Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2009 o 15:44, wip_01 napisał:

> Nie mogę na necie znaleźć!
Bo nie używasz mózgu i nawet nie szukasz w internecie! W takim razie uważam że lepiej
będzie jak zaczniesz szukać informacje w książkach, może będzie ci się to lepiej udawało...ale
tam nie ma +1 :(

> Pomóżcie.
Ehh no dobrze.

Łaski bez.

Dnia 13.01.2009 o 15:44, wip_01 napisał:

Naucz się najpierw czytać. Chyba wyraźnie napisane jest np.. Czyli prosiłem o przykłady zwierząt! A w tych linkach nie ma.

Dnia 13.01.2009 o 15:44, wip_01 napisał:

Ja nie jestem wredny, odpowiadam tak jak przystało odpowiedzieć osobie która z łaski
swojej nie poszuka tylko czeka aż ktoś inny zrobi.

Nie wymądrzaj się. Jak jesteś sekretarzem to myślisz, że jesteś mądrzejszy? Żal.

Dnia 13.01.2009 o 15:44, wip_01 napisał:

P.S I proszę aby nie podawać mu odpowiedzi, niech sie nauczy szukać, bo potem bedzie
prosic mamę aby mu sznurówki wiązała bo zapomniał i nie umie (przenośnia).

Teraz to już mnie rozbawiłeś. Wróć do pierwszej klasy, może teraz nauczysz się czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 18:46, CoD1234 napisał:

> > Nie mogę na necie znaleźć!
> Bo nie używasz mózgu i nawet nie szukasz w internecie! W takim razie uważam że lepiej

> będzie jak zaczniesz szukać informacje w książkach, może będzie ci się to lepiej
udawało...ale
> tam nie ma +1 :(
>
> > Pomóżcie.
> Ehh no dobrze.
Łaski bez.

Nie wiem, czy poradzisz sobie bez łaski Wipa :P

Dnia 13.01.2009 o 18:46, CoD1234 napisał:

> > 1. Ptaki przylatujące do Polski np.
> http://www.google.pl/search?sourceid=navclient&aq=t&ie=UTF-8&rlz=1T4SKPB_enPL210PL211&q=Ptaki+przylatuj%c4%85ce+do+Polski

> > 2. Ptaki odlatujące do Polski np.
> Jako ze jest to to samo co pkt 1 to podam to samo
> http://www.google.pl/search?sourceid=navclient&aq=t&ie=UTF-8&rlz=1T4SKPB_enPL210PL211&q=Ptaki+przylatuj%c4%85ce+do+Polski

> > 3. Ptaki osiadłe np.
> http://www.google.pl/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rlz=1T4SKPB_enPL210PL211&q=Ptaki+osiad%c5%82e

> > 4. Ptaki przelotne np.
> http://www.google.pl/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rlz=1T4SKPB_enPL210PL211&q=Ptaki+przelotne

> > 5. Ptaki koczujące np.
> http://www.google.pl/search?sourceid=navclient&aq=t&ie=UTF-8&rlz=1T4SKPB_enPL210PL211&q=Ptaki+koczuj%c4%85ce

>
> Wszystko jest do znalezienia w pierwszych (nie numer 1, ale pierwsze 1-10) linkach.

Naucz się najpierw czytać. Chyba wyraźnie napisane jest np.. Czyli prosiłem o
przykłady zwierząt! A w tych linkach nie ma.

1 link- śnieguły, łabędzie krzykliwe i lodówki, strumieniówki, dziwonie, wilgi, jerzyki, skowronki
2 link- To samo
3 link- 1 link na stronie w postaci prezentacji, są w nim przykłady ptaków osiadłych, zalatujących i lęgowych.
4 link- kaczki morskie, raniuszki i sikory
5 link- Pustułka, Sokół wędrowny

Dnia 13.01.2009 o 18:46, CoD1234 napisał:

> Ja nie jestem wredny, odpowiadam tak jak przystało odpowiedzieć osobie która z łaski

> swojej nie poszuka tylko czeka aż ktoś inny zrobi.
Nie wymądrzaj się. Jak jesteś sekretarzem to myślisz, że jesteś mądrzejszy? Żal.

Żal to Ty sobie możesz mówić do rodziców, a nie do obcego człowieka. Wiedziałem, że ktoś taki jak Ty zacznie przyrównywać rangi. Porażka.

Dnia 13.01.2009 o 18:46, CoD1234 napisał:

> P.S I proszę aby nie podawać mu odpowiedzi, niech sie nauczy szukać, bo potem bedzie

> prosic mamę aby mu sznurówki wiązała bo zapomniał i nie umie (przenośnia).
Teraz to już mnie rozbawiłeś. Wróć do pierwszej klasy, może teraz nauczysz się czytać.

Ty chyba obecnie w pierwszej klasie siedzisz, więc jeszcze w niej zostań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 18:56, Budyn napisał:

> > > Nie mogę na necie znaleźć!
> > Bo nie używasz mózgu i nawet nie szukasz w internecie! W takim razie uważam
że lepiej
>
> > będzie jak zaczniesz szukać informacje w książkach, może będzie ci się to lepiej

> udawało...ale
> > tam nie ma +1 :(
> >
> > > Pomóżcie.
> > Ehh no dobrze.
> Łaski bez.
Nie wiem, czy poradzisz sobie bez łaski Wipa :P
> > > 1. Ptaki przylatujące do Polski np.
> > http://www.google.pl/search?sourceid=navclient&aq=t&ie=UTF-8&rlz=1T4SKPB_enPL210PL211&q=Ptaki+przylatuj%c4%85ce+do+Polski

>
> > > 2. Ptaki odlatujące do Polski np.
> > Jako ze jest to to samo co pkt 1 to podam to samo
> > http://www.google.pl/search?sourceid=navclient&aq=t&ie=UTF-8&rlz=1T4SKPB_enPL210PL211&q=Ptaki+przylatuj%c4%85ce+do+Polski

>
> > > 3. Ptaki osiadłe np.
> > http://www.google.pl/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rlz=1T4SKPB_enPL210PL211&q=Ptaki+osiad%c5%82e

>
> > > 4. Ptaki przelotne np.
> > http://www.google.pl/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rlz=1T4SKPB_enPL210PL211&q=Ptaki+przelotne

>
> > > 5. Ptaki koczujące np.
> > http://www.google.pl/search?sourceid=navclient&aq=t&ie=UTF-8&rlz=1T4SKPB_enPL210PL211&q=Ptaki+koczuj%c4%85ce

>
> >
> > Wszystko jest do znalezienia w pierwszych (nie numer 1, ale pierwsze 1-10)
linkach.
>
> Naucz się najpierw czytać. Chyba wyraźnie napisane jest np.. Czyli prosiłem
o
> przykłady zwierząt! A w tych linkach nie ma.
1 link- śnieguły, łabędzie krzykliwe i lodówki, strumieniówki, dziwonie, wilgi, jerzyki,
skowronki
2 link- To samo
3 link- 1 link na stronie w postaci prezentacji, są w nim przykłady ptaków osiadłych,
zalatujących i lęgowych.
4 link- kaczki morskie, raniuszki i sikory
5 link- Pustułka, Sokół wędrowny
> > Ja nie jestem wredny, odpowiadam tak jak przystało odpowiedzieć osobie która
z łaski
>
> > swojej nie poszuka tylko czeka aż ktoś inny zrobi.
> Nie wymądrzaj się. Jak jesteś sekretarzem to myślisz, że jesteś mądrzejszy? Żal.

Żal to Ty sobie możesz mówić do rodziców, a nie do obcego człowieka. Wiedziałem, że ktoś
taki jak Ty zacznie przyrównywać rangi. Porażka.
> > P.S I proszę aby nie podawać mu odpowiedzi, niech sie nauczy szukać, bo potem
bedzie
>
> > prosic mamę aby mu sznurówki wiązała bo zapomniał i nie umie (przenośnia).

> Teraz to już mnie rozbawiłeś. Wróć do pierwszej klasy, może teraz nauczysz się czytać.

Ty chyba obecnie w pierwszej klasie siedzisz, więc jeszcze w niej zostań.

Żeś dowalił.:D Ty też z nim wróć do 1 klasy podstawówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam funkcję f(x) = 5x*tgx - 3cos"do kwadratu"*2x
Nie rozumiem dlaczego w trakcie rozwiązywania jej pochodnej: 5(x*tgx)'' - 3(cos"do kw."2x)'' , 5 i 3 zostają pominięte i wyjęte przed nawias(nie znam na to wzoru, ani żadnej zasady). Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 21:10, player000 napisał:

to jest jednostka czy wielkość? Jeśłi to drugie to w jakiej jednostce jest podana?

Jest coś takiego
s=at kwadrat/2 można zastąpić s=Ct kwadrat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 19:44, Dard napisał:

Mam funkcję f(x) = 5x*tgx - 3cos"do kwadratu"*2x
Nie rozumiem dlaczego w trakcie rozwiązywania jej pochodnej: 5(x*tgx)'' - 3(cos"do kw."2x)''
, 5 i 3 zostają pominięte i wyjęte przed nawias(nie znam na to wzoru, ani żadnej zasady).
Proszę o pomoc.

a - l. rzeczywista
y(x) - funkcja
y''(x) - pierwsza pochodna

[ax(t) + by(t)]'' = a*x''(t)+b*y''(t)

Albo po prostu
[ax(t)]'' = a*x''(t)

Czyli jak masz funkcję przemnożoną przez stałą, to możesz ją "wyłączyć" przed pochodną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz mały błąd w drugiej reakcji (raczej przeoczenie)
H2SO4 + Ca(OH)2 ŕ CaSO4 + 2H2O
Stoi dwójka przed wodą, ponieważ obie strony (rozdzielone strzałką) reakcji muszą być równe, tzn. posiadać taką samą ilość atomów pierwiastków. Po lewej stronie masz 2 atomy wodoru w kwasie i dwa atomy wodoru w wodorotlenku – razem 4 at. Musisz więc zrobić tak, aby po prawej stronie również były 4 at. wodoru – dodajesz 2 przed wodą. Po dodaniu dwójki przed wodę od razu wyrównałeś liczbę atomów tlenu J. Po zapisaniu reakcji (wzorów) zawsze przelicz liczbę atomów pierwiastków. Radzę zaczynać sprawdzanie od pierwiastków metali (w reakcji wyżej jest to wapń)

Co do pytania z obrazka (czerwoną dwójkę).
W wodorotlenkach grupa wodorotlenowa (czyli te OH) ma zawsze jedną wartościowość. Z tego powodu bierze się w nawias OH (jest to grupa, można powiedzieć nierozłączna i ma wspólną wartościowość) i za nawiasem podaje się wartościowość metalu w tym wodorotlenków (bez jedynki, bo jak już wiesz – nie podaje się wartościowości pierwiastków jeśli są takie same). Na przykład wodorotlenek potasu, sodu i litu będzie bez wartościowości na końcu.

Aby wytłumaczyć coś z chromu muszę podać ten ''straszny'' podział :D
Co do pytania związanego z chromem. Tu nie jest łatwo. Chrom może być II, III lub VI wartościowy. Tlenek chromu (II) CrO jest zasadowy, tlenek chromu (III) Cr2O3 jest amfoteryczny, natomiast tlenek chromu (VI) CrO3 jest kwasowy. (Wiem, weszły tu tlenki kwasowe, zasadowe, no i jeszcze amfoteryczne – przykro mi ^^, ale chcę to wytłumaczyć do końca).
Tak więc teraz coś o tlenkach (pokrótce):
Tlenki zasadowe – reagują z wodą tworząc zasady; nie reagują z zasadami
Tlenki kwasowe – reagują z wodą tworząc kwasy; nie reagują z kwasami
Tlenki amfoteryczne – (powinieneś spotykać je rzadko) reagują z kwasami (zachowują się jak zasada) oraz z zasadami (zachowują się jak kwas) tworząc sole (w reakcji z kwasami i zasadami)

Przykłady:
1) Tlenek chromu (II) CrO
CrO + H2O -> Cr(OH)2
- inne tlenki zasadowe:
Mg + H2O -> Mg(OH)2
Ca + H2O -> Ca(OH)2
2) Tlenek chromu (III) Cr2O3
Cr2O3 + H2O -> reakcja nie zachodzi (nie jestem pewien);
Cr2O3 + Mg(OH)2 -> MgCr2O3
Cr2O3 + H2SO4 -> Cr2(SO4)3 + H2O
W tych reakcjach sam nie umiem dobrać współczynników, a w drugiej (z Mg(OH)2) w ogóle nie wiem czy będzie MgCrO3 czy coś innego.
3) Tlenek chromu (VI)
CrO3 + H2O -> H2CrO4
-inne tlenki kwasowe:
SO2 + H2O -> H2SO3
CO2 + H2O -> H2CO3

Podsumowując, temat ten (taki chemiczny) można drążyć i drążyć i można się zakopać. Nie powinieneś mieć na spr./poprawie/odpowiedzi czy czymkolwiek czegoś, czego na lekcji nie było. Możesz zapytać się nauczyciela, ale nie powinien dawać tlenków amfoterycznych skoro o nich nie mówił, a szczególnie tych trudnych xD Można protestować, mówić żeby wytłumaczył itd.
A tak poza tym mam nadzieję, że bardziej pomogłem niż utrudniłem i więcej jest tu do zrozumienia niż głupot ^.
[i że w ogóle piszę na czas/termin]

20090113215530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie jest w tym wypadku żadna wielkość (przynajmniej na nic takiego mi nie wygląda) a jedynie pewien współczynnik w tym wypadku a/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi pomogłeś, na czas też się wyrabiałeś :D Te tlenki zasadowe itp nie miałem więc nie muszę się tego obawiać :) Co do tamtego mojego pytania z Cr (III) to chodziło mi o to czym się różni taki przykład np od Ca. W zadaniu gdy mamy otrzymać sól z kwasu siarkowego (VI). A dokładniej co zrobić z tym (III), które jest obok pierwiastka. Bo Ca już 3 metodami zrobiłem i ok, wszystko już rozumiem. Ale nie wiem jak rozwiązać ten Cr tylko dlatego, że obok niego jest to (III). Możesz mi tylko powiedzieć co z tym się robi? Gdzie to w pisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 21:40, Prateorian napisał:

> to jest jednostka czy wielkość? Jeśłi to drugie to w jakiej jednostce jest podana?

Jest coś takiego
s=at kwadrat/2 można zastąpić s=Ct kwadrat


c to jest chyba też prędkość światła,c = 299792458 m/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cr (III) różni się od Ca tym że jest trójwartościowy. xD To jest wiadome :D
Problem w tym, że jest to tlenek amfoteryczny (Cr2O3) przez co zachowuje się nienormalnie i pfe pfe pfe w sumie są trudne. Dla lepszego zobrazowania napisałem reakcje innych tlenków amfoterycznych - ZnO (tlenek cynku) i Al2O3 (tlenek glinu).

Reakcje w obrazku.
Pod reakcjami napisałem najpierw wodorotlenek a potem kwas. Nauczycielka tłumaczyła nam, że aby dobrze napisać wzór soli z tlenku amfoterycznego najlepiej jest otrzymać sobie wodorotlenek a z niego kwas - tyle atomów ile jest w wodorotlenku będzie w kwasie. Na przykład z wodorotlenku cynku (1 at. cynku i po 2 at. tlenu i wodoru) kwas będzie miał 2 at. tlenu i wodoru (przyp. - jaka wartościowość jest przy wodorze taka jest wartościowość r. kwasowej)

Interesuje Cię chrom z kwasem, więc reakcji z zasadą nie będę omawiać.
Tlenek (te amfoteryczne też) + kwas --> sól + wodę
Końcówkę soli będzie stanowić reszta kwasowa kwasu (zawsze) czyli jak będziesz mieć reakcje z kw. siarkowym (VI) zawsze otrzymasz sól z początkiem nazwy: siarczan (VI). Natomiast metal który tworzy tlenek będzie stał na początku soli, w tym wypadku chrom (III), czyli sól jaką otrzymamy to siarczan (VI) chromu (III). Od razu dla podobieństwa masz glin (też ma III). Powinieneś sobie teraz poradzić/przećwiczyć z reakcją z innym kwasem (lub innymi reakcjami tego typu).

20090114190144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę do osoby znającej język niemiecki. Muszę opisać jak spędziłem święta (standardzik: rodzinka, kolędy itp.), a jako że nie bardzo sobie z niemieckim radzę, proszę o pomoc. Cudo ma być nie za długie, nie za krótkie ;P tak na 3/4 strony w zeszycie. Z góry dzięki jeśli ktoś poświęci dla mnie trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosta prośba:
Potrzebny mi artykuł po francusku (ok. 3 stronicowy) na w miarę poważny temat, ale jednocześnie do zreferowania przez osobę na poziomie maturalnym. Przeszukałem strony gazet i czasopism francuskich, ale niestety artykuły są tam albo za krótkie albo o bardzo wąskiej tematyce.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał mi linka do czasopisma lub jego działu gdzie znalazłbym jakiś ciekawy artykuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi z się tylko z francuskimi artykułami kojarzy dziennik L''Equipe ale pewnie już patrzyłeś na oficjalniej stronie czy nie ma tam czegoś co ciebie mogłoby zainteresować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 20:30, Chaotizz napisał:

Pod mi ktoś 6 przykładów grzybów odżywiających się martwą materią organiczną?

Może być jeden?

WSZYSTKIE grzyby odżywiają się martwą energią organiczną, bo nie s ą w stanie trawić, ani spożywać :)

Dnia 14.01.2009 o 20:30, Chaotizz napisał:

Z góry dziękuje, dodam że nie chcę mi się googlać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować