Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Autorzy Księgi Rekordów Guinnesa stworzyli listę 50. najlepszych zakończeń gier wideo - na pierwszym miejscu... Call of Duty: Black Ops!

66 postów w tym temacie

Ludzie, nie bulwersujcie się. Lista jest tak nieudana jak to tylko możliwe. Nie wiem czy tworzyli ją profesjonalni recenzenci czy po prostu zebrali 3 osoby i zapytali: - Jaka gra wam się najbardziej podobała? - Oo Blaff Óps bfo tfam zie duszszoo szczela i fogule nafalanka jest. Pytam się gdzie zakończenia legendarnych RPGów takich jak gothic czy też innych kultowych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że lista trzyma poziom i dorównuje swą beznadziejnością innym rekordom Guinnesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, to jest kolejna edycja tych śmiesznych rekordów Guinessa dla graczy, tam często są takie absurdy, że nie wspomnę o zwycięzcach.

Więc tą listą to wiecie co można zrobić...

Druga sprawa: obecności dwóch części GTA. Tak jak uwielbiam całą serię, tak nie mogę uznać żadnego zakończenia z serii za najlepszą. Zawsze jest happy ending, bo zawsze zabijamy bossa, tak jest w każdej części.

No i na koniec nasuwa się pytanie: gdzie jest Planescape: Torment czy Shadow of the Colossus?
Mogę się założyć, że te 13 tys. ankieterów to były same młodziki, którzy kojarzą tylko nowe tytuły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 11:59, bobobo napisał:

Gdyby tylko nie było płatne,a na PCtach w ogóle nie dostępne...


Chodziło mi o zakończenie wersji "podstawowej", grałem na PC. Nie przeszedłem Epilogu, ale też było ciekawe. Mam nadzieję, że powstanie kontynuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie, które mnie z kolei najbardziej utkwiło mi pamięci to Call of Juarez Więzy Krwi. Końcówka Call of Cthulhu Dark Corners of the Earth też była mocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nosz ku*wa co za dyshonor dla takich gier jak RDR czy MGS4.

Zawsze wiedziałem, że krytycy to po prostu niespełnieni, rozgoryczeni artyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Zepsuli mi humor do końca dnia. KotOR powinien być w co najmniej pierwszej piątce za naj-naj-najlepszy zwrot akcji jaki widziałem w grach.

20120213171312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Przynajmniej Red Dead się wysoko załapał. Zastanawiam się też ilu graczy, którzy zagłosowali na CoD, w ogóle ruszyło singla (o jego ukończeniu nie wspominając). Dam sobie rękę... GŁOWĘ obciąć, że wielu z nich oddało głos na "koda", bo "fajnie siem gra z ziomkami po sieci na eksboksie od rodziców". Żenada. Zaskoczyło mnie jednak, że Fifa się nie załapała... Poważnie, powinno się robić jakiś odsiew ankietowanych. Taka captcha - "Dziękujemy za oddanie głosu. Aby został on uwzględniony w rankingu, odpowiedz na pytanie: jak dostać się na niższe poziomy krypty 15?". Za złą odpowiedź, głos byłby ignorowany, za niezrozumienie pytania - wakacje w północnokoreańskim obozie pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, Black Ops miał najbardziej skomplikowaną fabułę ze wszytkich CoDów, ale jakim prawem zdobył pierwsze miejsce?! No i z jakiego powodu Modern Warfare, które wytyczyło szablon według którego kolejne części kończyły się tak samo jest o 19 miejsc do tyłu względem drugiego MW?
Pozostałych wyborów nie skomentuję, bo wyrzuciłbym z siebie dawkę jadu na reszte życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już zobaczyłem na początku RE4 to wiedziałem że to bardzo ciekawa lista... Co do reszty, jest klika fajnych zakończeń co prawda nie w tej kolejności w jakich bym ich widział ale jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mea Culpa.

Na swoją obronę stwierdzam fakt, że gra nie może się wybić w natłoku szmatławych produkcji na liście.
Dlatego jej nie zauważyłem. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To najgorsza lista jaką w życiu widziałem, już listy top 100 jakichśtam lat IGNu są lepsze.

Najśmieszniejsze że są na niej gry bez zakończeń. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, co jest najbardziej przerażające? Nie to, że lista jest, jaka jest - bo można się z niej pośmiać, wykpić i olać. Przerażające jest to, że ludzie, którzy w takim głosowaniu uczestniczą, a także inny, podobni im, decydują (poprzez kupowanie takich, a nie innych gier) o tym, jak wygląda i będzie wyglądał rynek. I niestety, możemy się obudzić w dniu (albo już się budzimy...) gdy najbardziej ambitnym zakończeniem, na jakie wysilą się twórcy, będzie coś pokroju zakończeń w CoD czy innnych masowych szmatławcach.

Swego czasu wyśmiewałem tych, co mówili, że gry są rozrywką dla mało rozgarniętej dzieciarni. Obecnie coraz trudniej znajdywać argumenty przeciw ich tezie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz bo gry są dla każdego. A po drugie primo- co Was tak boli ta lista? Ona przecie gówno warta jest, dla zapchania papieru ją wytworzono ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2012 o 09:50, kodi24 napisał:

Widzisz bo gry są dla każdego. A po drugie primo- co Was tak boli ta lista?

Tak jak już napisał Tenebrael. Jeszcze kilka takich list, i a poziom gier naprawdę się nieźle obniży. Dlatego to może boleć.
Widzisz, ja też się parę lat temu śmiałem z pewnego studia które wpadło na pomysł by sprzedać zbroję dla konia za 5 dolców jako wirtualny dodatek.
I popatrz co z tego wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, szczerze wątpię, by ta lista miała jakikolwiek wpływ na cokolwiek (w sensie że bezpośrednio), o tym jaki kształt przyjmie branża zdecydują (bezposrednio tym razem) portfele graczy, a tych i tak wydawcy szukać bedą przez takie tylko produkty, które dobrze się sprzedają- czyli generalnie średni sort. To już jest raczej pewne i nieodwracalne, ta lista może najwyżej być tego przykładem, ale raczej nie przyczyną- dla mnie to dupny, na pałę zrobiony ranking zrodzony z braku pomysłu na coś lepszego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować