Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Jedno jest pewne...bedzie mial ogromne wymagania, z tego co widzialem na screenacj to bedzie to naprawde sliczna gra, wiec i wymaganie bede zapewne spore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 15:18, snopek9 napisał:

Jedno jest pewne...bedzie mial ogromne wymagania, z tego co widzialem na screenacj to bedzie to naprawde sliczna gra, wiec
i wymaganie bede zapewne spore...


Wymagania z oficjalnej strony JoWooD (jakiś czas temu):

Bisher bekannte Minimalanforderungen: (minimalne)
# 2 GHz Pentium 4/AMD 2000+
# 1024 MB Ram
# 64 MB Grafikkarte
# Windows 2000, ME, XP, Vista
# DVD-Rom Laufwerk
# DirectX 8.0

Bisher bekannte Optimalanforderungen: (zalecane)
# 3 GHz Pentium 4/AMD 3000+
# 1024 MB Ram (Dual-Channel)
# 128 MB Grafikkarte
# Windows 2000, ME, XP, Vista
# DVD-Rom Laufwerk
# DirectX 9.0c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2005 o 15:39, Seba_uno napisał:

Wymagania z oficjalnej strony JoWooD (jakiś czas temu):

Bisher bekannte
Minimalanforderungen: (minimalne)
# 2 GHz Pentium 4/AMD 2000+
# 1024 MB Ram
# 64 MB Grafikkarte
# Windows 2000, ME, XP,
Vista
# DVD-Rom Laufwerk
# DirectX 8.0

Bisher bekannte Optimalanforderungen: (zalecane)
# 3 GHz Pentium 4/AMD 3000+
# 1024
MB Ram (Dual-Channel)
# 128 MB Grafikkarte
# Windows 2000, ME, XP, Vista
# DVD-Rom Laufwerk
# DirectX 9.0c



Znam te wymagania doskonale...to tylko potwierdza moje slowa. Coz dla mnie to sa ekstrymalne wartosci, do plynnej gry potrzebuje upgrade kompa za minimuem 800zł co jest nie taka mala sumka...

Tylko pytanie...czy cd projekt bedzie wydawca tej gry? chyba oficjalnej informacji jeszcze nie ma...ale moze sie myle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 15:44, snopek9 napisał:

Tylko pytanie...czy cd projekt bedzie wydawca tej gry? chyba oficjalnej informacji jeszcze nie ma...ale moze sie myle ;)

skoro CDP wydal poprzednie czesci, to chyba nie ma przeszkod by zrobil to samo z G3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych oczekujących na premierę gothica III,
mam pytanko, czy skoro weszła w życie reforma CD-PROJEKTU, to nie będzie możliwe kupienie gothica w strefie upgrade? czy istnieje jeszcze ta strefa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak.

Byłem wiernym fanem Gothica i grałem w niego miesiącami z największą dbałością o doszukiwanie się szczegółów (nic na czas). I oczywiscie Gothic II to byłą dla mnie lepsza propozycja niż Morrowind, nie ze względu na fabułę, ale na iterakcję i tryb walki, naturalnie :]

Jednakże, kilka dni temu zobaczyłem film z The Elder Sroll IV: Oblivion i powiem tylko jedno - Gothic III wysiądzie przy tej pordukcji.

Dlaczego:
1) grafika - w G3 będzie silnik z morrowinda, w tes IV, zupełnie nowy engine
2) walka - o ile w tes III walka była tylko schematem, w Oblivionie będziemy mieli wyraźne blokowanie (tarczą lub mieczem 2h) a także kilka rodzajó ciosów
3) fabuła - nie wiem akurat jak będzie w przypadku g3, ale porównując Morrowinda z G2 zawsze wyjdzie na jaw, że główna fabuła w tej drugiej grze była dosyć prymitywna (zło uosabiane przez smoki ;p...) i choć mniejsze wątki cieszyły to i tak nie było ich tak dużo jak w morku


I przypominam, że jestem zagorzałym fanem G1 i G2, ale naprawdę widzę, że Oblivion szykuje się na grę genialną. Co nie zmienia faktu, że Gothica III i tak kupię :]. (ze względu na możliwość walki dwoma mieczam 1g na raz :D)

A wszystkim, którzy nie chcą wierzyć polecam owe GamePlay Movie (NIE TRAILER!) - chyba, że nie chcecie burzyć sobie światopoglądu :D
Był obecny pod nazwą The Elder Scroll IV: Oblivion Gamaplay movie, ale jakoś dziwnie zniknął z siecie, można go pobrać z torrenta (link na www.elderscroll.phx.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z ciemną stroną co do Oblivion>Gothic III
Gothic I był wspaniała grą z rozbudowaną fabułą świetnym klimatem i pomysłem na zainteresowanie gracza Świtaem Gry.G II z jednej strony myślę że jest równie dobrą grą ale jednak nie zdołała mnie przykuć do ekranu i ogólnie uważam że była porażką[już widzę te komentarze z bluzgami na mnie]...
Główną rzeczą któ rą mam do zarzucenia G II jest fabuła-W G I walczyłeś o status w obozie o szacunek kumpli i o własny tyłek ,przeżycie,a co na początek nam serwuje G II???JESTES BOHATEREM URATUJ ŚWIAT PRZED ZŁYMI ORKAMI I SMOKAMI KTÓRZY CHCĄ ZNISZCZYĆ DOBRO!!![żenada]Cel G II kompletnie niszczy atmosferę i klimat które były moim zdaniem głównymi zaletami gry.Gdybym traktował G II jako osobną grę bez tradycji[czy. G I] była by kolejnym niezłym ''''erpegiem'''' na PC stąd '''' myślę że jest równie dobrą grą '''' ale jako następce króla jest najwyżej dobra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam przejść gothica i obliviona ale w pierwszej kolejności GOTHICA III przynajmniej 3razy, który z pewnością zmiecie konurencje.GI GII miały świetny klimat którego w Morowindzie brakowało. Teraz tylko czekać na premiery obydwu gier i dopiero podem bedzie można je porównać. Gothic rulez!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Gothic II miał klimat tylko "miejscami", a powracania w niektóre miejsca nie sprawia mi takiej przyjemności jak w G1.
Gothic był rulez - a również mi się wydawało, że zmienie konkurencję :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 18:25, Backside napisał:

Wg mnie Gothic II miał klimat tylko "miejscami", a powracania w niektóre miejsca nie sprawia mi takiej przyjemności jak
w G1.
Gothic był rulez - a również mi się wydawało, że zmienie konkurencję :]


Tak masz racje!
Szczeze mowiac dla mnie I byla najlepsza gierka, moze temu ze byla pierwa z seri takich RPG-owo dynamicznych gierek o tak wspanialym klimacie! Te powroty do obozu swirow noca zawsze wywylywaly na mnie podziw, w II juz tego nie uswiadomilem tak baaardzo a w NK no juz troszke wiecej niz w II ale to nie I! Mam nadzieje ze III to zmieni :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh,szkoda,że pod but idzie tylko klimat....
Dla mnie jedna dwójka była o wiele lepsza,głównie z tego powodu,że był to prawdziwy RPG,rozbudowany i w ogóle,a nie nawalanka. Za to nie podobała mi się fabuła w G2,zbyt infantylna jak na mój gust. NK był już naprawdę spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci, kyórzy grali na Games Conversion w Gothic III podobno byli mocno zawiedzeni, a gra się cięła niemiłosiernie,, co potwierdza obawy co do wymagań... ale ja nadal wierzę, że Gothic 3 znowu powali mnie fabułą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 21:07, Młody Goblin napisał:

Ci, kyórzy grali na Games Conversion w Gothic III podobno byli mocno zawiedzeni, a gra się cięła niemiłosiernie,, co potwierdza
obawy co do wymagań... ale ja nadal wierzę, że Gothic 3 znowu powali mnie fabułą!


Nobo to byla ver pre-alfa bodajze to tam mogla sie ciac i miec wiele bledow! Jak zrobia III to wiekszosc bledoiw zlikwoduja (oby jak najwiecej) :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 18:51, IMRO lion napisał:

Heh,szkoda,że pod but idzie tylko klimat....
Dla mnie jedna dwójka była o wiele lepsza,głównie z tego powodu,że był to prawdziwy
RPG,rozbudowany i w ogóle,a nie nawalanka. Za to nie podobała mi się fabuła w G2,zbyt infantylna jak na mój gust. NK był
już naprawdę spoko.


Jak gra może być "prawdziwym RPGiem" i mieć "infantylna fabułę" :]. Przecież właśnie klasycznach gra fabularna (role-playing game - RPG), jak sama nazwa, wskazuje, opiera się na dobrej fabule. A z fabułą łączą się i lokacje i questy. Ich wykonanie leży już tylko w rękach programistów.

Prawdziwą fabułę to miał G1, gdzie na początku w ogóle nie wiesz o co chodzi, a fabuła się rozwija tak jak ty rozwijasz swoją wiedzę o całej Kolonii.

A poza tym - rozdział V w G2 to nic innego jak nabijanie statsów poprzez szukanie orków i jaszczuroludów i niestanna bijatyka, wyczerpująca większość punktów życia. I to nie jest nawalanka??
Jeszcze w Świątyni Śniącego taka rzeźnia miała klimat, ale zwiedzanie wyspy w poszukiwaniu punktów expa, więc użeranie się z czwórkami orków (w NK to już nie przelewki), to naprawdę najmniej ciekawy rozdział gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować