Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

jak obliczamy drogę w ruchu jednostajnym gdy prędkość początkowa jest rożna od zera. Narysuj wykres który przedstawia zależność drogi od czasu w ruchu jednostajnym opóźnionym.

PS: nic nie rozumem i proszę o jakąś fotkę z tym wykresem albo skan
pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a my dostaliśmy pracę domową na ferie (!!!) z WF-u (!!!!!!!), a mianowicie- zrób modelowe przedstawnienie dowolnej gry zespołowej... no i jestem w kropce, bo nie wiem:
a) jak będzie najprościej zrobić ta praca domowa- użyć modeliny, jakiejś makiety z różnyc gratów... nie mam pojęcia... doradzicie, z czego bedzie najprościej to zrobić?
b) jaką grę zespołową przedstawić na tej makiecie, bo chyba można nazwać to pewnego rodzaju makietą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 10:58, Zakrzysiunio napisał:

a my dostaliśmy pracę domową na ferie (!!!) z WF-u (!!!!!!!), a mianowicie- zrób modelowe
przedstawnienie dowolnej gry zespołowej... no i jestem w kropce, bo nie wiem:
a) jak będzie najprościej zrobić ta praca domowa- użyć modeliny, jakiejś makiety z różnyc
gratów... nie mam pojęcia... doradzicie, z czego bedzie najprościej to zrobić?
b) jaką grę zespołową przedstawić na tej makiecie, bo chyba można nazwać to pewnego rodzaju
makietą


Co do gry zespołowej, to najłatwiej zrobic makietę takiej gry, w której jest mało zawodników :) Ja proponuję siatkówkę plażową xD Wystarczy przykrywka od pudełka po butach, trochę pisaku (zwiniesz z piaskownicy :), patyczki do szaszłyków na podpory do siatki, i samą siatkę (mozez zrobić, albo wziąść tą siateczkę do opatrunków). Pozostaje jeszcze zrobic zawodników. Będzie ich tylko 4, więc ułatwi to pracę. Jednak nie mam pomysłu jak ich zrobić... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Pozostaje jeszcze zrobic

Dnia 18.01.2009 o 11:40, HunterO7 napisał:

zawodników. Będzie ich tylko 4, więc ułatwi to pracę. Jednak nie mam pomysłu jak ich
zrobić... :)


ale ja mam :D jeżeli masz jakieś klocki lego to weź 4 ludzików (bo chyba nie będzie ci ich żal) i ich po prostu tam przyklej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2009 o 11:51, CokeManiac napisał:

ale ja mam :D jeżeli masz jakieś klocki lego to weź 4 ludzików (bo chyba nie będzie ci
ich żal) i ich po prostu tam przyklej.


nie ma tak łatwo ;P to ma byc praca własna a nie z gotowych elementów

Hunter07: dzięki za dobry pomysł z piaskiem, to może byc niezłe...

jak ktoś wpadnie na coś jeszcze, to piszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie zadanie:

Jak rozumiesz słowa św. Pawła "wszystko mi wolno ,ale ja niczemu nie oddam się w niewolę".

Jak ktoś to rozumie i pomoże to wielkie dzięki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę"

Czynię to, co chcę; sam decyduję o sobie. Postępuję tak, jak uważam za słuszne, ale także potrafię powiedzieć "nie"; odmówić komuś/czemuś, co jest złe. Nie ulegnę nałogowi, wiem kiedy przestać i się powstrzymać - mam własną wolę.

Tak pokrótce opisane, sam powinieneś to rozumieć (lub teraz zrozumieć). W internecie pewnie też coś byś znalazł. No cóż, możesz cytować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 10:58, Zakrzysiunio napisał:

a my dostaliśmy pracę domową na ferie (!!!) z WF-u (!!!!!!!), a mianowicie- zrób modelowe
przedstawnienie dowolnej gry zespołowej... no i jestem w kropce, bo nie wiem:
a) jak będzie najprościej zrobić ta praca domowa- użyć modeliny, jakiejś makiety z różnyc
gratów... nie mam pojęcia... doradzicie, z czego bedzie najprościej to zrobić?
b) jaką grę zespołową przedstawić na tej makiecie, bo chyba można nazwać to pewnego rodzaju
makietą


Od Hunter07: Co do gry zespołowej, to najłatwiej zrobic makietę takiej gry, w której jest mało zawodników :) Ja proponuję siatkówkę plażową xD Wystarczy przykrywka od pudełka po butach, trochę pisaku (zwiniesz z piaskownicy :), patyczki do szaszłyków na podpory do siatki, i samą siatkę (mozez zrobić, albo wziąść tą siateczkę do opatrunków). Pozostaje jeszcze zrobic zawodników. Będzie ich tylko 4, więc ułatwi to pracę. Jednak nie mam pomysłu jak ich zrobić... :)

Polecam użycie może figurek z Władcy Pierścieni albo innej gry figurkowej (doda to trochę humoru do całości). :) Możesz powiedzieć, że masz możliwość dokonania odlewu z plastyku i sam je pomalowałeś ( ciekawie muszą wyglądać Uruk-hai i np. Rohańczycy grający w siatkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie? Będę wdzięczny. :)

W rozprawce na jutro, muszę podać jakiś jeden przykład z literatury na to, że "Czas, który trwonisz dobrze się bawiąc, nie jest czasem straconym"... I właśnie nic mi nie przychodzi do głowy... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... z tego co pamiętam to wszystkie te lektry nieźle smucą, poza tym pamiętam beztroskie Fraszki Kochanowskiego, może to jest jakiś przykład? Na przykład możesz wziąć tez Bajki Krasickiego. To z tych bardziej beztroskich jakie pamiętam. No i w Panu Tadeuszu "pili, lulki palili" ale nie wiem czy już tam dotarłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 22:59, choper napisał:

Czy może ktoś mi rozwiązać te zadania? Bardzo ważne, na wtorek.


Na początek info:
"o" stojące przy cyfrze oznacza jednostkę - stopnie.
Nie prosiłeś tym razem o pomoc jako wyjaśnienie; dlatego też nie tłumaczyłem co i jak :)


Zadanie 1 (4)
5 h 36 min = 336 min

1o --- 4 min
x --- 336 min

x = 1 * 336 /4
x = 84

Odp. Różnica długości geograficznej wynosi 84 stopnie.

Zadanie 2 (5)

Los Angeles
21 + 116 = 137
1 --- 4 min
137 --- x
x = 137 * 4 /1
x = 548
548 min = 9 h 08 min

9:00 + 9 h 08 min = 18:08 (30 czerwca)

Kair
31 – 21 = 10
1 --- 4 min
10 --- x
x = 10 * 4 / 1
x = 40
9:00 – 40 min = 8:20 (30 czerwca)

Honolulu
21 + 158 = 179
1 --- 4 min
179 --- x
x = 179 * 4 / 1
x = 716
716 min = 11 h 56 min

9:00 + 11 h 56 min = 20:56 (30 czerwca)

Sydney
150 – 21 = 129
1 --- 4 min
129 --- x
x = 129 * 4 / 1
x = 516
516 min = 8 h 36 min

9:00 – 8 h 36 min = 00:24 (30 czerwca)


Zadanie 3 (6)

Kapitan statku powinien wpisać tę samą datę – 2 września.

Zadanie 4 (7)

φ = - ( 90o – 14o 33’ – 23o27’ )
φ = - 52o
To jest 52o S

Zadanie 5 (8)
a). = B).
b). = A).
c). = D).
(Te zadanie 5 tak z pamięci robiłem, nie jestem 100 % pewny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, czy mam ci znów mówić jak bardzo uratowałeś mi skórę? :D Ogromne dzięki.
PS Jeszcze co do chemii, dzięki twoim poradom (i trochę samodzielnej nauki ;] ) zdałem na lepszą ocenę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 08:21, choper napisał:

Człowieku, czy mam ci znów mówić jak bardzo uratowałeś mi skórę? :D Ogromne dzięki.
PS Jeszcze co do chemii, dzięki twoim poradom (i trochę samodzielnej nauki ;] ) zdałem
na lepszą ocenę :)


Jakże mi miło :), bardzo się cieszę :D

xD ^^


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpowie mi ktoś, z której strony ugryźć te zadania? Nie oczekuję od razu rozwiązań, dam radę sam, tylko zrobiłem już tyle zadań dziś, że nie widzę jakiejś prawidłowości w nich. Wystarczy podpowiedź od czego zacząć.
1) Krążek hokejowy poruszał się z V=10m/s i zatrzymał się po przebyciu 50m. Oblicz współczynnik tarcia krążka o lód. Przyjmij G=10m/s^2
2) Tramwaj jechał z Vo=10m/s. Po jakim czasie tramwaj zatrzyma się, jeżeli siła tarcia = 0.25 jego ciężaru. Przyjmij G=10m/s^2

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować