Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jest szansa na nową, staroszkolną grę RPG! Studio Obsidian pyta fanów jaką grę chcieliby współfinansować

60 postów w tym temacie

ciekawe co bedzie jak Shaferowi, albo komuś innemu zbierajacemu kase na gre - niechcący wyjdzie krap :P prawdopodobnie skończy się to całe żebranie na sposób "PanDa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 12:52, TobiAlex napisał:

Proszę, tylko nie Bugsidian. Niech najpierw załatają swoje gry.

Ciekaw jestem jak mają to zrobić, skoro:
a) licencja na KotOR II należy do LucasArts a jak dobrze wiemy nawet sam Lucas tej gry nie lubi. Licencja przepadła i jak ktoś ma tę grę łatać, to tylko LA.
b) NWN2? Dungeon''s and Dragons - czyli odpada. Znowu kwestie licencyjne. Poza tym, ta gra jest połatana i nie ma większych bugów niż taki chociażby Dragon Age: Origins.
c) Alpha Protocol? Pomijając fakt, że gra nie posiada wielkiej liczby bugów, to licencja należy do Segi. I znowu - Obsidian już tu nic nie może zdziałać.
d) To może New Vegas? Stan gry przypomina Fallouta 3 i Skyrima a na nie jakoś nie narzekasz. Poza tym, znowu kwestie licencyjne. Aczkolwiek coś może się tu zmienić, bo ostatnio zbierali save''y z gier.
Tak, narzekaj na Obsidian i zagrywaj się w jakże dopracowane produkcje Bioware''u i Bethesdy (zwłaszcza tego drugiego studia). Co za hipokryzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 12:46, TigerXP napisał:

Faktycznie przyklad wyolbrzymiony, ale tylko po to ze na nim lepiej widac
bezsens takiego dzialania.


Wyolbrzymiając przykład sprawiasz, że Twój argument staje się fałszywy. W przypadku wysokobudżetówek taki model byłby niepoważny, mógłby być wręcz odebrany jako obelga wobec graczy, ale w przypadku niszowych produkcji jakimi są przygodówki, to ma sens. Owszem, wszystko opiera się na zaufaniu, że ekipa Schafera zrobi grę co najmniej dobrą, ale, cholera, komu jak nie jemu, prawdziwemu entuzjaście, można w tej branży jeszcze zaufać? Raczej nie spodziewam się perły na miarę Grim Fandango, ale Tima Schafera, Rona Gilberta i Double Fine z pewnością stać na bardzo wiele. Jedyne, co mnie zastanawia, to czas produkcji - jeśli chcą zdążyć do końca roku (a taki jest plan), to raczej muszą mieć choćby ogólny scenariusz w szufladzie. Mam nadzieję, że tak właśnie jest. Tak jak powiedział Henrar - każdy, kto zapłaci 15$, z automatu kupuje grę - i to jest bardzo atrakcyjna cena jak na przygodówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech ożywią Fallout: Van Buren :D ewentualnie Planescape Torment 2, ale żeby to była gra w 2D, nie chcę widzieć Tormenta w 3D (Dragon Age, Skyrim etc.), bo zwątpię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na mnie mogą zrobić coś na Infinty Engine, jedynym wymogiem jest solidna fabuła i wymagająca myślenia rozgrywa, nie ta papka którą teraz serwują w kolejnych cRPG dekady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się takie podejście do do graczy (chcecie dobrą grę? zainwestujcie), jednak cieszyłby mnie fakt gdyby każdy kto zainwestował (nawet 1 $) mógł ściągnąć grę za darmo. Być może pomyślicie, że to szalone, ale gdyby popatrzeć na to z innej strony, raczej wykonalne i opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię gry Interpaly/Black Isle, ale jeśli chodzi o inkarnację Obsydianową to widziałbym nowe IP w klimacie Alpha Protocol (tym razem dopracowane i dokończone). Taka gra ma chyba jednak za wysokie wymagania budżetowe, aby mogło się to udać w formie publicznego mecenatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że idea Kickstartera jest bardzo fajna. Mam nadzieję, że Obsidian pójdzie tą drogą i zrobią jakiegoś fajnego cRPGa z prawdziwego zdarzenia. Akurat oni mają do tego zdolności.
Tylko, żeby nie było znów Fantasy bo takich światów jest na pęczki. Przydałoby się coś nowego, jakiś powiew świeżości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś producenci robili dobrą grę, którą gracze wspierali kupując ją. Teraz bogate studio (New Vegas) próbuje wyłudzić pieniądze od fanów, za które łaskawie zamierzają zrobić dobrą grę.

Brak mi słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja dowolnego cRPG Black Isle albo Troiki by mnie ucieszyła, tak samo jak sequel Alpha Protocol albo nowe IP stworzone w podobnym duchu. Po historii z Project Zomboid uprzedziłem się do takich wynalazków, ale Obsidianowi bym nawet mógł zaufać. Poza projektami indie nie ma w momencie żadnych nadchodzących cRPG, które by mnie interesowały, Bioware odcina się coraz bardziej od cRPG, Bethesda przez te wszystkie lata nie zrozumiała na czym polega pisanie dialogów, a goście od Drakensanga poszli w sieć. Pomysł Obsidianu popieram, bo chciał bym faktycznie na jakiegoś cRPGa czekać.

@Feallan - zauważ tylko, że Obsidian chce uniknąć konieczności wiązania się z konkretnym wydawcą, bo żaden z tych "wielkich" nie wydaje się zbyt chętny, do wydawania klasycznych i ambitnych cRPG. Najwyraźniej nie sprzedają się dość dobrze. Wyobrażasz sobie takie np. EA sypiące pieniędzmi, żeby wydać grę skierowaną do RPGowych dinozaurów ? Nie mówię już o Activision, któremu nigdy nie wybaczę zarżnięcia Troiki. Pieniędzy na ruszenie z nowym projektem z powietrza się nie weźmie, więc skoro fani staroszkolnych gier chcą pozycji dla siebie, to developer ma prawo oczekiwać od nich wsparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 14:49, Feallan napisał:

Kiedyś producenci robili dobrą grę, którą gracze wspierali kupując ją. Teraz bogate studio
(New Vegas) próbuje wyłudzić pieniądze od fanów, za które łaskawie zamierzają zrobić
dobrą grę.

Brak mi słów.


Oni New Vegas robili dla Beth. Obsidian dostał tylko kasę na produkcję i mały procent od zysków. Oni przeważnie robią gry na zlecenie kogoś bogatego bo ich samych na stworzenie gry nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na coś staroszkolnego nie wydam nawet grosza, ale w sumie ciekawie jak im to wyjdzie, bo na erpega chyba trzeba więcej kasy niż na przygodówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 12:23, Budo napisał:


Gdzie ten przemysł zmierza... teraz nie tylko musimy płacić za grę, ale płacić jeszcze,
żeby nam ją zrobili Oo
Ciekawe jak się rozwinie ta praktyka...


Placac 15$ na kickstarter automatycznie dostajesz gre po jej wydaniu...

BTW. Gdzie sa moderatorzy, ktorzy wypowiedzieli krucjate przeciwko "epitetom" pod adresem pewnego nędznego dystrybutora ? Uzywanie okreslenia "bugsidian" nie jest juz karalne ? Huh ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 15:43, leszeq napisał:

Placac 15$ na kickstarter automatycznie dostajesz gre po jej wydaniu...


Heh, to już coś, ale jaką masz gwarancję, że gra w ogóle wyjdzie i kiedy...
Ale generalnie pomysł ma coś w sobie... gry na zamówienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować