Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Ekhm.. tak teraz patrzę dokładniej i nie nazywa to się czasami układem równań ?
A pisze mi jak byk pod cwiczeniem: Dokładnie wytłumacz bez użycia układu równań !// i tak przepisze to co napisaliście, dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o lol. nie wiem po co ktoś chce rozwiązywać coś, gdzie są dwie nie wiadome nie układem równań. więcej za przeproszeniem chrzanienia się! można na samym początku opisać to jednym wzorem i jedną niewiadomą ale jest trudniej...
zrobić Ci tak? [edit]: nie, jednak chyba nie wiem :/ znaczy spróbuję, ale nic nie obiecuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 21:57, Vizimir90 napisał:

Ja nie mam pojęcia jak to zrobić nie zaczynając od układu rownan. Ogólnie matematyka to ciągłe
utrudnianie sobie sprawy.


matematyka polega na tym, żeby zrobić coś dobrze ale jak najprościej ; ) przynajmniej ja to tak widzę. ale ten przykład pokazuje że nie ;/

@Gryczka
to da się zrobić bez układu, trzeba na początku opisać y x [jeśli rozumiesz, chodzi o opisanie iksa igrekiem] i wtedy można to podstawić do jednego wzoru [któregoś z tych 2] i powinno pójść. ale to wbrew pozorom jest dużo roboty, nie mam czasu na to. zresztą wątpie żebym umiał ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ? Napisze z tym układem równań, ale teraz mam ostatnie już zadanie [serio]. Troche jednak miałem tego zadane, i nadal nie moge sobie przypomniec jak obliczyć km/h ? Zadanie w załączniku, a i b na miare podstawówki, ale nadal mysle i chyba juz nic nie wymysle jak obliczyc podpunkt c :) ?

20080109221248

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 22:12, Gryczka napisał:

Wiecie co ? Napisze z tym układem równań, ale teraz mam ostatnie już zadanie [serio]. Troche
jednak miałem tego zadane, i nadal nie moge sobie przypomniec jak obliczyć km/h ? Zadanie w
załączniku, a i b na miare podstawówki, ale nadal mysle i chyba juz nic nie wymysle jak obliczyc
podpunkt c :) ?

Teraz drugi reprezentant Zamoya odpowie :)
Taki więc średnia prędkość to będzie cała droga przez cały czas, czyli 12km/40 min. W godzinach to będzie chyba 18km/h, czyli 5 m/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do wszystkich prośbę możecie mi pomóc w tych zadaniach
1. Oblicz jaka miarę ma kąt wpisany oparty na :
a) 1_8
b) 8_9

2. Punkty A, B i C leżą na okręgu o środku S i promieniu długości 4 cm kąt ABC ma miarę 30 stopni. jaki obwód ma trójkąt ASC??

3. W kole narysowano trapez równoramienny ABCD tak, że jego wierzchołki leża na okręgu. Przekątna AC podzieliła kąt BAD na kąty o miarach 40 stopni i 25 stopni. Podaj miary kątów wpisanych utworzonych w tym okręgu.

Błagam was o pomoc musze babie od matmy to dać na jutro bo jak nie to mi wystawi 1 na półrocze prosze o obliczenia i wyjaśnienia jak można błagam o pomoc bo ja tego nie łapie

Ktoś mi pomorze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 22:21, Erton napisał:

Teraz drugi reprezentant Zamoya odpowie :)


a powiedz mi, boś Ty już masz staż długi, da radę zrobić to z 2 niewiadomymi jednym równaniem? wiesz, bez układu? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 22:21, Erton napisał:

Teraz drugi reprezentant Zamoya odpowie :)

Hm.. pierwsze co mi wyskoczyło w google to uniwersytet, więc chyba to miałeś na myśli :P

Dnia 09.01.2008 o 22:21, Erton napisał:

Taki więc średnia prędkość to będzie cała droga przez cały czas, czyli 12km/40 min. W godzinach
to będzie chyba 18km/h, czyli 5 m/s

Tutaj spróbuje sie nie zgodzić. Spróbowałem to rozwiązać sam. Jeśli przebywa 12 km w czasie 40 min, czyli (rozłożyłem na czynniki najprostsze) 1200 m w czasie 2400s. A więc jeśli juz to mamy, to znaczy że trza podzielić (tak jak pisałes) droge przez czas, a więc : 1200m/2400s = 0,5 m na jedną sekunde. Kto ma rację :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 22:30, Gryczka napisał:

> Teraz drugi reprezentant Zamoya odpowie :)
Hm.. pierwsze co mi wyskoczyło w google to uniwersytet, więc chyba to miałeś na myśli :P


nie, miał na myśli LO zamoyskiego w wawie. do którego obydwaj chodzimy. On do 2 klasy ja do pierwszej. mimo że powinien rocznikowo do pierwszej :P
ale nvm, sorry za offtop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 22:30, Gryczka napisał:

Hm.. pierwsze co mi wyskoczyło w google to uniwersytet, więc chyba to miałeś na myśli :P

Zamoy, Smolna. Polecam. Tylko ta szkoła może poniżyć, zdeptać, zniszczysz i upokorzyć. A to wszystko za darmo :)

Dnia 09.01.2008 o 22:30, Gryczka napisał:

Tutaj spróbuje sie nie zgodzić. Spróbowałem to rozwiązać sam. Jeśli przebywa 12 km w czasie
40 min, czyli (rozłożyłem na czynniki najprostsze) 1200 m w czasie 2400s. A więc jeśli juz
to mamy, to znaczy że trza podzielić (tak jak pisałes) droge przez czas, a więc : 1200m/2400s
= 0,5 m na jedną sekunde. Kto ma rację :) ?

Ej, ej to że chodzę do Zamoya nie znaczy że jestem aż taki niekumaty. Nie będę wskazywał palcem, komu z 12 km robi się 1200 metrów :)


P.S. Pizmak666, co Cię trapi?? Konkretnie co ma być bez układu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 17:18, Erton napisał:

P.S. Pizmak, co Cię trapi?? Konkretnie co ma być bez układu??


siema :D
a to:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=7451&pid=3497 - zadanie
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=7451&pid=3501 - a tu napisał że ma być bez układu równań...
trapi mnie to, że chciałbym wiedzieć o co kaman, jak to inaczej zrobić. pomyślałem że będziesz wiedział :P

P.S nie używaj tych trzech 6 w moim nicku, wkurza mnie to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2008 o 17:26, pizmak666 napisał:

siema :D

Elo

Dnia 10.01.2008 o 17:26, pizmak666 napisał:

a to:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=7451&pid=3497 - zadanie
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=7451&pid=3501 - a tu napisał że ma być bez układu równań...
trapi mnie to, że chciałbym wiedzieć o co kaman, jak to inaczej zrobić. pomyślałem że będziesz

No tak najbardziej prościej, to wyznaczyć z pierwszego równania jedna cenę i podstawić do drugiej. Czyli wyznaczyć Balki za pomocą Niutków (Rany, co za nazwy). Nie wiem, czy to nie podpada za bardzo pod układ równań, ale elita matematyczna nie może się za bardzo przemęczać takimi prostymi zadaniami :)

Dnia 10.01.2008 o 17:26, pizmak666 napisał:

P.S nie używaj tych trzech 6 w moim nicku, wkurza mnie to :P

To proponuje pizmak667, nowy lepszy Pizmak :) No ok, nieśmieszny dżołk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 17:33, Erton napisał:

No tak najbardziej prościej, to wyznaczyć z pierwszego równania jedna cenę i podstawić do drugiej.
Czyli wyznaczyć Balki za pomocą Niutków (Rany, co za nazwy). Nie wiem, czy to nie podpada za
bardzo pod układ równań, ale elita matematyczna nie może się za bardzo przemęczać takimi prostymi
zadaniami :)


wiesz, tak spróbowałem. za pierwszym razem po podstawieniu wyszło mi... 0 = 0, wiedziałem że coś nie tak jest. próbowałem inaczej wyznaczyć, ale nastawiony na rozwiązywanie o niebo trudniejszych zadań nie jestem w stanie się przestawić :P

Dnia 10.01.2008 o 17:33, Erton napisał:

To proponuje pizmak667, nowy lepszy Pizmak :) No ok, nieśmieszny dżołk


czy ja wiem, nawet się uśmiechnąłem nieco :P inna sprawa że w ogóle mi do śmiechu ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 17:37, pizmak666 napisał:

wiesz, tak spróbowałem. za pierwszym razem po podstawieniu wyszło mi... 0 = 0, wiedziałem że
coś nie tak jest. próbowałem inaczej wyznaczyć, ale nastawiony na rozwiązywanie o niebo trudniejszych
zadań nie jestem w stanie się przestawić :P

I właśnie dlatego jestem klasa wyżej :) z pierwszej części wyznaczasz te Niutki. Jeden Niutek to (31-3a)/2, gdzie a to te Balki. Podstawiasz do drugiego i masz (31-3a)*3/2 +4a = 44 i stąd a = 5 a niutek = 8. I Voila

Dnia 10.01.2008 o 17:37, pizmak666 napisał:

czy ja wiem, nawet się uśmiechnąłem nieco :P inna sprawa że w ogóle mi do śmiechu ; )

Nie pal więcej tego świnstwa :) Przestaniesz się ciągle uśmiechać :)

BTW Ta blondyna, co to się tam z nią miziasz w szkole, to Twoja panna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 17:48, Erton napisał:

I właśnie dlatego jestem klasa wyżej :) z pierwszej części wyznaczasz te Niutki. Jeden Niutek
to (31-3a)/2, gdzie a to te Balki. Podstawiasz do drugiego i masz (31-3a)*3/2 +4a = 44 i stąd
a = 5 a niutek = 8. I Voila


już się tak nie unoś chwałą, za rok Cię dogonię :P to żeś jest w 2 klasie, nie oznacza że się będziesz tu pysznił rozwiązaniem zadania o Niutkach ^^ :P

Dnia 10.01.2008 o 17:48, Erton napisał:

Nie pal więcej tego świnstwa :) Przestaniesz się ciągle uśmiechać :)


nie paliłem nigdy a nie piję od miesiąca, takie postanowienie ; )

Dnia 10.01.2008 o 17:48, Erton napisał:

BTW Ta blondyna, co to się tam z nią miziasz w szkole, to Twoja panna??


BTW a co Cię to ? :P wywnioskuj z tego co widzisz. i pokaż mi się wreszcie, bo nadal nie wiem który to Ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 19:40, pizmak666 napisał:

już się tak nie unoś chwałą, za rok Cię dogonię :P to żeś jest w 2 klasie, nie oznacza że się
będziesz tu pysznił rozwiązaniem zadania o Niutkach ^^ :P

Jutro w szkole wszystkim powiem "Ha, na forum rozwiązałem zadanie o Niutkach". Będą mnie wielbić- po prostu wielomiany pójdą precz. A propos "twoja stara mnoży wielomiany" i "twoja stara pozuje do tangrama" (jak nie masz tej książki do niemieckiego, to nie załapiesz)

Dnia 10.01.2008 o 19:40, pizmak666 napisał:

BTW a co Cię to ? :P wywnioskuj z tego co widzisz. i pokaż mi się wreszcie, bo nadal nie wiem
który to Ty...

Nie no, niezgorsza niewiasta :) Jak mam wywnioskować. Może to tylko chwilowy skok w bok?? Zreszta niewazne, Twe życie osobiste to nie jest rzecz, o której będę myślał przed meczem Realu. Mam ciekawsze rzeczy na głowie, zum Beispiel analiza "Testament mój" Juliusza Słowackiego. Świetna poezja :)
Za to ja doskonale wiem który to Ty. Jesteś nieco charakterystyczniejszy niż ja :) Jak zobaczysz zioma nieudolnie próbującego zrobić ATW (już czasem mi wychodzi), to to będę ja :) Mówię Ci, podczas polekcyjnej gry na boisku graliśmy raz w jednej drużynie i sądząc po wynikach, mojej grze i Twej minie byłeś na mnie nietęgo wkurzony :) A że nadal nie wiesz, który to ja, to tym lepiej :)BTW: Obgadywaliśmy Waszą klasę dziś na angielskim. Znaczy obgadywaliśmy... jak usłyszeliśmy, że macie polski z kimś tam, a nie z prof. Olenowiczem to na okrągło było "Ci to mają farta", "Nam zawsze wiatr w oczy" itp. itd. Więc jak sobie kiedyś pomyślisz "Ależ ja mam pieruńsko ciężko na tym polskim", pomyśl sobie, że max. 20 metrów dalej w linii prostej siedzę na polskim i zastananawiam się, czemu do ku**y nędzy fakt iż Kordian siedzi pod drzewem, oznacza że jest poetą.


P.S. Jak masz jeszcze jakieś płomienne wyznanie do mnie, to do tematu "Szkoła i sprawy wokół niej", bo gadamy nie na temat jak ja, gdy odpowiadam z chemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra, przerzuciłem się na tamten temat. ale zapomniałem użyć ''odpowiedz'' :p

i prośba ode mnie, bo mi się myśleć nie chce. przykłady (po 1) zdań z pytajnikiem używając czasowników modalnych. po niemiecku. czasowniki typu wollen, sollen, mogen, wissen, durfen, mussen, konnen. z góry thx :D
jakieś nie zaawansowane, normalne, bez trudnych słów ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 20:15, pizmak666 napisał:

i prośba ode mnie, bo mi się myśleć nie chce. przykłady (po 1) zdań z pytajnikiem używając
czasowników modalnych. po niemiecku. czasowniki typu wollen, sollen, mogen, wissen, durfen,
mussen, konnen. z góry thx :D
jakieś nie zaawansowane, normalne, bez trudnych słów ^^

Co znaczy z pytajnikiem?? Mają być po prostu pytania??Aha, chyba chodzi o "Wo, Wenn" itp.?? No to jedziemy po zioło
Wo wollt Ihr spater gehen??
Warum soll ich das Zimmer aufraumen??
Wann magst du ins Kino gehen??
Wer weisst, was soll wir machen?? (takie combo)
Was durfe ich machen??
Wann muss ich in die Schule gehen??
Was konnst du spielen??

Chyba dobrze, ale jakby Ci to jakaś duszyczka jeszcze przed lekcja sprawdziła to by było dobrze.
Zresztą nie wymagaj ode mnie za wiele z niemieckiego. Na ostatniej klasówce była Mickiewiczowska wielka improwizacja. Ale jak jesteś zdesperowany to spożytkuj to co napisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować