Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wydawca nowego Wiedźmina A. Sapkowskiego: - Nie będzie to żaden prequel ani sequel

23 postów w tym temacie

Heh, czyli jednak w mieszku pana Andrzeja nie brzęczy już tak jak dawniej :)
No cóż. Żeby żyć trzeba zarabiać.
Ale dobrze, że przynajmniej nie wskrzesi Geralta. No nic, zobaczymy czy będzie potrafił stworzyć jeszcze jakiegoś ciekawego bohatera w tamtym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akcja będzie się dziać w świecie Wiedźmina, więc bardzo możliwe, że znane nam postacie zostaną wspomniane, bądź nawet pojawią się epizodycznie, co byłoby baaaardzo miłe :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to właśnie liczyłem, bo świat wykreowany w sadze jest bardzo soczysty i pełen życia. Wcale nie trzeba sięgać po Geralta i jego znajomych, aby zainteresować czytelników. Mnie osobiście podobała się cała saga, licze więc, że dostaniemy coś równie zacnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 13:33, lis_23 napisał:

Nie ma Geralta, więc i nie ma na co czekać - koniec i kropka.


Id....
Świat Sapkowskiego jest znacznie bogatszy i sięga poza Geralta i spółke. Poza tym wskrzeszanie go byłoby nie na miejscu - zwłaszcza, że zakończenie jest otwarte i wielu mogłoby się rozczarować. Podzielam wizję Sapkowskiego odnośnie stworzenia czegoś nowego, odrębnego.
Wiedźmini to nie tylko Geralt.
Poza tym jeśli książka będzie na wysokim poziomie to dalej będzie słaba? Bo co, bo nie ma Geralta?
Geralt już skończył. Są inne historie do opowiedzienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 13:33, lis_23 napisał:

Nie ma Geralta, więc i nie ma na co czekać - koniec i kropka.


Phi, w świecie wiedźmina można zrobić wiele - ja tam się nie obrażę nawet na nowe ramy, nowe czasy i nową postać - ważne, żeby książka wypadła dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie był przeczytał coś rozwijającego wątek innych wiedźmińskich szkół, czy też ogólnie historii fachu. Przez całą sagę były wplatane drobne wzmianki, które tylko pobudzały apetyt.

Ale fakt, bez Geralta nie będzie tak samo - co nie musi znaczyć, że gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, nie bardzo przypadły mi do gustu inne dzieła Sapkowskiego poza opowiadaniami i pięcioksiągiem o Wiedźminie - także bohaterowie tej " serii " są dla mnie najlepsi ( Geralt i Jaskier ) i bez nich to już nie będszie to samo, nawet jeśli powieść będzie osadzona w realiach Waiedźmińskiego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się napisać książki,gdy odrębna grupa (w tym przypadku CDRed) tworzy opowieść z tym samym bohaterem.Nie chciałbym czytać książki w której została by napisana inna opowieść niż w grze w tym samym czasie...Było by to dość bezsensowne,dobrze,że Pan Sapkowski skończył z pisaniem o Geralcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sapkowski odcinał się od tego co stworzyło CDRed.

Opowieść z nowym bohaterem (bohaterami)? Zobaczymy jak to wyjdzie, trzymam kciuki. Może nawet rozwinie się to w nową sagę? Byle byłoby to dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego liczyłem na kontynuację wiedźmińskiej sagi...
W każdym razie i tak wszystko co w realiach wiedźmińskiego świata się mieści obowiązkowo przeczytam, a i ciekaw jestem co to takiego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zachwycony pomysłem! W Wiedźmińskiej sadze jest tyle ciekawych postaci... może rozwinie historie którejś z nich? Pamiętacie tropiciela który pomagał Bonhartowi w tropieniu Ciri? O ile dobrze pamiętam kiedy przytomnie zwiał z zamku Vilgefortza, spotkał na swojej drodze elfiego dezertera z armii nilfgardzkiej i jakiegoś mnicha. Strasznie bym chciał dowiedzieć się co było z nimi dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować