Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Mógłby ktoś podać mi definicję przedziału lewostronnie niewłaściwego i właściwego ? Długo szukałem, ale nie znalazłem, może źle wybrane słowo kluczowe. W każdym razie proszę o pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 17:33, Don Zorro napisał:

Zna ktoś te daty? Musze zrobić ściągę....

444 r. p. n. e.- Początek rządów Peryklesa w Atenach
333 r. p. n. e. - Bitwa pod Issos
967r.- hmm, tego nie wiem. Rok po chrzcie polski i rok przed utworzeniem pierwszego biskupstwa misyjnego w Poznaniu. ;P
755r.- Utworzenie Państwa Kościelnego przez Pepina Małego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 17:12, heaton 1992 bdg napisał:

Mógłby ktoś podać mi definicję przedziału lewostronnie niewłaściwego i właściwego ? Długo
szukałem, ale nie znalazłem, może źle wybrane słowo kluczowe. W każdym razie proszę o
pomoc..


Pierwsze skojarzenia jakie mi się nasuwa to przedziały otwarte i zamknięte. Czy o to ci chodzi ? Jeśli tak, to:
- przedział otwarty (x,y), to taki przedział w którym znajdują się wszystkie liczby rzeczywiste >x<y. Jesli domkniemy go z lewej strony<x,y), to znajdą się w nim liczby >=x<y. Nie wiem czy pomogłem :) Jeśli tak, to mogę to rozwinąc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże w potrzebie, kompletnie tego nie czaje, nie bylo mnie wtedy w budzie ;/

treść zadania:

Zaprojektować dzielnik impulsowy o całkowitym stosunku podziału 12 na przerzutnikach JK przy wszystkich możliwych kombinacjach rozwiązań.
ma być graf stanów , tabela stanów, tabela karnafa dla każdego przerzutnika osobna, minimalizujeny według tabeli, na podstawie wyników minimalizacji wykonujemyA=ABCD i na końcu rysujemy zegar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś konkretne* ciekawostki o Talesie? Bo na matmę potrzebne...

*konkretne - nie chodzi mi o jakieś super wypasione etc., tylko o podanie tych ciekawostek, a nie strony, gdzie z masy tekstu czytanego muszę wyłowić kilka.

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tamtym zadaniem jakoś dałem sobie radę, ale teraz mam nowe:

Wypisz, którzy bohaterowie zachowali do końca etykę rycerską (przykłady z literatury).

Zadanie nie jest trudne, ale mam zaległy dzień w szkole, od ciula przepisywania i zadań, więc proszę Was o pomoc.

BTW. Ten cały Roland może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na j.polski mam się nauczyć dowolnego wiersza z okresu renesansu. Oczywiście jako człowiek oszczędny zależy mi na tym, by był to utwór jak najkrótszy, no i szukam - dowolny wiersz z epoki renesansu ale bardzo bardzo krótki..
Pomożecie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 21:55, Vincent Law napisał:

Na j.polski mam się nauczyć dowolnego wiersza z okresu renesansu. Oczywiście jako człowiek
oszczędny zależy mi na tym, by był to utwór jak najkrótszy, no i szukam - dowolny
wiersz z epoki renesansu ale bardzo bardzo krótki
..
Pomożecie?!

a nie macie wyznaczone minimalnej długości to wpisz sobie w wyszukiwarce Fraszki Kochanowski wejdź na pierwszą stronę i wyszukaj sobie coś odpowiedniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 21:55, Vincent Law napisał:

Na j.polski mam się nauczyć dowolnego wiersza z okresu renesansu. Oczywiście jako człowiek
oszczędny zależy mi na tym, by był to utwór jak najkrótszy, no i szukam - dowolny
wiersz z epoki renesansu ale bardzo bardzo krótki
..
Pomożecie?!



http://univ.gda.pl/~literat/fraszki/029.htm To jest dość znany utwór Kochanowskiego, jest średniej długości i w miarę łatwo się go uczy. Jeśli wolisz coś prostszego poszukaj wśród innych utworów na tej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 17:42, ArekForn napisał:

Może ktoś pomóc mi z zadaniem z chemii? :)
Chodzi mi jak otrzymuje się laboratoryjnie:
- NaCl
- HgCl2
- NaNO3
- KNO3


ile ja juz lat nie robilem takich zadan hehe. tU CHODZI O JONIZACJE
NaOH+HCL-> NaCL +h2O
Hg(oh)2+hcl-> HGCL2+ H2O- musisz tu cos ze wspolczynnikami zrobić
HNO3+NAOH->NANO3+H2O
KNO3+ H20-> HNO3+KOH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc w kilku zadaniach z matematyki:
1. Oblicz pole zamalowanej figury (dołączony rys.) r=2cm, R=4cm
2. Jaki jest zbiór rozwiązań nierówności x^2>4>?
3. Prosta "l" ma równanie y=7x+2. Jaką postać ma równanie prostej prostopadłej do "l" przechodzącej przez punkt P (0,1)?
4. Jaka jest najmniejsza wartość funkcji kwadratowej f(x)=x^2+4x-3 w przedziale <0,3>?
Są to przykładowe zadania (podpunkty "a" z "a,b,c,d,e" i nie za bardzo rozumiem jak to się liczy,a jak będę miał obliczony jeden przykład to z resztą już sobie jakoś poradzę). Dziękuję za ewentualną pomoc.

Edit: "x^2" to "x do kwadratu"

20090214132824

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować