Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

ludzie z tych portali wiedza o wiele lepiej do jakiej kategori zalicza sie gra niz ty i ja,

gralem w black & white i napewo nie jest to rpg, jak dla mnie to mieszanka tak jak napisali w tym artykule ktury dales, ale ze mieszaniki nie istnieja gra jest pdzypisana pod rts go najbardziej tam pasuje, wiec jest to RTS


a przykladami prawdziwych gier rpg jest. Planscape Torment, Final Fantasy i tego pokroju tytuly.


Gothic tez nie jest rasowym rpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 21:23, snek napisał:

> Miałem na mysli cos tańszego, ale przyzwoitego, konkretnie Galaxy 7300GT 128mb DDR3 z
chłodzeniem
> zalmana. Dobra karta w rozsądnej cenie.

A ty masz go?


Wziąłem troszkę lepszą 7600GS 256mb ddr3 z chłodzeniem zalmana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówi się tez o cRPG. Ale B&W nie jest RTSem; wszyscy klasyfikuja ją do tego typu z powodu spichlerza, a dokładniej to co w związku z tym musi wykonywać gracz (zbieranie jedzonka, drzewka).
I gdyby na tym się zatrzymać, to o.k.

Ale gra jest nieco bardziej rozbudowana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 21:29, Pryka napisał:

a przykladami prawdziwych gier rpg jest. Planscape Torment, Final Fantasy i tego pokroju tytuly.

Final fantasy to żaden erpeg. To jest jRPG... jedna z najgorszych pomyłek gatunku

Planescape Torment już bliżej do erpega, ale na pewno nie jest typowy ;)

Prawdziwe erpegi są swoją drogą na papierze, a prawdziwe cRPG to serie Wizardry, Might and Magic, Eye of the Beholder, The Elder Scrolls itd. Pseudo-klasycznym cRPG jest na przykład Baldur''s Gate, czy Icewind Dale

Gothic jest action RPG ze świetnym klimatem, oby taki był też Gothic 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem że finalfantasy to jRpg, ale ja mówie ogółem RPg czyli wszystkie gry tego typu razem wzięte.
a The Elder Scrolls napewo nie jest klasycznym rpegiem.


a Planescape Torment, to jest cud na ziemi genialna fabula, a zreszta kazdy mysli inaczej i nie dojdziemy do porozumienia.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 21:35, Monastor napisał:

> a przykladami prawdziwych gier rpg jest. Planscape Torment, Final Fantasy i tego pokroju
tytuly.
Final fantasy to żaden erpeg. To jest jRPG... jedna z najgorszych pomyłek gatunku

Planescape Torment już bliżej do erpega, ale na pewno nie jest typowy ;)

Prawdziwe erpegi są swoją drogą na papierze, a prawdziwe cRPG to serie Wizardry, Might and
Magic, Eye of the Beholder, The Elder Scrolls itd. Pseudo-klasycznym cRPG jest na przykład
Baldur''s Gate, czy Icewind Dale

Gothic jest action RPG ze świetnym klimatem, oby taki był też Gothic 3


No właśnie oby taki był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 21:52, orcwarrior napisał:

Mam pytanie.
Ktoś tu cos gadał o heyah klubie i 25% obnizki, no własnie czy te 25% czy od ceny po 25% obnizki
(135) mozna jeszcze odjac 20wPLNów?

miło by było :)


Nie
raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy gadają o RPG a nikt nie napisało Fallout 2
To jest cRPG któremu Baldury i inne badziewia nie dorastają
Gothic jest jak najbardziej RPG ( RPG to nie tylko XP i własna postać A także a może przede wszystkim integralny i swobodny w działaniu świat w którym możesz bez reszty się zatracić odgrywać role która ci pasuje. )
Pamiętajcie wszystko rozwija się i ewoluuje
Tak samo z RPG ( Powinny dawać nam coraz większą swobodę a większość tytułów po Falloucie 2 zmniejszało ją ,nie mówię o serii TES )

Eye of the Beholder to klasyk którego większość z was nie zna i nie pozna ( tak między nami to spora część ludzi co o nim gada sama w niego nie grała. Atari to były czasy :) )

I przestańcie zrzędzić że G3 będzie do dupy.
Pamiętam recenzje G1 jedne jedyne czasopismo oceniło ją wysoko w Polsce ( Świat Gier Komputerowych )
Więc lepiej poczekać niż się zadręczać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 23:20, innos85 napisał:

Wszyscy gadają o RPG a nikt nie napisało Fallout 2
To jest cRPG któremu Baldury i inne badziewia nie dorastają
Gothic jest jak najbardziej RPG ( RPG to nie tylko XP i własna postać A także a może przede
wszystkim integralny i swobodny w działaniu świat w którym możesz bez reszty się zatracić odgrywać
role która ci pasuje. )
Pamiętajcie wszystko rozwija się i ewoluuje
Tak samo z RPG ( Powinny dawać nam coraz większą swobodę a większość tytułów po Falloucie 2
zmniejszało ją ,nie mówię o serii TES )

Eye of the Beholder to klasyk którego większość z was nie zna i nie pozna ( tak między nami
to spora część ludzi co o nim gada sama w niego nie grała. Atari to były czasy :) )

I przestańcie zrzędzić że G3 będzie do dupy.
Pamiętam recenzje G1 jedne jedyne czasopismo oceniło ją wysoko w Polsce ( Świat Gier Komputerowych
)
Więc lepiej poczekać niż się zadręczać :)


A jak wyszła na rynek pierwsza część gothica to jaka grywalność była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, gadasz...:)
Co do EoB. Ja przeszedłem I i II część (import postaci z pierwszej do drugiej części), mogę o tej grze pisać i pisać... III części nigdy nie grałem, bo był zawsze sztryms jak importowałem postacie.
Co do Gothica, kiedyś zagrałem w "1" i po kilkunastu minutach odechciało mi się grania, potem była premiera "2", potem dodatku i pewnego razu w Empiku patrzyłem na "Złotą Edycję", pomyślałem, "A co tam", kupiłem i grało mi się naprawdę fajnie. Po przejściu gry zainstalowałem ponownie "1" i po raz pierwszy ją przeszedłem.
A wracając do starych cRPG to "Betrayal at Krondor", "Ishar", to są tytuły, których nawet G3 nie przebije (oczywiście to moje zdanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dlatego że gracze dawniej nie bali się myśleć i kombinować :)
A teraz wszystko chcą mieć jasno i przejrzyście na tacy.
To kombinowanie w starych grach było ich urokiem :) ( Bo grafika na pewno nie :P )
Weźmy na przykład TES III jest o wiele lepszy niż TES IV ( Grafika to nie wszystko, to tylko dodatek :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować