Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2006 o 22:53, Monastor napisał:

Wyłącz distant land :)
Tylko zwiększa wymagania, a IMO pogarsza wrażenia wizualne ;)

Grałem na zasięgu widoku około 3/4 i zanikaniu wszystkiego na nieco ponad 1/2... efekty wody
na full, odbicia w oknach są... rozbryzgi krwi wyłączone, anti-aliasing też off (żeby dało
się robić screeny)
Radek 9550, 1536 MB RAM, AMD Athlon 2800 MHz


Fakt, że grałem u kumpla więc nie kombinowałem za dużo z ustawieniami - być może mogłem jeszcze coś powyłączać, a gdybym się pobawił w zmany w configu w plikach gry, to jeszcze bym pewnie wyciągnął parę klatek więcej. Tylko mi nie chodziło już nawet o płynność, a głównie o jakość grafiki - nie podobała mi się ta jakość przy ustawieniach poniżej średnich w Oblivionie, zasięg widzenia nigdy nie był dla mnie ważny (pierwszy raz Gothic 2 przeszedłem z zasięgiem 80-100%/300% max), ale mimo jego zmniejszenia ta grafika po prostu mnie denerwowała - te łyse tekstury non-stop mi przypominały gierkę Operation Flashpoint...:(

Ale nie ma co gadać o Oblivionie, który mnie nie zmusił do zmiany sprzętu...jestem pewny Gothic 3 będzie miał jak już pisałem nie mniejsze wymagania, a widok TPP, ogromna ilość szczegółów oraz bardziej złożona AI npc niż Oblivionie na pewno jeszcze je podwyższą. Szkoda nawet zaczynać taką grę, gdy obcinając co się da wyłączymy połowę detali...- jeśli nie kupię GF 7600GT jesienią, to nawet nie będę próbował odpalać tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 23:31, verbum napisał:

Ale nie ma co gadać o Oblivionie, który mnie nie zmusił do zmiany sprzętu...jestem pewny Gothic
3 będzie miał jak już pisałem nie mniejsze wymagania, a widok TPP, ogromna ilość szczegółów
oraz bardziej złożona AI npc niż Oblivionie na pewno jeszcze je podwyższą. Szkoda nawet zaczynać
taką grę, gdy obcinając co się da wyłączymy połowę detali...- jeśli nie kupię GF 7600GT jesienią,
to nawet nie będę próbował odpalać tej gry.

Przecież w Gothic nie chodzi o grafę... nigdy nie chodziło... Ja grałem w jedynkę na sprzęcie o wiele za słabym i ustawienia były wręcz tragiczne... a mimo to wrażenie było niezapomniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 23:34, Monastor napisał:

Przecież w Gothic nie chodzi o grafę... nigdy nie chodziło... Ja grałem w jedynkę na sprzęcie
o wiele za słabym i ustawienia były wręcz tragiczne... a mimo to wrażenie było niezapomniane


to:
"zasięg widzenia nigdy nie był dla mnie ważny (pierwszy raz Gothic 2 przeszedłem z zasięgiem 80-100%/300% max), ale mimo jego zmniejszenia ta grafika po prostu mnie denerwowała - te łyse tekstury non-stop mi przypominały gierkę Operation Flashpoint...:( "

się odnosiło do Obliviona, Gothic 2 przeszedłem pierwszy raz z 80-100% zasięgiem (głównie 80%, czasem tylko zmieniałem przez naciskanie w trakcie gry klawiszy F1-do F4), i było ok, natomiast w Oblivionie zmiejszenie zasięgu widzenia nie poprawiło mi wrażeń wizualnych...dalej widziałem łyse tekstury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 2 miał i ma do tej pory świetną grafikę moim zdaniem, osiągniętą do tego bardzo małym kosztem (w sensie wymagań sprzętowych). Gothic 3 z tego co obserwuję zapowiada się trochę inaczej - ta część ma być apogeum ich wyobrażenia całej tej gry, także będzie sporo efektów, a do tego ten silnik graficzny jak widać po Oblivionie jest dość wymagający - miejmy nadzieję, że różnice, które PB do niego wprowadziła obetną trochę te wymagania - ale szczerze mówiąc za bardzo na to nie liczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 23:42, verbum napisał:

Gothic 2 miał i ma do tej pory świetną grafikę moim zdaniem, osiągniętą do tego bardzo małym
kosztem (w sensie wymagań sprzętowych). Gothic 3 z tego co obserwuję zapowiada się trochę inaczej
- ta część ma być apogeum ich wyobrażenia całej tej gry, także będzie sporo efektów, a do tego
ten silnik graficzny jak widać po Oblivionie jest dość wymagający - miejmy nadzieję, że różnice,
które PB do niego wprowadziła obetną trochę te wymagania - ale szczerze mówiąc za bardzo na
to nie liczę...

Czy ja wiem... Gothic 2 potrafi spadać do kilkunastu FPSów kiedy chodzi się po Khorinis, nawet na sprzęcie, na którym gram w Obka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 00:45, Stwór napisał:

Dokładnie;) ja gram w obka na max detalach prócz AA! A gdy włącze g2 to zaraz mam przycinke
w mieście:P

A na jakim sprzecie grasz bo jak grałem w g2 na max detalach p4 1024 ram gf6600 wszystko hulało aż miło ale już na celeronie kolegi 2.4 256 ciachało bez miłosierdzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 09:03, shrekinator napisał:

A na jakim sprzecie grasz bo jak grałem w g2 na max detalach p4 1024 ram gf6600 wszystko hulało
aż miło ale już na celeronie kolegi 2.4 256 ciachało bez miłosierdzia


Sama gra hulała aż miło:) Przecież to stara gra, Ale w mieście momęcikami przycinała i nie tylko u mnie! Tylko u wszystkich graczy obojętnie jaki mieli sprzęt bo gra jest źle zoptymalizowana! To nie byłą przycinak że gra sie zacinała tylko liczba FPS spadała, no chyba że ty masz niebywałe szczęście i gra była stworzona na twojego kompa:)

Gram na kompie AMD Athlon 64 3000+, 1024 ram, radeon x850XL! I Gothic 2 to pierwsza gra co sprawiła że liczba FPS mi tak spadła:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda,nie wiedzieć czemu,choćby się miało super wypasiony sprzęt, gothic2 w mieście ZAWSZE sie przycina,czy to bardziej ,czy mniej. Nie zoptymilizowany kod źródłowy gry i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo jak kiedyś pisałem tu że GII przycina w mieście to znaleźli sie tacy co twierdzili że wcale nie przycina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 17:22, f5k napisał:

Ciekawe bo jak kiedyś pisałem tu że GII przycina w mieście to znaleźli sie tacy co twierdzili
że wcale nie przycina.

Może pomylili miasto ze starym obozem w Gothic1?
Wątpię żeby komukolwiek sie nie przycinało w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vip konius --- jesli tobie nie wystarczy sama gra + jakis gadzet np mapa to szczesc Boze, Edycja kolecjionerska nie polega na tym ze umieszcza sie tam z 10 gadzetow ktore szczeze mowiac na nic ci sie nie przydadza, no chyba ze masz 10 lat i lubisz sie bawic zabaweczkami....- dorosnijcie

Jakub Wędrowycz --- a powiedz mi po co owe pudelko w kszatcie kamienia ogniskujacego?

vip konius - jesli by CDP wydal taka edycje to po pierwsze kosztowalaby duze pieniadze i popyt na ten produkt by spadl bo minimum, szczeze malo jest naiwnych/i bugwie jako bogatych ktozy sobie pozwola na zakupienie bezuzytecznych gadzetow za grubo ponad 150,-

verbum - koszulka db pomysl :)

SadraX - moim zdaniem cena bedzie sie wachala od 80-110 bez wykozystania wpln

Tomislav - a po co wam te gadzety, czy sama gra wam nie wystarczy?

WorldWar3PL - jak wogule owa edycja kolekcjinerska bedzie....

f5k - przycinala zapewne kazdemu bo miala zle zbudowany kod graficzny... a ci co pisali ze im nic nie cielo to albo nic sie nie znaja na sprzecie i grali na min detalach i grafie i moze uwazali ze tniecie raz na np 10-20s to nie przycinanie... :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 18:10, BlackBomb napisał:

Ważne by poradnik był dobrze dopracowany....

Co rozumiesz mowiąc poradnik? A niby co ma w nim być? Solucja do gry? Zupełnie nie na miejscu, odebrałby przyjemność z grania(człowiekowi nie chciało by się siedzieć i pomyśleć nad danym questem,tylko zajrzałby do ksiażki)
A może oglone porady do gry? W takim razie powiem jedno: porady do gry, pomoc w rozwoju postaci znawsze znajdowały sie w instrukcji do gry.Nie tylko w serii gothic,ale i w innych grach.Tak powinno być i tym razem. Nie ma sensu poświęcać temu osobnej książeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 18:10, BlackBomb napisał:

Ważne by poradnik był dobrze dopracowany....

Wystarczy że będzie to coś w stylu jaki był w książeczce z GII i wszyscy będą zadowoleni.

Milteen - Ja to wiem że był źle zoptymalizowany tylko mówie że niektórzy uznali za nie przycinanie w mieście 20-10fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować