Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 720 z blokadą dla używanych gier? Świetny pomysł, twierdzi studio Volition

47 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2012 o 07:46, Henrar napisał:

Za Pach-Attack na Gametrailers już mu chyba jednak płacą :)


Płacą, ale umówmy się, on nie z tego żyje. Nie na tym dorobił się dwóch porschaków w garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie chcem ale muszem" nie mam w zwyczaju piracic etc. ale tego typu zabezpieczenia az się proszą o wojenkę z użytkownikami którzy dotychczas byli wiernymi klientami. Ja np. przestałem kupować gry od ubi mimo iż świetnie się przy nich dotychczas bawiłem ze względu na popieprzoną politykę DRM, autoryzacji oraz generalnie kontroli i szpiegowania mojej prywatności jako klienta ( w dodatku dzieje się to za moje pieniądze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 11:53, Azvar napisał:

Bardzo bym się zawiódł gdyby Sony poszło w ich ślady...


Sony ma już na koncie zmianę zasad gry w trakcie jej trwania (wywalony Linux, ograniczenie liczby aktywacji gry kupionej na PSN), więc to by nie było ani trochę dziwne. Twórcy konsol są tutaj bogami i praktycznie mogą robić co chcą. Zwłaszcza teraz, jak do zmiany wystarczy update firmware, a ten można wymusić przy każdej nowej grze. A użytkownikowi zostaje tupać nóżką na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym pomysłem branży będą autodestrukcyjne płyty (wydawcy filmów i muzyki też powinni się takim czymś zainteresować). Płyta po określonym czasie - powiedzmy po roku - ulega zniszczeniu, utlenia się czy coś w tym rodzaju. Wtedy o używkach nie ma mowy. Nikt nie kupi płyty, nie wiedząc kiedy rozsypie mu się w ręku. Do grania płyta musi być w napędzie, rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech to dadzą, zobaczą jak to jest stracić sporą liczbę klientów. Coraz to lepsze pomysły mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować