Zaloguj się, aby obserwować  
A-cis

Podglądanie i zdobywanie Kosmosu

1040 postów w tym temacie

Dziś zaćmienie Słońca. Bedzie widoczne od 11:54 do 14:00. Największezaćmienie będzie o 12:57. No i jak na złośc dziś są u mnie chmury i nic nie zobacze. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 07:58, HumanGhost napisał:

Dziś zaćmienie Słońca. Bedzie widoczne od 11:54 do 14:00. Największezaćmienie będzie o 12:57.
No i jak na złośc dziś są u mnie chmury i nic nie zobacze. :-(

To ja może cie odrobine pociesze, przynajmniej zaóważysz przyciemnienie okolicy, chociaż tyle, a na pocieszenie to może troche sie pogoda poprawi do 12:00 jeszcze prawie cztery godziny :-] Kiedyś już tak prorokowałem że do skończenia dnia jeszcze kilka godzin więc może sie pokazać nowy status i miałem racje. Więc miejmy nadzieje. A tak wogóle to ciekaw jestem jakie są najbardziej prawdopodobne rodzaje napędów jakie zostaną zastosowane w statkach kosmicznych (wiem wiem to troche za duże wyrażenie jak na nasze promy i rakiety) czy bedzie to na wiatr słoneczny, czy może napęd wodorowy, albo jeszcze jakis inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 07:58, HumanGhost napisał:

Dziś zaćmienie Słońca. Bedzie widoczne od 11:54 do 14:00. Największezaćmienie będzie o 12:57.
No i jak na złośc dziś są u mnie chmury i nic nie zobacze. :-(

U mnie też były chmury ale przed chwilą nieco się przerzedziło i w okienku zobaczyłem "wygryzione" (na godz. 5.30 - 6.00) Słońce.
Nawet sporo go wygryzło. Kęs na ok. 1/3 :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też 1/3 zasłoniło. Są chmury, ale na szczęście było widać przez dyskietkę bardzo dobrze.
Oglądaliście relacje z Turcji? Ale to fajnie wygląda, takie pełne zaćmienie. Chciałbym kiedyś zobaczyć coś takiego na żywo. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 13:28, HumanGhost napisał:

Chciałbym kiedyś zobaczyć coś takiego na żywo. :-)

A słyszałeś w Wiadomościach kiedy to będzie w Polsce? Za 129 lat.
To chyba nawet Własny Tytuł będziesz miał szybciej ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 19:41, A-cis napisał:

To chyba nawet Własny Tytuł będziesz miał szybciej ;D


Heheh to chyba na pewno. Ale co tam -129 lat - ja będę żył wiecznie. ;-)
To musi być fajne przeżycie - w środku dnia zapada zmrok. Dwa zachody i dwa wschody Słońca w ciągu dnia. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 17:44, Budo napisał:

Spoko spoko takie obliczenia to zostawmy spoecom, swoją drogą polecam ksiązkę Czas Marsa Roberta
Zubrina (gostek jest w nasa) wydaną w 1997 roku przez Prószyński i S-ka.


Oyyyyy... Zubrin juz od dawna nie jest w NASA, ale rzeczywiscie pracowal w NASA. Jego pomysly tez mi sie podobaja, zarowno Mars direct jak i Mars semi-direct mialy cos w sobie, oprocz tego ze byly dobrze przemyslane. Tacy jak Zubrin maja wiedze i poparcie. Jak NASA bedzie powaznie myslec o misji na Marsa to bedzie musiala przedstawic pomysl rzadowi no bo jest instytucja federalna, a rzad jakos to bedzie musial rozwazyc i skoro sam nie ma lub ma niewystarczajaco glow do tego rozwazania to prosi takich jak Zubrin o porade. Ponadto jest bardzo prawdopodobne ze taka misja bedzie bardzo duzo zaporzyczala z koncepcji Zubrina i co.
Zubrin nie bedac w NASA moze byc i pewnie jest kontraktorem NASA, tak jak Boeing czy Lock-Mart i inne Scaled Composites LOL (to ostatnie to nota bene firma Burta Rutana, o ktorym ostatnio glosno bylo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na drugiej stronie to zaczeliście sie rozpisywać wiec nie będe tego teraz czytał ale zastanawia mnie kilka faktów mianowićie kiedy o ile wogóle wymyślą coś lepszego od tych "dachówek" dla promów kosmicznych oraz ta Planeta X jest bardzo ciekawa tu: http://nautilus.org.pl jest opisane o tym że sumerowie sie już nad tą dziesiątą planetą głowili :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 13:28, HumanGhost napisał:

Oglądaliście relacje z Turcji? Ale to fajnie wygląda, takie pełne zaćmienie.
Chciałbym kiedyś zobaczyć coś takiego na żywo. :-)

Przecież niedawno właśnie u nas było. Spałeś czy co?
Mnie złapało jak jechałem samochodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2006 o 15:07, Ninja Seba napisał:

Niestety nie pamiętam szczegółów gdyż było to dosyć dawno, ale może kiedyś to powtórzą...

To była klasyczna fałszywka. Doświadczenia, których nie da się powtórzyć są bezwartościowymi oszustwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 01:41, Olamagato napisał:

Przecież niedawno właśnie u nas było. Spałeś czy co?
Mnie złapało jak jechałem samochodem.


Kiedy?? Całkowite zaćmienie? Z teco co wiem ostatnie widoczne w Polsce miało miejsce w 1851 roku. No, tego to ja raczej nie pamiętam i wątpię żebyś wtedy gdzieś jechał czymkolwiek. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 07:23, HumanGhost napisał:

Całkowite zaćmienie? Z teco co wiem ostatnie widoczne w Polsce miało miejsce w 1851 roku

Korekta. Całkowite zaćmienie na terenie obecnej Polski miało miejsce w w końcu czerwca 1954r :)
Co prawda można je było obserwować tylko na pónocno-wschodnich terenach ale zawszeć to bliżej pojechać do Suwałk niż do Turcji :)
A i na pozostałych terenach nieźle się oglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 11:51, A-cis napisał:

Korekta. Całkowite zaćmienie na terenie obecnej Polski miało miejsce w w końcu czerwca 1954r :)


O, to nie wiedzialem. Ale tak czy siak i tak tego widziec nie mogłem. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2006 o 07:23, HumanGhost napisał:

> Przecież niedawno właśnie u nas było. Spałeś czy co? Mnie złapało jak jechałem samochodem.
Kiedy?? Całkowite zaćmienie? Z teco co wiem ostatnie widoczne w Polsce miało miejsce w 1851
roku. No, tego to ja raczej nie pamiętam i wątpię żebyś wtedy gdzieś jechał czymkolwiek. ;-D

Hehehe. Masz rację. To co ostatnio było gdy sobie jechałem, to dzienne całkowite zaćmienie księżyca. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 00:05, TYHE napisał:

Trochę dydaktyki

Ładne. Tylko te wyskakujące piłkarskie globulki trochę zasłaniają ;D

BTW. Olo, Amerykanie niedawno się pochwalili, że analizując dane zebrane przez sondę WMAP znaleźli dowód na potwierdzenie teorii inflacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2006 o 00:18, A-cis napisał:

BTW. Olo, Amerykanie niedawno się pochwalili, że analizując dane zebrane przez sondę WMAP znaleźli
dowód na potwierdzenie teorii inflacji.

Własnie o tym pisałem jakieś 20 postów wczesniej (promieniowanie reliktowe). Tyle, że sama inflacja jako zjawisko nie trwało kilkaset milionów lat bo tyle trwała inflacja wraz z powstaniem pierwszych galaktyk. Natomiast sama inflacja trwała ok. jedną miliardową sekundy, co całkowicie łamie wszelkie kwestie związane z predkością światła (ale o tym juz pisałem).
ps. W ostatnim numerze Wprost też o tym napisano. I jak zwykle dosłownie przepisano amerykańską jedną bilionową na polską jedną bilionową, co trzykrotnie zmniejszyło rząd wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 20:29, Phelela napisał:

A wiecie może jak nazwano tą 10 planete wiecie tą co napoczatku nazywała się jakoś tak u12...i coś tam dalej

Nazwano ją Xena. A ma symbol 2003 UB313 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować