Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Książka Mass Effect: Deception to bubel? Fani znaleźli w niej już ponad 90 błędów!

41 postów w tym temacie

Do tej pory miłośnicy przygód generała Sheparda naliczyli ponad 90 (sic!) pomyłek w dziele Dietza
Tworca napisal 350 stron i zrobil co najmniej 90 bledow, szanowny redaktor napisal pol strony i zrobi jeden blad. W tym tempie, TWOICH bledow byloby ponad 700. Brawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 19:05, ShinAd napisał:

Do tego doszło wprowadzenie multi w Mass Effect 3, które chociaż przeszkadzać nie przeszkadza,
kto nie chce, to nie zagra, ale zostało przyjęte jako piąte koło u wozu.


tak, tak, tak. wyrażajmy opinie na temat produktu, którego jeszcze nie ma, którego testów otwartych również nie było, aby podkreślić profesjonalizm i znajomość tematu.
jak dla mnie +100 do rzetelności.
ja z kolei spotkałem się z opiniami, że multi może być interesującym zabiegiem. znacznie wzmocniło markę, ale nie zapominajmy o tym, że ME3 jeszcze się nie ukazało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 20:14, NeroNarmeril napisał:

Ty poczekaj, aż zobaczysz

Spoiler

nagłe awanse o kilka stopni paru gości w ME3



W to nie wątpię. Jednak chyba nawet BioWare by tak nie sfailowało, żeby Shepusiowi dawać kosmiczny awans chociaż całe ME 2 był po za strukturami armii ludzi jako pracujący dla Cerberusa. W ogóle z załogi nikt nie powinien mieć awansu, bo albo są renegatami albo nie są wojskowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 21:56, staniuk napisał:

ja z kolei spotkałem się z opiniami, że multi może być interesującym zabiegiem. znacznie
wzmocniło markę, ale nie zapominajmy o tym, że ME3 jeszcze się nie ukazało.

Nie gram w multi. W ciągu ostatnich 3 lat przekonało mnie do tego zaledwie kilka gier (GoW, CoD4, AC:B i GTA IV), ale skoro oczekuję multi w ME3 to musi to być jakiś argument :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to "pięknie" :/ A już książkę mam choć jeszcze nie zacząłem czytać bo stwierdziłem, że przypomnę sobie najpierw 3 wcześniejsze. I co teraz? Nie czytać wcale czy podejść do tego na zasadzie, że to bardziej "fan-fiction" a nie kanon?
Pięknie k*** pięknie...
Z tego co pamiętam to Karpyshyn maczał palce w scenariuszu do ME i ME2. Mam nadzieję, że pan Dietz nie miał żadnego związku ze scenariuszem do ME3 bo z jego poszanowaniem dla szczegółów historii i uniwersum ME bardzo bym się obawiał o jakość gry.
Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książki pisane na podstawie gier są co najwyżej średnie, bądź tragiczne jak BG. Fakt, że nie trzymają się lore to jednak ewenement ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 09:07, Phobos_s napisał:

Z tego co pamiętam to Karpyshyn maczał palce w scenariuszu do ME i ME2.


Karpyshyn odpowiadał tylko za scenariusz do ME1. W ME2 scenarzystą był Mac Walters. Tak samo będzie w ME3

Dnia 02.02.2012 o 09:07, Phobos_s napisał:

Mam nadzieję,
że pan Dietz nie miał żadnego związku ze scenariuszem do ME3 bo z jego poszanowaniem
dla szczegółów historii i uniwersum ME bardzo bym się obawiał o jakość gry.
Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle :/


Spokojnie, Dietz nie ma nic wspólnego ze scenariuszem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 11:18, NeroNarmeril napisał:

Karpyshyn odpowiadał tylko za scenariusz do ME1. W ME2 scenarzystą był Mac Walters. Tak
samo będzie w ME3


http://www.imdb.com/title/tt1073668/fullcredits#writers
http://www.imdb.com/title/tt1540125/fullcredits#writers
Jednak w ME2 też coś tam robił :)

Dnia 02.02.2012 o 11:18, NeroNarmeril napisał:

Spokojnie, Dietz nie ma nic wspólnego ze scenariuszem gry.


Chwała bogu. Bo chyba bym nie zdzierżył wymysłów Dietza w grze.
Całe szczęście, że Walters i Weekes mieli do czynienia ze scenariuszami wszystkich 3 części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 01:01, Sandro napisał:

Nie gram w multi. W ciągu ostatnich 3 lat przekonało mnie do tego zaledwie kilka gier
(GoW, CoD4, AC:B i GTA IV), ale skoro oczekuję multi w ME3 to musi to być jakiś argument
:P

ja również z reguły nie gram w multi, ale koncepcja która leży u podstaw rozgrywki wieloosobowej w ME3 jak najbardziej mi się podoba. liczę, że będzie miało to naprawdę ciekawy wpływ na grę i jeszcze bardziej podniesie imersję tego tytułu. nie znoszę tylko, jak ktoś krytycznie wypowiada się na dany temat "bo tak", krytykując elementy gry, których nie miał możliwości normalnie przetestować. czekam na ME3, jestem naprawdę ciekaw jak i czy zostaną zamknięte wątki z poprzednich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 19:49, Dootix napisał:

Przeczytałem wszystkie trzy, mogę Ci je bez wątpliwości polecić :)


No to muszę sięgnąć do nich :)

Dnia 01.02.2012 o 19:49, Dootix napisał:

Co do Deception...szkoda, że aż taka nieścisłość i bieda wykonania.


Ostatnio w jednym w newsów było, że mają książkę poprawić i wydać w nowej wersji bez tych błędów, wtedy (jeśli u nas wyjdzie) trzeba kupić i dopiero przeczytać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 11:27, TheFlyingDutchman napisał:

Ostatnio w jednym w newsów było, że mają książkę poprawić i wydać w nowej wersji bez
tych błędów, wtedy (jeśli u nas wyjdzie) trzeba kupić i dopiero przeczytać :D


Fabryka Słów wstrzymała proces wydawniczy Mass Effect: Deception. ;) Prawdopodobnie właśnie czekają aż powstanie poprawiona wersja dzięki czemu polscy czytelnicy otrzymają ją bez tych wszystkich bubli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 12:42, Nagaroth napisał:

Fabryka Słów wstrzymała proces wydawniczy Mass Effect: Deception. ;) Prawdopodobnie właśnie
czekają aż powstanie poprawiona wersja dzięki czemu polscy czytelnicy otrzymają ją bez
tych wszystkich bubli.

Naprawdę? Skąd ta informacja? Bo na stronie wydawnictwa nie ma nic na ten temat. Czyżby więc mieli nie wydawać w marcu tego bubla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 14:24, Arcling napisał:

Naprawdę? Skąd ta informacja? Bo na stronie wydawnictwa nie ma nic na ten temat. Czyżby
więc mieli nie wydawać w marcu tego bubla?


Z oficjalnego profilu Fabryki Słów na Facebooku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 15:23, Nagaroth napisał:

Z oficjalnego profilu Fabryki Słów na Facebooku. :)

Aha, nie korzystam z FB. Nie ma to jak wydawnictwa informujące o planie wydawniczym na FB zamiast na stronie głównej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować