Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect 3 na PC bez wsparcia dla padów

57 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2012 o 20:56, byverter napisał:

> Jestem ciekawy czy któryś z krzykaczy pomyślał, że tekstury są niskiej jakości bo
zostały
> skompresowane, żeby paczka była mniejsza i nie blokować serwerów. Myślenie nie boli.
Taaa i demo zajmuje 2.1 GB, jasne.

Na Xboksie limit wynosi 2GB czy tam ile, więc tak, mogły zostać skompresowane a i samo demo okrojone. Czy zostało? Wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy taki to problem żeby zrobić grę w której gracz sam będzie decydował czym gra i może "zmapować" wszystko pod konkretne urządzenia ?! Lenistwo i dziadostwo devów jest coraz bardziej irytujące - w BFBC2 trzeba było urzywać notatnika aby ustawić odpowiednio oś przepustnicy bo działała na odwrót a opcji w grze oczywiście nie było... Teraz wkurza mnie BF3 bo nie ma w ogóle opcji zwiększenia głośności konktretnego elementu np głosów - które są w polskiej wersji za ciche! WTF ludzie ogarnijcie jedyna opcja w głośności to master - gdzie każdy może sobie go pewnie klawiaturą regulować nie wspominając o pokrętle przy głośniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 19:36, byverter napisał:

1) ME3 to TPS, a nie FPS. Sam pomysł jest idiotyczny, ale granie w TPS myszką to już
w ogóle absurd. Jescze z FOVem 20...

Jak go zwał, tak go zwał. Ogólnie jest to shooter, a w to padem na PC się nie gra. I FOV''em się nie zasłaniaj.

Dnia 15.02.2012 o 19:36, byverter napisał:

2) Sory, ale ME to głównie ciekawy świat i lokacje (przynajmniej ME1) i ciężko się wkręcić
jak wszystko wygląda jak kupa.
I żaden umierający dzieciak, którego chcieliśmy uratować nie uratuje tej gry.

Czyli gra bez fabuły, skoro najważniejszym elementem jest otoczenia. Widzę, że jak gra ma jakieś piksele, nie ma AA i jakichś super efektów to nie jest nic warta. Dla mnie grafika nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 14:33, Phobos_s napisał:

W związku z powyższym nie wiem po co ten cały news.

Następny proponuję taki "Zbliża się wieczór - zajdzie słońce" albo "W tym roku w lecie
temperatura będzie dodatnia".

Wiesz jak patrzę na komentarze do newsów na gram.pl, jestem pewny, że i przy takim powstało by z 5 stron narzekań, że im zachód słońca nie leży, albo, że twórcy zapowiadali dłużej świecące słońce i się nie spisali. O i oczywiście, że grafika za słaba! Przy newsie o lecie to już w ogóle flejm war bo weszliby fani i fanboye zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2012 o 07:21, Geeko napisał:

Wiesz jak patrzę na komentarze do newsów na gram.pl, jestem pewny, że i przy takim powstało
by z 5 stron narzekań, że im zachód słońca nie leży, albo, że twórcy zapowiadali dłużej
świecące słońce i się nie spisali. O i oczywiście, że grafika za słaba! Przy newsie o
lecie to już w ogóle flejm war bo weszliby fani i fanboye zimy.


+1

Dobry tekst z samego rana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten news po prostu mnie rozj.... Czyżby zaczynała się taka sama szopka na gram.pl jak ta z BF3 ?! W sumie ten sam wydawca wiec mocno bym sie nie zdiziwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2012 o 11:23, Stingerji napisał:

Ten news po prostu mnie rozj.... Czyżby zaczynała się taka sama szopka na gram.pl


Wiesz co, przecież to tylko serwis oferujący przetłumaczone informacje pojawiające się w różnych zakątkach sieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co wsparcie dla padów dla gry, która do padów się nie nadaje? FPSy, TPSy, i inne gry 3D wymagające obrotu kamerą najlepiej sprawdzają się na myszce i klawie. Granie w coś takiego na padzie to masochizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2012 o 12:04, Tetlian napisał:

A po co wsparcie dla padów dla gry, która do padów się nie nadaje? FPSy, TPSy, i inne
gry 3D wymagające obrotu kamerą najlepiej sprawdzają się na myszce i klawie. Granie w
coś takiego na padzie to masochizm.


Kwestia przyzwyczajenia. W FPSy na padzie bym nie grał, ale w TPSy, czemu nie? Wiedźmina 2 przeszedłem na padzie, ME 1 i 2 też sprawdzałem pod kątem użycia pada. W trójce już nawet nie miałem na to nadziei, więc cała sprawa jest mi obojętna. Klawa i mysz też dają radę.
Btw. gry takie jak Darksiders (TPP 3D wymagające obrotu kamerą) Twoim zdaniem też się nie nadają na pada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 14:09, MBi napisał:

Najpierw Origin
Potem brak dema na PC
Teraz to...
Coraz mniej mam chęć w to zagrać, niech jeszcze z czymś wyskoczą i podziękuje tej grze
obracając się na pięcie.

Większość misji w DLC nie wyjdzie pewnie w Polsce (jak było z ME2), a BW pewnie wycięło kilka fragmentów gry, żeby sprzedawać je później dla większego zysku. Dalej chcesz grać, czy zostawiasz kasę na co innego?

Dnia 15.02.2012 o 14:09, MBi napisał:

Komu potrzebny pad jak ma się myszkę i klawe?

Ja mam kierownicę, a w ściganki wolę grać na klawiaturze. Miło by było jakby każdy mógł decycować czym chce grać (choć bez przesady kierownica dobra jest tylko w ścigankach, ale pady może są ok)

Dnia 15.02.2012 o 14:09, MBi napisał:

Ja jak czytam posty tych narzekaczy, to odnoszę wrażenie, że są to casuale i dzieci neo.
Gra w FPS na PC za pomocą pada to niekoniecznie, ale nie. Nie ma obsługi pada, to nie
będę grał. Tak samo grafika. Czy ona w grach jest najważniejsza? Normalnie nóż się w
kieszeni otwiera na narzekającyh na grafikę. Ale dzisiejszy gry fabułą nie grzeszą, więc
nadrabiają to gafiką.

Tylko, że ME ma fabułę do kitu, a grafiką ponoć nie nadrabia. Zresztą fajno, gram za darmo w necie to mnie obchodzi fabuła tylko. Ale za 100 coś zł chciałbym coś porządniejszego. Zresztą są świetne gry ze świetną fabułą i doskonałą grafiką. A nie kosztują więcej, więc po co się męczyć
Poza tym 1. W życiu nie widziałem (może ty jesteś hardkorowym graczem to widziałeś, ja jestem tylko casualem) gry FPS z perspektywy 3. osoby. To prawie jak opuszczenie własnego ciała. Odjazd!

Tyle, że z jednym się zgodzę. TPS, czy FPS kiepsko się gra na padzie w strzelanki. A autocelowanie (chyba, że da się celować z pada, nie wiem, dawno na nim nie grałem) jest śmieszniejsze niż strzelanie z granatnika do tarczy.

Dnia 15.02.2012 o 14:09, MBi napisał:

Szpetne tekstury? Jezu ludzie, to jest DEMO!

A grałeś w inne dema? Might & Magic: Heroes VI jest ok. A to demo. Wersja demonstracyjna to nie alpha, czy beta, tylko próbka gry, mająca pokazać jej możliwości

Dnia 15.02.2012 o 14:09, MBi napisał:

> Na co komu pad do tej gry?

W sumie, jak odpalisz tryb "fabularny" to i ci monitor niepotrzebny ;P

Jakby tu były punkty to dałbym ci 3 na plusie od razu. W ogóle olejmy wszystko. Grafikę, kontrolery, technologię, itp. Liczy się fabuła, jak niektórzy twierdzą, więc może niech sprzedadzą po prostu zapis scenariusza? Tylko, że czytam dużo, a nigdy nie widziałem normalnej książki za 130 zł. I tylko raz widziałem, żeby ktoś sprzedawał wycięte fragmenty. I to nie dlatego, że chciał więcej zarobić, tylko wycięto je, bo tak było lepiej, a każda część serii miała i tak 2 średniej wielkości (prawie 500 stron) tomy. 30 coś zł każdy.

Dnia 15.02.2012 o 14:09, MBi napisał:

A ja jedynkę przeszedłem własnie na padzie od Xboxa360. Luszie troche pomyślunku...wystarczy
sciągną Xpaddera i dowolna gra sie podda:)

Tak. I wystarczy pomieszać w plikach i pogramy w DLC. Tylko, że mnie BioWare nie płaci za pracę, więc to chyba zadanie ich programistów nie moje. To tak jakbyś zatrudnił informatyka, który by powiedział ci, że masz poszukać na forum jak to zrobić i działać. A on poleży i weźmie forsę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 15:40, Karanthir666 napisał:

Ja jak czytam posty tych narzekaczy, to odnoszę wrażenie, że są to casuale i dzieci neo.
Gra w FPS na PC za pomocą pada to niekoniecznie, ale nie. Nie ma obsługi pada, to nie
będę grał. Tak samo grafika. Czy ona w grach jest najważniejsza? Normalnie nóż się w
kieszeni otwiera na narzekającyh na grafikę. Ale dzisiejszy gry fabułą nie grzeszą, więc
nadrabiają to gafiką.

No bo w zasadzie ci narzekający na takie duperele to właśnie to co opisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące po premierze i brak obsługi pada me3 najgorsza gra roku w d..e niech sobie ją wsadzą mimo że kupiłem nie będę grał bo nienawidzę grac myszą i klawą jak to się mówi w komputerowym takim luźnym slangu wstydzę się jak słyszę KLAWA takie luzaki star yyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak obsługi pada nie boli tych, którzy grają 50 cm od 16-24 calowego monitora. Boli natomiast tych, którzy mieli nadzieję na wygodne granie padem siedząc sobie w fotelu 2-4 metry przez 40-60 calowym ekranem lub projektorem. Tacy są zmuszeni do kupienia konsoli i gry w droższej wersji konsolowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować