Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Andrzej Sapkowski pisze kolejnego Wiedźmina!

140 postów w tym temacie

Spoiler

Do tego jednak dochodzi cudowne "ocalenie" Geralta i Yen przez Ciri poprzez przeniesienie chyba do... raju?


Nawet o tym nie mów, jak to przeczytałem, to aż zaliczyłem zawiechę... Że co? Jak? O co chodzi?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powstanie kolejna cześć przygód wiedźmina Geralta, słynnej postaci stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego. Jak informuje wydawca, Supernowa, Sapkowski już pracuje nad książką.
Ma ona być ukończona w ciągu roku, na rynku ukaże się najpewniej za dwa lata. Powstanie nowych przygód wiedźmina zapowiedział Sapkowski, łodzianin, najbardziej znany na świecie polski pisarz fantasy, także na antenie Radia Gdańsk.

Czyli już chyba potwierdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam znając kunszt Sapka jeżeli miałby napisać kolejnego wiedźmina to byłby świetny. Dla mnie każdy tom był doskonały i zakochałem się w tej książce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że "Żmija" nie została dobrze przyjęta nie oznacza, że nowy Wiedźmin byłby zły. Zastanawiałem się czy AS jeszcze napisze jakąś książkę, a tu proszę może to być nowa częśc Wiedźmina.
Myślę, że jeśli faktycznie miałoby być to coś w tych klimatach, to byłoby to coś związanego z grą. Może rozwinięcie motywu związanego z Letho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi czy AS pisze nowego Wiedźmina tylko dlatego że gry dobrze się sprzedają, czy na prawdę ma bardzo fajny pomysł na historię którą chce opowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten spoiler to wcale nie spoiler.

Spoiler

GRRM wcale tak łatwo nie zabija swoich bohaterów i to wcale też nie jest pewne. A jak znam GRRM, Jon Snow przeżyje ze złamaną ręką i kilkoma cięciami na klacie.

Nie ma co hejtować, chociaż rzeczywiście Sapkowski powinien był się w język ugryźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że to będzie kontynuacja sagi, nie związana już z postacią Geralta. W samym wiedźminowskim uniwersum jest tyle barwnych postaci, że każda mogła by doczekać się własnej powieści. Ja skrycie oczekuje że jeśli trafiłem z pomysłem to będzie Jaskier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz natrafiłem na tego newsa. Jeżeli Pan Andrzej mówił poważnie to dla mnie jest to REWELACYJNA wiadomość. Ciekawe tylko w jakim czasie zamierza obsadzić akcję kolejnego Wiesia- przed w trakcie czy po wydarzeniach z pięcioksięgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Sagę o Geralcie, przeczytałem ją naście razy i uważam, że historia Geralta, Ciri i Yennefer została opowiedziana w całości i NIC, absolutnie nic bym nie dodawał.

Kolejna książka o Wiedźminie spod ręki Pana Sapkowskiego, jeśli będzie to historia opowiadana w czasie trwania sagi, jakaś boczna opowieść, coś o czym była tylko wzmianka w pięcioksięgu to jestem na TAK. Jednak jeśli miałoby to być rozwinięcie sagi to zdecydowanym głosem mówię NIE.

Z drugiej strony nikt nie powiedział, że będzie to książka o Geralcie z Rivii! Może zostaną przedstawone losy np. Coena albo innego wiedźmina z innego cechu.
Osobiście chciałbym poznać historię najbarwniejszej drugoplanowej postaci z sagi czyli ....Leo Bonharta!!! (najbarwniejszej moim zdaniem oczywiście) To kupiłbym w ciemno!

Pozdrawiam i czekam na więcej informacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać bohaterowie nie umierają. Geralt może będzie żyć, Thorgal ponoć przeżył swoją śmierć (no, on to w sumie wielokrotnie). Nawet Serlock Holmes powrócił po śmierci (scena wspólnego upadku z Moriartym miała być śmiercią Sherlocka i właściwie nią była, ale Doyle nie wytrzymał nalegań i "ożywił" Holmesa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale "Żmija" zostałą napisana przez innego "Andrzeja Sapkowskiego". Jest to jego debiutancka książka, dlatego nie ma o nim wielu informacji na necie. Nawet Wikipedia błędnie podaje, że "Żmiję" napisał Sapkowski od Wiedźmina. Zbieżność nazwisk i imion zapewnił debiutantowi (wcale nie tak kiepskiemu wg. mnie) niezły start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 14:44, lis_23 napisał:

Eee ... bez Geralta to już nie będzie to ...


Pozwole sobie sie nie zgodzic ;) Wskrzeszanie Geralta na zasadzie "zabili go i uciekl", znane z gier CDPR, to naprawde tani chwyt. Szczegolnie, ze przed nami trzecia czesci i ponownie bedziemy mieli do czynienia z teoretycznie doswiadczonym wiedzminem, ktory na poczatku ma problemy z pokonaniem byle chlystka. Pozwolenie Geraltowi na odejscie na zasluzona emeryture to akurat bardzo dobry pomysl.

Jednoczesnie mam nadzieje, ze nowa powiesc bedzie poziomem przypominala opowiadania badz pierwsze dwa tomy sagi, bo to, co Sapkowski zaprezentowal w tomach 4 i 5 wolalo o pomste do nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 14:49, Ring5 napisał:

Jednoczesnie mam nadzieje, ze nowa powiesc bedzie poziomem przypominala opowiadania badz
pierwsze dwa tomy sagi, bo to, co Sapkowski zaprezentowal w tomach 4 i 5 wolalo o pomste
do nieba.


Też mam taką nadzieję :D Jeszcze trzeci tom ujdzie - taka ksiązka drogi, ale czwarty i piąty były bardzo słabe w porównaniu z dwoma pierwszymi tomami i niektórymi opowiadaniami :)
Mi trochę szkoda, że nie będzie Geralta, ale być może wyjdzie to książce nawet na dobre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz... Skoro kochanką głównego bohatera jest Lytta Neyd zwana Koral, to mamy do czynienia z prequelem albo z książką, której akcja toczy się równomiernie z Sagą. Bo przecież Koral zginęła na wzgórzu Sodden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2013 o 14:49, Ring5 napisał:


Pozwole sobie sie nie zgodzic ;) Wskrzeszanie Geralta na zasadzie "zabili go i uciekl",
znane z gier CDPR, to naprawde tani chwyt.


Dla mnie " śmierć " Geralta w książce jest dyskusyjna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 14:52, pawbuk napisał:

Mi trochę szkoda, że nie będzie Geralta, ale być może wyjdzie to książce nawet na dobre


Wszystko zalezy od tego, jaki bedzie poziom ksiazki. Uniwersum stworzone przez Sapkowskiego daje ogromne mozliwosci (swoja droga, naprawde mam nadzieje, ze CDPR kiedys stworzy MMO na nim oparte), nowa postac daje autorowi ogromne pole do popisu, ktorego nie ograniczaja bariery wczesniejszej historii. Oby tylko nie okazalo sie, ze mamy do czynienia z powtorka z rozrywki, czyli wiedzminem ktory przestaje byc wiedzminem, watkiem milosnym dotyczacym czarodziejki (czarodziejek...) itp. Dla mnie najlepszym rozwiazaniem byloby odejscie od watkow politycznych, ekonomicznych i militarnych, i skupienie sie na zwyklym, wiedzminskim zyciu. Czyli powrot do tego, co mielismy w opowiadaniach, ktore czytalem na zasadzie "dobra, jeszcze tylko do konca tego opowiadania i koniec na dzis".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 14:54, Abi_Dalzim napisał:

Bo przecież Koral zginęła na wzgórzu Sodden.


Tak samo jak Triss Merigold ;)

A co do samej książki... Niestety mam wrażenie, że twórczość Sapkowskiego wraz z upływem czasu jest coraz słabsza.
Sapek coraz bardziej zanurza się w metafizykę, wieloświaty itp przez co fabuły przez niego tworzone są coraz bardziej "rozmyte". Obawiam się, że z tą książką może być podobnie.
Najbardziej chciałbym aby AS wrócił do tego jak pisał w okresie wydania Krwi Elfów czy Chrztu Ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować