Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Jakie to prawo lub zasada fizyczna.
1 Cyrkowiec A zeskakuje na koniec podpartej w środku deski. cyrkowiec B stoi po drugiej stronie deski.
2 Kometa Halleya jest widoczna z ziemi co 75 lat
3 Z wys H upuszczono sprężystą piłkę. obserwowano na jaka wys dotrze po odbiciu od podłogi

Sorry za spam ale podajcie mi tylko te 3 zasady i juz was nie będe męczył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powołując się na Wikipedię, sprawa wygląda tak

Starożytność - 5000 r. p.n.e - 476 r. n.e.
Średniowiecze - 476 r. n.e. - 1517 r. n.e.
Nowożytność - 1517 r. n.e. - 1848 r. n.e.
Czasy najnowsze - 1848 r. n.e. do teraźniejszości

Nie jestem co do tego pewien, ale co nieco przypomina mi się podstawówka i myślę, że jest to dobrze

PS : Nie mogłem znaleźć nic w miarę istotnego o prehistorii, bo daty kolidowały se sobą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Może ktoś mi napisać\podesłać link z biznes planem(mi chodi o biznes plan, a nie jak go się robi, z czego się składa, struktórę biznes planu itp. TYLKO O BIZNES PLAN), jeśli tak to szybko bo musze to mieć na środe na lekcje WOS-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na WOS mi potrzebne.

Najważniejsze wydarzenia ostatniego tygodnia (29.V.2007-4.VI.2007) czyli od wtorku do dzisiaj.
Najlepiej po 2 na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 18:36, LuQeMaStEr napisał:

Wejdź na WP, Onet albo na Interię i znajdziesz tam wszystko ...


Czułem,że taka bedzie odpowiedz,ale cóż wielke dzięki i za to :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 18:44, SSebaSS napisał:

Czułem,że taka bedzie odpowiedz,ale cóż wielke dzięki i za to :).


Myślę, że Madoc podał Ci bardziej przejrzystą stronkę i z niej radzę skorzystać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 18:35, SSebaSS napisał:

Na WOS mi potrzebne.

Najważniejsze wydarzenia ostatniego tygodnia (29.V.2007-4.VI.2007) czyli od wtorku do dzisiaj.
Najlepiej po 2 na dzień.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Maj_2007#31_maja_2007 - cały maj,
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czerwiec_2007 - trochę czerwca.
Proszę bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nikt nie będzie pisał całego Biznes Planu ...
2. O ile przykładowe biznes plany można znaleźć na necie, to dostęp do nich ( w większości ) jest płatny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam tu prace domową z anglika

"Wypisać przykłady pytań o podmiot i określenia czasowe związane z każdym czasem" ( czasy to Present Simple, Present Cont., Past Simple, Past Cont. i Future Simple)

Wogóle nie rozumiem tego pytania... mógłby kto podać mi chociaż 1 przykład to dalej już raczej sam dam sobie rade.
Thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 17:31, miko290391 napisał:

3 Z wys H upuszczono sprężystą piłkę. obserwowano na jaka wys dotrze po odbiciu od podłogi


Zasada zachowania energi

Co do dwóch pozostałych to odpowiedzi nie moge udzielić, ale:

Dnia 04.06.2007 o 17:31, miko290391 napisał:

1 Cyrkowiec A zeskakuje na koniec podpartej w środku deski. cyrkowiec B stoi po drugiej stronie
deski.


Sprawa najprawdopodobniej dotyczy maszyn prostych i gdzieś w tych okolicach należy szukać prawa

Dnia 04.06.2007 o 17:31, miko290391 napisał:

2 Kometa Halleya jest widoczna z ziemi co 75 lat


Co do dwójki to sprawa dotyczny komet okresowych lub ewentualnie prawa grawitacji, ale tak naciągane to troche jest i wątpie, żeby o to chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe nich ktoś te zadanka zrobi??
Zad 1.do 45g wodorotlenku potasu wprowadzono 15dm3 H2S.Oblicz ile g siarczku potasu otrzymano.

Zad 2.oblicz ile g siarczku miedzi1 Lu2S mozna otrzymac z 2g siarki.

Zad 3. do całkowitego zobojętnienia roztworu zawierającego 9,6g mieszaniny wodorotlenku sodu i potasu zużyto 0,2 mol HCL oblicz zawartość % wodorotlenku sodu i potasu w mieszaninie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 20:39, haderQ napisał:

Mam prośbe nich ktoś te zadanka zrobi??
Zad 1.do 45g wodorotlenku potasu wprowadzono 15dm3 H2S.Oblicz ile g siarczku potasu otrzymano.


Piszemy reakcję, która zachodzi: 2 KOH + H2S = K2S + 2 H2O
Wiemy zatem, że 2 mole wodorotlenku potasu przereaguje z jednym molem siarkowodoru. Możemy 45g zamienić na mole i policzyć na molach, ale możemy także policzyć od razu na gramach i dm3, pamiętając, że jeden mol gazu to 22,4dm3: 2mole KOH = 2* (39+16+1)= 112g
Proporcja wygląda tak: 45g - x
112g - 22,4dm3 x= 45*22,4/112 x= 9dm3 i tyle rzeczywiście zyżyto gazu -
KOH przereagowało w całości, gazu pozostało 6dm3. Aby teraz policzyć ile uzyskaliśmy produktu należy ułożyć kolejną proporcję, w której uwzględnimy masę jednego mola tej substancji: 1mol K2S = 2*39+32 = 110g
Proporcja - dowolnie można ułożyć z gazem też, ale łatwiej z masą, bo jednostki te same:
45g - x
112g - 110g x= 45*110/112 = 44,2g

Dnia 04.06.2007 o 20:39, haderQ napisał:

Zad 2.oblicz ile g siarczku miedzi1 Lu2S mozna otrzymac z 2g siarki.


Masz błąd powinno być Cu2S.
Piszemy reakcję: 2 Cu + S = Cu2S
Obliczamy masę molową dla siarki: 1mol S = 32g
i produktu: 1mol Cu2S = 2*64+32 = 160g
Układamy proporcję: 2g - x
32g - 160g x = 2*160/32 = 10g

Dnia 04.06.2007 o 20:39, haderQ napisał:

Zad 3. do całkowitego zobojętnienia roztworu zawierającego 9,6g mieszaniny wodorotlenku sodu
i potasu zużyto 0,2 mol HCL oblicz zawartość % wodorotlenku sodu i potasu w mieszaninie.


Piszemy obie reakcje: NaOH + HCl = NaCl + H2O
KOH + HCl = KCl + H2O
Widzimy, że stosunek moli w obu reakcjach jest 1:1, zatem 0,2 mola chlorowodoru podzieli się po równo w obu reakcjach na 0,1 mola. Wiedząc już ile przereaguje chlorowodoru możemy policzyć ile przereaguje wodorotlenku - jednego i drugiego: Dla NaOH : 1mol NaOH = 23+16+1= 40g
Proporcja: x - 0,1mol
40g - 1 mol x= 40*0,1/1 = 4g
Dla KOH : 1mol KOH = 39+16+1= 56g
Proporcja: x - 0,1mol
56g - 1mol x= 56*0,1/1 = 5,6g
Cała mieszanina to 9,6g, więc aby policzyć procentową zawartość to liczymy następująco:
% NaOH = 4g*100/9,6g = 41,67%
% KOH = 5,6g*100/9,6g = 58.33%
Można także odjąc pierwszą wartość od 100%, aby obliczyć drugą, bo przecież nie ma więcej jak 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na niemiecki mam zadane opisać swój pokój. Nie wymagam nadzwyczajnej objętości, a ubogość języka jest wręcz wskazana - bo u mnie w 2 gimnazjum niemiecki jest przedmiotem dodatkowym, więc "wypasiony" tekst byłby w oczach nauczycielki wręcz podejrzany - zwłaszcza, że jestem słaby z Niemca. Żeby było jasne, mój pokój ma słoneczne ściany i zielony żyrandol, a pod ścianą stoi duże łóżko z niebieskim obiciem. Biurko jest połączone z segmentem, na którym są książki, płyty itd. Powtarzam - praca nie może być zaawansowana, by nie wzbudzić podejrzeń u nauczycielki. Czy mogę liczyć na pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś poprawić moje błędy w tłumaczeniu (troch
podopisywałem)
Side-Impact Tests: these forms of accidents have a very significant likelihood of fatality, as cars don''t have a significant crumple zone to absorb the impact forces before an occupant is injured.
Zderzenie boczne - samochód stoi w miejscu. W jego bok uderza wózek rozpędzony do prędkości 50km/h . Uderzenie następuje w drzwi kierowcy na wysokości jego bioder i pasażera siedzącego w tylnym rzędzie siedzeń. Uderzenia tego typu mają bardzo znaczne prawdopodobieństwo wypadku śmiertelnego, ponieważ samochody nie mają znaczących wzmocnień i przy zgniataniu nie są w stanie pochłonąć siły uderzenia co powoduje obrażenia pasażera lub kierowcy.

Roll-over Tests which tests a car''s ability (specifically the pillars holding the roof) to support itself in a dynamic impact.
Wywrócenie samochodu - samochód rozpędzony do do 50km/h najeżdża prawą stroną na niewielki podjazd w wyniku czego następuje jego wywrócenie i dachowanie. Test ma na celu zbadać zdolność samochodu przy tak dynamicznym wypadku, jak można ochronić pasażerów przed obrażeniami ciała czy śmiercią i zabezpieczenia przed wyrzuceniem pasażerów z samochodu (dokładnie kolumny trzymający dach ). Dachowanie zdarza się w dwóch procentach wypadków samochodowych.

The moose test has been used in Sweden for decades to test how a certain vehicle, usually an automobile, acts when avoiding a sudden danger, such as a moose.
Łoś amerykański - samochód rozpędzony do 70-80km/h uderza w formę odpowiadającą wymiarami i masą dorosłemu łosiowi. Test wykonywany w Szwecji aby sprawdzić jak pewny środek lokomocji, zwykle samochód zachowuje się przy nagłym uderzeniu w przeszkodę,w rodzaju łosia.

Roadside hardware crash tests are used to ensure guard rails and crash cushions will protect vehicle occupants from roadside hazards, and also to ensure that guard rails, sign posts, light poles and similar appurtenances do not pose an undue hazard to vehicle occupants.
Zderzenia z barierką - próby uderzenia w bandy przydrożne są przeprowadzane aby sprawdzić czy poręcze w czasie uderzenia pojazdu będą chronić pasażerów samochodu od wypadnięcia z drogi lub zjechania na przeciwny pas ruchu, a także zapewniać żeby poręcze amortyzowały uderzenie pochłaniając siłę uderzenia i nie stwarzały zagrożenia dla życia i zdrowia pasażerów samochodu.

Offset Tests, in which only part of the front of the car impacts with a barrier (vehicle). These are important, as impact forces (approximately) remain the same as with a frontal impact test, but a smaller fraction of the car is required to absorb all of the force. These also have the ability to turn a car into oncoming traffic in a real life situation. In the U.S., this type of testing is done by the IIHS.
Wynagradzane próby - test,w którym tylko przednia część samochodu uderza w barierę lub bariera w samochód. Uderzenia te są istotne, ponieważ siły uderzeniowe pozostają takie same jak w zderzeniu czołowym, ale mniejsza frakcja samochodu jest wymagana aby pochłaniać całą energie. Jest także możliwość obrócenia samochodu w kierunku samochodu nadjeżdżającego z naprzeciwka jak w prawdziwej sytuacja . W SZA, ten typ próbowania jest zrobione przez Instytut Ubezpieczenia dla Bezpieczeństwa Dróg (IIHS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 11:44, Graszczur napisał:

Na niemiecki mam zadane opisać swój pokój. Nie wymagam nadzwyczajnej objętości, a ubogość języka
jest wręcz wskazana - bo u mnie w 2 gimnazjum niemiecki jest przedmiotem dodatkowym, więc "wypasiony"
tekst byłby w oczach nauczycielki wręcz podejrzany - zwłaszcza, że jestem słaby z Niemca. Żeby
było jasne, mój pokój ma słoneczne ściany i zielony żyrandol, a pod ścianą stoi duże łóżko
z niebieskim obiciem. Biurko jest połączone z segmentem, na którym są książki, płyty itd. Powtarzam
- praca nie może być zaawansowana, by nie wzbudzić podejrzeń u nauczycielki. Czy mogę liczyć
na pomoc?

Mein Zimmer ist klein. Die Wände sind hell. Ich habe eine Lampe. Sie ist grün. An der Wand steht ein Bett. Das Bett ist groß. Es ist blau. Der Schreibtisch ist zusammen mit dem Regal. Auf dem Regal sind Bücher und CDs. Auf dem Schreibtisch steht mein Computer. Auf dem Fussboden liegt ein Teppich.

Może być czy za skąpe? Jak trzeba lepsze to mów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne mi są wiadomości na geografię. Gdybym miał czas to sam bym poszukał, a tak to muszę was prosić o pomoc ;) Mam nadzieję, że mnie zrozumiecie, bo naprawdę mam takie zabieganie, że tego już w internecie nia mam czasu znaleźć:
10 największych krajów europy.
Państwa, które powstały lub zmieniły granice po 1989 roku.
Miejsce Polski pod względem ludności i powierzchni w Europie.
Oraz kraje europejskie w których stopień urbanizacji jest wyższy niż 75%.
Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś pomóc znaleźć informacje do pracy "Czy od obywateli coś zależy"? Byłbym bardzo wdzięczny ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zadanie dla chemików (jakby ktoś był dobrzy z tego przedmiotu to byłbym wdzięczny za odpowiedź jeszcze dzisiaj) - Oblicz ile gramów fruktozy wydzieli się w reakcji 10 sacharozy?
Prosiłbym o wszystkie obliczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować