fakt, reszta to plotki że trudno im wierzyć. Jeszcze zanim patch 1.11 wprowadzali pamiętam jakie to pierdoły chodziły, że enigme wycofali gry, synergie hammerowi zmniejszyli. Zawsze przed czymś "większym" jest wiele spekulacji a niektórzy celowo wmawiają innym głupoty tak dla ożywienia rozmów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh...Diablo III już niedługo! ....mam takie wrażenie że od kilku lat lat słyszałem ten tekst naprawdę sporo razy :) No ale to jest Blizzard, chłopaki siedzą w piaskownicy wiekami wypuszczają z niej świetną gierkę, znowu biorą w łapki swoje zabaweczki i tak w kółko :)

Jeszcze tylko kilka lat i popykamy sobie w D II :) cieszy mnie to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 18:26, Vaxinar napisał:

> Diablo 3 powinno zachowac swój dawny klimat

Powinno, ale pytanie brzmi czy zatrzyma ? Czy Blizz pójdzie na łatwizne i wyda gniota, ale
każdy i tak kupi bo to się będzie nazywać "Diablo"


A czy Blizzard kiedykolwiek wydał gniota??? Bo ja nic o tym nie wiem!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chciał, aby powstała trzecia część Diablo. Diablo II zajmuje jedno z honorowych miejsc na mojej półeczce z grami :].

Ja, jako fan najchętniej widziałbym to tak

- Grafika 3D

- Swobodna zmiana kamery (żeby mozna było sobie ustawic klasyczny widok izometryczny, jak i oddalić, przybliżyć i zmienić kąt nachylenia kamery)

- Dużo więcej wszystkiego: więcej przedmiotów, więcej leveli, więcej rodzajów stwórów, więcej klas postaci, więcej MOŻLIWOŚCI!

- Zupełnie zmieniony system questów. Njalepiej, jak byłby taki jak zastosowany w Sacred. Są questy kluczowe i questy poboczne. Fajnie, gdyby questy poboczne były w dużej części generowane losowo.

Mechanikę rozgrywki pozostawiłbym właściwie niezmienioną. W D2 jest ona prawie doskonała (a na pewno wciągająca).

Co do fabuły - stawiam na pomysłowość Blizzarda. Ale cieszyłbym sie, gdyby nawiązywała ona w jakiś sposób to Tyraela. To ciekawa i tajemnicza postać. Inspirująca na dodatek :]

I tak bym to widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się