Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zwiastun Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona z ukrytą wiadomością!

64 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2012 o 16:46, jakub1991 napisał:

Zgadzam się z przedmówcami co do tego że gra powinna mieć choćby te 4 godziny w premierowej
wersji ale zastanówmy się przez moment, kto grał w wiedźmina od premiery tak jak ja i
przeszedł go na każdym poziomie trudności odkrywając wszystko po drodze męcząc się ze
zdobywanie materiałów do zbroi, ustalać rozwój postaci, czy nawet ucząc się blokowania
przez 30 godzin (choć gra dla dobrego gracza starcza na 20 ), to komu? pytam komu?


Głupio się przechwalać, ale ja przeszedłem i to kombinując z różnymi wariantami. Ba! Nawet przeszedłem W1 jeszcze raz, by mieć "save prozakonny". I jeszcze raz dla tych 4 godzin ją przejdę - zapewniam Cię, że po stronie Iorwetha jak i Roche''a.

Dnia 24.02.2012 o 16:46, jakub1991 napisał:

będzie się chciało grę przechodzić po raz setny by zobaczyć głupie 4 godziny czy w jakiejś głupiej
cutscence konia jak ma teraz produkcję typu mass effect 3 czy batterfilda 3 ?? litości
red się nie popisało niestety :/


Batterfild 3? Mam rozumieć przez to, że grasz w pole baterii? I dlaczego porównujesz grę RPG do multiplayerowego shootera, lol? :D

No, nie popisałeś się, kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2012 o 19:00, Vojtas napisał:

Skąd wniosek, że ludzie po 100 razy przechodzili grę? Niejeden gracz nigdy nie skończył
pierwszego przejścia, a co dopiero mówić o kolejnych.

powiem tak że nie chodzi tu o to że każdy ją sto razy przeszedł tylko o przykład że wielu zna gre na pamięć i znając każdy zakamarek gry robi się nudno
>

Dnia 24.02.2012 o 19:00, Vojtas napisał:


Ale kto ci każe grać? Zró dobrze BioWare/EA/DICE i nie marudź, człowieku.


nie chrzań że w gry tych firm nie grasz, a po za tym ja nie marudzę tylko wskazuję pewne rzeczy że np BioWare czy EA wydają gry gotowe i poziomem rozgrywki wyszsze nie reklamując jej jak boga gier, a inaczej jest z polakami 100 tysięcy trailerów i gamplay 20 min z komentarzem i masą spoilerów, ja rozumiem że chcą wiele poprawić i bardzo fajnie tylko że na przyszłość by takie rzeczy starali się omijać bo ja jak i wielu za to płacą i chcą produkcji takiej albo w 90% takiej jak mówili przed premierą.

Dnia 24.02.2012 o 19:00, Vojtas napisał:


Sam się nie popisałeś. Zdolnością logicznego myślenia.


a o moją zdolność logicznego myślenia się nie martw bo sam nie widzisz pewnych faktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2012 o 19:21, Kerethzimierz napisał:

Głupio się przechwalać, ale ja przeszedłem i to kombinując z różnymi wariantami. Ba!
Nawet przeszedłem W1 jeszcze raz, by mieć "save prozakonny". I jeszcze raz dla tych
4 godzin ją przejdę - zapewniam Cię, że po stronie Iorwetha jak i Roche''a.

wiesz nie mówię że i ja jej nie przejdę nawet też W1 przeszedłem by mieć save ale tu chodzi o to że przynajmniej mnie osobiście przechodzenie w kółko utartych schematów przechodzenia W2 jest nudne a sam odkryłem około 11 zakończeń i już wiele rzeczy za często się powtarza

Dnia 24.02.2012 o 19:21, Kerethzimierz napisał:


Batterfild 3? Mam rozumieć przez to, że grasz w pole baterii? I dlaczego porównujesz
grę RPG do multiplayerowego shootera, lol? :D

No, nie popisałeś się, kolego.

widzisz nikogo tu nie porównuję tylko pokazuję odnośnie poprzedniej odpowiedzi że masz cały czas nowe gry które też zajmują masę czasu kiedy pracujesz i masz czas pograć tylko 2 - 3 godziny w ciągu dnia a konkurencja nie próżnuje tylko działa nieustannie dając nowe lepsze produkcje B3 akurat nie przymyślałem do komentarza to fakt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> powiem tak że nie chodzi tu o to że każdy ją sto razy przeszedł tylko o przykład że wielu
>> zna gre na pamięć i znając każdy zakamarek gry robi się nudno

Jeśli ktoś grę ukończył tylko raz, siłą rzeczy nie zna wszystkiego - przepada mu jakieś 30% gry. Jeśli ktoś grę ukończył 2 razy i uważa W2 za "wymaksowanego", to zapewne do gry już nie wróci. Ale marudzenie, że deweloperzy dodają 4h gameplayu za free jest po prostu niewdzięczne. W świecie, gdy za byle pierdołę wydawcy każą sobie płacić nawet 5 €, propozycja Redów jest czymś absolutnie niespotykanym. Naprawdę niektórym się po prostu w dupach poprzewracało. Jest poza moim pojęciem, jak można tego nie doceniać. Czy naprawdę już wszystko musi być na tym świecie płatne, by móc doceniać takie gesty?

Dnia 24.02.2012 o 21:19, jakub1991 napisał:

> Ale kto ci każe grać? Zró dobrze BioWare/EA/DICE i nie marudź, człowieku.
nie chrzań że w gry tych firm nie grasz,


Od kiedy EA stosuje swój spyware, nie kupuję nic z ich metką. Ergo nie kupiłem BF3, ME3 również nie zamierzam. Gry nie są chlebem, bym nie mógł ich sobie odmówić. Jest wielu innych deweloperów, których warto wesprzeć np. Frictional Games czy Double Fine.

Dnia 24.02.2012 o 21:19, jakub1991 napisał:

a po za tym ja nie marudzę tylko wskazuję pewne rzeczy
że np BioWare czy EA wydają gry gotowe i poziomem rozgrywki wyszsze


Wszystko jest rzeczą względną - jednym wszystkie gry BioWare''u się podobają, inni najnowsze produkcje uważają za wtórne. Ale odkąd właścicielem jest EA, mizernej wartości DLC są sprzedawane masowo. To też są gry "gotowe i poziomem rozgrywki wyższe"? Ja dziękuję za takie standardy zbudowane na szpiegowskiej platformie..

Dnia 24.02.2012 o 21:19, jakub1991 napisał:

nie reklamując jej jak boga gier,


Ryli?
http://www.youtube.com/watch?v=SV97ozaD4vs
Kampańja DA2 jest już kultowa.

Kto nie reklamuje gier, ponosi komercyjną porażkę. Naprawdę ciężko winić twórców, że chcą sprzedać swoją grę. Można (i trzeba) ich ganić za rażące błędy w grze, ale obwinianie ich za przesadzoną reklamę jest niezasadne. Zawsze można poczekać z kupnem, przecież nie trzeba kupować w przedsprzedaży, prawda? To najprostsza metoda uniknięcia rafy rozczarowania.

Dnia 24.02.2012 o 21:19, jakub1991 napisał:

a inaczej jest z polakami 100 tysięcy trailerów i gamplay 20 min z
komentarzem i masą spoilerów,


A myślisz, że inni tak nie robią? Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma, prawda? W każdym trailerze są mniejsze lub większe spoilery - w absolutnie każdym. Redzi pod względem fabuły i tak byli wyjątkowo oszczędni w zapowiedziach i prosili dziennikarzy o umiar w jej opisywaniu - BioWare potrafiło spoilować dość ważne momenty swoich gier. Tak czy siak - decydując się śledzić doniesienia medialne nt. jakiegoś tytułu, siłą rzeczy musisz się liczyć z ryzykiem natknięcia się na spoilery - zwłaszcza na forach dyskusyjnych, nierzadko w recenzjach nieodpowiedzialnych pismaków. Takie jest ryzyko. Nie chcesz żadnych spoilerów, nie czytasz i nie oglądasz - nie ma innej rady. Oczywiście to, co napisałem, tyczy się gier z fabułą, bo ciężko mówić o spoilerach w strategii 4x.

Dnia 24.02.2012 o 21:19, jakub1991 napisał:

ja rozumiem że chcą wiele poprawić i bardzo fajnie tylko
że na przyszłość by takie rzeczy starali się omijać bo ja jak i wielu
za to płacą i chcą produkcji takiej albo w 90% takiej jak mówili przed premierą.


Najbardziej mnie bawi, że ludzie narzekają, że czują się oszukani, bo nie można wszędzie przeskakiwać płotów albo że gra nie jest aż tak długa. A co bardziej zabawne - nierzadko mówią to ludzie, którzy uważają się za starych wyjadaczy. Takie są prawa marketingu niezależnie od dewelopera czy wydawcy. Tworzenie gry to proces płynny, wiele rzeczy zmienia się w trakcie, część rozwiązań zostaje wyrzuconych, bo nie sprawdza się w praniu, część wypada w ostatniej chwili, bo sprawia problemy w testach, kolejne rzeczy wylatują bo zbliża się deadline albo przekroczono budżet itd. itd. Jasne, można by w ogóle nic nie mówić, ale zbyt zachowawcza postawa przy tak olbrzymiej konkurencji na rynku, IMO też jest błędem. Na takie zagrywki mogą sobie pozwolić twórcy najmocniejszych marek typu Warcraft, The Elder Scrolls albo Half-Life. Ale mały nieznany deweloper nie może sobie pozwolić na oszczędność w słowach. Żaden marketingowiec, o coś nie zapytany, nie będzie takich detali prostował przed premierą. To byłby strzał do własnej bramki. Wracając do W2 - wiele osób, w tym ja, narzekało że gra jest zbyt krótka. Jest - dlatego dewsi wzięli sobie te uwagi do serca i zrobili dodatek za free. Nosz kurr ka, czego chcieć więcej? Frytki? A moze mają mi jeszcze dopłacić?

>> Sam się nie popisałeś. Zdolnością logicznego myślenia.

Dnia 24.02.2012 o 21:19, jakub1991 napisał:

a o moją zdolność logicznego myślenia się nie martw bo sam nie widzisz pewnych faktów


To, że o czymś nie piszę, nie oznacza, że nie widzę. Widzę bardzo dużo, bo dokładnie W2 poznałem.

PS Popracuj nad gramatyką i interpunkcją - koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować