Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwszy dziennik producenta gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Edycja Rozszerzona na Xbox 360

37 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2012 o 13:42, Leos8 napisał:

No to proszę o cytaty bo sobie nie przypominam. Przebąkiwali, że "może" na PS3 - jeśli
zdołają. Ale nic nie obiecywali.
Poza tym CDPR akurat dba, albo stara się dbać o swoich graczy. Bardziej niż większość
dzisiejszych firm.


nie chce mi się szukać konkretów, ale coś wspominali około rok temu że są małym studiem ( chodzi o cd projekt red ) i wydadzą na ps 3 po dopiero po wydaniu na kloca, lecz mogą to być nie pewne informacje.

ps -> jeśli tak jest to naprawde obie części oryginalne z pc w tym 1 kolekcjonerka spłoną albo wyląduja na śmietniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 13:55, dark_darek napisał:

nie chce mi się szukać konkretów, ale coś wspominali około rok temu że są małym studiem
( chodzi o cd projekt red ) i wydadzą na ps 3 po dopiero po wydaniu na kloca, lecz mogą
to być nie pewne informacje.

Znalazłem takie coś: "Jesteśmy w tej chwili skupieni na X360. To oczywiście nie oznacza, że w przyszłości nie możemy wyprodukować Wiedźmina 2 na PlayStation 3. Bardzo chcielibyśmy to zrobić, naprawdę".

Jednak to w żadnym wypadku nie była oficjalna zapowiedź. Dodatkowo, w harmonogramie CDPR do roku 2015 nie ma żadnej innej gry AAA poza Wiesiem na PC i X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 14:00, Dared00 napisał:

> nie chce mi się szukać konkretów, ale coś wspominali około rok temu że są małym
studiem
> ( chodzi o cd projekt red ) i wydadzą na ps 3 po dopiero po wydaniu na kloca, lecz
mogą
> to być nie pewne informacje.
Znalazłem takie coś: "Jesteśmy w tej chwili skupieni na X360. To oczywiście nie oznacza,
że w przyszłości nie możemy wyprodukować Wiedźmina 2 na PlayStation 3. Bardzo chcielibyśmy
to zrobić, naprawdę".


Jednak to w żadnym wypadku nie była oficjalna zapowiedź. Dodatkowo, w harmonogramie CDPR
do roku 2015 nie ma żadnej innej gry AAA poza Wiesiem na PC i X360.


no to Wiedźmin ląduje tam gdzie powiedziałem...

ps -> do tego życze im aby się sprzedał jak najgorzej na kloca i oby jak najwięcej osób kupiło piracką wersje oraz by miał więcej bugów niż gothic 3 i age of conan w becie


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 14:04, dark_darek napisał:

no to Wiedźmin ląduje tam gdzie powiedziałem...


Seryjnie, jak masz wywalić, to może lepiej oddaj w dobre ręce? :)

BTW - nie rozumiem, dlaczego odbierasz to tak personalnie. Przecież się nie sklonują. Obecnie w CDPR pracuje około 90 ludzi w produkcji i jakieś 10 w administracji. Dłubią teraz dodatki do W2 i dwa duże RPG-i (2014, 2015), które mają być na dzień dobry multiplatformowe. Druga sprawa - PS3 to architektura *specjalnej troski* i pośpiech jest niewskazany, zwłaszcza jeśli gra jest nową marką i w zamierzeniu ma przynajmniej zwrócić koszty produkcji. Mogliby to zlecić firmie trzeciej, ale pewnie ta konkretnie by za to zaśpiewała przez co cała impreza byłaby po prostu nieopłacalna. A sami nie mają doświadczenia po prostu. Po trzecie - obecna generacja się kończy, więc nauka architektury, która lada moment będzie przestarzała, jest IMO stratą czasu (a więc i kasy). To nie jest tak, że CDPR nie lubi PS3 - po prostu podliczyli koszty i im wyszło, że szkoda prądu. To jest biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 14:20, Vojtas napisał:

> no to Wiedźmin ląduje tam gdzie powiedziałem...

Seryjnie, jak masz wywalić, to może lepiej oddaj w dobre ręce? :)

BTW - nie rozumiem, dlaczego odbierasz to tak personalnie. Przecież się nie sklonują.
Obecnie w CDPR pracuje około 90 ludzi w produkcji i jakieś 10 w administracji. Dłubią
teraz dodatki do W2 i dwa duże RPG-i (2014, 2015), które mają być na dzień dobry multiplatformowe.
Druga sprawa - PS3 to architektura *specjalnej troski* i pośpiech jest niewskazany, zwłaszcza
jeśli gra jest nową marką i w zamierzeniu ma przynajmniej zwrócić koszty produkcji. Mogliby
to zlecić firmie trzeciej, ale pewnie ta konkretnie by za to zaśpiewała przez co cała
impreza byłaby po prostu nieopłacalna. A sami nie mają doświadczenia po prostu. Po trzecie
- obecna generacja się kończy, więc nauka architektury, która lada moment będzie przestarzała,
jest IMO stratą czasu (a więc i kasy). To nie jest tak, że CDPR nie lubi PS3 - po prostu
podliczyli koszty i im wyszło, że szkoda prądu. To jest biznes.


1.cenega wydała kilka gier po polsku na pc i xboxa na ps3 nie

2. ea polska tak samo

3. pewien portal udostępnia 95 % lub więcej filmików na pc i xboxa reszta łaskawie na ps3

4. cd projekt red nie wyda wiedźmina 2 na ps3

Więc skoro firmy nie szanują mnie to ja nie będę szanował tego co robią, stracą może jednego klienta, ale nie będę więcej wspierał firm które traktują mnie gorzej. Wole wywalić wiedźmina nawet kolekcjonerską wersje i nie kupić kolejnych części, aby okazać im taki sam brak szacunku do mnie jaki oni mi pokazują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile masz lat? Pytam, bo Twoja postawa jest wręcz groteskowo dziecinna. Na złość matce przeziębię uszy? Mam wrażenie, że sobie jaja robisz. Nie złorzecz CDP, tylko podziękuj Sony, że stworzyło sprzęt, na którym wielu deweloperów połamało sobie zęby. Ciekawi mnie, czy czegoś ich to nauczyło, czy będą dalej brnąć w ten kanał przy PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 15:39, Vojtas napisał:

Ile masz lat? Pytam, bo Twoja postawa jest wręcz groteskowo dziecinna. Na złość matce
przeziębię uszy? Mam wrażenie, że sobie jaja robisz. Nie złorzecz CDP, tylko podziękuj
Sony, że stworzyło sprzęt, na którym wielu deweloperów połamało sobie zęby. Ciekawi mnie,
czy czegoś ich to nauczyło, czy będą dalej brnąć w ten kanał przy PS4.


mi nie chodzi tylko o cdp tylko o ogół, że ps3 jest gorzej traktowane w Polsce, nie wiedząc czemu, bo po pierwsze lepiej się u nas sprzedaje, po drugie normalnie się na niej zarabia bo piractwo nie jest popularne, a kloca chyba z 70 % polaków ma przerobionego.

ps -> Techland jakoś nie ma problemów z robieniem gier na ps3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 14:04, dark_darek napisał:

no to Wiedźmin ląduje tam gdzie powiedziałem...


Nie, czekaj... mam lepszy pomysł!
Spal je publicznie i wrzuć na YT tak jak ten obrażony rosjanin który spalił swój egzemplarz MW2 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 16:50, dark_darek napisał:

ps -> Techland jakoś nie ma problemów z robieniem gier na ps3.

Techland ma problem z robieniem dobrych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 16:50, dark_darek napisał:

mi nie chodzi tylko o cdp tylko o ogół, że ps3 jest gorzej traktowane w Polsce,
nie wiedząc czemu, bo po pierwsze lepiej się u nas sprzedaje,


W Polsce królują pecety, a nie konsole, a po drugie - gry w naszym pięknym kraju sprzedają się kiepsko w porównaniu z Zachodem (wynika to z wielu przyczyn, w które nie będę teraz wnikał). CDPR robi gry z myślą o graczach na całym świecie - inaczej nie mieliby szans wyjść na zero, nie mówiąc o zyskach.

Dnia 04.02.2012 o 16:50, dark_darek napisał:

po drugie normalnie się na niej zarabia bo piractwo nie jest
popularne, a kloca chyba z 70 % polaków ma przerobionego.


Heh, zarabianie nie jest kwestią poziomu piractwa na danej platformie, tylko całościowych działań dewelopera i wydawcy. Niejedna świetna gra została położona sprzedażowo przez nieudolną politykę wydawniczą (Beyond Good & Evil, Alan Wake, Psychonauts itp.).

Dnia 04.02.2012 o 16:50, dark_darek napisał:

ps -> Techland jakoś nie ma problemów z robieniem gier na ps3.


Techland działa trochę na innych zasadach - finansują swoje gry dzięki pieniądzom wydawcy (a CDP bez jego udziału) i korzystają z outsourcingu. Uwierz, to nie jest kwestia lubienia (lub nie) platformy.


@ Sanders-sama

Popieram ten pomysł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 17:11, Vojtas napisał:

> mi nie chodzi tylko o cdp tylko o ogół, że ps3 jest gorzej traktowane w Polsce,
> nie wiedząc czemu, bo po pierwsze lepiej się u nas sprzedaje,

W Polsce królują pecety, a nie konsole, a po drugie - gry w naszym pięknym kraju sprzedają
się kiepsko w porównaniu z Zachodem (wynika to z wielu przyczyn, w które nie będę teraz
wnikał). CDPR robi gry z myślą o graczach na całym świecie - inaczej nie mieliby szans
wyjść na zero, nie mówiąc o zyskach.

> po drugie normalnie się na niej zarabia bo piractwo nie jest
> popularne, a kloca chyba z 70 % polaków ma przerobionego.

Heh, zarabianie nie jest kwestią poziomu piractwa na danej platformie, tylko całościowych
działań dewelopera i wydawcy. Niejedna świetna gra została położona sprzedażowo przez
nieudolną politykę wydawniczą (Beyond Good & Evil, Alan Wake, Psychonauts itp.).

> ps -> Techland jakoś nie ma problemów z robieniem gier na ps3.

Techland działa trochę na innych zasadach - finansują swoje gry dzięki pieniądzom wydawcy
(a CDP bez jego udziału) i korzystają z outsourcingu. Uwierz, to nie jest kwestia lubienia
(lub nie) platformy.


@ Sanders-sama

Popieram ten pomysł!



ale jaki jest sens robienia gry na xboxa skoro i tak ponad 70 % kopi pewnie się sprzeda pirackich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 17:33, dark_darek napisał:

ale jaki jest sens robienia gry na xboxa skoro i tak ponad 70 % kopi pewnie się sprzeda pirackich

Bo istnieją też kraje inne niż Polska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 14:04, dark_darek napisał:

ps -> do tego życze im aby się sprzedał jak najgorzej na kloca i oby jak najwięcej
osób kupiło piracką wersje oraz by miał więcej bugów niż gothic 3 i age of conan w becie



Błagam cię. Życzysz im jak najgorzej, bo nie wydadzą W2 na twoją ukochaną konsolę? Widać dziecinne i zarazem żałosne podejście do sprawy. Ochłoń, chłópie, bo jak widać internet jeszcze nie został przeznaczony dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PS3 nie potrafią zrobić porta? Jakoś mniejszy Techland potrafi wydawać gry na PS3, wielkie CDP nie potrafi? Pfff... Olewam tego waszego wiedźmina ciepłym moczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 14:28, Kerethzimierz napisał:

> ps -> do tego życze im aby się sprzedał jak najgorzej na kloca i oby jak najwięcej

> osób kupiło piracką wersje oraz by miał więcej bugów niż gothic 3 i age of conan
w becie


Błagam cię. Życzysz im jak najgorzej, bo nie wydadzą W2 na twoją ukochaną konsolę? Widać
dziecinne i zarazem żałosne podejście do sprawy. Ochłoń, chłópie, bo jak widać internet
jeszcze nie został przeznaczony dla Ciebie.


spoko spoko wyluzuj -> wystarczy że obe części z PC wylądują w śmietniku...

ps -> wieśkom na kloca i na PC mówimy stanowcze nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować