Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Max Payne na obczyźnie "nie będzie w temacie". Gracze też

18 postów w tym temacie

Wszystkie rozmowy prowadzone w języku portugalskim nie będą ponadto tłumaczone w formie napisów na użytek gracza. Pomysł jest taki, że Max nie jest w temacie, a my chcemy, by użytkownikom towarzyszyło takie samo uczucie podczas rozgrywki - wyjaśnia Barrera.

^^ Świetny patent, bardzo zwiększa immersję. Rockstar widzę podąża tutaj konsekwentnie wytyczonymi już przez siebie ścieżkami - ten pomysł doskonale sprawdził się już w RDR (misje w Meksyku), tutaj również nie powinien zawieść.

O ile dobrze kojarzę, to z "motywem językowym" (na dużo mniejszą skalę) eksperymentowano już w GTA IV ? Chyba była jakaś misja, gdzie Nico "nawijał" po serbsku ? Czy mnie już pamięć zawodzi ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie miałem pojęcia czego się w tym newsie spodziewać, tytuł nie pomaga. Za to treść napawa optymizmem, czuję, że Rockstar szykuje nam kawałek porządnego kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 12:40, Nacktarn napisał:

Czyli Portugalscy gracze stracą 1/2 klimatu? :(


Portugalczycy stracą 90% treści, bo tłumaczenia angielskich dialogów nie będzie. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 14:49, Vojtas napisał:

Portugalczycy stracą 90% treści, bo tłumaczenia angielskich dialogów nie będzie. ;D


Za to Polacy nie zrozumieją nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 16:45, Pablovy napisał:

Motyw mistrz. Aż dziwne, że nie był częściej stosowany.


Był, wiele razy, ale nikt się z tym tak nie ogłaszał, bo to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 12:39, Lordpilot napisał:

O ile dobrze kojarzę, to z "motywem językowym" (na dużo mniejszą skalę) eksperymentowano
już w GTA IV ? Chyba była jakaś misja, gdzie Nico "nawijał" po serbsku ? Czy mnie już
pamięć zawodzi ;) ?

Tak, ale to dlatego, że gadał z jakimś Serbem. Zresztą tłumaczono to chyba, bo w końcu Nico był głównym bohaterem, trudno żeby nie rozumiał co mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Portugalczycy stracą 90% treści, bo tłumaczenia angielskich dialogów nie będzie.

Dnia 30.01.2012 o 16:39, Barteek88 napisał:

Za to Polacy nie zrozumieją nic...


Nisko cenisz Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia
http://pl.wiktionary.org/wiki/sarkazm


Patrząc jakie się wyczyniają jęki i steki jak jakaś gra wychodzi bez tłumaczenia to śmiem twierdzić, że kolega Barteek88 trafił w samo sedno.
Najlepiej świadczą o tym niskim poziomie chociazby ostatni maturzyści, matura... rozszerzona z angielskiego zdana a taki jeden z drugim nie umie się nawet przedstawić, duka niczym Nikoś Dyzma [w wykonaniu Pazury" "This is a pen, this pen is red - To jest długopis! Marki RED".


Sam pomysł przedni, zaadaptowany już wcześniej co prawda przez inne gry [aczkolwiek w mniejszej skali] i zerznięty z kinematografii - aczkolwiek bardzo dobrze, jak rżnąć to co najlepsze. Zgadzam się z pilotem - pięknie to wzbogaca immersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że to sarkazm czy ironia, ale dzięki za linki.

Dnia 30.01.2012 o 21:30, Pietro87 napisał:

Patrząc jakie się wyczyniają jęki i steki jak jakaś gra wychodzi bez
tłumaczenia to śmiem twierdzić, że kolega Barteek88 trafił
w samo sedno.


Ci, którzy rozumieją, najczęściej się nie odzywają, więc to żaden argument.

Dnia 30.01.2012 o 21:30, Pietro87 napisał:

Najlepiej świadczą o tym niskim poziomie chociazby ostatni
maturzyści, matura... rozszerzona z angielskiego zdana a taki jeden
z drugim nie umie się nawet przedstawić,


Nie wiem, nie znam żadnych badań na ten temat, a tylko one są dla mnie wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 22:33, Vojtas napisał:

Nie wiem, nie znam żadnych badań na ten temat, a tylko one są dla mnie wiarygodne.


Google nie boli.
NIK swego czasu zajmował się kontrolą numeru alarmowego 112.
Okazało się, że bodajże 87% pracowników infolinii nie zna języków obcych [głównie angielskiego] by móc udzielić pomocy czy informacji dzwoniącym.

Podobnie CBOS robił odpowiednie badania w 2008 i 2009 roku [do tego gdzieś chyba nawet mam linki] pokazujące, ze co 3ci maturzysta ze zdanym angielskim nie potrafi się nawet poprawnie przedstawić ani np spytać o drogę na pocztę/do urzędu miasta itp...

Nasze szkolnictwo generuje kolejne pokolenia głąbów w których z 30 osobowej klasy może 5-6 uczy się dla siebie celem zdobycia wiedzy, reszta robi to na zasadzie zakuć, zaliczyć, zapomnieć i potem chodzą takie sieroty po ziemi.

Internauci i gracze tez mocno kuleją, wystarczy zobaczyć na YT albo np zagraniczne fora mmo gdzie łamana "polszczyzno-angielszczyzna" normalnie oczy wypala :)


P.S.
Tu jeden link z 2006, akurat mam go ciągle w zakładkach, reszta tez gdzieś się wala ale na kopii zapasowej :

http://www.egospodarka.pl/18808,Polacy-nie-znaja-jezykow-obcych,1,39,1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 22:39, Pietro87 napisał:

Podobnie CBOS robił odpowiednie badania w 2008 i 2009 roku [do tego gdzieś chyba nawet
mam linki] pokazujące, ze co 3ci maturzysta ze zdanym angielskim nie potrafi się nawet
poprawnie przedstawić ani np spytać o drogę na pocztę/do urzędu miasta itp...


No i nawet jeśli, to stwierdzenie "Polacy nie zrozumieją nic" jest grubo przesadzone. O słabości systemu nauki języków w szkołach akurat wiem z autopsji, zawsze jednak jakiś ślad zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł całkiem fajny. Ciekawy, nowatorski ? XD
Będziemy mogli wczuć się w Maxa co da fajny urok i zwiększy trudność gry a zarazem czas jej ukończenia. Całkiem trafione. Ale pewnie za jakiś czas wyjdzie jakiś patch albo prędzej mod co temu zaradzi ehhh.
Oczywiście lajt będą mieli ludzie co znają język jak i sami Portugalczycy XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować