Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Andrzej Sapkowski pisze kolejnego Wiedźmina!

140 postów w tym temacie

Brzmi jak informacja z 1 kwietnia. Mam nadzieje, że jednak to jakieś nieporozumienie :) AS chyba nie jest tak zdesperowany by zacząć z powrotem pichcić i odgrzewać Wiedźmaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby to był prequel. Zakończenie sagi jest dla mnie idealne. Jakakolwiek kontynuacja zepsułaby tę magię. Tym bardziej, że ostatnio Sapkowski nie pisze tak dobrych książek jak ostatnie tomy Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żmija sie nie sprzedała ale to chyba nie powód żeby wracać do Wiedźmina? Największym strzałem w kolano dla AS-a byłyby dalsze losy Geralta wydawane na siłe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opowiadania i pierwsze dwa tomy - miodzio.
Tom trzeci - ok.
Tom czwarty - taki sobie.
Tom piąty - ewidentny brak pomysłów, pomieszanie z poplątaniem wątków ściągniętych z innych dzieł, dopiero zakończenie wróciło do jakiegoś poziomu.

Zostawcie już tego biednego Geralta. Wystarczy, że CDPR już namotało ze wskrzeszaniem, utratą pamięci itp. Niech Geralt przejdzie już na zasłużoną emeryturę. Nawet policjantom się ona należy po 15 latach, a Geralt przecież macha mieczem już znacznie dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AS od dawna już przebąkiwał w wywiadach, że nie wyklucza napisania kontynuacji cyklu. Jestem jak najbardziej za, tylko co tu jeszcze napisać? Wątki zostały jakby ładnie pozamykane, a wiedźmin z Yennefer popłynęli w siną dal. Może teraz bohaterką będzie Ciri?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA SPOILER!!!

W tej audycji Sapek wali zaj... strasznym spoilerem, który może wnerwić miłośników cyklu Martina. Uważajcie więc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 14:29, KraczyKruk napisał:

Swoją drogą to przestrzegam przed słuchaniem tej audycji, bo Sapek na koniec zaserwował
potężnego spoilera dla fanów G. R. R. Martina :)


Byłeś pierwszy, ale powtórzyłem u siebie. Bardziej się ostrzeżenie na zielono rzuca w oczy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 14:35, Myszasty napisał:

UWAGA SPOILER!!!

W tej audycji Sapek wali zaj... strasznym spoilerem, który może wnerwić miłośników cyklu
Martina. Uważajcie więc. :)



Ostrzegałem już kilka postów wcześniej, ale mój "czarny" nie rzuca się w oczy jak Twój "zielony" ;)
PS. Poza tym myślę, że Sapkowski zrobił to z pełną premedytacją - przecież mógł nie wymieniać go z nazwiska.

EDIT: ha! wyjąłeś mi to spod klawiatury!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jakoś nie chce mi się wierzyć.
2. Nie rozumiem czemu ludzie od razu zakładają, że kontynuacja wydarzeń jest jakąkolwiek opcją. To nie jest fanfic od CDP żeby Geralta wskrzeszać. Saga ma swoje zakończenie. Kropka. Ale nic nie stoi na przeszkodzie kolejnego zbioru opowiadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciri z jej mocami ? Wątpię. Osobiście liczę na jakiś motyw próby odbudowy zakonu wiedźminów. Można by zrobić kontynuacje, przesunąć Geralta i Yenefer na drugi plan (jeżeli się w ogóle pokażą), zostawić stare twarze i pokazać piękną historię.
W końcu czasy gdy trzeba było trzebić potwory mijają ale na pewno Temeria, Nilfgard i inni z chęcią spróbują wciągnąć wiedźminów (a może jakiegoś dopiero wypuszczonego na świat i niedoświadczonego wiedźmina) w polityczną grę. W końcu nie ma to jak armia super sprawnych mutantów stworzonych do zabijania na usługach któregoś możnowładcy.

Trochę walk, trochę potworów, trochę romansów, trochę polityki i kolejny wiedźmin jak znalazł. Historii Geralta chyba nie ma co kontynuować. A jak chętnie bym zobaczył odbudowane Kaer Morhen. I głównego bohatera/bohaterkę/bohaterów którymi każdy próbuje zagrać pod swoją melodię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Liczymy, że nowa odsłona przygód Geralta(...)"

Ej, ej, czekajcie.
Czemu Geralta? W odpowiedzi nie ma słowa o Geralcie przecież. Saga to nie tylko on*, saga to wiele postaci i miejsc. Zresztą, nowa książka nie musi mieć nawet nic wspólnego z nimi.
Możliwości jest wiele. ;)

*a to swoją drogą chciałbym, żeby zauważyli też twórcy gier... ;) z checią zobaczyłbym jakiegoś crpg z pełną drużyną, niekoniecznie z wiedźminem nawet :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 14:39, Rzepik napisał:

1. Jakoś nie chce mi się wierzyć.
2. Nie rozumiem czemu ludzie od razu zakładają, że kontynuacja wydarzeń jest jakąkolwiek
opcją. To nie jest fanfic od CDP żeby Geralta wskrzeszać. Saga ma swoje zakończenie.
Kropka. Ale nic nie stoi na przeszkodzie kolejnego zbioru opowiadań.


Saga ma swoje zakończenie, ale jest ono otwarte. Wiele wątków jest niejasnych, dalsze losy Geralta i Yennefer,
Ciri, loży czarodziejek itd. Aż się prosiło o kontynuację. Mam obawy co do wartości tego "rozszerzenia" ;), ale przecież to Sapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To oznaczałoby więcej części Wiedźmina w wersji elektronicznej ? Czy tylko Redzi mają na oku zrobić część III i do widzenia ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować