Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Andrzej Sapkowski pisze kolejnego Wiedźmina!

140 postów w tym temacie

Może to być prawda. Wiedźmin jest teraz bardzo popularny, więc jeśli wydawca sypnie ładną kwotą, to Sapkowski napisze nową przygodę Wieśka. Wszak AS bardzo lubi kasę.
Jak dla mnie bomba, niezależnie czy będzie to słabe czy nie. Jestem ogromnie ciekaw jak się trzyma Geralt - w formie tekstu - po 26 latach istnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no. Nie powiedziałbym, że nie jestem zadowolony. Ale wolałbym, żeby gra była OFICJALNĄ kontynuacją sagi, niźli fanfickiem.

Chciałbym now opowiadania, albo jakąś nową sagę nie dotyczącą już Geralta. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 15:35, Phobos_s napisał:

Całe opowiadanie Ziarno prawdy


Skąd?

Dnia 31.01.2012 o 15:35, Phobos_s napisał:

cała Kwestia ceny


Skąd?

Dnia 31.01.2012 o 15:35, Phobos_s napisał:

Trochę poświęcenia


Skąd?

Dnia 31.01.2012 o 15:35, Phobos_s napisał:

można uznać, że zapożyczony jest Kraniec świata


Skąd?

Dnia 31.01.2012 o 15:35, Phobos_s napisał:

Nie wiem czemu nagle odkryłeś to w 5 tomie sagi :)


A napisałem gdzieś coś takiego? O_o Wydawało mi się, że napisałem raczej, że piąty tom to "pomieszanie z poplątaniem" oraz "brak pomysłów". Napisałem też Tu nie ma prawie w ogóle inwencji twórczej autora, jest sklejanie wątków zaczerpniętych z różnych źródeł, by niby stworzyć spójną całość. .

Widzę, że te wypowiedzi są niejasne, więc może spróbuję to trochę prościej napisać. Nie podoba mi się piąty tom, ponieważ praktycznie nie ma w nim nic od samego Sapkowskiego. Utracił lekkość pióra, jaką przejawiał wcześniej, utracił zdolność kreowania spójnego, "magicznego" (z braku lepszego określenia) świata. To trochę tak, jakby ktoś wrzucił na raz do mikrofalówki surowego ziemniaka, kawałek wołowiny, główkę sałaty, cebulę, zalał to wszystko oliwą i oczekiwał, że otrzyma z tego wykwintne danie. Osobno, każda z tych rzeczy może stanowić podstawę całkiem niezłej wyżerki. Zmieszane razem bez sensu dadzą mało strawną breję, przypominającą jedzenie w samolotach.

Nie narzekam na sam fakt zapożyczania pomysłów. Narzekam na sposób, w jaki je wykorzystano. Porównaj sobie sposób, w jaki np. Pratchett wykorzystuje zapożyczenia w swoich dziełach (gdzie czemuś służą, stanowią logiczną całość z resztą opowieści) oraz to, co czytelnik otrzymuje w piątym tomie. Dla mnie był on właśnie taką niestrawną breją, pozbawioną pomysłów, napisaną na "odczep się", byle tylko skończyć. Możesz się z tym nie zgadzać (Twoje prawo), ale pozwól, że jednak pozostanę przy swojej ocenie ostatniego tomu. Bo jakościowo ma się on do np. opowiadań tak, jak w świecie Gwiezdnych Wojen "wypociny" Drew Karpyshyna do książek Timothy Zahna.

@ Daelor

Dnia 31.01.2012 o 15:35, Phobos_s napisał:

Nie musisz wymachiwać swoją rzycią przed nosami wszystkich zgromadzonych.


Tylko weź pod uwagę, że to działa w obie strony. Więc bądź łaskaw swoją rzyć zachować dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haters gonna sami wiecie co.
Mi się podobały opowiadania i wszystkie tomy sagi.


Co do newsa to mam wrażenie że to albo odzywka na odczepnego bo ma dość pytań o kontynuację albo coś będzie napisane na siłę dla łatwej kasy bo Wiedźmin przez gry znowu jest sławny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 16:42, Ring5 napisał:

> Całe opowiadanie Ziarno prawdy

Skąd?


Piękna i Bestia

Dnia 31.01.2012 o 16:42, Ring5 napisał:

> Trochę poświęcenia

Skąd?


Mity o Atlantydzie/Cthulhu/cokolwiek z zatopionym miastem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że potraktuje grę jako historię niekanoniczną ... W ogóle uważam że pisanie następnych części jest błędem. Saga jest sagą skończoną i powinno tak pozostać, moim zdaniem oczywiście. Tak jak darzę szacunkiem Pana Sapkowskiego za jego pracę, to jednak uważam że w związku z tym że pseudo fani wiedźmina którzy pograli trochę w 1 lub 2 część sięgnęli po książkę bo spodziewali się takiej samej ilości rozpierduchy juchy i "łaciny" nie myśląc nawet o innym przesłaniu książki ( ponieważ fabuła gier jest słaba, choć zaznaczam że bardzo mi się one w ogólnym rozrachunku podobały, to bardzo ale to bardzo daleko im do książki) jak i parę innego rodzaju osób którzy o tym usłyszały co zwiększyło popyt a więc sprzedaż i zyski, i przypuszczam że to popchnęło Pana Sapkowskiego do napisania kolejnej części, a jeśli nie jego, to wydawców którzy popchnęli Pana Andrzeja. Tak czy inaczej obawiam się najgorszego : zepsucia całej sagi. Przykro mi że uprawiam czarnowidztwo, ale najlepsze były pierwsze 2 opowiadania, dzięki którym Sapkowski zyskał uznanie i postanowił napisać sagę( tak pierwsze było opowiadanie "Wiedźmin" ale nie mam zamiaru pisać tutaj całej historii powstawania książki bo nie o to tutaj chodzi), która jest świetna, ale moim zdaniem odstaje odrobinę od pierwszych 2 opowiadań, i podobnie może być w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 16:51, NeroNarmeril napisał:

Piękna i Bestia


Ok, tu zgoda (odpowiedź w sumie oczywista, tylko nie wiem czemu pomerdało mi się z "Okruchem Lodu", stąd pytanie - i zdziwienie - o źródło)

Dnia 31.01.2012 o 16:51, NeroNarmeril napisał:

Mity o Atlantydzie/Cthulhu/cokolwiek z zatopionym miastem


Ejże, to już jest mocno naciągane. Akurat w tym przypadku to jest jedynie "drobnym" epizodem, nie gra kluczowej roli. Już prędzej bym tu się spodziewał odpowiedzi w stylu "Mała Syrenka", co chyba bardziej pasuje do tematyki opowiadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 16:55, Ring5 napisał:

Ejże, to już jest mocno naciągane. Akurat w tym przypadku to jest jedynie "drobnym" epizodem,
nie gra kluczowej roli. Już prędzej bym tu się spodziewał odpowiedzi w stylu "Mała Syrenka",
co chyba bardziej pasuje do tematyki opowiadania.


Nie skojarzyłem tego opowiadania z syreną. Tak dawno czytałem wieśka, że jedyne co stamtąd pamiętam to jakąś bardkę i zatopione miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żenuje mnie wasze typowe polskie jojczenie. Jeszcze te teksty, że mu na chleb brakuje, więc łapie się ostatniej deski ratunku... Może dla odmiany wstrzymajcie się z pomyjami do momentu przeczytania nowej powieści? Ja się cieszę jak szczur na otwarcie kanału, ale nie wykluczam, że ASowi pomyliła się data z pierwszym kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 31.01.2012 o 15:13, Ring5 napisał:


ah, k, bo już zwątpiłem. Fakt, inaczej się to zakonczyc nie mogło niby, ale z drugiej.. to juz tez takie na siłę było. Choć i tak dziwne, że jakaś garstka znajomków przetrwała.
Swoją drogą:

Dnia 31.01.2012 o 15:13, Ring5 napisał:

Zrozum, zabiegiem literackim może być użycie jednego - dwóch elementów. Złożenie całej
książki z czegoś takiego nie jest żadnym zabiegiem literackim, jest desperackim chwytaniem
się przysłowiowej brzytwy!

pozdrawiamy TORa? :D /że tak nawiążę do naszej poprzednniej dyskusji/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zywkle od takowych informacji nikt inny jak pepsi.
Ciekaw jestem co tam Sapkowski wydzierga/wyskrobie z meandr umysłu... Oby tego nie zepsuł. Jednak trzymam kciuki w typowo "Hałsowaty" sposób. Ewidentnie pokazuje skrzyżowane palce... jak ktoś wcześniej napisał. Oby to był "prequel wszelakich prequeli" ale mocny i klimatowy.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cieszy mnie ta informacja. Dosłownie tydzień temu skończyłem czytać sagę i moim zdaniem, kontynuaja może zostać pięknie poprowadzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam mieszane odczucia. Nadzieja na powrót w chwale jest, ale czy to będzie znowu stary dobry Wiedźmin wolny od oparów kapitalistycznego kryzysu? Już widzę jeden z wątków: pomoc uni Cintry, Redanii i Kaedwen dla bankrutującej Temerii. Albo drugi: walka wyborcza w Aedirn i jeden z kandydatów złapany na gwałcie w domu publicznym w Lyrii, ostatecznie oczyszczony z zarzutów. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 15:24, Ring5 napisał:

Dokładnie to samo powtarzałem przed premierą pierwszej gry. I nadal uważam, że najlepszym
pomysłem byłoby oddanie w ręce gracza jakiegoś mało znanego wiedźmina, który dopiero
co wyrusza na szlak. Jasne, wymagałoby to ulokowania gry przed wydarzeniami z sagi, ale
to chyba nie byłoby jakimś strasznym problemem... Zabieg taki dawałby tak twórcom, jak
i graczowi, ogromną swobodę w "kreowaniu" swojej postaci.


Jeśli mnie pamięć nie myli to takie było pierwotne zamierzenie CD Projektu...

@Harrolfo

Z najnowszego jeśli się nie mylę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście Sapkowski to straszny bufon!
Ale za to książki takie pisze, że szczęka opada. Nikt w Polsce tak biegle nie włada językiem polskim, nikt tak nie sprawia wrażenia, że jest znawcą wszystkiego o czym napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować