Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2006 o 14:53, verbum napisał:

No, jeśli system walki w Gothic 3 ocenili na 6/10 to ta gra już prawie leży (dla mnie) - w
poprzednich częściach system walki wg mnie jest 8-9/10...(oceniając go zgodnie z ówczesnymi
kryteriami).

Według Ciebie ;)
Może oni nie lubią skomplikowanych systemów walki i dlatego nisko ocenili :)

Dnia 23.09.2006 o 14:53, verbum napisał:

Zebrawszy te wszystkie oceny nasuwa mi się myśl, że chyba częściowo nie dali rady, ilość detali
i rozmach gry na jaki się poważyli ich przerósł... Zobaczymy, czy to się sprawdzi w grze i
naszych osobistych odczuciach.

Tutaj trafiłeś w samo sedno. Takie oceny niewiele dają, bo każdy i tak odczuje to inaczej.

Dnia 23.09.2006 o 14:53, verbum napisał:

Najgorsze (poza systemem walki), są te problemy z AI, taki element potrafi mocno zepsuć grę...:/

Niestety tak... ale dla mnie bardziej liczy się sam klimat ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 15:56, Monastor napisał:

> (...)poprzednich częściach system walki wg mnie jest 8-9/10...(oceniając go zgodnie z ówczesnymi
> kryteriami).

Dnia 23.09.2006 o 15:56, Monastor napisał:

Według Ciebie ;)


No nie zupełnie, taki element jak system walki w grze można obiektywnie ocenić i ten z Gothic 1, 2 jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym systemem walki na miecze w grze action crpg z widokiem TPP.

Dnia 23.09.2006 o 15:56, Monastor napisał:

> (...) Zobaczymy, czy to się sprawdzi w grze i naszych osobistych odczuciach.

Dnia 23.09.2006 o 15:56, Monastor napisał:

Tutaj trafiłeś w samo sedno. Takie oceny niewiele dają, bo każdy i tak odczuje to inaczej.


Jak wyżej już napisałem, każdy odczuje inaczej, ale podstawowe elementy tego systemu i to czy są udane każdy odczuje tak samo...(np. jak ciosy będą sztuczne, powolne i nienaturalne itp. to wszyscy to zauważą)

Dnia 23.09.2006 o 15:56, Monastor napisał:

> Najgorsze (poza systemem walki), są te problemy z AI, taki element potrafi mocno zepsuć grę...:/

Dnia 23.09.2006 o 15:56, Monastor napisał:

Niestety tak... ale dla mnie bardziej liczy się sam klimat ;)


- sam klimat nie uratuje gry, pomyśl o tym, że Gothic 1 i 2 ma taki system walki jak Morrowind, myślisz, że miałby taką rzeszę fanów jaką ma? Nigdy w życiu...

Kiedyś analizowałem system walki na filmikach z poprzedzających premierę Obliviona, potem porównałem moje spostrzeżenia do tego co jest w grze - niestety mi się sprawdziło. To co, o systemie z Gothic 3 mogę powiedzieć po dotychczasowych filmikach, to to, że system walki mieczem w Gothic 3 będzie bardzo nierówny, tzn., że niektóre ciosy będą ciekawe i bliskie prawdziwej szermierce, a inne kiepskie i sztuczne niestety. Możliwe jednak, że będzie dało się tak sobie skonfigurować walkę, aby unikać tych sztywnych ruchów, zobaczymy...W razie czego, zostaje łuk lub kusza - a to już wygląda ciekawiej, będziemy zaliczać "headshooty"...O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


ty to od poczontku caly czas mowisz( chociaz nie doslownie) ze gra bedzie do niczego.
aj nie rozumim ciebie...moim zdaniem walka z pozostalych gothickow nie byla taka niezla...
po ostatnich filmikach mozna zobaczyc ze gothick wiele zeczy poprawil i bedzie jeszcze lepszy niz poprzedniczki...
czego ty sie czepiasz gry ktora jeszcze nie wyszla :>?
Jak kupisz odpalisz to dopiero bedziesz wiedzial czy te zmiany to zmiany na lepsze a nie na gorsze...
poczekamy zobaczymy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 17:35, diablolod napisał:

qrde podawaliscie screeny z barjera ale nie podaliscie linka do calej galerii:P
http://www.gamestar.de/aktuell/screenshots/gothic_3/51833/gothic_3.html


ja podawałem linka :P

Dnia 23.09.2006 o 17:35, diablolod napisał:

na jednym screenie widac dziwna zolta poswiate ( jak w dragon ballu ^^) na orku...co to moze byc??:>


jak dla mnie to jakiś czar, tylko nie wiem jaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 17:42, cinus` napisał:

tylko nie wiem jaki...

Wg. mnie jest to jakaś aura, coś w stylu aur z Diablo 2 lub WarCraft 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 17:42, cinus` napisał:

> qrde podawaliscie screeny z barjera ale nie podaliscie linka do calej galerii:P
> http://www.gamestar.de/aktuell/screenshots/gothic_3/51833/gothic_3.html

ja podawałem linka :P

> na jednym screenie widac dziwna zolta poswiate ( jak w dragon ballu ^^) na orku...co to
moze byc??:>

jak dla mnie to jakiś czar, tylko nie wiem jaki...


oj to sory...nie zobaczylem:/

no a ja wiem czy aura...w kazdym razie mam nadzieje ze to bezio rzuca
bo jak orki sie beda same wzmacniac to troche bedzie trudna walka;)
a jush myslalem ze sa orki super sayans ^^ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropos headshotów z łuku/kuszy... Ciekawi mnie jedno - jeśli nasz przeciwnik nie będzie posiadał hełmu i osiągnie 20lv, to czy my najgorszym łukiem (z bliskiego kontaktu) powalimy oponenta jednym strzałem ;) Szkoda, że nie będzie można ścinać głów mieczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 18:43, Respev- napisał:

Apropos headshotów z łuku/kuszy... Ciekawi mnie jedno - jeśli nasz przeciwnik nie będzie posiadał
hełmu i osiągnie 20lv, to czy my najgorszym łukiem (z bliskiego kontaktu) powalimy oponenta
jednym strzałem ;) Szkoda, że nie będzie można ścinać głów mieczem.


Co do głów, to tonie jest w klimacie gothica takie bezceremonialne ścinanie... To mi się kojarzy z jakąś krwawą gierką, w której chodzi tylko o rąbankę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 18:43, Respev- napisał:

Szkoda, że nie będzie można ścinać głów mieczem.

Takie coś było już w Die by the Sword - powiem jedno, niezbyt to Gothicowe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba za bardzo koncentrujecie się na walce w tej grze. Sposób walki, chełmy. W tej grze dla mnie chodzi przedewszystkim o rozwiązywanie ciekawych zadań, zdobywaniu zaufania wpływowych ludzi, którzy zlecą mi misję najwyższej wagi. Czasami pojawiających się przeciwników mógłbym nawet traktować maczugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 09:00, Monastor napisał:

> Nom oby jednak premiera nie przedłużyłą się, bo bedzie katastrofa ;/;/;/
Jaka katastrofa?
Wolisz, żebyśmy dostali niegrywalny, zabugowany produkt?

Gdyby była petycja o opóźnienie daty premiery w celu naprawy wszystkich bugów, podpisałbym
się obydwiema rękami. Na szczęście taki pismo nie jest w tym wypadku potrzebne.

jezeli chodziłoby o nagle masowe patchowanie gry to też bym wolał czekać ,ale przecierz jak napisał kolega to tylko pare bledow wiec PB szybko sie wyrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 19:02, WorldWar3PL napisał:

> Szkoda, że nie będzie można ścinać głów mieczem.
Takie coś było już w Die by the Sword - powiem jedno, niezbyt to Gothicowe ;-)

A headshoty z łuku są gothicowe? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo, w końcu na ilu Robin Hoodach ( miejscami zbliżone klimatami ;-) ) widzieliśmy "Bow Headshot !" ? Mhm ? Wg. mnie headshoty z łuku byłyby nadzwyczaj gothicowe. No ale cóż, to tylko moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak swoją drogą skoro ekipa CD-Projekt dostała już grę (żeby spolonizować) to może jakiś ktosik mógłby już uchylić rąbka tajemnicy "czy wato było czekać"? oraz "czy nie schrzanili gry"?? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 17:35, diablolod napisał:

qrde podawaliscie screeny z barjera ale nie podaliscie linka do calej galerii:P

http://www.gamestar.de/aktuell/screenshots/gothic_3/51833/gothic_3.html

na jednym screenie widac dziwna zolta poswiate ( jak w dragon ballu ^^) na orku...co to moze
byc??:>


http://www.gamestar.de/imgserver/bdb/1490500/1490589/800x600_EE8FD49045A9033BC865B03AD5C4939D.jpg
tutaj to dopiero wygląda jak w dragon ballu. Ja pierdziele jak wiecej motywów ściągną z tej gry to bedzie przesuper.
Generalnie na gre juz czekam rok i co jakis czas tu zaglądam, ale możecie mi jeszcze powiedziec - nie znalazłem - czy ten pasek na dole bedzie mozna wyłączyc ?

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować