Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2005 o 19:03, Milteen napisał:

Fajnie to jest tylko zeby ta nauka taktyki zadawanych ciosow nie przerodzila sie w Morrowind 2! :]


Wiesz co, też miałem taki okres, gdy się bałem, że zbytnio uproszczą lub zmienią na całkiem inny i niegrywalny system walki w Gothic 3, zwłaszcza w momencie kiedy pojawił się gdzieś w prasie wywiad o planowanym uproszczeniu walki...a potem obejrzałem ten filmik z targów E3 w Los Angeles - tam Stefan Berger pokazuje walkę dwoma mieczami...Tak się wystraszyłem, tym co zobaczyłem na tym filmie (postać w trakcie tej walki zadawała ciosy strasznie sztywno zupełnie jak nie w gothicu), że założyłem sobie konto na forum JoWooD i od tego czasu byłem stałym gościem stron oficjalnych G 3. No i opłaciło się - bo teraz już wiem, że na tym filmiku z E 3 walka była bardzo niedopracowana i S. Berger (czy KaiRo - już nie pamiętam) przyznał potem na forum, że efekt finalny będzie zupełnie inny (postać będzie uderzać zupełnie inaczej niż na tym filmie). Ale to nie wszystko, z tych lektur dowiedziałem się także, że w ogóle praca nad Gothic 3 zaczęła się od szukania takiego silnika graficznego, który pozwoli stworzyć jeszcze lepszy niż w G 2 system walki (ale ciągle oparty na fizyce) - nie ważne, że wykorzystali Gamebryo, bo i tak go nikt nie rozpozna...
Z tego co jeszcze wiadomo na 100 procent, to to, że system walki będzie bardzo konfigurowalny - będzie sobie można ustawić sposób uderzania z Gothic 2 albo z G 3, albo próbować połączyć oba sposoby walczenia.

A już w ogóle najważniejszy chyba jest fakt, że Gothic 3 będzie dla twórców takim wychołubionym dzieckiem, w którym realizują pomysły, których nie mogli zrealizować wcześniej ze względu na zbyt małe możliwości ówczesnych silnikow graficznych (mówiąc w dużym skrócie), będzie robiony pod styl Gothic 1 z zachowaniem wielu rzeczy, które się sprawdziły w G 2. Więc na pewno nie zrobią gry, która choć trochę przypominałaby Elder Scrolls.
Jedyne co może martwić, to fakt jak sobie poradzą z inteligencją npc, bo to naprawdę trudna rzecz w pełnym 3 D zaprojektować tak AI, aby się postacie, czy zwierzęta nie blokowały, albo nie zachowywały schematycznie...
O system walki już się nie martwię - jestem przekonany, że będziemy mile zaskoczeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 20:13, verbum napisał:

> Fajnie to jest tylko zeby ta nauka taktyki zadawanych ciosow nie przerodzila sie w Morrowind 2! :]

Wiesz co, też
miałem taki okres, gdy się bałem, że zbytnio uproszczą lub zmienią na całkiem inny i niegrywalny system walki w Gothic 3,
zwłaszcza w momencie kiedy pojawił się gdzieś w prasie wywiad o planowanym uproszczeniu walki...a potem obejrzałem ten filmik
z targów E3 w Los Angeles - tam Stefan Berger pokazuje walkę dwoma mieczami...Tak się wystraszyłem, tym co zobaczyłem na
tym filmie (postać w trakcie tej walki zadawała ciosy strasznie sztywno zupełnie jak nie w gothicu), że założyłem sobie
konto na forum JoWooD i od tego czasu byłem stałym gościem stron oficjalnych G 3. No i opłaciło się - bo teraz już wiem,
że na tym filmiku z E 3 walka była bardzo niedopracowana i S. Berger (czy KaiRo - już nie pamiętam) przyznał potem na forum,
że efekt finalny będzie zupełnie inny (postać będzie uderzać zupełnie inaczej niż na tym filmie). Ale to nie wszystko, z
tych lektur dowiedziałem się także, że w ogóle praca nad Gothic 3 zaczęła się od szukania takiego silnika graficznego,
który pozwoli stworzyć jeszcze lepszy niż w G 2 system walki (ale ciągle oparty na fizyce) - nie ważne, że wykorzystali
Gamebryo, bo i tak go nikt nie rozpozna...
Z tego co jeszcze wiadomo na 100 procent, to to, że system walki będzie bardzo
konfigurowalny - będzie sobie można ustawić sposób uderzania z Gothic 2 albo z G 3, albo próbować połączyć oba sposoby walczenia.

A
już w ogóle najważniejszy chyba jest fakt, że Gothic 3 będzie dla twórców takim wychołubionym dzieckiem, w którym realizują
pomysły, których nie mogli zrealizować wcześniej ze względu na zbyt małe możliwości ówczesnych silnikow graficznych (mówiąc
w dużym skrócie), będzie robiony pod styl Gothic 1 z zachowaniem wielu rzeczy, które się sprawdziły w G 2. Więc na pewno
nie zrobią gry, która choć trochę przypominałaby Elder Scrolls.
Jedyne co może martwić, to fakt jak sobie poradzą z inteligencją
npc, bo to naprawdę trudna rzecz w pełnym 3 D zaprojektować tak AI, aby się postacie, czy zwierzęta nie blokowały, albo
nie zachowywały schematycznie...
O system walki już się nie martwię - jestem przekonany, że będziemy mile zaskoczeni.



Ja slyszalem ze juz w Niemczech jest G3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

walka walka (mam nadzieje, ze bardzo dobra bedzie) ale ja czekam na edytor ;p gdzies kiedys ktos w jakims wywiadzie czy innym tekscie wpomnial, ze niewykluczaja wydania tego wlasnie edytora, ktorym beda tworzyc gre... poprzednio gralem w morrowinda, pozniej tworzylem dla niego mody, nastepnie zaczalem grac w gothic''a - mam nadzieje,ze teraz zagram w obliviona, porobie troszke modow, a nastepnie przerzuce sie na g3 i po kilku tygodniach grania chcialbym troche powalczyc z edytorem :> a jesli bedzie mozliwosc przerzucania poprzez 3dsmax obiektow miedzy g3 a oblivionem to dopiero cudo bedzie... ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach/

Dnia 26.10.2005 o 20:29, TheMassacre napisał:

Ja slyszalem ze juz w Niemczech jest G3


To masz zle informacje bo nigdzie nie ma jeszcze gothic III w sprzedazy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

------> TheMassacre - Dobra rada na przyszłość:
Najlepiej podawać informacje, które się samemu znalazło, wyczytało u wiarygodnych źródeł (czytaj na oficjalnych stronach producenta gry), a przez wypisywanie "ja słyszałem..."etc. można się tylko ośmieszyć...
Oczywiście, nie ma jeszcze Gothic 3, ani w Niemczech ani nigdzie indziej... na targach Game Convention w Lipsku, był kawałek jednej małej wioski i przykładowy npc dany fanom do zabawy - a nie żadna grywalna wersja gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 23:43, verbum napisał:

------> TheMassacre - Dobra rada na przyszłość:
Najlepiej podawać informacje, które się samemu znalazło, wyczytało u
wiarygodnych źródeł (czytaj na oficjalnych stronach producenta gry), a przez wypisywanie "ja słyszałem..."etc. można się
tylko ośmieszyć...
Oczywiście, nie ma jeszcze Gothic 3, ani w Niemczech ani nigdzie indziej... na targach Game Convention
w Lipsku, był kawałek jednej małej wioski i przykładowy npc dany fanom do zabawy - a nie żadna grywalna wersja gry.



To mi tylko przypomina pytania typu "Kiedy zagra w Polsce Nirvana" albo "Podobna ma być koncert Led Zepelin" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ponownie Stefan Berger z JoWooD oraz Kai Rosenkranz z Piranha Bytes udzielili wywiadu na temat Gothic 3, tym razem dla serwisu TotalVideoGames. Pytania dotyczą też zespołu oraz sprzedaży serii na światowym rynku, zwłaszczna w Wielkiej Brytanii i w Ameryce Północnej. Nie pojawiły się znaczące nowości, ale poniżej znajduje się przetłumaczona część wywiadu.

Czy mógłbyś wprowadzić nas w aspiracje i inspiracje dla serii, łącznie z zasadniczymi zmianami i nowymi pomysłami w Gothic 3 dla tych, którzy nie są szczególnie zaznajomieni z Gothiciem?

Kai: Od samego początku naszym celem było stworzenie unikalnego i świeżego świata gry. Skupiliśmy się na własnej wizji zamiast przetwarzać i odgrzewać stereotypy. Przy czym nadal nie możemy całkowicie trzymać się z daleka od pośrednich nawiązań, zwłaszcza do papierowych RPGów i filmów fantasy. W Gothic 3 spróbowaliśmy zachować oryginalny wygląd i klimat, a jednocześnie dodać trochę innowacyjnych cech, tam gdzie ma to sens. Gracze, którzy dobrze znają serię, w trzeciej części poczują się jak w domu, ale z kilkoma świeżymi i odpowiednimi zmianami. Jedną z najważniejszych przeróbek będzie ponownie stworzony system walki/umiejętności. Zmodernizowaliśmy oryginalne podejście i zamieniliśmy garstkę umiejętności z Gothic 2 na ogromną ilość mini-talentów. Wcześniej, kiedy gracze mogli tylko zwiększyć liczbę procentów swojej umiejętności do 100, teraz będą mogli formować własne talenty poprzez łączenie preferowanych mini-talentów..."
A tu jest cały http://www.totalvideogames.com/articles/Gothic_III_Feature_8738_5204_0_0_0_0_20.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 10:54, Gak napisał:

[...]


można jeszcze dodać, że zaczynając Gothic 3 będziemy widzieć (w "intro"), jak przypływamy na statku na kontynent, widzimy pożary i uciekających przed Orkami ludzi...na kontynencie nie będziemy zupełnie nieznani - nawet Orkowie będą nas rozpoznawać jako owego bezimiennego bohatera z opowieści (o naszych poczynaniach w Khorinis)...

pilnie Waść śledzi prasę jak widzę :) - ja już szczerze mówiąc "wymiękam", mam już dość wyczekiwania na nowinki...i szczególiki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja juz dałem sobie spokój z pożeraniem wszytskich informacji.
Już kiedyś tak robiłem przy premierze Anno 1503, tworząc przy tym stronę internetową, tak więc teoretycznie wiedziałem o grze wszytsko co się da ;p.
Efektem tego był brak zaskoczenia przy uruchomieniu gry i dosyć szybkie znudzenie.
Przy G3 nudził się raczej nie będę, ale wolę nie psuć sobie niespodzienaki.

A co do tego Intra - brzmii ciekawie "na kontynencie nie będziemy zupełnie nieznani - nawet Orkowie będą nas rozpoznawać jako owego bezimiennego bohatera z opowieści".

Nie wiem czy wszyscy czytali list do Saturasa od Vatrasa w Nocy Kruka, w kórym drugi kapłan pisał, iż mamy "ten błysk w oku".

I liczę, że dowiemy się więcej o naszej przyszłości niż te niezbyt jasne 3 słowa na krzyż :]. Wątek gry z przebitkami na filmowe retrospekcje to całkiem fajny patent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zbierająć informację zajęłem na dysku 300mb!!!Ale mam już dosyć i spakowałem to i wypaliłem. I mam nadzieję że GOTHIC III nie będzie zwyklą nawalanką z comosami na miare SUDEKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze liczę nagrę łączące znakominte elementy fabularne i zagadkowe oraz ogrom świata Elder Scrolli oraz walkę i poruszanie się rodem ze zręcznościówko-hack''n slashy, Jedi Academy wraz z machaniem mieczem zgodnie z ruchem myczki a la Die By The Sword.

Btw - mniej więcej takie połączenie gier (choc zapewne na sporo niższym poziomie niż sobiw wyobrażam) będzie w gdzie Knights of the Temple 2.
Poniżej daje linki do trailerów i screenów - zapewniam, że miłośnicy (używania) magyi i miecza będą zachwyceni :].
Całosć utrzymana w tajemiczym, mrocznym zamkowym klimacie (w końcu Rycerze Świątyni to była nazwa Joannitów jak i odnieść ją można do Templariuszy)

trailer 3 (35mb) http://www.gamershell.com/download_10992.shtml
trailer 2(27mb) http://www.gamershell.com/download_10991.shtml
screeny http://www.gamershell.com/pc/knights_of_the_temple_2/screenshots.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 14:57, Backside napisał:

I liczę, że dowiemy się więcej o naszej przyszłości niż te niezbyt jasne
3 słowa na krzyż :]. Wątek gry z przebitkami na filmowe retrospekcje to całkiem fajny patent.


Ja licze, że poznamy imię Bezimiennego, jaki był zanim trafił do Koloni i za co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 23:05, com5 napisał:

Ja licze, że poznamy imię Bezimiennego, jaki był zanim trafił do Koloni
i za co.


Żeby tylko się nie okazało że jest nieślubnym synem króla Rhobara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 będzie genialny 5 razy większy świat , cudowne grafika , nimożliwa grywalność ...... chwała niech będzie rybom !! ( kto się nie domyśli o co chodzi mosrze sięuznać za tępotę :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja np. wolałbym sie nie dowiedziec jak nasz bezimmieny ma na imie........ i chyba dlatego ta gram ma taki za(cenzura)ty klimat

>Lucek --> "Żeby tylko się nie okazało że jest nieślubnym synem króla Rhobara ;)"

A to byłoby dobre... i to była by jedna z przyczyn zesłania go do koloni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować