Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Chce się upewnić ;)
Czy jak mnożymy np. 3 pierwiastki z 4 i 4 pierwiastki z 6 to mnożymy 3*4 (to przed pierwiastkiem osobno) i 4*6 (to w pierwiastku)
We wzorach skróconego mnożenia (2a+2b)kwadrat to = 4a + 2*2a*2b+4b=4a+8ab (<-- czy to 8ab to jest dobrze?) +4b
Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 12:31, Prateorian napisał:

Chce się upewnić ;)
Czy jak mnożymy np. 3 pierwiastki z 4 i 4 pierwiastki z 6 to mnożymy 3*4 (to przed pierwiastkiem
osobno) i 4*6 (to w pierwiastku)


Tak

Dnia 12.10.2008 o 12:31, Prateorian napisał:

We wzorach skróconego mnożenia (2a+2b)kwadrat to = 4a + 2*2a*2b+4b=4a+8ab (<-- czy
to 8ab to jest dobrze?) +4b
Proszę o szybką odpowiedź


Też dobrze, tylko tam jest 4a^2 i 4b^2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 14:52, jackass napisał:

> Pomożecie?
>
Pomożemy !!


Szkoda, że do kwasów nie można dawać postów innych, bo to by było jednym z najlepszych kwasów, jaki tam wystąpił . Ogólnie jak już piszesz, że pomożemy, to chociaż byś mu pomógł...

Co do zadań domowych, to przybyłem tu po to, aby się dowiedzieć jakie są elementy dramatyczne w ,,Skąpcu" Moliera, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 12:05, 663marcin napisał:

Może mi ktoś powiedzieć coś o architekturze tego obiektu?Bardzo proszę o pomoc.


Niewątpliwie jest to budynek drewniany ;]

A poważniej. Szperając w googlach znalazłem informację, że wybudowano go jako cerkiew prawosławną w połowie XVI wieku.
"cerkwie jednokalenicowe (tzw. grupa radzynska), których
dwuczesciowy korpus przykryty jest dachem o jednej wspólnej
kalenicy; do tej grupy naleza cerkwie w Łukowcach, Witorozu,
Horostycie [rys. 11], Korczówce, Rudnie, Kolembrodach, Przegalinach
Duzych, Bezwoli, a w powiecie ustrzyckim: w Daszówce i Rosolinie;"
info z: http://212.33.66.217/media/books/Prawoslawie.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 14:52, jackass napisał:

Pomożemy !!


ja wiem, że kolega się wystawił z takim gierkowskim hasłem, ale nie przesadzajmy w złośliwościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, seks to potrzeba biologiczna, psychiczna, społeczna czy kulturalna? Bo sam się zastanawiając uznaję ją po trochu za każdą z tych potrzeb ;P Biologiczna, bo trzeba się nieźle nasapać, i przecież nie używamy do tego tylko mózgu, ahem... Psychiczna, bo to chęć zaspokojenia i miłości, społeczna, no, raczej samemu z sobą tego nie zrobimy, ktoś jest potrzebny, np. przyjaciółka... :P Kulturalna, no, zabytkowa, od początku ludzkości nam towarzyszy :D Ale muszę przypisać to do jednej potrzeby, jakiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy z tym oto zadaniem(łacina)-Odmień przez osoby:
Cum doceo ,disco.
Czy to będzie tak?
sing.
1.Cum doco
2.Cum docis
3.Cum docit
plur.
1.Cum docimus
2.Cum docitis
3.Cum docint

sing.
1.disco
2.discis
3.discit
plur.
1.discimus
2.discitis
3.discint
?? ??????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 23:40, Jaki Ganh1 napisał:

Ale muszę przypisać to do jednej potrzeby, jakiej?


Dwie ostatnie odrzuć na starcie. Osobiście obstawiałbym potrzebę psychiczną, bo seks nie jest czynnością wymaganą do życia (=biologiczną).
Oczywiście, o ile zadanie nie jest już aktualne. ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biologiczna. Każde zwierzę [rozmnażające się płciowo] czuje ''potrzebę'' przedłużenia gatunku. Człowiek nie jest wyjątkiem. Dodatkowo czerpie z tego przyjemność psychiczną, jak powiedział DJ Szlafrok, ale nadal jest to potrzeba ''zwierzęca'', ewolucyjna, biologiczna.
Chociaż oczywiście można też to przykleić do psychologicznej - wystarczy dobrać inne argumenty.
DJ Szlafrok: Seks nie jest potrzebny do przeżycia danego osobnika [mówię w tej chwili o dowolnym zwierzęciu, nie tylko o człowieku], ale sens istnienia każdego żywego organizmu sprowadza się do osiągnięcia dojrzałości płciowej i wydania potomstwa. To, że człowiek ma na tyle rozbudowaną korę mózgową, że wytworzył cywilizację, kulturę, szmery-bajery, nie zmienia faktu, iż jest zwierzęciem, więc żywym organizmem, który jest genetycznie ''zaprogramowany'' na działania, zmierzające do przedłużenia gatunku. Przynajmniej takie jest moje zdanie (=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki Wam wielkie, Calia i DJ Szlafroku :-) Jak to zobaczyłem to nieźle mnie zszokowało, pierwszy raz, no, na przyrodzie, ale poruszamy ten temat :-] Och, ile ocen pozytywnych podczas omawiania takiego tematu by poleciało, po prostu sami obeznani ludzie :D Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 14:42, Calia napisał:

DJ Szlafrok: Seks nie jest potrzebny do przeżycia danego osobnika [mówię w tej chwili o dowolnym zwierzęciu, nie tylko o człowieku], ale sens istnienia każdego żywego organizmu sprowadza się do osiągnięcia dojrzałości płciowej i wydania potomstwa. To, że człowiek ma na tyle rozbudowaną korę mózgową, że wytworzył cywilizację, kulturę, szmery-bajery, nie zmienia faktu, iż jest zwierzęciem, więc żywym organizmem, który jest genetycznie ''zaprogramowany'' na działania, zmierzające do przedłużenia gatunku. Przynajmniej takie jest moje zdanie (=


Ja pytanie zrozumiałem inaczej - Jaki Ganh pytał o seks czy przedłużenie gatunku? Dla mnie to dwa odmienne pojęcia i chociaż w jednym przypadku pokrywają się ze sobą, tak w drugim już nie. Więc, wszystko zależy od interpretacji. :- )


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 15:06, DJ Szlafrok napisał:

Ja pytanie zrozumiałem inaczej - Jaki Ganh pytał o seks czy przedłużenie gatunku? Dla
mnie to dwa odmienne pojęcia i chociaż w jednym przypadku pokrywają się ze sobą, tak
w drugim już nie. Więc, wszystko zależy od interpretacji. :- )


Z biologicznego punktu widzenia seks jest zachowaniem służącym przedłużeniu gatunku. Ale z nazwijmy to ''socjologicznego'' już nie. Więc oczywiście masz rację - wszystko jest kwestią interpretacji.
Ciekawe ile pożytku z tych naszych rozważań będzie miał Jaki Ganh q=


Chaotizz:

2 [H2] + [O2] -> 2 [H2O]
3 [H2] + [N2] -> 2 [NH3]
[SO2] + [H2O] -> [H2SO3]
[H2] + [Br2] -> 2 [HBr]

[W nawiasach] wzory związków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy z tym oto zadaniem(łacina)-Odmień przez osoby:
Cum doceo ,disco.
Czy to będzie tak?
sing.
1.Cum doco
2.Cum docis
3.Cum docit
plur.
1.Cum docimus
2.Cum docitis
3.Cum docint

sing.
1.disco
2.discis
3.discit
plur.
1.discimus
2.discitis
3.disci nt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne.
Masz długość geo., czyli E, bądź W.
Patrzysz, jakie dane ma dane miasto, lub punkt. Bierzesz pod uwagę tylko długość. I tak, jak pkt. A ma np. 10''E, a pkt B, ma np. 67''E, to odejmujesz, 67-10. Wychodzi 57. Pomnóż to przez cztery. Wynik wyjdzie w minutach. Dodaj do danej godziny. Koniec. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 13:47, Aragloin napisał:

Jasne.
Masz długość geo., czyli E, bądź W.
Patrzysz, jakie dane ma dane miasto, lub punkt. Bierzesz pod uwagę tylko długość. I tak,
jak pkt. A ma np. 10''E, a pkt B, ma np. 67''E, to odejmujesz, 67-10. Wychodzi 57. Pomnóż
to przez cztery. Wynik wyjdzie w minutach. Dodaj do danej godziny. Koniec. :)

Aha. A jak te punkty są na na jednej stronie? Na przykład dwa na E, to tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 13:55, dominikańczyk napisał:

Aha. A jak te punkty są na na jednej stronie? Na przykład dwa na E, to tak samo?

Jak są dwa "na jednej stronie" to odejmujesz. A jak jeden jest E, a drugi W to wtedy dodajesz. W obu przypadkach mnożysz przez 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować