Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2006 o 11:06, ksenus napisał:

W serii Gothic zbroja i uzbrojenie nie niszczyło się, więc i w G3 raczej nie będzie. Musieli
by dodać funkcje naprawy sprzętu u kowala oraz naukę płatnerstwa. Nie jest to problem ale nie
sądzę aby chcieli rozpraszać gracza tak samo jak ograniczeniami w ilości noszonych przedmiotów
(kto byłby w stanie nieść 100 mieczy, 500 mikstur, i 1000 innych gratów ważąych tonę nie męcząc
się, można założyć, że bohater ma magiczną torbę w którą może ładować wszystko i problem z
głowy). To samo dotyczy odżywania. Czas płynie szybko w grze. Czy nie wkurzające byłoby to,
że co chwilę bohater musiałby coś wcinać, pić wodę co 5 min., i iść za potrzebą, może jeszcze
trzeba by się podetrzeć, żeby nie zapaskudzić zbroi. Na marginesie niektórzy NPC w Gothic 2
odlewają się co jakiś czas ale to bardziej dla jaj niż na poważnie ;-)

nie bylo by za fajnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 10:52, KrzysztofMarek napisał:

Ale trochę szkoda, mimo wszystko lepiej byłoby ten
problem rozwiązać tak, jak w Morrowindzie. Używasz czegoś, robisz coś, to umiejętności Ci rosną,
bo zdobywanie "ogólnego" doświadczenia i rozdzielanie na poszczególne umiejętności wypada trochę gorzej.


Akurat tu, to się zdecydowanie nie zgadzam. Samodzielne podnoszenie umiejętności tylko przez używanie jej, to mocno chybiony pomysł. Od tego są nauczyciele - od przekazywania tradycji i wiedzy a szczególnie jeśli chodzi o rzemiosło, umiejętności praktyczne. Jak do licha miałbyś sam wykombinować jak walczyć z Orkami lub różnymi zwierzętami, jeśli, aby ich pokonać trzeba znać specjalny cios (tak ma być w G 3) - przecież jakbyś ich zaatakował bez tej wiedzy, to byś nie przeżył. Owszem w "realu" sam dochodzisz do wiedzy, uczysz się na własnych błędach, ale jeszcze długo w grach nie będzie tak zaawansowanych silników i interfejsu, aby dało się zaimplementować taki sposób grania, który każe Ci uczyć się samodzielnie i daje satysfakcję z grania. To co jest teraz + samodzielne zwiększanie umiejętności w miarę ich używania tylko psuje grywalność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie chyba nie powiesz mi, że chciałbyś co chwilę dostawać komunikat, że bohaterowi się chce "za krzak" np. w trakcie walki z trolem. To wielka przeszkoda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 11:18, lis899 napisał:

Czy nie wkurzające byłoby
to,
> że co chwilę bohater musiałby coś wcinać, pić wodę co 5 min., i iść za potrzebą, może
jeszcze
> trzeba by się podetrzeć, żeby nie zapaskudzić zbroi.


Podetrzeć jak podetrzeć, gorzej jak byś podczas eksploracji terenu wdepnął we własne g...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 11:18, lis899 napisał:

> W serii Gothic zbroja i uzbrojenie nie niszczyło się, więc i w G3 raczej nie będzie. Musieli

> by dodać funkcje naprawy sprzętu u kowala oraz naukę płatnerstwa. Nie jest to problem
ale nie
> sądzę aby chcieli rozpraszać gracza tak samo jak ograniczeniami w ilości noszonych przedmiotów

> (kto byłby w stanie nieść 100 mieczy, 500 mikstur, i 1000 innych gratów ważąych tonę nie
męcząc
> się, można założyć, że bohater ma magiczną torbę w którą może ładować wszystko i problem
z
> głowy). To samo dotyczy odżywania. Czas płynie szybko w grze. Czy nie wkurzające byłoby
to,
> że co chwilę bohater musiałby coś wcinać, pić wodę co 5 min., i iść za potrzebą, może
jeszcze
> trzeba by się podetrzeć, żeby nie zapaskudzić zbroi. Na marginesie niektórzy NPC w Gothic
2
> odlewają się co jakiś czas ale to bardziej dla jaj niż na poważnie ;-)
nie bylo by za fajnie:)

Ciekawe jak wyglądał by bohater z brązowymi gaciami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzicie że troche za daleko zabrneliście z tą rzeczywistością w GIII. Czas powrócić na dobry tor rozmowy o GIII a nie gadać jakieś głópoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 14:56, f5k napisał:

Nie sądzicie że troche za daleko zabrneliście z tą rzeczywistością w GIII. Czas powrócić na
dobry tor rozmowy o GIII a nie gadać jakieś głópoty.

Spokojnie. Tylko żartujemy. To jest równie potrzebne jak stałe dywagacja na temat a jak to będzie i jak powinno być w G3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro hero znowu ma dużo rzeczy zapomnieć, to dla mnie dobrym rozwiązaniem byłoby stopniowe przypominanie sobie niektórych z nich. Może jaśniej... Co kilka poziomów, przy treningu jakiejś umiejętności moglibyśmy dostawać do niej jakieś dodatkowe punkty. W końcu, według mnie, z walką mieczem jest tak jak z jazdą na rowerze - tego nie da się tak po prostu zpomnieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 23:19, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../
> Moim zdaniem jeżeli zrobią psującą się zbroje to i broń będzie się psuła:(
I powinna sie psuć. Tylko my powinniśmy mieć zbroję i broń z magicznej rudy (robioną w Nordmarze)
a te się nie psuja ;)

Doczekamy sie premiery to zobaczymy na razie to spekulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by się wykonywało questy na takim statku.Przynieś mi kule armatnie, daj mi papierowy worek bo mam chorobe morską itp.Pożyjemu zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 19:03, YahooPL napisał:

Fajnie by się wykonywało questy na takim statku.Przynieś mi kule armatnie, daj mi papierowy
worek bo mam chorobe morską itp.Pożyjemu zobaczymy...

Byłoby troszki nudnawo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 19:03, YahooPL napisał:

Fajnie by się wykonywało questy na takim statku.Przynieś mi kule armatnie, daj mi papierowy
worek bo mam chorobe morską itp.Pożyjemu zobaczymy...


niewiesz co mowisz, chyba niewiesz jak nasz hero skoczyl czesc II a szkonczyl jak bohater a teraz ma podawac kule niepodoba mi se to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o oficjalnej stronie gothica 3 gothic.gram.pl dla mnie to jakieś nieporozumienie podczs gdy na większosci stron sa zamieszczane odpowiedzi zadawane twóercom gry to na oficjalnej tylko wzmianka o moźliwosci zadawania pytań lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 12:36, shrekinator napisał:

Co sądzicie o oficjalnej stronie gothica 3 gothic.gram.pl dla mnie to jakieś nieporozumienie
podczs gdy na większosci stron sa zamieszczane odpowiedzi zadawane twóercom gry to na oficjalnej
tylko wzmianka o moźliwosci zadawania pytań lipa


- już nie można zadawać pytań:
"Please DO NOT SEND any more eMails. All eMails sent by now will be worked through. There will be many questions left to answer and please be patient, even if it takes some time until new stuff is posted here."

Prosimy nie wysyłać więcej e-maili. Wszystkie wysłane do tej pory e-maile będą przepracowane (poszegregowane, podobne połączone w jedno itp.). Prosimy o cierpliwość, będzie jeszcze wiele (Waszych) pytań podanych twórcom do podpowiedzi, nawet jeśli to trochę potrwa nim wszystkie je umieścimy na forum.

Co do strony, cóż - wystarczy jedna ambitna osoba ze średniozaawansowanym angielskim, przeglądająca codziennie rpgdot.com, gothic3.com, worldofgothic.com i umieszczająca nowinki na stronie. Praca w sam raz dla rzetelnego nastolatka (w wieku licealnym). O znajomości html nie wspominam, bo teraz to wystarczy pół godziny, aby nauczyć się umieszczać teksty na stronie. Inna sprawa, że istnieje już dość rozbudowana polska strona o Gothicu, więc może motywacji nie ma do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe odpowiedzi od twórców Gothica 3. Jedna z nich jest o tym, że w Gothic 3 nie będzie zbyt wielu lochów, czy podziemii, a akcja gry będzie się dziać głównie na powierzchni...hmm...szkoda...

Odp. na pyt. 64.
(odpowiedział Kai Rosenkranz)

"Of course gloomy dungeons won''t be missing in Gothic 3, but the game focuses on events happening on the surface. Passionate cavers will be offered some nice dungeons, but most of the game will take place in sun-/monnlight."

Nie będzie oczywiście brakować w Gothic 3 mrocznych lochów, ale gra skupia się na wydarzeniach dziejących sie na powierzchni. Pasjonatom jaskiń zaoferujemy kilka ciekawych lochów, ale większość gry dzieje się za dnia lub w świetle księżyca.

http://forum.jowood.de/showthread.php?p=1700761#post1700761

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2006 o 20:03, WorldWar3PL napisał:

... a tu 2 dni przed premierą koniec , JoWood czy kto tam to teraz robi rezygnuje z gry :D


niemożliwe :/ to by było podcinanie gałęzi na której się siedzi xP wydali kupe forsy na grę i nagle wycofują ją ze sprzedaży. a tak po za tym to 2 dni to za poźno bo już w tłoczniach płyt czy gdzieś tam było by juz wszystko gotowe do wysłania do sklepów i przecierz by nie wyżucili stosu gier :] do śmieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować