Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Mam na Polski napisać jaką funkcję pełni stylizacja gwarowa w "Chłopach". Mam już kilka pomysłów ale musimy napisać kilka punktów i nie jestem pewien czy wszystko zawre w swojej odpowiedzi więc może pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 19:06, Lfdracon napisał:

Można to nawet na logikę zrobić. Zastanowić się chwilę, i z działania 1500*230/200 wychodzi
nam 1725. Nawet bez zagłębiania się w schematy i wzory...


Na pewno jest to dobrze? Wygląda, że tak, ale wolę się upewnić bo bardzo mi na tym zależy aby było dobrze :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim.Potrzebuję na jutro zadanie z muzyki, ale nie wiem jak zacząć.Oto one:Z polskich piosenek muszę wygrać cytat z jakiejś piosenki i napisać co sądzę o tych słowach,odczucia i ( dlaczego mi się podoba chyba).Bardzo bym prosił żeby to był cytat z kapeli dżem z tych bardziej znanych piosenek.Może być ten cytat jeśli ktoś by mi mógł pomóc ,ale może być inny ewentualnie.Oto on: "W życiu piękne są tylko chwile".Z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakiś ciekawy i szczegółowy artykuł o życiu gen. Tadeusza Bora- Komorowskiego (nie z wikipedii). Zna ktoś taki artykuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby przekształcić mi ten tekst aby był w czasie Present Perfect?Bardzo mi zależy .
Tekst :
Egypt is undoubtedly the land of adventures. Wide deserts, colorful underwater world and tombs full of labyrinths encourages us to discover secrets of this country. In Egypt everyone could find a piece of Indiana Jones in themselves.
When I''m thinking of Egypt, I mainly see pharaohs, monumental pyramids, beautiful beaches and tremendous Nile. Egypt has such a fascinating and well known past, that most of tourists visiting it could surely say more about the nation from three thousand years ago, then about the modern Egypt.
From huge amount of monuments, the ones that one should see in the first place, are the pyramids in Giza, monumental temple of Abu Simbel build by Ramesses II, and Luxor full of ancient constructions.
Egypt has a well developed hotel and gastronomic branch of touristic industry, both when it comes to luxury facilities, or lovely little hotels, placed off the main track of city life. The golden beaches of Mediterranean and Red Seas are among the most beautiful in the world.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje by ktos zrobil mi skrypty w javie.Troche dziwny,wiec
1.Skrypt ktory obliczy energie elektronow na dowolnej podanej z klawiatury orbicie atomu wodoru.
2. Skrypt sktry obliczy dlugosc fali emitowanej przez atom wodoru przy przejsciu elektronow z dowolnej powloki na powloke pierwsza.

Szczegoly.Wynik ma byc wyrazony w dzulach i elektronowoltach.Wiem ze to jest trudne i dlatego licze na wasza pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy w kilku zdaniach z Past Tenses :P

The phone was engaged earlier. Were you on the Internet?
No, I (speak) to Joe.

You look tired
Yes, i (not sleep) very well last night

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Past Simple? Jak tak to

Dnia 27.05.2008 o 15:49, Budyn napisał:

The phone was engaged earlier. Were you on the Internet?
No, I spoke to Joe.

Dnia 27.05.2008 o 15:49, Budyn napisał:

You look tired
Yes, i did not sleep very well last night


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 16:25, EmoDarius napisał:

Past Simple? Jak tak to

> The phone was engaged earlier. Were you on the Internet?
> No, I spoke to Joe.

> You look tired
> Yes, i did not sleep very well last night

Past Tenses, to nie tylko Past Simple, tylko jeszcze Past Perfect, PP Continous i Past Continous :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- The phone was engaged earlier. Were you on the Internet?
- No, I was speaking to Joe.

- You look tired
- Yes, I hadn''t slept very well last night


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kolejny problem. Otóż mam zrobić prezentacje o Bydgoszczy, którą już zrobiłem. I muszę jeszcze dodać muzykę, a nie wiem jak to się robi. Tzn próbowałem, ale wychodzi tylko tak, że na 1 slajdzie jest cała piosenka, a na reszcie nie. A ja chce, żeby przejścia slajdów były takie jak ustawiłem, i żeby piosenka cały czas leciała. Mam Powepoina 2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wrzucasz tę ikonkę z muzyką na slajd, na którym ma zaczynać grać. i żeby muzyka leciała dalej, przez resztę slajdów, kliknij na ikonkę tego głośnika. na pasku narzędzi pojawi Ci się zakładka "Narzędzia dźwięków - Opcje". i tam we wstążce opcje dźwięku masz: "Odtwórz dźwięk: Odtwórz na wielu slajdach". wybierasz tę opcję i wsio gotowe. dla ułatwienia dodam screen.

20080528104737

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam troszkę lamerskie pytanko - może ktoś mi przetłumaczyć zdanie "przeprowadzam się do..." na język francuski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 09:47, Prateorian napisał:

Czy ktoś mógłby przekształcić mi ten tekst aby był w czasie Present Perfect?Bardzo mi
zależy .


He he... Ciągle męczysz się z tym moim tekstem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 22:58, Emeraldar napisał:

> Czy ktoś mógłby przekształcić mi ten tekst aby był w czasie Present Perfect?Bardzo
mi
> zależy .

He he... Ciągle męczysz się z tym moim tekstem? ;)

Oddałem nauczycielce bez przebudowy z dodanie PP po osobie , ale to nie starczył . Chyba muszę sam go przebudować , nie mogę liczyć na pomoc ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować