Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2006 o 22:32, verbum napisał:

> Nie no, jak na mój gust to taki a nie inny wygląd paska na dole jest jedynie tymczasowy...


Obyś miał rację, bo te okienka zupełnie nie pasują do tego co jest za nimi...
A te nowe screeny są przepiękne, cały Gothic, ani o jotę różnicy w stylu...czuje się że ten
świat jest zamieszkany. :)



No przecie jeszcze pracują nad grą :D Pasek ma być użyteczny i działający, o efektach graficznych pomyśli się póxniej :D. Zresztą, mozna będzie sterować tak jak w G1/G2, więc i pasek zapewne zniknie przy takim wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 10:05, Lone Wolf napisał:

> > Nie no, jak na mój gust to taki a nie inny wygląd paska na dole jest jedynie tymczasowy...

Dnia 24.03.2006 o 10:05, Lone Wolf napisał:

> Obyś miał rację, bo te okienka zupełnie nie pasują do tego co jest za nimi...
> A te nowe screeny są przepiękne, cały Gothic, ani o jotę różnicy w stylu...czuje się że
ten
> świat jest zamieszkany. :)

Dnia 24.03.2006 o 10:05, Lone Wolf napisał:

No przecie jeszcze pracują nad grą :D Pasek ma być użyteczny i działający, o efektach graficznych
pomyśli się póxniej :D. Zresztą, mozna będzie sterować tak jak w G1/G2, więc i pasek zapewne
zniknie przy takim wyborze.


Może ten pasek jest konfigurowalny np. F1-F10 i będzie można tam przeciągać przedmioty pierwszej potrzeby ?
Nawet jeśli ten pasek domyślnie będzie, to miejmy nadzieję iż będzie możliwośc jego usunięcia w opcjach.
Ach te screeny....tylko potęgują pragnienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 08:41, WorldWar3PL napisał:

widać niektóre orki weszły na jasną stronę mocy ;-D

- czyli..?

>Niech was nie zdziwi widok FPP: taka możliwość była już dostępna w G1 i G2 .

Owszem, ale ten widok praktycznie do niczego sie nie przydawał i tak też będzie w Gothic 3 - walczyć nie będzie można w widoku FPP,a tylko i wyłącznie w TPP - to jest bardzo istotna i podstawowa różnica, dzięki widokowi TPP walki mogą być o wiele bardziej grywalne i szermiercze...(tryb FPP niestety wprowadza spore ograniczenia do systemu walki mieczem - co można dobitnie stwierdzić w Oblivionie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy w Gothicu III będzie można podróżować konno? I czy ktoś mógłby podać linka do filmików z gry. Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 17:54, Tomislav napisał:

Mam pytanie, czy w Gothicu III będzie można podróżować konno? I czy ktoś mógłby podać linka
do filmików z gry. Z góry dzięki za odp.


Nie będzie można jeździć konno w Gothic 3...Filmów bezpośrednio z gry jeszcze nie ma, to co do tej jest dostępne to filmy z kolejnych etapów tworzenia gry - jest kilka krótkich filmików z wersji pre-alfa, ale uprzedzam, to nie jest jeszcze to co będzie w grze...Poczekaj do maja, wtedy na targach E 3 powinno się pojawić kilka filmów z wersji wczesnej bety gry. O tym wszystkim była już mowa - używaj wyszukiwarki do przeszukiwania wątku (jest na górze po prawej), wystarczy, że wpiszesz "film"...

Tu można pobrać kilka filmów i próbek muzyki dotyczących Gothic 3:
http://www.worldofgothic.com/dl/?go=download&catid=13

Wszystkie te filmiki są z zeszłego roku (np. z ubiegłorocznych targów E 3 itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia gustu,ale nie podoba mi sie jak na razie ten nowy Gothic. Grafika,po tym co zobaczyłem na filmikach pokazujących Obliviona niczym nie zaskakuje(najlepsze jest to że moj komp i tak tej gry nie utrzyma...jak na razie)

I wkurzają mnie te paski na dole.Są na każdym screenie.Obawiam się że są pokazywane jako stały element gry.Chyba nie będzie się dało ich wyłączyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 20:08, Darkstar181 napisał:

Może to kwestia gustu,ale nie podoba mi sie jak na razie ten nowy Gothic. Grafika,po tym co
zobaczyłem na filmikach pokazujących Obliviona niczym nie zaskakuje(najlepsze jest to że moj
komp i tak tej gry nie utrzyma...jak na razie)


Wiesz co, ja już grałem w Obliviona i mnie ta gra wcale nie zachwyciła - zwłaszcza pod względem grafiki, lokacje na zewnątrz np. wzgórza, woda, oraz las wcale nie robią większego wrażenia..co więcej - jest tak jak się obawiałem - czuć koszmarną sterylność tego wszystkiego...niestety...(tę sterylność było już widać na screenach i gra tylko mi to potwierdziła), zaś na screenach z Gothica 3 jest zachowane to co w Gothicu było najcenniejsze do tej pory (przynajmniej dla mnie) - pełen naturalizm, nieuporządkowanie, a wręcz bałagan, czyli realizm świata; kreska grafikow nie jest tak wymuskana jak to jest w Oblivion...(miasto w Oblivion jest tak czyściutkie jakby tam non-stop ktoś z odkurzaczem biegał).
No ale już podziemia w Oblivionie robią wrażenie - tam już grafika robi wrażenie...

Dnia 24.03.2006 o 20:08, Darkstar181 napisał:

I wkurzają mnie te paski na dole.Są na każdym screenie.Obawiam się że są pokazywane jako stały
element gry.Chyba nie będzie się dało ich wyłączyć...


- nie przejmowałbym się tymi paskami, z różnych źródeł dochodzą mnie głosy (nie tylko z forum JooWoD), że to jest przejściowy interfejs, a gdyby nawet te okienka miały się zachować, to na 100 procent nie będą cały czas widoczne (mogą być przywoływane w trakcie handlu itp.), zwróć uwagę, że nawet w Oblivionie zadbali o to, żeby ekran był czysty...naprawdę nie sądzę, aby twórcy Gothica chcieli zaśmiecać okno widoku jakimiś niepotrzebnymi elementami...Poza tym przypomnij sobie, że w Gothicu pasek od mana pojawiał się dopiero gdy używaleś magii, w innym przypadku był niewidoczny - po tym jednym widać, że twórcy myślą o tym, aby nie zasłaniać niepotrzebnie widoku gry, dlaczego w przypadku Gothic 3 miałoby być inaczej? Wrzuć na luz...:o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 17:56, Vidmol napisał:

Ej, ludzie !!
Nowe screeny !!
http://www.1up.com/do/media?cId=3140375


Screen z wodospadem jest niesamowity, mam nadzieję, że ta trawa będzie tak wyglądała w grze tzn. nie będzie się doczytywać w denerwujący sposób (tak jest podobno w Oblivionie).

Darkstar181 --> Oblivion na filmikach prezentował się genialnie, ale wymaga kosmicznego sprzętu, polecam linki do screenów w oficjalnym wątku Obliviona: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=250&pid=1683 :D

Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego tak jest, Half-life 2 miał wspaniałą grafikę i na moim sprzęcie (A3000+, R9600XT) chodził na high + AA i AF, a tu taki zonk... Coś się nie postarali z optymalizacją (w Oblivionie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GOTHIC RULEZZZZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na moim sprzecie amd sempron 64 2600+ 1024 ramu radeon x700 pojdzie na mam nadzieje najwzszych detalach bo gothic jest NAJLEPSZY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 20:08, Darkstar181 napisał:

I wkurzają mnie te paski na dole.Są na każdym screenie.Obawiam się że są pokazywane jako stały
element gry.Chyba nie będzie się dało ich wyłączyć...

to przypomina coś ala pasek szybkiego wybierania czy cóś...raczej da się to włączyć/wyłączyć bo to by było głupie troche...wyobraź sobie widok z 3osoby zza pleców Bezimiennego +ten pasek...chyba że to co pokazują na screenach to jest stały widok z kamery a nie tylko próba ukazania jak największego obszaru za jednym screenem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To napewno da się wyłączyć i myślę, że również przesunąć ten pasek . Standardowe inventory napewno będzie czyli te, które znamy z g1,g2 .
ArtuRPGpl - Ja też lubie Gothica, wręcz jestem jego fanatykiem.... ale bez przesady.
nie pójdzie na najwyższych detalach u nas obojga bo ja mam 2400+ semprona a ty 2600+, a na najwyższe wymagany jest 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 20:44, ArtuRPGpl napisał:

GOTHIC RULEZZZZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na moim sprzecie amd sempron 64 2600+ 1024
ramu radeon x700 pojdzie na mam nadzieje najwzszych detalach bo gothic jest NAJLEPSZY!


Będzie ci chodziła na full details, ale z lekimi podtknęciami, najlepiej jakbyś miał procek 3000+, wtedy nawet ponad maksymalne se dasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity ten nowy filmik! Przypomina mi trochę trailer z Władcy Pierścieni. Jeśli tak będzie wyglądać gra, to będę wniebowzięty. Mam tylko nadzieje, że mi pójdzie.

P.S. Od czasu do czasu na tym forum ktoś zadaje pytanie, o imię aktora podkładajacego głos pod Bezimiennego. Więc jakby ktoś chcał wiedzieć, to spis aktorów i przypożądkowanych do nich ważniejszych NPCów, których dubbingują znajduje się tutaj www.rpggothic.prv.pl w dziale gothic 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde bracia gothicowcy do broni! fani obliviona juz graja i sie z nas smieja ze my wciaz czekamy i poczekamy jeszcze dluuugo! to jest wsyd i hanba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PB|Mattes z zespołu tworzącego Gothic 3 dodał kilka słów do swojej ostatniej odpowiedzi na pytania fanów, oto
one:
"[edit]Our quest system allows such limited quests like "complete this until the next sunrise" or "bring me item XY within the next two hours". But we are not going to use this often because we don''t want to stress the player. After all the player should have fun to start other tasks or explore the unknown environtment while trying to complete another quest.[/edit]"

tłum.:
"Nasz system zadań (z Gothic 3 ) pozwala na tego rodzaju (ograniczone czasem ich wykonania), zadania jak wykonaj to do następnego wschodu słońca lub przynieś mi jakiś przedmiot X w czasie nie dłuższym niż 2 najbliższe godziny. Ale nie zamierzamy stosować tego zbyt często ponieważ nie chcemy stresować gracza. Gracz przede wszystkim powinien mieć przyjemność w tym, aby podejmować różne zadania lub eksplorować nieznany teren próbując wykonać inne."

Ciekawie się robi :) - w Gothicu nie było do tej pory czegoś takiego jak zadania z ograniczonym czasem ich wykonania (tzw. czasówki:), choć Pyrokar straszył nas, aby jak najszybciej znaleźć Oko Innosa, ale jak się potem okazalo nie miało znaczenia kiedy je odnaleźliśmy...Dobrze też, że tego rodzaju zadań nie będzie zbyt dużo - ale na pewno będą świetnym urozmaiceniem gry! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że takich misji na czas nie będzie zbyt wiele... przynajmniej na początku.
W Daggerfallu było ich dużo na samym początku gry i to sprawiało, że człowiek czuł się jeszcze bardziej zagubiony :/
Do tego dochodziły te wielkie, puste areały (zgodnie z tradycją TES)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Dnia 25.03.2006 o 14:37, verbum napisał:

"Nasz system zadań (z Gothic 3 ) pozwala na tego rodzaju (ograniczone czasem ich wykonania),
zadania jak wykonaj to do następnego wschodu słońca lub przynieś mi jakiś przedmiot
X w czasie nie dłuższym niż 2 najbliższe godziny
.

Mam nadzieję, że uniwersalny czar "zasejwuj grę" będzie działał i jak by co, da się powtórzyć... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2006 o 14:50, KrzysztofMarek napisał:

Mam nadzieję, że uniwersalny czar "zasejwuj grę" będzie działał i jak by co, da się powtórzyć... ;)


Panie Przewodniczący ;) - no ja sądzę, że jakby zabrali "sejwy" z gry crpg, to byłoby wydarzenie...

P.S. w Oblivionie robimy "quick sejwa" najnormalniej w świecie przez F5...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować