Zaloguj się, aby obserwować  
A-cis

Podglądanie i zdobywanie Kosmosu

1040 postów w tym temacie


Mars One stało się fundacją non profit i zaczęło zbierać kasę od ludzi. Także, jeśli ktoś chce się osobiście przyczynić do wysłania człowieka na Marsa, to można przelewać im siano :)
http://mars-one.com/en/donate

http://mars-one.com/en/donate/23-faq-feasability/348-how-does-mars-one-use-revenues-from-donations-sponsor-contributions-and-merchandise

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 13:44, Budo napisał:

ciach


Ciekawe jak chcą tego człowieka wysłać na Marsa skoro nawet nie mamy żadnej ciężkiej rakiety :P.

Warto wspomnieć z innych inicjatyw firmie Golden Spike która planuje wysłać człowieka na Księżyc. W firmie znaleźli się inżynierowie i naukowcy z programów NASA. Dla ciekawskich link http://goldenspikecompany.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 13:59, Bracio napisał:

Ciekawe jak chcą tego człowieka wysłać na Marsa skoro nawet nie mamy żadnej ciężkiej
rakiety :P.


Poczytaj sobie ich stronkę, żadnego nie wiadomo czego nie potrzeba, bo sprzęt poleci wcześniej w kilku turach. O goldenspike coś słyszałem, ale to chyba turystyka ma być księżycowa, więc nieco inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 16:45, Nagaroth napisał:

Warto też wspomnieć że Elon Muzk marzy o założeniu kilkutysięcznej kolonii na Marsie.

Człowieku, jak JA o tym marzę! :-)
I jakoś nikt nic o tym nie wspomina ... :-(
;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 16:48, A-cis napisał:

> Warto też wspomnieć że Elon Muzk marzy o założeniu kilkutysięcznej kolonii na Marsie.

Człowieku, jak JA o tym marzę! :-)
I jakoś nikt nic o tym nie wspomina ... :-(
;-P


Pewnie dlatego że to Musk jest multimiliarderem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 19:08, Nagaroth napisał:

Pewnie dlatego że to Musk jest multimiliarderem :P

No cóż. Zapomniałem o tym drobiażdżku :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 16:45, Nagaroth napisał:

Warto też wspomnieć że Elon Muzk marzy o założeniu kilkutysięcznej kolonii na Marsie.

To moim zdaniem mrzonka, która nie zmieni się w nic materialnego przez co najmniej 100-150 lat, a za X lat będzie się mówiło, że program Apollo wyprzedził swoje czasy.

Dopóki na obcych ciałach kosmicznych nie uda się znaleźć czegoś co okaże się bardzo cenne dla ludzi żyjących na Ziemi, tak długo nie będzie żadnych kolonii. Większe szanse na kolonizację ma już Antarktyda bo na niej znaleziono kupę wartościowych rzeczy - od surowców, aż po wykopaliska i potencjalne przetrwalniki wczesnych form życia.

Poza tym problemy z przetrwaniem poza Ziemią są ogromne i jak na razie nie rozwiązane. Dwie próby zrobienia repliki samowystarczalnego środowiska umożliwiającego nasze przeżycie zawiodły. Na razie nie potrafimy zastąpić natury, a na dodatek sami ją na miejscu wykańczamy. Moim zdaniem jako gatunek musimy otrzeć się o śmierć (w sensie całościowego wyginięcia), aby człowiek jako gatunek mógł i chciał emigrować poza Ziemię. Na razie nie mamy ani motywacji, ani środków, ani umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 09:05, NuuGGet napisał:

Genialny astrofizyk, Stephen Hawking, ma dziś urodziny, Wszystkiego dobrego! :)

Żyje na przekór wszystkim, a przede wszystkim chorobie, z którą walczy już 50 lat.
A gdy się to wszystko zaczęło, lekarze dawali mu 2 - 3 lata życia :-)
Niech dożyje 100 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale z jakim zapleczem finansowym...
Niby pieniądze zdrowia nie dają ale spróbuj się leczyć bez nich :)
Przeciętny kowalski nie miał by najmniejszych szans - nie ten pułap finansowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 21:24, Pietro87 napisał:

No ale z jakim zapleczem finansowym...

Myślę, że na początku takiego wielkiego zaplecza finansowego nie miał. Główna tu zasługa jego ojca.
No ale później, to oczywiście tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - a to jednak robi ogromną różnicę.
Chociażby koszty podróży od jednej kliniki do drugiej to nie małe sumy.
O eksperymentalnych terapiach czy najlepszych specjalistach nawet nie wspomnę.
Do tego stał się dosyć szybko osobą bardzo medialną [niewątpliwe ze względu na swoje osiągnięcia] a to też dużo dało [niejeden medyk chciał by móc powiedzieć "wyleczyłem Hawkinga - tak tego Hawkinga" :)]

Tylko, żeby mi zaraz ktoś nie wyleciał, ze gościowi wymawiam..
Ma pieniądze wiec naturalnie stara się jak tylko może ratować własne życie, nie widzę w tym nic złego - ot tak tylko rzuciłem fakt, że w momencie gdy kogoś stać na najdroższe kliniki i najlepszych specjalistów to szanse ma diametralnie większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaplecze finansowe robi swoje, ale w jednym z wywiadów powiedział że za mało jeszcze wie o świecie żeby z niego odchodzić. Pieniądze swoje, wola życia swoje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 00:50, Budo napisał:


Jutro koło Ziemi (ok 35 km) przelatuje 45-o metrowa planetoida. Będzie widoczna z Polski
też, relacje na żywo w necie na stronce projekt gloria.
http://gloria-project.eu/pl/

Chyba już coś przeleciało:

http://www.wykop.pl/ramka/1413175/wybuch-na-niebie-nad-rosyjskim-czelabinskiem-panika-w-miescie/

Ciekawe co się tam stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 07:19, NuuGGet napisał:

Chyba już coś przeleciało

Ale ta planetoidaa miała przelecieć obok Ziemi, a nie spaść na nią. Więc w Czelabińsku najprawdopodobniej stało się coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować