Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rosną szanse na Wiedźmina 2 na PS3

18 postów w tym temacie

w sumie lepiej by było jak by wydali 3 część albo nowy projekt na pc/xbox/ps3 [z chęcią bym chciał na ps vite xD] raczej dużo osób nie kupi wiedźmina na ps3 bo większość już grała. a koszty produkcji na pewno były by większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie lepiej by było jak by wydali 3 część albo nowy projekt na pc/xbox/ps3 [z chęcią bym chciał na ps vite xD] raczej dużo osób nie kupi wiedźmina na ps3 bo większość już grała. a koszty produkcji na pewno były by większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram! Niech W1 pozostaniem exclusivem dla PC, W2 dla PC i X360 a W3 niech już wystartuje równocześnie na wszystkie 3 platformy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć W2 na PS3 ponieważ nie chcę za bardzo inwestować w nowy komputer pieniędzy ponieważ nie każdy zarabia by było go stać na nowy sprzęt co 3 lata. Jestem chyba jeszcze jednym z niewielu, którzy nie grali w W2 w ogóle więc np dla mnie było by to bardziej korzystne. No cóż jeżeli nie wydadzą W2 na PS3 to jakoś to przeżyję i jeżeli chcą się skoncentrować na nowych grach być może lepszych od Wiedźmina mają moje poparcie. Nie można tkwić tylko przy jednym uniwersum nie wiadomo ile czasu. Pirahna Bytes nacieszyła mnie Gothic''iem ale przy Risen to liczyłem na jakieś większe zmiany w sterowaniu, fizyki itd. Wałkowanie ciągle jednego gatunku nie zawsze wychodzi na dobre. Zobaczymy co pokażą przy Risen 2 choć z tego co pamiętam parę osób ze studia chciało stworzyć grę o samochodach. Może się doczekamy. Dlatego jeżeli powstanie W2 na PS3 ma zaowocować pogorszeniem ich nowych gier mogą odstawić ten projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli ktoś bierze pod uwagę dobro CDPR i jej pozycję na rynku, to dużo lepszym rozwiązaniem jest wydanie nowego tytułu niż robienie kolejnej konwersji tego co już na rynku jest.
Taka konwersja na PS3 raczej nie dałaby dużego zysku, jeśli w ogóle, summa summarum okazałaby się zyskowna.
Uważam, że lepiej stworzyć nowy mocny tytuł i robić go jednocześnie na PC i X360 a potem z lekkim opóźnieniem przenieść go na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odcinanie kuponów od Wiedźmina 2 ciągnie się wg. mnie już wystarczająco długo... Wydanie tej giery na PS3 byłoby oznaką pewnego "lenistwa" Redów, a w dodatku zapewne wielkiej furory wśród PS3-owców nie zrobi, bo na to jest już za późno.
Żeby nie było niejasności - mam PS3, grałem w Wiedźmaka na PC; chociaż chętnie bym odpalił tą grę bez "ograniczeń" spowodowanych wymaganiami, to najlepiej wg. mnie byłoby jednak zobaczyć Wiedźmina 3... ale wydanego od razu na więcej platform.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co tu niektórzy piszą - Masa ludzi jeszcze w W2 nie grała. Ja sam nie miałem nigdy okazji, kompa mam za słabego, jedynie na PS3 mógłbym sprawdzić tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Wiedźminem to jest tak, że czego by nie zrobili zawsze fani będą mieli pretensje czując niedosyt.

Ja patrzę na to z dwóch stron:
Bardzo dobrze, że fanom spodobał się Wiedźmin II i że chcą zagrać w niego jeszcze raz na innej platformie w której to są posiadaniu. Wersja na PC cieszyła się wielkim upodobaniem wśród wielu graczy ale są wśród nich tacy którzy posiadają konsole i w to także nie wątpimy. Ale skoro już zagrali w wersję PC to nie wiele znalazłoby się takich, którzy chcę jeszcze raz przeżyć tą przygodę na Xboxie 360. Ale jednak jest ich sporo i miło, że CDP Red myśli o nich ciepło i rozważa ich prośby.

Z drugiej jednak strony, kiedy patrzę chociażby na FanPage CD Projekt na facebooku, są oni tak zasypywani prośbami i pytaniami o Wiedźmina na PS3 to wyobrażam sobie CDP tak podenerwowanych i zestresowanych mając niewyrozumiałych fanów którzy nie rozumieją, że spamując na facebook''owej tablicy tymi samymi pytaniami mogą peszyć CDP i odstraszać ich od przekazania im tejże odpowiedzi na ciągłe pytania: "Czy będzie Wiedźmin II na PS3"

CD Projekt i CD Projekt RED wiedzą co robić i to zrobią. Sam mam PS3 i w Wiedźmina - przyznaję się, nie grałem. Jeżeli będzie on dostępny na PS3 to z pewnością go zakupię ale nie chciałbym aby praca i stres jaki twórcy gry włożyli w jego powstanie nie zrównałaby się z zarobkami ze sprzedaży Wiedźmina II na kolejną platformę.

Ileż to problemów sobie i nam oszczędziliby producenci gdyby Wiedźmin II w dniu premiery pojawiłby się na wszystkie trzy platformy: PC/Xbox 360/PlayStation 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za rok będzie po ptokach- jak zacznie się sraczka na nową generację ludzie niechętnie kupować będą nowe gry na ps3, najwyżej bedą nadrabiać zaległości -po 30zł za sztukę- ;) Albo i nie, ale jakoś nie widzę sukcesu W2 na ps3 jeśli nie pojawi się do końca 2012 roku;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO robienie W2 na PS3 będzie wielkim błędem. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, lepiej skupić się na owych dwóch RPG-ach, które CDPR ma w planie (W3 - 2014 i s-f RPG - 2015) i, ewentualnie, na jakimś większym dodatku do W2. Konwersja na PS3 ma niewielkie szanse na zwrot kosztów: raz że chodzi o naukę robienia gier na maszynę, która za 1,5 roku będzie śpiewać w anielskim chórze, dwa, że główny konsolowy rynek CDPR znajduje się w Ameryce - a tam króluje klocek. Owszem, wydanie na PS3 byłoby korzystne dla zwiększenia świadomości istnienia marki, ale to zdecydowanie za mało. Niech robią następne nowe gry, które wyjdą od razu na wszystkie ważniejsze platformy (w tym Wii i Pegasus). Ludzie na Zachodzie często mają po kilka konsol, bądź konsolę i dobrego kompa. Szkoda prądu i czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to bym wolał opcję zrobienia najpierw Wiedźmina 3, by potem dostać trylogię na PS3. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cdp red już dał ciała, robiąc W2 na PC, a potem tylko na x360 i przy okazji z tym całym cyrkiem, teraz to trochę bez znaczenia czy zrobią w2 na ps3 czy wydadzą w3 na pc,x360, ps3 gdy na rynku będzie już ps4 i x720,... zamiast iść za ciosem i po premierze w2 rozszerzyć zespół wydać w2 na obie konsole (szczególnie że w pl sony ma większy udział w rynku niż M$), zyskując przy okazji doświadczenie na obu platformach, które procentowałoby przy w3 (ze względu na brak w2 na ps3, w3 na tej platformie ma duże szanse na bycie niedorobionym) przy wydaniu którego powinni związać się z TakeTwo, to trwają dalej w małym, zamkniętym gronie i mogą sobie pozwolić na max jeden tytuł na przestrzeni kilku lat,.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi zależy aby skończyli wersje na X360 i zapowiedzieli Wiedzmina 3 a na PS3 moga zrobić w wolnej chwili albo syworzyć oddzielne studio które robiły by gry na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 19:09, Zak napisał:

powinni związać się z TakeTwo, to trwają dalej w małym, zamkniętym
gronie i mogą sobie pozwolić na max jeden tytuł na przestrzeni kilku lat,.. :(


Znaczy powinni się sprzedać pod skrzydła korporacji, o to Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 19:09, Zak napisał:

przy wydaniu którego powinni związać się z TakeTwo


Żebyśmy potem usłyszeli że Wiedźmina robi inne studio? Nie przeżyłbym tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi wiedźmin 1 powinien ciągnąc na pc ale mi wyskakuje że minimalne wymagania nie zostały spełnione a wiedźmin 2 mi nie ciągnie dobrze chciałbym żeby wyszedł wiedźmin 2 na PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować