Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Otóż chciałbym kogoś poprosić o przetłumaczenie mi listu na język niemiecki. Potrzebuję tego na środę, a licha niemiecki sam słabo znam(ma to być mniej więcej na poziomie podstawowym;gimnazjalnym)... :/

A oto list w j. polskim:
Drogi Martinie!
Na początku tego listu chciałbym Cię serdecznie pozdrowić. Mam do zaoferowania świetną propozycję. Zastanawiałeś się kiedyś, gdzie w tym roku spędzisz ferie zimowe? To podsunęło mi pewien pomysł. Jeżeli przyjechałbyś do Polski, to mógłbym być Twoim przewodnikiem.
Oczywiście, ty mógłbyś zdecydować o miejscu wypoczynku, ale ja polecałbym Ci Kraków. Znajduje się tam wiele zabytków ważnych dla każdego Polaka. Jednym z nich jest Wawel - siedziba królów polskich. Jest tam wiele eksponatów z wszystkich krajów europejskich. Przy zamku wznosi się znana Katedra Zygmuntowska, pod którą są pochowani wielcy i sławni Polacy. Na szczycie jednej z wież katedry można zobaczyć dzwon Zygmunta. Nie można być w Krakowie i nie zwiedzić Wawelu. Trzeba również zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki, Kopiec Kościuszki oraz smoczą jamę. Warto też przyjść na krakowski rynek w południe i posłuchać hejnału. Jest jeszcze wiele innych, równie ciekawych miejsc.
Czekam na Twoją (mam nadzieję pozytywną) odpowiedź. Proszę, napisz też, co u Ciebie słychać i jak długo będziesz ciągle odmawiał mi swojej wizyty.

Twój serdeczny kolega Hubert.

P.S. Czy spodobał Ci się prezent od św. Mikołaja? Mam nadzieję, że przypadł Ci do gustu.


Jak za trudne to jest tutaj drugi(to to już w necie wyszperany :P):
Witaj Mateo,
Pisze ten list bo dawno nie mieliśmy kontaktu. Chce tez poinformować cię, ze u mnie wszystko w porządku, a u ciebie? No może nie jest tak jak bym sobie wymarzył.

Wczoraj pokłóciłem sie z rodzicami. Najpierw poszło o to ze dostałem 1 z polskiego, ale to jeszcze nie było straszne. Gorzej było gdy tato się dowiedział, że nie mając prawa jazdy pożyczyłem sobie jego samochód i pojechałem do sklepu. Długo sie kłóciliśmy ,ale w końcu doszliśmy do kompromisu.

Mam nadzieje ze odpiszesz i ze list nie będzie dotyczył głownie twoich problemów rodzinnych. Wybacz ale ja musiałem sie komuś wyżalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe mógłby mi ktoś pomóc przy dialogu z j. niemieckiego??
Potrzebuje wywiad z jakimś sportowcem :) około 8 zdań dzieki z góry:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką i ogromną prosbę.:P
Mianowicie potrzebuje na jutro wypracowanie z angielskiego na temat "Czy pieniądze dają szczęscie" (Money gives happiness). I do tego muszę się jeszcze tego nauczyć wygłosić na forum klasy.:/ Wypracowanie nie musi być bardzo długie i wyczerpujące(ważne żeby cos było:P). Bardzo proszę o pilną pomoc!!!:]
W zamian za pomoc mogę zaoferować kod do Guild Warsa aktywujący unikatowe bronie z Pre order packa GW:EN oraz kod umożliwiający zagranie przez 14dni(10h) w GW Factions lub Prophecies.
Jeszcze raz proszę o pomoc.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 00:05, Gol Galad napisał:

Otóż chciałbym kogoś poprosić o przetłumaczenie mi listu na język niemiecki. Potrzebuję tego
na środę, a licha niemiecki sam słabo znam(ma to być mniej więcej na poziomie podstawowym;gimnazjalnym)...
:/

A oto list w j. polskim:
Drogi Martinie!
Na początku tego listu chciałbym Cię serdecznie pozdrowić. Mam do zaoferowania świetną propozycję.
Zastanawiałeś się kiedyś, gdzie w tym roku spędzisz ferie zimowe? To podsunęło mi pewien pomysł.
Jeżeli przyjechałbyś do Polski, to mógłbym być Twoim przewodnikiem.
Oczywiście, ty mógłbyś zdecydować o miejscu wypoczynku, ale ja polecałbym Ci Kraków. Znajduje
się tam wiele zabytków ważnych dla każdego Polaka. Jednym z nich jest Wawel - siedziba królów
polskich. Jest tam wiele eksponatów z wszystkich krajów europejskich. Przy zamku wznosi się
znana Katedra Zygmuntowska, pod którą są pochowani wielcy i sławni Polacy. Na szczycie jednej
z wież katedry można zobaczyć dzwon Zygmunta. Nie można być w Krakowie i nie zwiedzić Wawelu.
Trzeba również zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki, Kopiec Kościuszki oraz smoczą jamę. Warto
też przyjść na krakowski rynek w południe i posłuchać hejnału. Jest jeszcze wiele innych, równie
ciekawych miejsc.
Czekam na Twoją (mam nadzieję pozytywną) odpowiedź. Proszę, napisz też, co u Ciebie słychać
i jak długo będziesz ciągle odmawiał mi swojej wizyty.

Twój serdeczny kolega Hubert.

P.S. Czy spodobał Ci się prezent od św. Mikołaja? Mam nadzieję, że przypadł Ci do gustu.


Jak za trudne to jest tutaj drugi(to to już w necie wyszperany :P):
Witaj Mateo,
Pisze ten list bo dawno nie mieliśmy kontaktu. Chce tez poinformować cię, ze u mnie wszystko
w porządku, a u ciebie? No może nie jest tak jak bym sobie wymarzył.

Wczoraj pokłóciłem sie z rodzicami. Najpierw poszło o to ze dostałem 1 z polskiego, ale to
jeszcze nie było straszne. Gorzej było gdy tato się dowiedział, że nie mając prawa jazdy pożyczyłem
sobie jego samochód i pojechałem do sklepu. Długo sie kłóciliśmy ,ale w końcu doszliśmy do
kompromisu.

Mam nadzieje ze odpiszesz i ze list nie będzie dotyczył głownie twoich problemów rodzinnych.
Wybacz ale ja musiałem sie komuś wyżalić.


Nie no proszę byle kogo, aby mi przetłumaczył te listy na niemiecki, co bardzo potrzebuje już na jutro. : /

ew. jeszcze mam jak na razie niebezpieczną alternatywę, ale naprawdę nie chcę jej używać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż mam problem z historią, oto pytanie:

Jak ukształtowało się społeczeństwo w epoce wczesnego średniowiecza?

Tylko napiszcie to ludzkim językiem, żeby każdy zrozumiał. Najlepiej z 2, 3 zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam opisać, z jakiego drzewa są te liście, ale nie mam cholernego pojęcia z jakiego. Mógłby mi ktoś, wg. numerków na fotce podać, z jakiego drzewa są te liście??

20071106190715

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 19:07, Union Pacific napisał:

Witam. Mam opisać, z jakiego drzewa są te liście, ale nie mam cholernego pojęcia z jakiego.
Mógłby mi ktoś, wg. numerków na fotce podać, z jakiego drzewa są te liście??


Wiem tylko kilka :P ( zapewne )
1. Kasztanowiec
2. Klon
5. Lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś mógł mi pomóc, mam dwa zadanie z matmy i nie za bardzo wiem jak to zrobić, zacząłem ale mam źle :/
Chociażb wskazówkę jak zrobić bo nie jestem aż taki zły z matmy :P

20071106203749

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku zaznaczam, że są to zadania mojej siostry, a nie moje. Mógłby ktoś pomóc? Proszę o dokładne rozpisanie, bo ona ciężko kuma.

1.Zapisz wzór podanej funkcji w postaci kanonicznej i naszkicuj jej wykres.
a) f(x) =
x+3
-------
x+2

b) f(x) =
-2x
-----
x - 1

2. Określ dziedzinę i zbiór wartości funkcji f(x) =
-2x + 2 oraz współrzędne punktów, w których wykres tej funkcji przecina osie współrzędnych. ---------
x + 2

3.Ustal dla jakich argumentów funkcja y=
-2x +3 przyjmuję wartości ujemne.
-------
x - 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbe mógłby mi to ktoś szybko przetłumaczyć bo ja musze sobie na jutro zrobić ściąge z niemca z kilku zdań a nie mam pojęcia co one znaczą:P
Oto i one:
nach links in die Augstinerstraße
durch den Park
dem Dom gegenuber
am Heumarkt vorbei
an der Kreuzung rechts in die Hohe Straße
die Cacilienstraße entlang
bis zur Kreuzung
uber den Roncalliplatz
um die Ecke

Prosze o szybkie przetłumaczenie bo musze dzisiaj te sciąge zdążyć zrobić:P Z góry wielkie dzieki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 20:38, 143872 napisał:

Jakby ktoś mógł mi pomóc, mam dwa zadanie z matmy i nie za bardzo wiem jak to zrobić, zacząłem
ale mam źle :/
Chociażb wskazówkę jak zrobić bo nie jestem aż taki zły z matmy :P


Zadanie 9.
0,5m * 4m * 6 * 8 = 96m²
96m² / 10m² = 9,6 litra farby

Zadanie 10.
2 * [6² * (pierwiastek z 3)] / 4 + 3 * 6 * h = 126 pierwiastków z 3
18h = 108 pierwiastków z 3
czyli h = 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was prośbę. Muszę na jutro napisać notatkę na temat - " Jakie 4 dziedziny w kulturze najszybciej rozwijały się po I wojnie światowej i dlaczego ? ". Niestety nie jestem dobry z historii i proszę o możliwie szybką pomoc i odpowiedź. Z góry dziękuję ... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 21:05, bombel1981 napisał:

czyli h = 6

... = 6 pierwiastków w trzech :)
Wielkie dzięki ale ja jestem tępy :D A ja liczyłem pole w tym 9 zraz z podstawami i mi pierwiaski wychodziły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 21:11, 143872 napisał:

> czyli h = 6
... = 6 pierwiastków w trzech :)


No tak, zapomniałem dopisać :)

Dnia 06.11.2007 o 21:11, 143872 napisał:

Wielkie dzięki ale ja jestem tępy :D A ja liczyłem pole w tym 9 zraz z podstawami i mi pierwiaski
wychodziły :D


Nie ma sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze napisz mi rozprawkę na temat "sport odgrywa szczególną rolę w życiu człowieka" :D Nie no żartuję z tym już sobie poradzę nie będę tak pisać cały czas o te zadania :P Jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 21:07, LuQeMaStEr napisał:

Mam do was prośbę. Muszę na jutro napisać notatkę na temat - " Jakie 4 dziedziny w kulturze
najszybciej rozwijały się po I wojnie światowej i dlaczego ? ". Niestety nie jestem dobry z
historii i proszę o możliwie szybką pomoc i odpowiedź. Z góry dziękuję ... ^^


Praca jest bardzo prosta! nie potrzebna jest tu jakaś szczególna wiedza o historii. Moze sam nie mam do konca pomysłu jakie 4?! ale napewno po I wojnie światowej bardzo rozwijał sie FILM to napewno, ja bym także dodał Teatr i literaturę. Chociaż w sumie nie chciałbym mieć takiej pracy domowej xD bo sam z humanistyki jestem do tyłuu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 21:31, LuQeMaStEr napisał:

Wiesz, dziedziny to ja mam w książce wypisane, bardziej zależy mi na "dlaczego ? " xD


dlaczego?! mhmm.. poprostu to było okres gdy film sie rozwijał nie wiem dokładnie dlaczego?! może wpisz w google coś w rodzaju początki filmu itp. to coś ci pomoże. Literatura intensywnie sie rozwineła co mogło nawiązywać do życia podczas I wojny śiwatowej. Teatr właściwe to samo. Naprawde staram sie ci pomóc jak moge i dobrze jakbyś to docenił xD chociaż co tam w końcu nabijam sobie posty no nie xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować