Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2006 o 17:26, wdowiakm napisał:

> System w G3 będzie z pewnością lepiej rozbudowany i będzie można bardziej wpływać na ruchy

> postaci.

Zgadzam walka będzie dużo lepsza i realistyczna niż w dwójce i jedynce

No następny który chce by system walki był bardziej w stylu PoP. To nie dodaje realistyczności tylko efektywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, wychodzi na to samo. Postać MUSI teraz skończyć ten jeden cios. Teraz będzie pewnie w tym samym czasie wykonywać dwa.
System sterowania polegający na niezależnym poruszaniu obydwiema rękami byłby bardzo skomplikowany, ale za to jakie rzeczy można wyczyniać po opanowaniu go do perfekcji... szkoda, że takiego raczej nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 17:32, f5k napisał:

No następny który chce by system walki był bardziej w stylu PoP. To nie dodaje realistyczności
tylko efektywności.


przynajmniej gracze poczatkujący nie będą mieli problemu z pokonaniem wroga,ale przecież będzie można włączyć sterowanie z poprzednich wersji to nie ma problemu, komu będzie przeszkadzało sterowanie z G3 to może włączyć sobie z G2 lub nawet G1. Nie widzę problemu, każdy ma swój gust i swoje upodobania dlatego twórcy Gothic''a pozostawili stary system walki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 15:32, wdowiakm napisał:

Czy ktoś wie czy w G3 wyposażenie tzn. zbroja będzie się składała z oddzielnych części (np.
buty, pasy, rękawiczki itp.)?


Miejmy nadzieje ze nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 17:19, f5k napisał:

Już dodanie drugiego miecza jest złym pomysłem. Zmienia to system walki na bardziej automatyczny,
do tego tarcza będzie ograniaczała ruchy jednoręcznego miecza. Teraz jeszcze te pogłoski z
cześciowymi zbrojami, to dobry pomysł ale mam nadzieje że będzie tak iż będę mógł ubrać np.
2/3 części zboi a nie jak dopiero całą złoże.


z tymi czesciami zbroi to lekko chyba przesadzili, ja niechce zeby to wygladalo jak morrowind, niech bedzie tak jak bylo we wczesniejszych czesciach ... cala zbroja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 15:55, Milteen napisał:

> Już dodanie drugiego miecza jest złym pomysłem. Zmienia to system walki na bardziej automatyczny,

> do tego tarcza będzie ograniaczała ruchy jednoręcznego miecza. Teraz jeszcze te pogłoski
z
> cześciowymi zbrojami, to dobry pomysł ale mam nadzieje że będzie tak iż będę mógł ubrać
np.
> 2/3 części zboi a nie jak dopiero całą złoże.

z tymi czesciami zbroi to lekko chyba przesadzili, ja niechce zeby to wygladalo jak morrowind,
niech bedzie tak jak bylo we wczesniejszych czesciach ... cala zbroja :)

Podobnie wyglądało jak ubierało się spodnie kopacza w GI. Ile bandytów w GII zabiłem, mieli lepsze zbroje a ja miałem tą starą skurzaną, a teraz jakby można było wziąść zborje im to by było fajnie i Morrowind nie ma na to wpływu tu jest mowa o pomyśle, który urzeczywistni rozgrywke. Czego nie można powiedzieć o dodaniu drugiego miecza. Zresztą ten pomysł z częściami zbroi może być nie prawdziwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zresztą ten pomysł z częściami zbroi może być nie prawdziwy.

- a przyjrzyjże się Waść kilku screenom z Gothic 3. Przecież wyraźnie widać, że jest tam część zbroi na postaci. Widać również, że hełmy też będą oddzielne - bo niektóre postacie je mają a niektóre nie (mając jednocześnie fragmenty pancerzu na sobie).
Także niestety, to że zbroje będą w kilku częściach to jest fakt. Ale! Nie wiemy, czy nie będzie też zbroi, które bedą jedno lub dwuczęściowe tylko. Także nie ma co rozpaczać :) /ja też bym wolał jednoczęściowe lub maksymalnie dwu lub trzyczęściowe/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu:
http://img138.imageshack.us/my.php?image=snapperinthewoods3small9qx.jpg

zdjęcie zrobione w wolnym czasie przez Saschę Henrichs''a, nie jest to screen z gry a raczej wprawka w modelowaniu, ale skoro potwór jest z Gothic 3 (można go było zobaczyć już na E 3 Teaser) i modelowanie grafiki (lasu, drzew, paproci) jest robione na silniku graficznym G 3, to możemy się spodziewać tego samego w grze.
Pomyślcie - natknąć się na takie stworzonko w środku nocy w lesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 15:50, Milteen napisał:

> Czy ktoś wie czy w G3 wyposażenie tzn. zbroja będzie się składała z oddzielnych części
(np.
> buty, pasy, rękawiczki itp.)?

Miejmy nadzieje ze nie :)

też mam taką nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 16:45, f5k napisał:

teraz jakby można było wziąść zborje im to by było fajnie i Morrowind nie ma na to wpływu tu jest mowa o
pomyśle, który urzeczywistni rozgrywke.

W takim wypadku nastąpi wyraźny spadek cen sprzedawanych pancerzy (w końcu co to za problem zaciachać kilku złych gości i sprzedać ich zbroje - trochę roboty i jesteśmy *zauważalnie* bogatsi). No i zbroje będą się niszczyć... Czyli będzie trzeba je naprawiać. A to już zalatuje Morrowindem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 20:37, Jakub Wędrowycz napisał:

> teraz jakby można było wziąść zborje im to by było fajnie i Morrowind nie ma na to wpływu
tu jest mowa o
> pomyśle, który urzeczywistni rozgrywke.
W takim wypadku nastąpi wyraźny spadek cen sprzedawanych pancerzy (w końcu co to za problem
zaciachać kilku złych gości i sprzedać ich zbroje - trochę roboty i jesteśmy *zauważalnie*
bogatsi). No i zbroje będą się niszczyć... Czyli będzie trzeba je naprawiać. A to już zalatuje
Morrowindem...

Gdzie dowiedziałeś się że zbroje będą się psuły i będzie można zabierać z zabitych przeciwników??? Bo ja prawde mówiąc jeszcze tego nigdzie nie przeczytałem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 20:41, wdowiakm napisał:

Gdzie dowiedziałeś się że zbroje będą się psuły i będzie można zabierać z zabitych przeciwników???
Bo ja prawde mówiąc jeszcze tego nigdzie nie przeczytałem!

O zdejmowaniu pancerzy z pokonanych przeciwników głośno było jeszcze na starym forum, a psujące się zbraje to mój wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 21:04, Jakub Wędrowycz napisał:

> Bo ja prawde mówiąc jeszcze tego nigdzie nie przeczytałem!
O zdejmowaniu pancerzy z pokonanych przeciwników głośno było jeszcze na starym forum, a psujące
się zbraje to mój wniosek

Dobra zgodzę się do zdejmowania zbroi ale do tego żeby się psóły to nie!!
Gdyby Piranha Bytes tak zrobi to troszkę zepsuje grę ale mogę się mylic.
Moim zdaniem jeżeli zrobią psującą się zbroje to i broń będzie się psuła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wyciągajcie wnioski z tego co już nam twórcy powiedzieli - a skoro tarcze nie będą się zużywały, to chyba logiczne, że zbroje też (jak również i wszelka broń).

Pewność zyskamy czytając odpowiedzi na forum JooWoD, a wiem, że parę osób wysłało pytania właśnie o to - jeszcze się nie pojawiły ani pytania, ani odpowiedzi, ale to tylko kwestia czasu, w końcu przetrawić 1500 pytań nie jest łatwo, a zespół Piranha B. odpowiada na nie w wolnym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Morrowindzie psucie się zbroi i oręża troche denerwowało ale troszeczkę podwyższało realizm.Wolałbym jednak żeby w Gothicu III nie wykorzystano tego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 21:09, wdowiakm napisał:

> > /.../
Moim zdaniem jeżeli zrobią psującą się zbroje to i broń będzie się psuła:(

I powinna sie psuć. Tylko my powinniśmy mieć zbroję i broń z magicznej rudy (robioną w Nordmarze) a te się nie psuja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2006 o 23:19, KrzysztofMarek napisał:

I powinna sie psuć. (...)


- jeśli tarcze mimo nieustannego uderzania w nie przeróżnych broni od toporów, mieczy po strzały i bełty nie będą się psuć w G 3 (a to już wiemy na 100 procent), to jak mogą się psuć zbroje..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 10:33, verbum napisał:

/.../ nie będą się psuć w G 3 (a to już wiemy na 100 procent), to jak mogą się psuć zbroje..?

No, w takim przypadku istotnie nie mogą. Ale trochę szkoda, mimo wszystko lepiej byłoby ten problem rozwiązać tak, jak w Morrowindzie. Używasz czegoś, robisz coś, to umiejętności Ci rosną, bo zdobywanie "ogólnego" doświadczenia i rozdzielanie na poszczególne umiejętności wypada trochę gorzej. Najlepszy byłby system mieszany, sam rozwijasz umiejętności a dodatkowo mogą Cię inni nauczyć ;) Chyba jednak za dużo wymagam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W serii Gothic zbroja i uzbrojenie nie niszczyło się, więc i w G3 raczej nie będzie. Musieli by dodać funkcje naprawy sprzętu u kowala oraz naukę płatnerstwa. Nie jest to problem ale nie sądzę aby chcieli rozpraszać gracza tak samo jak ograniczeniami w ilości noszonych przedmiotów (kto byłby w stanie nieść 100 mieczy, 500 mikstur, i 1000 innych gratów ważąych tonę nie męcząc się, można założyć, że bohater ma magiczną torbę w którą może ładować wszystko i problem z głowy). To samo dotyczy odżywania. Czas płynie szybko w grze. Czy nie wkurzające byłoby to, że co chwilę bohater musiałby coś wcinać, pić wodę co 5 min., i iść za potrzebą, może jeszcze trzeba by się podetrzeć, żeby nie zapaskudzić zbroi. Na marginesie niektórzy NPC w Gothic 2 odlewają się co jakiś czas ale to bardziej dla jaj niż na poważnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować