Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rekordowy kwartał Apple`a. Świetne wyniki iPhone`ów i iPadów

39 postów w tym temacie

Heh :)
Co do tematu - fajnie. Niezłe pokłady kasy ma Apple, byle tylko teraz po odejściu Jobsa nie popsuli swoich produktów. Już raz w zeszli na psy, lepiej by tego nie powtórzyli. Choć ich fanem nie jestem, produkty fajne, ale za dużo sobie w PL za nie liczą, to wynik robi wrażenie. Maki widzę też nieźle idą, ale 37mln iPhone''ów w kwartał ... pozazdrościć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a ile ludzi u mnie kupowało iPada przed świętami i pytało: "panie co to jest?" pewnie kupowali na zasadzie: bo znajomi mają. No ale Steve''a już nie ma więc teraz pewnie będzie równia pochyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, równia pochyła. Apple ma koncepcję, ma wyznawców - nie ważne co wydadzą, przez najbliższe kilka lat na pewno będą bardzo mocno stali. Jedyna sytuacja, w której wyobrażam sobie spadek ich pozycji, to jakaś mocna zmiana wprowadzona przez konkurencję (nowe podejście do telefonów lub tabletów, albo zupełnie inne urządzenie?), a nawet wtedy na pewno będą zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 14:17, akodo_ryu napisał:

(nowe podejście do telefonów lub tabletów, albo zupełnie inne urządzenie?), a nawet wtedy na pewno będą
zarabiać.

Dobre rozumowanie tyle tylko, że to właśnie nadgryzione jabłko było od takich nowych podejść o krok do przodu za innymi markami/firmami. Apple coś wydawało nowego na rynku ["nowatorskiego" ?] to zaraz niczym plaga lub szarańcza pojawiały się podobne wersje tych rzeczy od innych firm tylko z innymi gadżetami i dodatkami, funkcjami/opcjami, których Apple nie dał w swym produkcie a np taki LG czy Samsung dał..... wiadomo konkurencja Panie ;-)
Sam posiadam Jabłko ;_) z ich "sadu" i nie narzekam. XD iPhone 2G od 2k8 roku. Wtedy się "kozaczyło na dzielni". Zanim ktokolwiek nie miał podobnego telefonu. A nawet jak miał [w kwestii dotyku] to tak spi***** że o ziemie rozbić szło.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 15:03, Ostrowiak napisał:

[piszę cokolwiek o jakości produktów Apple i stosunku cenowym]

[czekam na nazwanie mnie polaczkiem biedaczkiem]


Komuś się tu chyba fora pomyliły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są bardzo dobre:), tego samego życze innym firmom w tej branży, mam ipoda i jest to niezłe urządzonko, daje sporo frajdy, ale "zamkniętość" i ceny urządzeń Apple(iPhone) skutecznie mnie zniechęciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się chyba mylisz - telefony dotykowe i tablety były już przed Apple. Dopiero jednak, gdy Japko zajęło się ich produkcją, stały się prawdziwym "nowoodkrytym" hitem.
Nowatorstwo? Nie. Popularyzacja? Bardzo tak.

krl_krl -> poczekaj na userów pokroju aope albo Pietro87, Vojtas i Ring5 pewnie też się do czegoś przyczepią ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylka ja tu obecny nie posiadam żadnych I-coś tam i żadnych komórek.

Zdajecie sobie sprawę, jaka to wolność?

I ile problemów mnie mija, typu:
- nie mam nic na koncie!
- "fon" mi się rozładował!
- zawiesił mi się!
- nikt mi nie puszcza "strzałki", nie kochają mnie! o.O

Chyba nie jestem tu sam? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Apple to marketingowa potęga, żadna inna firma nie zyskała sobie takiej rzeszy fanów (a wręcz czasami fanatyków) jak właśnie Jabłuszko. Ja osobiście uważam, że Apple robi bardzo wysokiej jakości produkty ze świetnym wsparciem programistycznym, ale zamkniętość iOS''u i absurdalne ceny sprawiają, że nigdy raczej nie zainwestuję w ich wynalazki. Miałem w ręce iPhone''a, iPad''a i iPod''a, ale jednak uważam, że one nie są aż tak zajebiste, żeby płacić prawie dwa razy więcej niż powinny kosztować. No ok, cena iPad''a jest rozsądna, ale reszta to śmiech. Najlepszym przykładem jest najprostszy iPod, czyli Shuffle, mały badziew, który powinien kosztować max z 70 zł, a kosztuje...250!! I ludzie się na to nabierają ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja im w ostatnim roku też pomogłem w tym wyniku :) - iPhone 4 16GB, iPad 1gen 64GB 3G i wspomniany wyżej iPod Shuffle 2GB i powiem wam że każde z tych urządzeń jest świetne. iPhone 4 to np mój drugi z rzędu telefon od Apple (wcześniej iPhone 3G 8GB) i już nie spoglądam na ofertę innych firm. Za rok biorę iPhone''a 5 :P

PS: nabierają to się ludzie którzy kupują teraz PS Vita... za rok średniej klasy telefony będą miały podobną wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 16:15, Daelor napisał:

Trochę się chyba mylisz - telefony dotykowe i tablety były już przed Apple. Dopiero jednak,
gdy Japko zajęło się ich produkcją, stały się prawdziwym "nowoodkrytym" hitem.
Nowatorstwo? Nie. Popularyzacja? Bardzo tak.

Właśnie i w tym rzecz. One i może były [racja]. Ale to były rzeczy raczej dla ludzi oho ho ho ho ho ho ho. Kto w ogóle o tym słyszał. Z przeciętnych oczywiście zjadaczy chleba- raczej nikt. Przyszło "japko" i jak mówisz ''na nowo to odkryło''
Ulepszyło, uprościło. Dało dla zwykłych ludzi a nie dla firm czy korporacji. No bo ich to chyba główna dewiza jest. Prostota i elegancja.
To samo było z pierwszym Mac. Czasy gdy wielkie firmy miały PC wielkości pokoju Steve zrobił coś dla ludzi.

Dnia 28.01.2012 o 16:15, Daelor napisał:

krl_krl -> poczekaj na userów pokroju aope albo Pietro87, Vojtas i Ring5 pewnie
też się do czegoś przyczepią ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 16:58, Sauron920925 napisał:

Ja im w ostatnim roku też pomogłem w tym wyniku :) - iPhone 4 16GB, iPad 1gen 64GB 3G
i wspomniany wyżej iPod Shuffle 2GB i powiem wam że każde z tych urządzeń jest świetne.
iPhone 4 to np mój drugi z rzędu telefon od Apple (wcześniej iPhone 3G 8GB) i już nie
spoglądam na ofertę innych firm. Za rok biorę iPhone''a 5 :P

Widać kasiasty jesteś. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 16:58, Sauron920925 napisał:

PS: nabierają to się ludzie którzy kupują teraz PS Vita... za rok średniej klasy telefony
będą miały podobną wydajność


I pierwszą rzeczą, na jaką przerzucą się użytkownicy i programiści to high-endowy smarthphone za 450+ euro. Jasne, jasne. Już pomijam fakt, że PSV nie ma zamulającego systemu w postaci Androida i jest stworzona specjalnie do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 16:58, Sauron920925 napisał:

za rok średniej klasy telefony
będą miały podobną wydajność

I co z tego, skoro do sensownego grania to się w ogóle nie nadaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować