Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Już mamy Playstation Vita - szybki rzut oka na konsolę, prezentacja urządzenia i systemu, unboxing

52 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2012 o 18:58, 1t4chi napisał:

> Jako gracz jestem niezadowolony z jednej rzeczy - mianowicie jestem zły na to, że
gry
> są na specjalnych kartach, a nie na płytach UMD.
> Karta według mnie nie daje tego samego, co płyta, no ale cóż - będzie się trzeba
z tym
> pogodzić.

oprócz tego co powiedział krzycho to jeszcze to:
większa pojemność nośnika
nie burczy ci konsola
jest cicha.. bo umd tak zapier^^

Co więcej napęd pochłania znacznie więcej prądu niż czytnik kart i jest podatny na uszkodzenia, ale ma jedną ogromną zaletę - nośniki są wielokrotnie tańsze (a kilka lat temu gdy wychodziło PSP to ta różnica była myślę parudziesięciokrotna). SONY nie zastosowało tego rozwiązania, ze względu na jego wady, ale kwestie czysto ekonomiczne. ;)

SONY jak zwykle zawodzi podejściem do klienta wymagając dedykowanej karty pamięci, która jest jakieś 3 razy droższa niż zwykłe SD (takie rozwiązanie ma zdaje się konkurencja). No i menu z tymi bąbelkami jest zwyczajnie brzydkie ;)

Ja sobie odpuszczę, ale jestem bardzo ciekawy jak rozwinie się sytuację, przewiduje ogólnoświatowy Vita-fail (przy którym o PSP będzie mówić w kategoriach ogromnego sukcesu). Interesuje mnie również jakie sztuczki zastosowało SONY w ramach obniżania kosztów produkcji (pamięta ktoś jeszcze ekran z interlacingiem w PSP 3k ;) ). Choć można mieć nadzieję, że ta pierwsza wersja będzie i tak najmniej obcięta.

Teraz pozostaje tylko czekać na rozwój wypadków.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że Vita ma dwa rodzaje kart (nośników). Pierwszy to karta z grami o DUŻYCH pojemnościach (nawet do 32GB). Drugi to karta na której będziemy przechowywać swoje gry z PSP, zapisy gier, muzykę i filmy... pojemności to 4GB, 8GB, 16GB, oraz (32GB ale nie będzie dostępna w UE i USA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jak na Vicie sprawdza się sterowanie w FPSach na tych gałkach? Jest dużo/trochę gorzej niż na PS3, czy może tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie embargo o co chodzi? Przecież każy może zobaczyć gameplay z gier w internecie. Bez sensu. Samej konsoli napewno nie kupię bo nie widzę powodów dla takiej ceny przy braku normalnego USB standardowych kart pamięci i Androida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 03:43, don_banan napisał:

Jakie embargo o co chodzi? Przecież każy może zobaczyć gameplay z gier w internecie.
Bez sensu. Samej konsoli napewno nie kupię bo nie widzę powodów dla takiej ceny przy
braku normalnego USB standardowych kart pamięci i Androida.


Embargo jest na gry i oprogramowanie które odpalamy na Vicie i obowiązuje dziś one w Polsce do godziny 15:00.
Cena nie jest zła jak na taką maszynkę, normalne USB to wymówka (przecież dają odpowiedni kabel), standardowe karty pamięci tu się zgodzę, no ale są szybsze od standardowych jakieś 3x. Android to w telefonie a nie w konsoli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 00:45, sinir napisał:

Pytanie: jak na Vicie sprawdza się sterowanie w FPSach na tych gałkach? Jest dużo/trochę
gorzej niż na PS3, czy może tak samo?


Grałem w Resistance (DEMO) w Japonii, i powiem ze analogi chodzą bardzo lekko (inaczej niż w PSP) inna technologia i wykonanie. To jak się gra to już sprawa inna, mi się grało znakomicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 03:43, don_banan napisał:

Samej konsoli napewno nie kupię bo nie widzę powodów dla takiej ceny

Yhy, bo czterordzeniowy procesor, ekran OLED czy parę innych rzeczy nie usprawiedliwia ceny. Yhy.

Dnia 13.02.2012 o 03:43, don_banan napisał:

przy braku normalnego USB standardowych kart pamięci i Androida.
przy braku normalnego USB

Dostajesz w zestawie, więc w czym problem?

Dnia 13.02.2012 o 03:43, don_banan napisał:

standardowych kart pamięci

Vitowskie są szybsze od zwykłych trzykrotnie (jak już daminav wspomniał). Ale jak koniecznie chcesz, to poczekaj aż Chińczycy zrobią adaptery.

Dnia 13.02.2012 o 03:43, don_banan napisał:

i Androida

Tak, zamulający Android w konsoli do gier, która musi mieć "lekki" system to doskonały pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 08:23, Henrar napisał:

> i Androida
Tak, zamulający Android w konsoli do gier, która musi mieć "lekki" system to doskonały
pomysł...



ale podobno będzie można grać w gry z androida.. coś pisali o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 11:46, 1t4chi napisał:

ale podobno będzie można grać w gry z androida.. coś pisali o tym

Ale gry z Androida nie muszą wymagać Androida jako systemu operacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 11:51, Henrar napisał:

> ale podobno będzie można grać w gry z androida.. coś pisali o tym
Ale gry z Androida nie muszą wymagać Androida jako systemu operacyjnego.



no to wiem :) tylko po co innego android w takiej konsoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować