Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2009 o 16:59, BoloMaster napisał:

Bronx-dzielnica Nowego Jorku


To chyba nie jest rasistowskie miejsce. Nawet w najmniejszym stopniu. Chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam takie zadanie z polskiego potrzebne mi na poniedziałek proszę o pomoc.

Napisz list do kolegi z Australii, w którym spróbujesz mu wytłumaczyć, po co ty uczysz się kistorii. Posłuż się co najmniej dwoma argumentami, w tym jednym z przywołaniem konkretnej postaci historycznej lub ważnego zdarzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 22:37, chudy7899 napisał:

Witam.
Mam takie zadanie z polskiego potrzebne mi na poniedziałek proszę o pomoc.

Napisz list do kolegi z Australii, w którym spróbujesz mu wytłumaczyć, po co ty uczysz
się kistorii. Posłuż się co najmniej dwoma argumentami, w tym jednym z przywołaniem konkretnej
postaci historycznej lub ważnego zdarzenia.

historia nauczycielką życia
2 argumenty:
a) znasz pewne ciekawe fakty, chociażby takie dlaczego góra Kościuszki nazywa się tak a nie inaczej
b) potrzebne Ci to na studia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

listu za Ciebie nie napiszę, ale chętnie dam Ci kilka wskazówek.
wstęp - koniecznie napisz coś w stylu ''wybacz, że tak długo nie pisałem, ale...'' albo ''w odpowiedzi na twój ostatni list postanowiłem...'' w takiej formie, by nawiązywało do tematu pracy (czyli np. ''zaciekawiły mnie twoje poglądy na historię'' czy ''również chciałbym Ci opowiedzieć o tym, jak postrzegam naukę historii'' blaaaa bla bla bla).
rozwinięcie - prościutkie do argumentacji. przykłady w stylu: jestem tym zainteresowany, pasjonują mnie dawne wydarzenia (uwielbiam książki / filmy dokumentalne o historii, zbieram stare monety, fotografie itp), jestem wielkim patriotą (tutaj śliczne nawiązanie do rozbiorów polski, które oczywiście były tragedią dla kraju i narodu - nie przesadź tylko z emfazą), mój tata jest historykiem i zajmuje się badaniem zabytkowych miejsc (czy coś takiego). powinno wystarczyć.
zakończenie - w zależności od tego, co napisałeś we wstępie (''a jak ty postrzegasz naukę historii, przedstaw mi historię swojego kraju, czy się nią interesujesz'' albo ''mam nadzieję, że Cię zaciekawiłem, bla bla'').
pamiętaj o zwrocie do adresata na początku i zwrocie grzecznościowym w zakończeniu listu. no i oczywiście obowiązkowo wszystkie ''Ci'', ''Cię'', ''Twoje'' z dużej litery + data i miejscowość na górze strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 23:02, Azrathel napisał:

listu za Ciebie nie napiszę, ale chętnie dam Ci kilka wskazówek.
wstęp - koniecznie napisz coś w stylu ''wybacz, że tak długo nie pisałem, ale...'' albo
''w odpowiedzi na twój ostatni list postanowiłem...'' w takiej formie, by nawiązywało
do tematu pracy (czyli np. ''zaciekawiły mnie twoje poglądy na historię'' czy ''również
chciałbym Ci opowiedzieć o tym, jak postrzegam naukę historii'' blaaaa bla bla bla).

rozwinięcie - prościutkie do argumentacji. przykłady w stylu: jestem tym zainteresowany,
pasjonują mnie dawne wydarzenia (uwielbiam książki / filmy dokumentalne o historii, zbieram
stare monety, fotografie itp), jestem wielkim patriotą (tutaj śliczne nawiązanie do rozbiorów
polski, które oczywiście były tragedią dla kraju i narodu - nie przesadź tylko z emfazą),
mój tata jest historykiem i zajmuje się badaniem zabytkowych miejsc (czy coś takiego).
powinno wystarczyć.
zakończenie - w zależności od tego, co napisałeś we wstępie (''a jak ty postrzegasz naukę
historii, przedstaw mi historię swojego kraju, czy się nią interesujesz'' albo ''mam
nadzieję, że Cię zaciekawiłem, bla bla'').
pamiętaj o zwrocie do adresata na początku i zwrocie grzecznościowym w zakończeniu listu.
no i oczywiście obowiązkowo wszystkie ''Ci'', ''Cię'', ''Twoje'' z dużej litery + data
i miejscowość na górze strony :)


Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam napisać na francuski przepis. Może tak być?

Soup de l’oignon

Ingrédients:
• 50 g du buerre
• 750 g de l’oignon
• 1 g de l’ail
• 2 petit cuillers de la flour
• 1,2 l de la bouillon du bouef
• la sel
• le poivre
• 4 tranches de pain
• 50 g du fromage râpé gruyère


Préparation:
• Fondre le buerre sur le feu petit jusque il commencera mousser
• Ajouter oignon et ail cuire pendant 30-35 minuits, melanger fréquemment
• Ajouter flour, cuire, melanger
• Ajouter bouillon du boeuf deucement et melanger constamment
• Irréductible le feu et cuire sous couvrir pendant 30 munuits
• Ajouter la sel et le poivre pour le goût
• Chauffer le gril et mettre tranches de pain
• Apres 5 minuits tirer tranches de pain et saupoudrer le fromage
• Griller jusque le fromage est fondu
• Servir chaud
• Bon appétit !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję napisac referat na temat Znaczenie rezonansu napieć w technice gdzie jest potrzebny a gdzie jest niechciany.Czy ktoś mógłby mi pomóc bo na necie niestety tego nigdzie nie ma.Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest rozprawka o temacie "Bohater wpadł z deszczu pod rynnę". Jak napisać tezę? A w argumentach opisać bohatera i przejść do drugiego czy napisać coś na końcu argumentu o wpadaniu z deszczu pod rynnę? Najważniejsza jest teza, bo za nic nie wiem, jak napisać rozprawkę, która nie ma pytania w temacie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam napisać na jutro felieton.Czy pisał już ktoś z was felieton?Moglibyście mi wysłać jakiś na pocztę - czempion9@o2.pl.Mógłbym wziąć z internetu ale moja nauczycielka sprawdza na necie czy nie spisaliśmy :/ Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 13:07, Lukasaz napisał:

Mam napisać na jutro felieton.Czy pisał już ktoś z was felieton?Moglibyście mi wysłać
jakiś na pocztę - czempion9@o2.pl.Mógłbym wziąć z internetu ale moja nauczycielka sprawdza
na necie czy nie spisaliśmy :/ Proszę o pomoc.


Co za problem sprawdzić kilka felietonów na necie i potem zrobić swój własny na wzór tamtych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 13:15, Nihlathak napisał:

> Mam napisać na jutro felieton.Czy pisał już ktoś z was felieton?Moglibyście mi wysłać

> jakiś na pocztę - czempion9@o2.pl.Mógłbym wziąć z internetu ale moja nauczycielka
sprawdza
> na necie czy nie spisaliśmy :/ Proszę o pomoc.

Co za problem sprawdzić kilka felietonów na necie i potem zrobić swój własny na wzór
tamtych ?

Niby tak ale tak miałbym jakiś orginalny felieton napisany przez kogoś z was a nie z internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 14:24, Chaotizz napisał:

Dlaczego w europie roczne sumy opadów maleją w kierunku z zachodu na wschód?



Zapewne jest to związane z odległością od dużych zbiorników wodnych,Oceanu i Mórz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam takie cuś z WOSu: "Dlaczego politycy powinni być wzorami do naśladowania". Nie proszę o cały tekst oczywiście, ale o jakieś wytyczne, może jakieś krótkie pomysły i propozycje ;)) Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 14:35, Lord-Tyrranoos napisał:

Witam! Mam takie cuś z WOSu: "Dlaczego politycy powinni być wzorami do naśladowania".
Nie proszę o cały tekst oczywiście, ale o jakieś wytyczne, może jakieś krótkie pomysły
i propozycje ;)) Z góry dziękuję!

Ponieważ reprezentują kraj,często ich widzimy w tv również dzieci itp.Ja mam takie pomysły.Macie inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak - zacznij od tego kim jest polityk - jedna z najważniejszych osób w kraju, strzegąca jego interesów i dbająca o jego interesy. Ładnie podkreśl jego ogromną rolą.
Takie osoby powinny być odpowiednie - bardzo odpowiednie. Możesz podać jakiś mężów stanu np Winstona Churchilla czy Margaret Thatcher z Wielkiej Brytanii.
Później możesz napisać, że taki polityk mąż stanu jako człowiek honorowy, prawdomówny i jako patriota oczywiście powinien być wzorem do naśladowania - aby każdy taki był. Tu trochę wodę polej, nie wiem jaka długa ma być ta praca.
Zakończyłby to jakaś smutną puentą o tym jakich to mamy dziś polityków w całej Europie i na świecie - w większości. Polityków do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować