Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2008 o 20:51, kowboj3 napisał:

Pociąg towarowy jedzie 35 km/h, a osobowy 80 km/h. Jaka jest prędkość pociągu osobowego względem
pociągu towarowego podczas wyprzedzania?

Jeśli pociągi jadą w tym samym kierunku- 80-35=45km/h
Jeśli pociągi jadą w przeciwnych kierunkach- 80+35=115km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbę mam na jutro zrobic mapę mentalną i wybrałem Niemcy
powiedzcie mi jaki jest dochód narodowy na jednego mieszkanca,jakie mają warunki naturalne(klimat,rzezba terenu,gleby,wody)
z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 21:03, Memorr napisał:

Mam prosbę mam na jutro zrobic mapę mentalną i wybrałem Niemcy
powiedzcie mi jaki jest dochód narodowy na jednego mieszkanca,jakie mają warunki naturalne(klimat,rzezba
terenu,gleby,wody)
z góry dzięki


kolego, google i wikipedia nie gryzą, po wpisaniu hasło ''niemcy'' na pewno znajdziesz potrzebne informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 21:06, pizmak666 napisał:

> Mam prosbę mam na jutro zrobic mapę mentalną i wybrałem Niemcy
> powiedzcie mi jaki jest dochód narodowy na jednego mieszkanca,jakie mają warunki naturalne(klimat,rzezba

> terenu,gleby,wody)
> z góry dzięki

kolego, google i wikipedia nie gryzą, po wpisaniu hasło ''niemcy'' na pewno znajdziesz potrzebne
informacje...


juz znalazłem:) na onecie w przewodniku jest wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pingnę tutaj cuś moze ktoś jeszcze zdąrzy pomóc ;)
Chodzi mi o Jacka Soplicę z Pana Tadeusza, a dokładniej jego wygląd zewnętrzny i charakter podczas trzech etapów jego zycia:
*awanturniczej młodości
*upadku moralnego
*emigracji i powrotu
Jakby znalazł się ktoś tak miły, fragmenty ja sobie juz znajdę, chodzi mi tylko co mam wpisać w tabelkę.
Dziękuje z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 21:15, IPI-Tiiba-Kyra napisał:

Hiho :)

Potrzebuje szczegółowy opis Ebenezera Scrooge''a na czwartek
PLZ HELP ME!!

Widzisz... bierzemy aktualnie to samo.:D

I raczej nikt Ci nie poda gotowca w tym watku, bo mamy tu pomagac, a nie krzywdzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest już napisałem swoje "dzieło". Mam nadzieje że pani się spodoba, napisałem tego półtorej strony, trochę mało, ale będzie dobrze... chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 12:20, Baluk25 napisał:

Jest ktoś kto by mógł napisać pracę ,,Każdy człowiek tworzy sam siebie"? nie mam żadnego pomysłu
jak to napisać ;/


Jak to nie masz? Kim jesteś? Dlaczego jesteś taki a nie inny? Gdzie mieszkałeś jak byłeś mały? Jesteś najstarszy wśród rodzeństwa? Masz rodzeństwo? Jak to odzwierciedla się w człowieku? Jak wszystkie przeżycia tworzą charakter?

Potrzebujesz więcej pomysłów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie o to chodzi ;p...chodzi żeby napisać pracę na podstawię przysłowia ,,każdy człowiek tworzy sam siebie" i to ma wyglądać mniej więcej tak:

Według mnie to egipskie przysłowie ma zastosowanie w życiu codziennym. Moim zdaniem jeśli ktoś się uczy lub chodzi się gdzieś dokształcać, chodzi w miejsca kulturalne jak teatr, tworzy sam siebie, czyli robi coś dla siebie, tworzy samemu swoją postać, dokształca się. Człowiek może tworzyć samego siebie fizycznie i intelektualnie, na przykład, czytając książki rozbudza się swoją wyobraźnię. Ludzie sami poszerzają swoje zainteresowania, poglądy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 12:55, Baluk25 napisał:

nie o to chodzi ;p...chodzi żeby napisać pracę na podstawię przysłowia ,,każdy człowiek tworzy
sam siebie" i to ma wyglądać mniej więcej tak:

Według mnie to egipskie przysłowie ma zastosowanie w życiu codziennym. Moim zdaniem jeśli ktoś
się uczy lub chodzi się gdzieś dokształcać, chodzi w miejsca kulturalne jak teatr, tworzy sam
siebie, czyli robi coś dla siebie, tworzy samemu swoją postać, dokształca się. Człowiek może
tworzyć samego siebie fizycznie i intelektualnie, na przykład, czytając książki rozbudza się
swoją wyobraźnię. Ludzie sami poszerzają swoje zainteresowania, poglądy...


Świetnie, masz już początek, to teraz tylko zakończenie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 14:04, Baluk25 napisał:

no właśnie to samemu napisałem...i nie wiem co dalej ;/

Ja bym zaczął od opisania, jakie poglądy na człowieka mieli ludzie w starożytnym Egipcie (bo rozumiem, że to powiedzenie to z tego okresu??). Arystoteles, Platon i te sprawy.Można też odwołać się do poglądu, iż człowiek w momencie narodzin jest czystą kartą, którą sam wypełnia (czyli tworzy sam siebie). Wszystkie jego zachowania zmieniają go, kształtują jego światopogląd. Człowiek poprzez swoje decyzje otwiera przed sobą jedne możliwości, a zamyka inne. Zainteresowania, hobby także tworzą jego osobowość. Kontakty z otaczającymi go ludźmi otwierają inne horyzonte itp. itd,blablabla,plepleple. Trzeba to rozdmuchać na kilkadziesiąt zdań i tyle. Napisz jeszcze coś w stylu "w dzisiejszym świecie media starają się same wykreować człowieka, człowiek otoczony przez reklamy nie może wyrobić sobie własnego zdania, jest ubezwłasnowolniony przez niewidzialną rękę rynku".

Ja bym to pisał w tych klimatach. Ale ja chodzę do Zamoya i u mnie wszystko jest na opak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znowu potrzebuje pomocy w wymyślaniu tematu ;) Mam na wtorek przygotować prezentacje 3 minutową na anglika i nie wiem, jakie temat wybrać, bo jest dowolny ( za dużo możliwości ). Mógłby mi ktoś poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 14:16, Piotrbov napisał:

No i znowu potrzebuje pomocy w wymyślaniu tematu ;) Mam na wtorek przygotować prezentacje 3
minutową na anglika i nie wiem, jakie temat wybrać, bo jest dowolny ( za dużo możliwości ).
Mógłby mi ktoś poradzić?

Angielska piłka nożna :) Nawet gdzieś mam materiały na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 14:25, Erton napisał:

Angielska piłka nożna :) Nawet gdzieś mam materiały na ten temat.


Ooooo. Fajnie. A mógłbyś zapodać? ;)

Baluk25 -----> A ty na pewno wiesz o co chodzi w tych 3 minutowych przentacjach na angielski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować