Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Andrzej Sapkowski pisze kolejnego Wiedźmina!

140 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2012 o 19:56, Kemotz napisał:

No Chryste... jaki spoiler. KURRRR. :(



Czułem to samo, właśnie czytam Starcie królów i mam zamiar kupić następną część a ten mi zaspojlerował !!!!!!


Mam nadzieję że nowa część wiedzmina nie będzie miałą tak kiepskiego zakończenia jak ostatni tom przygód o jego sadze. Nic nie mam do sposobu jego smierci ale ta tratwa i te duchy, obciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany julek, nie słyszeliście w głosie pana Sapkowskiego nuty ironii? Mistrz po prostu czuł się zażenowany fatalną panią prowadzącą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 11:55, kamilmen napisał:

Rany julek, nie słyszeliście w głosie pana Sapkowskiego nuty ironii? Mistrz po prostu
czuł się zażenowany fatalną panią prowadzącą!

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 11:55, kamilmen napisał:

Mistrz po prostu czuł się zażenowany fatalną panią prowadzącą!


Zaraz tam mistrz. Są lepsi od Sapkowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 12:06, Koski napisał:

Boję się. O ile trylogia Husycka była boska, o tyle np. jego kolejna książka była mizerna...
;/


Nie udało mi się przebrnąć przez więcej, niż połowę pierwszego tomu. Odpuściłem sobie, bo po prostu nie byłem w stanie już tego strawić.

Jeśli Sapkowski rzeczywiście ma zamiar wrócić do Wiedźmina, to mam dwie prośby:
- niech będzie to powrót na poziomie obu tomów opowiadań (zarówno pod względem fabuły, jak i samego "warsztatu")
- niech nie będzie to ciąg dalszy (bo to by była tragedia, wystarczy już tego, co wymyślił CDPR), tylko prequel, najlepiej w formie kolejnych opowiadań, rozgrywających się przed Sagą. To, jak dla mnie, byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno mi nie pasuje. Jak to się będzie miało do gier, które są kontynuacją sagi? Akcja książki będzie się rozgrywała po wydarzeniach z drugiej części? A co jeśli powstanie trzecia? Czy też może książka będzie opisywała te same wydarzenia co pierwsza część gry? A może całkowicie je anuluje (tego bym akurat nie chciał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 12:26, maurras napisał:

Stwierdzi, że wydarzenia z gier nie są kanoniczne i tyle.


To nie za fajnie. Bo jaki sens wtedy ma ta gra, skoro to co w niej przedstawione w ogóle się nie wydarzyło? O wiele przyjemniej się gra jeśli myślisz, że Twoja historia jest częścią kanonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 12:12, Ring5 napisał:

- niech będzie to powrót na poziomie obu tomów opowiadań (zarówno pod
względem fabuły, jak i samego "warsztatu")


A kupisz? Bo jakoś nie wydaje mi się, sądząc po kategorycznych opiniach wypowiadanych tak, jakby były dogmatami.

Dnia 01.02.2012 o 12:12, Ring5 napisał:

- niech nie będzie to ciąg dalszy (bo to by była tragedia, wystarczy już tego, co wymyślił
CDPR),


Przecież oficjalną kontynuacją sagi nie są scenariusze gier. Sam Sapkowski wielokrotnie to podkreślał i się odcinał od CDPR. Jeśli AS napisze cd. sagi, to na pewno nie będzie się oglądał na Redów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś miłośnikiem książek. Mało czytam, ale po nowe przygody Wiedźmina chętnie bym sięgną. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie narzekający na zakończenie sagi:
W książce było wyraźnie powiedziane, że

Spoiler

Geralt zginie od trzech zębów.

Nie wiem więc czego się czepiacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 15:58, Vojtas napisał:

A kupisz? Bo jakoś nie wydaje mi się, sądząc po kategorycznych opiniach wypowiadanych
tak, jakby były dogmatami.


Nie wiedziałem, że to, iż ktoś ma konkretną i sprecyzowaną opinię na jakiś temat jest czymś złym... Lepiej by było, gdybym mówił to w taki sposób: "sądzę, choć nie chcę nikogo urazić, że wydaje mi się, iż bardzo możliwe - choć dopuszczam opcję, że jest inaczej - jest to, że nie do końca jestem przekonany, czy aby na pewno podobał mi się ostatni tom sagi wiedźmińskiej, aczkolwiek rozumiem, że mogę w tej kwestii się mylić"? Wybacz, ale dla mnie piąty tom to badziew, szmira i jeden wielki zlepek plagiatów, mających zapełnić pustkę, pozostawioną przez zanik resztek niesamowitego talentu, jaki zademonstrował pisząc opowiadania. Jeśli komuś to nie pasuje, to trudno - ale żyjemy w wolnym kraju i chyba mam prawo do własnej opinii?

A odpowiadając na pytanie: owszem, kupiłbym. Gdyby kontynuacja była na takim poziomie, jak "Miecz Przeznaczenia" lub "Ostatnie życzenie". Wprawdzie pewnie najpierw chciałbym przeczytać choćby kilkanaście stron, ale gdyby rzeczywiście okazało się, że "stary" Sapkowski wrócił, to kupiłbym na 100%. Mniej więcej tak, jak kupiłem (wtedy w ciemno, drugi raz tego błędu już bym nie popełnił) Narrenturm, pomimo "przejechania się" na piątym tomie sagi.

Dnia 01.02.2012 o 15:58, Vojtas napisał:

Przecież oficjalną kontynuacją sagi nie są scenariusze gier.


A czy ja powiedziałem, że są? Chodziło mi tylko o to, że wskrzeszanie Geralta to wyjątkowo głupi pomysł i że (dodam "moim zdaniem", bo znowu będzie, że zbyt kategorycznie się wypowiadam...) lepiej by było, gdyby pozostawić zakończenie bez zmian, za to zająć się prequelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ironii się doszukiwać nie zamierzam, ale pani prowadząca rzeczywiście była fatalna. Przesłuchajcie kawałek od 1:20, będziecie wiedzieć o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 17:13, Ring5 napisał:

Nie wiedziałem, że to, iż ktoś ma konkretną i sprecyzowaną opinię na jakiś temat jest
czymś złym...


Nie chodzi o to, że nie można mieć opinii. Chodzi o to, żeby nie prezentować ich jak niepodważalne fakty. Tylko o to mi chodziło. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 17:55, Vojtas napisał:

Nie chodzi o to, że nie można mieć opinii. Chodzi o to, żeby nie prezentować ich jak
niepodważalne fakty. Tylko o to mi chodziło. :>


A tak to przedstawiłem? Hmm... wydawało mi się, że raczej wyraźnie dawałem do zrozumienia, że wyrażam swoją (i tylko swoją) opinię. Popatrzmy:
- "Dla mnie cały piąty tom to jedno wielkie nieporozumienie i przerost formy nad treścią"
- "Nie podoba mi się piąty tom, ponieważ..."
- "Dla mnie był on właśnie taką niestrawną breją,"
- "[ja]odniosłem wrażenie, że w piątym tomie..."
Praktycznie w każdym poście zaznaczałem (to już prawie egocentryzmem zalatuje - "ja, mnie, moje") że przedstawiam tylko i wyłącznie swoje zdanie w tej kwestii. A że akurat w tym konkretnym przypadku zdanie owo jest dość... "radykalne", to tak właśnie je przedstawiłem. Dla mnie w kwestii Sagi wiedźmińskiej tom piąty znajduje się głęboko poniżej poziomu dna, natomiast tomy I i II są po prostu świetne. Czy mam rozumieć, że swojego zachwytu nimi również mam w ten sposób nie prezentować? Czy może zachwyt jest dozwolony, tylko krytykę trzeba zachowywać dla siebie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 10:10, Harrolfo napisał:

Najgorzej według mnie było z Wieśkiem -

Spoiler

znany zabójca potworów, waleczny wiedźmin
ginie od... ciosu widłami (!)

. Nijak się to miało do warunków, w jakich wyobrażałem
sobie Geralta.

Właśnie wspomniałeś kolejny powód, dla którego zakończenia całej opowieści jest... hmmm... co najmniej niezadowalające. Długo szukałem odpowiedniego słowa, a do głowy przychodzą mi również wkurzające, głupie, za proste, szybkie i wygodne, beznadziejne i parę innych jeszcze. W każdym razie nic na plus. Tym niemniej brzemię bezsensownie

Spoiler

wybitej do nogi interesującej ekipy

ciągnęło się za mną już do końca historii przysłaniając jednak cienkie - tak w ogóle - zakończenie i nawet do tej pory kładzie się dla mnie cieniem na całości.
Spoiler

Bo ich naprawdę polubiłem. Wspomniane widły uznałbym za ironię autora, że właśnie wybitny szermierz ginie z rąk prostego chłopiny. Do tego jednak dochodzi cudowne "ocalenie" Geralta i Yen przez Ciri poprzez przeniesienie chyba do... raju?

Sporo rzeczy nakłada się na to, że mój odbiór ostatniego tomu sagi jest wyjątkowo słaby.

Dnia 01.02.2012 o 10:10, Harrolfo napisał:

> Przez cztery tomy (nie licząc opowiadań)
Jak dla mnie opowiadania są najlepsze.

Również je cenię. Nie chciałem ich po prostu wliczać bezpośrednio do sagi (ale zaczynałem właśnie od nich), chociaż może nie ma to większego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować