Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Warhammer 40,000: Dark Millennium Online potrzebuje pomocy

15 postów w tym temacie

hmm, thq ma plany na najbliższe dwa lata? Ciekawe jak planują przetrwać najbliższe pół roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że nietrudno będzie im zdobyć pomoc finansową. Marka Warhammer to wciąż nie do końca odkryta żyła złota, więc inwestorzy powinni się znaleźć.
For the Emperor, THQ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 16:43, Onyxpvp napisał:

poki co gry z warhammerem padaly na pysk, z wyjatkiem dawn of war.


Gdybyś dodał, że chodzi o WH40k, to może i tak. Ale z WH ogólnie? Niezupełnie. A Shadow of the Horned Rat? A Dark Omen? Zbierały pozytywne oceny (DO chyba nawet w okolicach 8-9/10) i nieźle się sprzedawały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 17:02, Ring5 napisał:

Gdybyś dodał, że chodzi o WH40k, to może i tak. Ale z WH ogólnie? Niezupełnie. A Shadow
of the Horned Rat? A Dark Omen? Zbierały pozytywne oceny (DO chyba nawet w okolicach
8-9/10) i nieźle się sprzedawały.


Przecież to było jakieś 15 lat temu. Świeższe Mark of Chaos przyjęto umiarkowanie dobrze, dodatek do niego jeszcze chłodniej.
A szkoda, bo WH zasługuje na mnóstwo dobrych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 18:14, Daelor napisał:

Przecież to było jakieś 15 lat temu.


Ok, ale co to ma do rzeczy? Argumentem było to, że jedynie DoW odniósł sukces, co jest niezgodne z prawdą. A to, że w międzyczasie powstało wiele innych tytułów, które okazały się być średniakami... No cóż, bywa. Ale jeśli chcesz przykład nowszego tytułu, który był całkiem, całkiem, proszę bardzo - Blood Bowl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra musi ujrzeć światło dzienne. Osobiście myślę że zapowiada się hit i jeśli do czasu wyjśćia tej gry zdobędę nowy sprzęt to napewno ją kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 17:02, Ring5 napisał:

Ale z WH ogólnie? Niezupełnie.

Mi się wydaje, że większą szansę na sukces ma WH40K. Zwykły Warhammer jest fantasy niedaleko odbiegającym od utartych pomysłów i jest dużo podobnego typu settingów (Forgotten Realms, LotR, w zasadzie każde bardziej tradycyjne fantasy). Dlatego, żeby się wybić, gry zwykłego Warhammera musiałyby mieć coś więcej, niż markę. Poza tym gry fantasy się, według mnie, przejadły.
Z WH40K jest inaczej. Nie znam drugiego podobnego settingu. Z kolei temat SF w grach jest wciąż nieodkryty, a widać po ostatnich grach (np. Mass Effect, Deus Ex), że jest na niego popyt.
Inną sprawą jest też istota Warhammera 40,000, którą w grach najłatwiej zawrzeć. "There is only war." Myślę, że gracze chętnie sięgną po starą, dobrą, niczym nieskrępowaną rozwałkę bez moralnych dylematów i "przeżywania" gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 19:37, MacJak napisał:

Mi się wydaje, że większą szansę na sukces ma WH40K.


Bo i od wielu, wielu lat 40k jest "tym popularniejszym" Warhammerem. ;)

Dnia 03.02.2012 o 19:37, MacJak napisał:

Nie znam drugiego podobnego settingu.


Kroniki Mutantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 19:41, dark_master napisał:

starcraft ;)


Starcraft ma tylko armie podobne do 40k, sam setting jest mocno inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 19:37, MacJak napisał:

Mi się wydaje, że większą szansę na sukces ma WH40K


Nie polemizuję, bo sam wolę to uniwersum od zwykłego "Młotka" i naprawdę żałuję, że tak mało gier korzysta z ogromnego potencjału, jaki drzemie w WH40k. RPGi, RTSy, FPP, TPP - jak widać, da się zrobić wszystko, pytanie tylko, na jakim poziomie będzie wykonanie.

Dnia 03.02.2012 o 19:37, MacJak napisał:

Z WH40K jest inaczej. Nie znam drugiego podobnego settingu.


Dune chociażby, jeśli chodzi Ci o ciężkie klimaty przesiąknięte mistycyzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 19:44, Nagaroth napisał:

> Nie znam drugiego podobnego settingu.

Kroniki Mutantów.

No czyli się zgadza - nie znam. :P

@dark_master
Hum. Starcraft akurat może być podobny, ale to dlatego, że jest, krótko mówiąc, zerżnięty z WH40K. ;) A że Blizz robi dobre gry... cóż, strata Games Workshop, że odmówiło Blizzardowi wtedy licencji.

@Ring5

Dnia 03.02.2012 o 19:44, Nagaroth napisał:

Dune chociażby, jeśli chodzi Ci o ciężkie klimaty przesiąknięte mistycyzmem.

O, a to bardzo dobrze się składa, bo miałem zamiar sięgnąć po Dune (wstyd przyznać, ale jeszcze mnie ta pozycja ominęła). :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować