Zaloguj się, aby obserwować  
Abi_Dalzim

Forgotten Realms - książki

353 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2006 o 12:44, Beleth napisał:

na jakiej trasie był ten napis?

Jędrzejów - Kielce, ale nie pamiętam miejscowości. jak będę jechał następnym razem to zrobie zdjęcie.

Ale temat jest o książkach. Jestem mniej wiecej w 1/3 Upadku (I części Wojny Pajęczej Królowej) i musze stwierdzić, żeczyta się znakomicie. Nawet lepsze to chyba od Drizzta. Mam nadzieję, że pozostałe części równie dobre są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mi się wogóle ta woja pajęczej królowej nie podoba, cały pomysł z drowami dobranymi w drużynę jakoś mi tak dziwnie trąci...pozatym oni zachowują się zbyt ludzko...jak czytałem drizzta któregokolwiek to wszystkie drowy były niesamowicie złe i nieprzejednane, a tutaj?bleee...jacyś przyjaciele, jakaś litość, miłość itp...brrr....to nie jest o drowach tylko o jakiejś bandzie poszukiwaczy przygód...a z książki na książkę robi się bardziej cukierkowo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No! Zamówiłem już Samotnego Drowa (w niedzielę)! Pamiętacie może, ile przeciętnie czeka się na paczkę z ISY? Bo ostatnio zamawiałem ponad rok temu... Płaci się 10 złocziszy, ale nie jest podane, jaki to rodzaj wysyłki!

Już nie mogę się doczekać :D !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Pamiętacie może, ile przeciętnie czeka się na paczkę z ISY? Bo ostatnio zamawiałem ponad rok temu...
Ja czekałem 3 dni
>ale nie jest podane, jaki to rodzaj wysyłki!
Ja dostałem kurierem.

Dnia 05.06.2006 o 14:54, MonkOfWar napisał:

Już nie mogę się doczekać :D !

ja zamówiłem całą serię Wojny Pajęczej Królowej i dostałem taką śmieszna figurkę elfa z łukiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 17:25, Abi Dalzim napisał:

ja zamówiłem całą serię Wojny Pajęczej Królowej i dostałem taką śmieszna figurkę elfa z łukiem


WoooW :) ! Ja razem z Tysiącem Orków dostałem kilka kart do Władcy Pierścieni :) ! A Ty, zgaduję, coś z Warhammera! Jak widać, ISA ma coś wspólnego z CDP [wazelina mode: ON ;) ]: dba o swych klientów i często dorzuca jakoweś Bonusy :D ! [wazelina mode: OFF]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem pierwszą książkę z cyklu Wojna Pajeczej Królowej "Upadek". I musze powiedzieć, że jestem pod sporym wrażeniem. Książka jest napisana fajnym stylem i, mimo że mroczna, to nie brak jej akcentów humorystycznych (odzywki Pharaun''a są niesamowite). Jako, że zacząłem od niezłomnego drowa Drizzta moją przygodę z książkami FR, to myślałem, że większość książek jest utrzymana w takim klimacie (myśłałem, że jedynym wyjątkiem jest cykl Światło i Cienie). Ale ta książka mnie pozytywnie zaskoczyła - więcej akcji, sporo humoru, więcej intryg i ... klimatu :)
Dlatego też ochoczo zabrałem się za drugą część cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, Pharaun jest świetny! :-) Ja mam za sobą 5 książek z tej serii, bo ostatniej jeszcze nie widziałem na półkach sklepowych, ale jedno jest pewne - jak tylko się pokaże to też kupię.
Od razu przestrzegam, że poszczególne książki prezentują różny poziom - generalnie dość wysoki, nie schodzą poniżej pewnego pułapu, ale są pewne zgrzyty w kreacji bohaterów u poszczególnych autorów. Po prostu czuje się, że dana postać nie jest taka sama jak w poprzedniej książce. Ale to chyba było nieuniknione - wszak każdy tom pisany jest przez innego autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już część trzecia Wojny Pajęczej Królowej za mną... Zdecydowaia najsłabsza jak do tej pory. Zaczynam IV i zapowiada sie o wiele ciekawiej. III zrobiła się znośna gdzieś po przeczytaniu 80% książki, bo wcześniej strasznie usypiająca była. Widać, że część trzecią pisała kobieta, bo od razu nawiązuje się romans między Ryldem i Hallistrą :) Kobiety to jednak monotematyczne są (bez obrazy :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukazała się ostatnia część Trylogii Klingi Łowcy. Ponoć "Dwa Miecze" mają być ostatnią książką o Drizzcie i "jego losy mają się rozstrzygnąć" jak to napisano na stronie polskiego wydawcy. http://isa.pl/p1128-Dwa-Miecze.html
Nie wiem jak Wy, ale ja po przeczytaniu kilkunastu książek ze świata FR uważam, że dobrze się stało. Książki o Drizzcie są fajne, ale ileż można wałkować jeden temat: niezłomny i dobry Drizzt przciw całemu światu złych i niegodziwych ludzi\drowów\okrów\goblinów\demonów*
Nadal uważam, że najlepsze książki ze świata FR to trylogia Światło i Cienie i pięcioksiąg Wojna Pajęczej Królowej. Dopiero na końcu zbiór o Drizzcie.

* niepotrzebne skreślić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w takim razie ja cie wyprowadze z błędu jako że już ta książke przeczytałem i zakończenie wskazuje jednoznacznie że dalsze części będą, tu zdradze troche fabuły więc jak cos nie czytać dalszej części, w tej książce jeszcze nie odeprą orków spod Mithrilowej Hali a Bruenor na końcu bedzie planował kolejną wyprawe w pewne miejsce gdzie mna pozanać odpowiedzi na pare pytań mniej więcej tak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 19:32, Agrah napisał:

dalsze części będą

Hmm... No to sam nie wiem czy dalej będę śledził losy Drizzta. Powoli Salvatore staje się przewidywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A grałeś w Bldurs Gate? Podobało się? Jeżeli na obydwa pytania odpowiedź brzmi TAK, to koniecznie musisz zacząć czytać książki z serii Forgotten Realms. Niektóre mogą Ci nie podpasować, ale wiem jaka seria spodoba Ci się na pewno: Światło i Cienie. Jest to trylogia opisująca losy drowiej kapłanki/maga, córki najpotężniejszego drowiego czarodzieja Grompha Banre. Autorką jest Eleine Cunningham. Jak masz możliwość to sobie pożycz od kogoś lub z biblioteki (lub przeczytaj na siedzonkach w Empiku - ja tak zrobiłem z całą Trylogią :) ). Potem już kupowałem te książki, bo są naprawdę znakomite. Zainteresuj się też serią Wojna Pajęczej Królowej - super klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 09:10, Abi Dalzim napisał:

A grałeś w Bldurs Gate? Podobało się? Jeżeli na obydwa pytania odpowiedź brzmi TAK, to koniecznie
musisz zacząć czytać książki z serii Forgotten Realms. Niektóre mogą Ci nie podpasować, ale
wiem jaka seria spodoba Ci się na pewno: Światło i Cienie. Jest to trylogia opisująca
losy drowiej kapłanki/maga, córki najpotężniejszego drowiego czarodzieja Grompha Banre. Autorką
jest Eleine Cunningham. Jak masz możliwość to sobie pożycz od kogoś lub z biblioteki (lub przeczytaj
na siedzonkach w Empiku - ja tak zrobiłem z całą Trylogią :) ). Potem już kupowałem te książki,
bo są naprawdę znakomite. Zainteresuj się też serią Wojna Pajęczej Królowej - super klimat.


Uuaaa tak Wojna pajeczej Królowej jest znalomita (tylko to zakończenie :/ ), również polecam choc książki FR zacząłem czytac niedawno. Abi Dalzim co byś jeszcze polecił tak na wakacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 09:13, boogie85 napisał:

Uuaaa tak Wojna pajeczej Królowej jest znalomita (tylko to zakończenie :/ )

Cała saga jest trochę nierówna, bo każda część pisana była przez innego autora. Mnie najbardziej podobała się część 4.

Dnia 25.08.2006 o 09:13, boogie85 napisał:

Abi Dalzim co byś jeszcze polecił tak na wakacje??

A czytałeś wyżej wspomniane Światło i Cienie (Córka Mrocznego Elfa, Splątane Sieci, Torujący Drogi)? To jest - moim zdaniem - najlepsza trylogia ze świata FR.
Jak jesteś fanem gatunku, to możesz jeszcze poczytać o Drizzcie - tych książek jest kilkanaście. Zaczyna się od trylogii mrocznego elfa: Ojczyzna, Wygnanie i Nowy Dom (Ojczyzna najlepsza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2006 o 09:21, Abi Dalzim napisał:

Cała saga jest trochę nierówna, bo każda część pisana była przez innego autora. Mnie najbardziej
podobała się część 4.


Fakt czyta się to nieco dziwnie, mi dla odmiany najbardziej podobały sie pierwse trzy cześci, później niestety było juz nieco gorzej, ale w kńcu każdy ma swój gust

Dnia 25.08.2006 o 09:21, Abi Dalzim napisał:

A czytałeś wyżej wspomniane Światło i Cienie (Córka Mrocznego Elfa, Splątane Sieci, Torujący
Drogi)? To jest - moim zdaniem - najlepsza trylogia ze świata FR.
Jak jesteś fanem gatunku, to możesz jeszcze poczytać o Drizzcie - tych książek jest kilkanaście.
Zaczyna się od trylogii mrocznego elfa: Ojczyzna, Wygnanie i Nowy Dom (Ojczyzna najlepsza).


Trudno siebie nazwac fanem gatunku jeśli się przeczytało 9 ksiązek FR, z rad skorzystam. Dobrze że mam kumpla kolekcjonującego te "knigi" więc nie ma problemów z zaopatrzeniem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować