Zaloguj się, aby obserwować  
A-cis

Podglądanie i zdobywanie Kosmosu

1040 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2014 o 19:18, meryphillia napisał:

Dla mnie i tak już fenomenalne jest że udało się praktycznie bezproblemowo podlecieć
i wejść na orbitę komety. Lądowanie to już kosmos kosmosu. ;)

W niedzielę na National Geographic o godz. 22.00 będzie godzinny program poświęcony lądowaniu Rosetty.
Ale szkoda, że nie da się tego lądowania obejrzeć na żywo :-(

Dnia 04.11.2014 o 19:18, meryphillia napisał:

Z drugiej strony smutne to trochę, że doszliśmy już do takiego etapu technologicznego,
by wykonać coś tak spekatularnego, a nadal jesteśmy w ciemnej... ten tego... jeśli chodzi
o załogową eksplorację chocby pobliskiego skrawka Układu Słonecznego (Księżyc, Mars).

Nawet nie wyobrażasz sobie jakie to dla mnie smutne. Mam osobiste powody aby się smucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2014 o 17:57, A-cis napisał:

Ale szkoda, że nie da się tego lądowania obejrzeć na żywo :-(


hehe.

To mnie właśnie najbardziej zachwyca (jak i chyba większość interesującego sie tematem towarzystwa), jak solidny już mamy poziom automatyzacji w eksploracji kosmicznej, skoro tak idealnie udaje się wykonywać skomplikowane manewry bez bespośredniego nadzoru operatora w czasie rzeczywistym.
Jeśli lądowanie przebiegnie bez problemów mój podziw dla ekipy odpowiedzialnej za misję będzie bez końca. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2014 o 18:27, meryphillia napisał:

To mnie właśnie najbardziej zachwyca (jak i chyba większość interesującego sie tematem
towarzystwa), jak solidny już mamy poziom automatyzacji w eksploracji kosmicznej, skoro
tak idealnie udaje się wykonywać skomplikowane manewry bez bespośredniego nadzoru operatora
w czasie rzeczywistym.

Wszystko da się zaprogramować. Nawet nieprzewidywalny splot zdarzeń o ile każde z nich oddzielnie jest przewidywalne.

Dnia 05.11.2014 o 18:27, meryphillia napisał:

Jeśli lądowanie przebiegnie bez problemów mój podziw dla ekipy odpowiedzialnej za misję
będzie bez końca. ;)

To znaczy, że członkowie zespołu grali kiedyś w Core Wars. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2014 o 17:13, meryphillia napisał:

Wszystko wskazuje na to, że się udało bezpiecznie wylądować. ;)

Sądząc po radości w Centrum - to tak :-)
Teraz czekamy na zdjęcia i dane.
BTW. Oficjalną stronę oglądałem w ciągu dnia ale:
- miałem opóźnienia obrazu a nawet wieszanie się,
- nie znam angielskiego :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie już pokazali choć walory "widowiskowe" mialo niewielke. ;)
Niestety jest jedna rzecz która budzi obawy, dane wykazały że lądownik niezakotwiczył prawidłwow gdyż nie zadziałaly mechanizmy uruchamiające system kotwiczący, ale czekaja na więcej danych czy nie ma jakiś błędnych danych i ewentualnie podejmą decyzje o próbie uruchomienia zdalnie owego systemu.

Tak czy siak GJ ESA!

Sympatyczny był też tweet od samego Williama Shatnera. ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2015 o 10:20, zerohunter napisał:

Nagrywam, powiem ewentualnie w serwisie że nie wiem co się stało xD

No i co? Uszkodziło, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko jak podłączałem ładowarkę to zachwiałem telefonem i straciłem blokadę ekspozycji, w związku z czym połowę filmu mam "gorszą". Kiedyś trzeba będzie zainwestować w statyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale niefart. Codziennie upały, niebo bez chmurki, a akurat dzisiaj, kiedy chciałem pooglądać Perseidy, to cały dzień pochmurno i teraz też niebo zachmurzone :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 01:06, A-cis napisał:

Ale niefart. Codziennie upały, niebo bez chmurki, a akurat dzisiaj, kiedy chciałem pooglądać
Perseidy, to cały dzień pochmurno i teraz też niebo zachmurzone :-/


Jak pech to pech ;/ Ja miałem to szczęście, że choć większość nieba jest zachmurzona (chociaż jakiś większych chmur nie ma, to niebo jest takie mgliste) to na północnym-wschodzie podczas godzinnej obserwacji miałem prawie czyste niebo i przez ten czas zobaczyłem 5 bardzo jasnych meteorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 01:34, Wszystkozajete napisał:

Jak pech to pech ;/ Ja miałem to szczęście, że choć większość nieba jest zachmurzona
(chociaż jakiś większych chmur nie ma, to niebo jest takie mgliste) to na północnym-wschodzie podczas
godzinnej obserwacji miałem prawie czyste niebo i przez ten czas zobaczyłem 5 bardzo jasnych meteorów :)

To faktycznie Ci się trafiło :-) Jakieś zdjęcie zrobiłeś?
A mój dodatkowy niefart polega na tym, że mam okna i balkon skierowane na zachód. Niemniej liczyłem, że może coś nad głową się pokaże, ale za dużo jednak bło chmur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 09:16, A-cis napisał:

To faktycznie Ci się trafiło :-) Jakieś zdjęcie zrobiłeś?


Nie, nawet nie mam odpowiedniego aparatu żeby się na takie rzeczy porywać ;)

Dnia 13.08.2015 o 09:16, A-cis napisał:

A mój dodatkowy niefart polega na tym, że mam okna i balkon skierowane na zachód. Niemniej
liczyłem, że może coś nad głową się pokaże, ale za dużo jednak bło chmur.


Rozumiem, że mieszkasz w mieście w bloku. Tam to nie ma za bardzo dogodnych warunków niestety, trzeba było wyjechać na jakieś pustkowie, chociaż jak było pochmurno to i tak nie miało to sensu. Ja wyszedłem sobie przed dom na krzesło, słuchawki na uszy, a w nich OST z Interstellara i przez ok. godzinę wpatrywałem się w niebo na NE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 11:23, Wszystkozajete napisał:

Rozumiem, że mieszkasz w mieście w bloku. Tam to nie ma za bardzo dogodnych warunków
niestety, trzeba było wyjechać na jakieś pustkowie, chociaż jak było pochmurno to i tak
nie miało to sensu. Ja wyszedłem sobie przed dom na krzesło, słuchawki na uszy, a w nich
OST z Interstellara i przez ok. godzinę wpatrywałem się w niebo na NE :)

No niestety, w bloku. W dodatku od ulicy gdzie są latarnie. Warunki do oglądania nieba - jak widzisz - beznadziejne :-(
Niemniej jednak spróbuję dziś ponownie. Niebo jest dużo czystsze, a posiedzieć na balkonie trochę można.
A nuż się uda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować