Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2007 o 19:59, szypek26 napisał:

jak napisać po niemiecku: ''rodzice dają mi dużo pieniędzy'' oraz ''niestety, on mówi tylko
trochę po niemiecku'' ?

HILFE!

Die Eltern geben mir viel Geld.
Leider spricht er nur ein bisschen Deutsch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Ile trzeba wyparować wody z 5kg roztworu wodnego soli kuchennej o stężeniu 6%, żeby otrzymać roztwór o stężeniu 24%?

2. W ogródku stoi basen o kwadratowym dnie o rozmiarach 2m na 2m i głębokości 60cm. Chłopcy napełnili basen na 0,75 wysokości wiadrami ośmiolitrowymi. Ile wiader wody musieli wlać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 20:47, Unser Fuhrer napisał:

Mógłby mi ktoś na chłopski rozum wytłumaczyć Present perfect continuous ? Bo oczywiście
w książce tłumaczenie jest po angielsku... co mi sprawy nie ułatwia.

Tego czasu się używa, gdy chce się powiedzieć o czynności, która została zaczęta w przeszłości i trwa do teraz. Na przykład:
I''ve been playing for 2 hours - gram od dwóch godzin.
Chodzi o to, że zacząłem grać już dwie godziny temu, a robię to do teraz. Czasownik musi mieć końcówkę "ing" (np. playing). Operatorem jest natomiast have/has (3 osoba liczby pojedynczej - he, she, it).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 14:33, Paweł10 napisał:

1. Ile trzeba wyparować wody z 5kg roztworu wodnego soli kuchennej o stężeniu 6%, żeby otrzymać
roztwór o stężeniu 24%?

2. W ogródku stoi basen o kwadratowym dnie o rozmiarach 2m na 2m i głębokości 60cm. Chłopcy
napełnili basen na 0,75 wysokości wiadrami ośmiolitrowymi. Ile wiader wody musieli wlać?


Wyjdzie 22,5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jutro muszę przygotować prezentację dotyczącą wiertarki stołowej, a nigdzie nie mogę znaleźć materiałów - czy ktoś z Was zna jakąś stronę/forum, gdzie można znaleźć coś na ten temat? Interesują mnie rzeczy takie jak rysunek schematyczny, opisy części, materiały z jakich są wykonane, zalety i wady w porównaniu do np. wiertarki ręcznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc!!!

1) Po torze kołowym jadą dwaj orwerzyści. Gdy jadą w tym samym kierunku, spotykają się co 85 sekund, gdy w przeciwnym - co 20 sekund. Z jakimi prędkościami jadą rowerzyści, jeśli tor ma długośc 85m?

2) Odległośc srodków okręgów stycznych zewnętrznie wynosi 30 cm. Odległośc okręgów o tych samych promieniach stycznych wewnętrznie jest równa długości promienia jednego z tych okręgów. Wyznacz długości promieni tych okręgów

Jeśli można bardzo bym prosił najpóźniej do jutra do 6:30 :)

Z góry bardzo dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie coś takiego

2KNO3 + Cu --> Cu(NO3)2 +2K

EDIT:

To polega mniej więcej na tym, że miedź wypiera potas z azotanu (V) potasu ... Następnie musisz tylko uzgodnić reakcję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 22:58, LuQeMaStEr napisał:

Nic się nie stanie, bo miedź nie reaguje z kwasami ...


Z tym kwasem tak.Kwas azotowy trawi matale półszlachetne, ponoć, tak mówiła chemiczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 23:02, lukasz11111 napisał:

Z tym kwasem tak.Kwas azotowy trawi matale półszlachetne, ponoć, tak mówiła chemiczka.

To w takim razie będzie analogicznie jak w KNO3, tylko zamiast K będzie H ;) potas i wodór są jednowartościowe, więc współczynniki stechiometryczne będą wyglądać tak samo jak w poprzednim przykładzie, czyli:

2 HNO3 + Cu --> Cu(NO3)2 + H2 (wodór z dwójką na dole jako cząsteczka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 11:25, Lfdracon napisał:

> Z tym kwasem tak.Kwas azotowy trawi matale półszlachetne, ponoć, tak mówiła chemiczka.

To w takim razie będzie analogicznie jak w KNO3, tylko zamiast K będzie H ;) potas i wodór
są jednowartościowe, więc współczynniki stechiometryczne będą wyglądać tak samo jak w poprzednim
przykładzie, czyli:

2 HNO3 + Cu --> Cu(NO3)2 + H2 (wodór z dwójką na dole jako cząsteczka)


Okey. Się zobaczy w czwartek. Wtedy mam chemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 22:56, lukasz11111 napisał:

A co będzie jak damy zamiast KNO3 chyba HNO3 ( kwas azotowy )?


Zależy, czy kwas stężony, czy rozcieńczony.
Dla stężonego: Cu + 4HNO3 -> Cu(NO3)2 + 2NO2 + 2H2O
Dla rozcieńczonego: 3Cu + 8HNO3 -> 3Cu(NO3)2 + 2NO + 4H2O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł by mi ktos przetłumaczyc ten tekst bo probuje ze slownikiem ale nie ma wszytskich słowek i nie moge sobie poradzic :( Prosze o pomoc = ).

wer gerne gut isst, muss nicht unbedingt gut kochen konnen. Das ist bei vielen Jungendlichen so. Die meisten greifen zu Fertiggerichten oder zur Konservendose .Juma war als Topfgucker unterwegs : nur Spiegeleier und Ravioli? Oder Kommt noch mehr auf den Tish?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować