Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Proszę o pomoc w zadaniu z informatyki dotyczącego Worda 2007.

Mam dwa przypadki, których nie mogę zrobić, pierwszy z nich to, że w zaznaczonym na rysunku wierszu muszę zrobić podział wyrazów, nie może być to wykonane enterem, wie ktoś gdzie znajdę opcję odpowiadające za podział wyrazów.

Drugie, muszę obliczyć średnią, niestety jedna kolumna mi w tym przeszkadza. Prawdo podobnie muszę wpisać formułę, jeżeli wpiszę =AVERAGE(ABOVE) to mi policzy średnią z 5 liczb, a muszę mieć z 4 i w 6 kolumnie wpisać wynik, jak to zrobić?

Rysunek poniżej.

20081028163028

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś jak zrobić to zdanie z chemii:

Tlen można otrzymywać w reakcji rozkładu tlenku rtęci (II). Narysuj schemat doświadczenia. Napisz słownie przebieg reakcji, zaznacz substraty i produkty, sformułuj wniosek.

Proszę jeszcze o wytłumaczenie jak się liczy niepewność pomiarów z fizyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z zadaniem z fizyki.

W temperaturze wrzenia chcemy odparować 1kg wody. Zastanów się i oblicz czy więcej ciepła nałeży dostarczyć by ogrzać 100kg miedzi o 50stopni Celcjusza. Ciepło właściwe miedzi to 385 J/kg*K. Posłuż się tabelką z strony blablabla.

Tabelka (chyba chodzi o wodę tylko, więc nie będę całej tabelki przepisywał)
Temperatura wrzenia
K C
373stopni 100stopni
-------------------------------------------
Ciepło parowania w temp. wrzenia (J/kg) - 2258000

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to obliczyć? Bo nie za bardzo nawet wiem jak się do tego zabrać. Jeśli jednak komuś się bardzo nudzi może od razu wyliczyć... Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę. czy mógłby i ktoś wymyślić jakieś hasło wyborcze (wybory do SU). Chodzę do 3b i jest to szkoła Katolicka (ale głównie tylko z nazwy). Nie piszcie że więcej dyskotek (mamy 1 w miesiącu) itp. Hasło umieszczę na ulotce/wizytówce więc tak żeby nie było za długie. Sam wymyśliłem coś takiego : Jan Pośpiech (fajne nazwisko mam ;]) - kandydat twoich marzeń itp.
Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 20:46, Talionis napisał:

Mam małą prośbę. czy mógłby i ktoś wymyślić jakieś hasło wyborcze (wybory do SU). Chodzę
do 3b i jest to szkoła Katolicka (ale głównie tylko z nazwy). Nie piszcie że więcej dyskotek
(mamy 1 w miesiącu) itp. Hasło umieszczę na ulotce/wizytówce więc tak żeby nie było za
długie. Sam wymyśliłem coś takiego : Jan Pośpiech (fajne nazwisko mam ;]) - kandydat
twoich marzeń itp.
Z góry dzięki


Co to jest SU ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie jakby nie patrzeć wyjątkowe. ;- )
Mała sugestia: zrezygnuj z wszelkich haseł, które dotyczą bezpośrednio Ciebie (jak to, które podałeś). Być może w wyborach na prezydenta ;- ) to działa, jednak to zupełnie inna para kaloszy.
Spróbuj utworzyć coś na wzór "Jan Pośpiech - w szkole może być fajnie! czy też "Jan Pośpiech - nauka stanie się przyjemnością!". Coś, co jest skierowane do młodzieży, mało poważne, ale sensowne (stąd pierwsza propozycja jest dobra: hasło jest bardzo luźne, zawiera kluczowy przymiotnik "fajnie" ;-), ale daje szerokie pole do popisu programowi SU. Druga propozycja wielkiej wartości merytorycznej czy nawet logicznej nie ma, ale również nie jest zła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 20:46, Talionis napisał:

Mam małą prośbę. czy mógłby i ktoś wymyślić jakieś hasło wyborcze (wybory do SU). Chodzę
do 3b i jest to szkoła Katolicka (ale głównie tylko z nazwy). Nie piszcie że więcej dyskotek
(mamy 1 w miesiącu) itp. Hasło umieszczę na ulotce/wizytówce więc tak żeby nie było za
długie. Sam wymyśliłem coś takiego : Jan Pośpiech (fajne nazwisko mam ;]) - kandydat
twoich marzeń itp.
Z góry dzięki


JP - człowiek który zawsze cię wysłucha

Inni kandydaci lepsi ? nie! JP

JP - właściwy człowiek na właściwym miejscu

Twój człowiek w SU , głosuj na JP

W czasach kryzysu jest tylko jedno rozwiązanie;
Pośpiech Jan Pośpiech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jan Pośpiech - z tego pośpiechu diabeł się nie cieszy./ Pośpiech, z którego diabeł się nie cieszy.
Z Pośpiechem wszystko zrobimy./Zróbmy to z Pośpiechem.
Pośpiech dzisiaj - spokój na zawsze (choć to raczej dla właściciela zakładu pogrzebowego).
Pośpiech nie powoduje zgagi.

Wybierz sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 18:51, m4teU5z napisał:

Ja mam problem z zadaniem z fizyki.

W temperaturze wrzenia chcemy odparować 1kg wody. Zastanów się i oblicz czy więcej ciepła
nałeży dostarczyć by ogrzać 100kg miedzi o 50stopni Celcjusza. Ciepło właściwe miedzi
to 385 J/kg*K. Posłuż się tabelką z strony blablabla.

Tabelka (chyba chodzi o wodę tylko, więc nie będę całej tabelki przepisywał)
Temperatura wrzenia
K C
373stopni 100stopni
-------------------------------------------
Ciepło parowania w temp. wrzenia (J/kg) - 2258000

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to obliczyć? Bo nie za bardzo nawet wiem jak się do tego
zabrać. Jeśli jednak komuś się bardzo nudzi może od razu wyliczyć... Z góry dzięki.


O ile pamiętam, energię potrzebną do ogrzania czegoś o ileś stopni liczy się ze wzoru:
dE=cw*m*dt
Czyli dla miedzi wychodzi:
dE=385*100*50=1925*10^3[(J*kg*K)/(kg*K)=J]

Z tabelki wynika, że odpwarowanie 1kg wody w temp wrzenia to 2258*10^3[J] energii.

Najwyraźniej ogrzanie 100kg miedzi o 50 stopni Celsiusza to łatwiejsza sprawa niż odparowanie kilograma wody. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 20:46, Talionis napisał:

Mam małą prośbę. czy mógłby i ktoś wymyślić jakieś hasło wyborcze (wybory do SU). Chodzę
do 3b i jest to szkoła Katolicka (ale głównie tylko z nazwy). Nie piszcie że więcej dyskotek
(mamy 1 w miesiącu) itp. Hasło umieszczę na ulotce/wizytówce więc tak żeby nie było za
długie. Sam wymyśliłem coś takiego : Jan Pośpiech (fajne nazwisko mam ;]) - kandydat
twoich marzeń itp.
Z góry dzięki


Jan Pośpiech-człowiek z zasadami. (Pamiętasz jak dostałeś najwięcej głosów w klasie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj nie prosze o pomoc ale no tym razem potrzebuje :P
Chodzi o zadanie z fizyki. jakby mozna było poprosić w paintcie narysowane, a obliczenią obojetne czy tu czy tam, jednak bardziej skłaniam się zamieszczeniu ich na obrazku.

Z tego samego miejsca w tę samą stronę wyjechały równocześnie dwa pojazdy. Samochód i rower. Pojazdy jechały ze stałymi szsybkściami, samochód jechal 54km/h a rower 36km/h. Po 45 minutach kierowca zatrzymał samochód i zaczekał na rowerzystę:
a) wykonaj wykres zależności połozenia od czasu dla obu pojazdów i zapisz ich równania ruchu.
b) jak daleko był rowerzysta od samochodu w momencie kiedy wóz sie zatrzymał?
c) jak długo czekał kierowca na przyjazd rowerzysty.

Z góry dziękuję, za wyjaśnienie/zrobienie mi tego zadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla kumpeli:
"zamień sumę na iloczyn:"
a2(x-1)-b(1-x)2

Wie ktoś o co chodzi?^^ Ja jestem za stary [ehhh 1 liceum już, a materiału z 3 gimnazjum nie pamiętam :D] i nie wiem jak jej pomóc =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 16:31, Piciambeer napisał:

Dla kumpeli:
"zamień sumę na iloczyn:"
a2(x-1)-b(1-x)2

Wie ktoś o co chodzi?^^ Ja jestem za stary [ehhh 1 liceum już, a materiału z 3 gimnazjum
nie pamiętam :D] i nie wiem jak jej pomóc =)



TO jest wzór skróconego mnożenia? Bo ja je miałem w 6 klasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 16:31, Piciambeer napisał:

Dla kumpeli:
"zamień sumę na iloczyn:"
a2(x-1)-b(1-x)2

Wie ktoś o co chodzi?^^ Ja jestem za stary [ehhh 1 liceum już, a materiału z 3 gimnazjum
nie pamiętam :D] i nie wiem jak jej pomóc =)

Te dwójki to rozumiem do potęgi, tak?? Jeśli tak, to to będzie a^2(x-1) - b(1-x)^2 = (x-1)(a^2 + b - bx). Natomiast jeśli te dwójki to po prostu dwójki to masz (x-1)(2a +2b)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 16:16, wip_01 napisał:

Zazwyczaj nie prosze o pomoc ale no tym razem potrzebuje :P
Chodzi o zadanie z fizyki. jakby mozna było poprosić w paintcie narysowane, a obliczenią
obojetne czy tu czy tam, jednak bardziej skłaniam się zamieszczeniu ich na obrazku.

Z tego samego miejsca w tę samą stronę wyjechały równocześnie dwa pojazdy. Samochód i
rower. Pojazdy jechały ze stałymi szsybkściami, samochód jechal 54km/h a rower 36km/h.
Po 45 minutach kierowca zatrzymał samochód i zaczekał na rowerzystę:
a) wykonaj wykres zależności połozenia od czasu dla obu pojazdów i zapisz ich równania
ruchu.

Mało precyzyjna treść polecenia. Położenia wzgędem czego? Punktu rozpoczęcia ruchu, drugiego pojazdu czy jeszcze czegoś innego?

Dnia 29.10.2008 o 16:16, wip_01 napisał:

b) jak daleko był rowerzysta od samochodu w momencie kiedy wóz sie zatrzymał?

Wzór na prędkość w ruchu jednostajnym prostoliniowym: V=s/t
Z którego łatwo można wyznaczyć wzór na drogę: s=Vt
Vsamochodu = 54km/h = 15m/s
Vroweru = 36km/h = 10m/s
Odległość między nimi po 45min = 2700s wyniesie:
s=Vt = (15-10)m/s*2700s = 13500m

Dnia 29.10.2008 o 16:16, wip_01 napisał:

c) jak długo czekał kierowca na przyjazd rowerzysty.

Ze wzoru na prędkośc wyznaczamy tym razem czas: t=s/V
Więc t = 13500m/10m/s = 1350s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze odpowiedziec na jutro na pytania dot. "Krola Edypa" - pomoze ktos?
1) Co gwarantuje Edyp temu, kto wskaze zabojce Lajosa?
2) Czego Edyp zyczy mordercy?
3) Kto moze pomoc w odnalezieniu zloczyncy?
4) O co Edyp podejrzewal Terezjasza?
5) Co Edyp slyszy na swoj temat od Terezjasza? Czym go (Terezjasza) prowokuje?
6) Jak podsumowuje te sytuacje chor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować