Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2005 o 13:25, Cord napisał:

Jak tylko Cinus tu wejdzie znów zacznie sie dużo gadki
Pozdro


hehe, wszedłem i niestety nie ma nic nowego o gothic 3, i chyba przez jakiś czas niewiele będzie o nim słychać.

Dnia 06.10.2005 o 13:25, Cord napisał:

widać że Gothic go naprawde pochłoną.


narazie to muszę zapomnieć o gothicu i zająć się studiami bo włąśnie zacząłem i trzeba się kuć :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2005 o 10:35, cinus` napisał:

narazie to
muszę zapomnieć o gothicu i zająć się studiami bo włąśnie zacząłem i trzeba się kuć :-(

zawsze mozesz zaxcząc studzia u constantino albo u harada hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 21:34, Milteen napisał:

> Ci, kyórzy grali na Games Conversion w Gothic III podobno byli mocno zawiedzeni, a gra się cięła niemiłosiernie,, co
potwierdza
> obawy co do wymagań... ale ja nadal wierzę, że Gothic 3 znowu powali mnie fabułą!

Nobo to byla ver pre-alfa
bodajze to tam mogla sie ciac i miec wiele bledow! Jak zrobia III to wiekszosc bledoiw zlikwoduja (oby jak najwiecej) :]


Fakt to była ver pre-alfa i jak to z "alfami" bywa zawierają mnustwo błędów. Co do optymalizacji kodu to raczej myśle że będzie chrupać jak w II chrupało w mieście nawet na zalecanym sprzęcie(w gruncie rzeczy można powiedzieć że płynność była tylko poprawna), mam tylko nadzieje że nie będzie węcej ciąć no ale mam nie dokońca zalecany sprzęt więc może byc momentami niemiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ale jeśli wystwiają gry na GC, to chyba chcą zrobić jak najlepsze wrażenie na graczu... A co do wymagań mam duże obawy(szczególnie jak sie ma 512 MB RAMu), bo podobno teren ma być dużo większ, a dodając do tego grafę...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja całkiem nie dawno, bo kilka dni temu, aktualizowałem cały sprzęt tj. kupiłem nowy komputer. Konfigurację złożyłem właśnie pod Gothic 3 i mam nadzieję, że wszystko będzie działało sprawnie (pierwszy sprawdzian: ESIV;), jeśli nie... potnę się czerstwą bułką z goblinem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 23:07, Backside napisał:

> Heh,szkoda,że pod but idzie tylko klimat....
> Dla mnie jedna dwójka była o wiele lepsza,głównie z tego powodu,że
był to prawdziwy
> RPG,rozbudowany i w ogóle,a nie nawalanka. Za to nie podobała mi się fabuła w G2,zbyt infantylna
jak na mój gust. NK był
> już naprawdę spoko.

Jak gra może być "prawdziwym RPGiem" i mieć "infantylna fabułę" :].
Przecież właśnie klasycznach gra fabularna (role-playing game - RPG), jak sama nazwa, wskazuje, opiera się na dobrej fabule.
A z fabułą łączą się i lokacje i questy. Ich wykonanie leży już tylko w rękach programistów.

Prawdziwą fabułę to miał G1,
gdzie na początku w ogóle nie wiesz o co chodzi, a fabuła się rozwija tak jak ty rozwijasz swoją wiedzę o całej Kolonii.

A
poza tym - rozdział V w G2 to nic innego jak nabijanie statsów poprzez szukanie orków i jaszczuroludów i niestanna bijatyka,
wyczerpująca większość punktów życia. I to nie jest nawalanka??
Jeszcze w Świątyni Śniącego taka rzeźnia miała klimat, ale
zwiedzanie wyspy w poszukiwaniu punktów expa, więc użeranie się z czwórkami orków (w NK to już nie przelewki), to naprawdę
najmniej ciekawy rozdział gry.


Infantylna fabuła nie oznacza od razu,że jako całość jest zła,chyba się ze mną zgodzisz. Poza tym w RPGu liczy sie także rozwijanie postaci i nabijanie expa,co jest zrobione prosto,a zarazem genialnie. Dla mnie 5 rozdział był akuratnie jednym z ciekawszych obok 3,a tu już wchodzimy w sferę gustów,o których jak wiadomo się nie dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy jaka będzie maksymalna liczba wPLN, którą bedzie można wydać na G3 :), a może CDP zrobi jakąś promocję i da G3 za 1 zł, aresztę w wPLN ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi pewnie nie pójdzie Gothic 3, mam jedno pytanko:
Czy tylko gra Tribes: Zemsta jest taka że można zapłacić 1PLN a resztę w wPLN? Jak to jest że jedną złotówkę się płaci, przelewem czy za pobraniem i czy klient płaci za przesyłkę i czy można zapłacić za przesyłkę z wPLN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 19:04, IMRO lion napisał:

Infantylna fabuła nie oznacza od razu,że jako całość jest zła,chyba się ze mną zgodzisz. Poza tym
w RPGu liczy sie także rozwijanie postaci i nabijanie expa,co jest zrobione prosto,a zarazem genialnie. Dla mnie 5 rozdział
był akuratnie jednym z ciekawszych obok 3,a tu już wchodzimy w sferę gustów,o których jak wiadomo się nie dyskutuje.

Jasne, że nie wyklucza, ale trudno mówić o "prawdziwym RPG''u" jeśli gry typu BG, IWD, a już na pewno Planescape, oferują fabułę na miarę nagordy literackiej :].

A co do rozdziału 5 - przypomniałem sobie, że tam jeszcze był wątek Xardasa i podziemii klastoru. Przyznał, że to akurat było bardziej ciekawe.

Jednakże nie mamy co jechać do Dworu Idorath z niskim poziomem, więc zabieramy się za nabijanie expa. Niestety w 5 rozdziale questów jest bardzo mało, a a głównym źródłem XP jest odnajdywanie Orków, ich Hersztów czy Jaszczeroludzi, a następnie walka./

Co prawda walkę w Gothica bardzo lubię (to chyba jeden z najlepszych aspektów tej gry :]), ale już ile można.

Nie będę przekonywał, że ci się to niepodoba :D, ale tym przypadku nie ma mowy o "prawdziwym RPG''u", bo robi się z tego hack''n slash :/.
Żeby przynajmniej to zabijanie było jakos lepiej umotywowane czy wplecione w quest :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 17:28, Młody Goblin napisał:

No, ale jeśli wystwiają gry na GC, to chyba chcą zrobić jak najlepsze wrażenie na graczu... A co do wymagań mam duże obawy(szczególnie
jak sie ma 512 MB RAMu), bo podobno teren ma być dużo większ, a dodając do tego grafę...:/


No wiesz to że wystwieli GIII na GC śwadczy o tym że chcieli pokazać grę w akcji, ale to że na GC w GIII nie można było zagrać muwi samo za siebie( ktoś kto by grał wnerwiał by się z powodu błędów i chrupania). Najlepsze z tego wszystkiego jest to że mamy wstępny wygląd gry i mozna podziwiać miodną grafę. To zabrzmi może dziwnie dla ciebie... ja się obawiam że gra będzie chodzić tylko poprawnie choć mam 1GB ramu, Athlona 2500+ XP i GeForce 6800. Ale czy będzie chrupać czy nie i tak kupie i przejdę gre(myśle że nie raz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tyle... Ja chce Gothic III, bo potrzebuje jakiejs dobrej gry cRPG na singla zebym mogl sie wczuc w postac i zapomniec o bozym swiecie, a poprzednie Gothici zapewnialy mi to... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 19:53, Kris_bla napisał:

A ja powiem tyle... Ja chce Gothic III, bo potrzebuje jakiejs dobrej gry cRPG na singla zebym mogl sie wczuc
w postac i zapomniec o bozym swiecie
, a poprzednie Gothici zapewnialy mi to... :-)


Gothic 3 ma być o wiele lepszy niż poprzednie części!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 20:02, hunter22 napisał:

Gothic 3 ma być
o wiele lepszy niż poprzednie części!


Powiedz mi jaka gra ma nie być lepsza od poprzedniej :] ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 16:46, f5k napisał:

choć mam 1GB ramu, Athlona 2500+ XP i GeForce 6800. Ale czy będzie chrupać czy nie i tak kupie i
przejdę gre(myśle że nie raz).



HAHAHA, 1GB ramu i GF6800!! Dla mnie to marzenie... JA nie mam co marzyć o płynnej grze :/
Mogę mieć tylko nadzieję.

P.S.: Ciekawe, czy w GIII dadzą możliwość np. Jeżdżenia koniem, albo kupienia tarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 23:50, Młody Goblin napisał:

P.S.: Ciekawe, czy w GIII dadzą możliwość np. Jeżdżenia koniem,


koni nie będzie...

Dnia 08.10.2005 o 23:50, Młody Goblin napisał:

albo kupienia tarczy


...a tarcze mają być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh ja powiem tyle - na plycie glownej mam 3 sloty czyli 3x512 max...narazie mam 512 - 256 + 2x128 i teraz sobie zbieram na 2x512 a te jakos pochnac czy sprzedac by miec n ainnym - rowniez zbieram na proc poki jest jesscze na rynku (amd 2.8 athlon) ok 400 zl czyli luzem musze uzbierac min 600 - 800 zl biorac pod uwage ze jestem uczniem to nie duzo moge "zarobic" ale od czego sa rzeczy w domu i przedmioty niepotrzebne w domu - narazie mam na ok polowe procka...no dosc tych melowatkow dot moich marzen...co do g3 to nie widze na polskiej ''scenie'' for o gothicach zbytnio duzych wymagan ( ok 20 pkt zgromadzonych i dobrze przeanalizowanych to max )..dodam jeszcze jedno - w gothic 1 i 2 silnik graficzny byl z deczka modyfikowany wiec klimat sie troszeczke pogorszyl w II w stosunku do G I a nk jakby przywrocilo u ten klimacik..mnie sie wydaje ze gry "naslonecznione" np.: GI / GTA3:VC mialy i maja nadal taki klimat ze znow chce sie je przejsc...to poprostu arcydziela, ktorych klimat nigdy nie opuszcza...patrzac na prace programistow i grafikow g3 wydaje mi sie ze moga cos sknocic jednak ufam im jak ufalem przy GII i NK i mysle ze nie zawioda nas i tym razem....

btw.
ma ktos adres @ do PB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 00:08, cinus` napisał:

> P.S.: Ciekawe, czy w GIII dadzą możliwość np. Jeżdżenia koniem,

koni nie będzie...

> albo kupienia tarczy

...a
tarcze mają być.


Jedyną grą akcji, gdzie była walka konna (w 3D) była Joanna d''Arc :]. Co prawda koniem nie łatwo się steruje (nie ma straifów i wolny wsteczny ;]), ale tratuję tłum aż miło :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat tarcz i koni byl juz walkowany na starym forum z 100 razy ;-) Ja uwazam, ze tarcze to krok do przodu, ale boje sie o klimat, bo bez tych tarcz strasznie fajnie sie walczylo :-) A co do koni to sam nie wiem... tworcy mowili, ze gra bedzie tak ogromna, ze podrozowanie na piechote byloby nuzace, a teraz nagle nie bedzie konikow... troche szkoda, ale zastapia je pewnie jakimis teleportami znanymi z poprzednich czesci, albo jeszcze cos innego wymysla :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować