Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2009 o 12:49, crash807 napisał:

> Mam problem z zadaniem z matmy. Otóż:
> Za wejście na basen dla 9 osób zapłacono mniej niż 200zł, a za wejście 10 osób zapłacono

> więcej niż 215zł. Ile zł. kosztuje wejście dla jednej osoby jeżeli ta kwota to liczba

> całkowita?
>
> Z góry dziękuję. ;p

22zł w 5 sekund policzyłem


Ale jakie mam zapisać obliczenia? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś, jak się mnoży pierwiastek z jakiejś liczby to potęgi 3? Załóżmy, że mamy 2 pierwiastki z trzech do potęgi trzeciej. Krok po kroku bym prosił ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 15:12, Gumiś2 napisał:

Wytłumaczy mi ktoś, jak się mnoży pierwiastek z jakiejś liczby to potęgi 3? Załóżmy,
że mamy 2 pierwiastki z trzech do potęgi trzeciej. Krok po kroku bym prosił ;]


to będzie najpierw 2 razy czy czyli 6 a później to pod pierwiastkiem razy 3 czyli 9. Następnie pierwiastek z tego co pomnożyłeś pod pierwiastkiem czy 9 i zostanie 3. Teraz jest 6 razy 3 czyli 12. Oczywiście jeżeli całe działanie jest do potęgi bo jeżeli tylko pierwiastek to wyedy jest 2 razy 3 (bo 3 pierwiastki z 3 do potęgi 3 to czy jak wcześniej napisałem(. Jaką kolwiek liczbę pod pierwiastkiem weźmiesz do potęgi pozostanie taka sama liczba tylko, że bez pierwiastka. Nie wiem czy zrozumiałeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem zadania, jak je wykonać, prosiłbym o pomoc w nim albo też jego wykonanie, a oto treść:
Dwie siostry, Kasia i Asia są współwłaścicielami działki, przy czym część Kasi jest o 40 % większa od części Asi. Asia przeznaczyła na budowę altany 21 % powierzchni swojej działki, czyli 210 metrów kwadratowych. Oblicz powierzchnię całej działki. Jaki procent powierzchni całej działki stanowi działka Asi? Wynik podaj z dokładnością do 1 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 12:46, polskavaenk napisał:

Mam problem z zadaniem z matmy. Otóż:
Za wejście na basen dla 9 osób zapłacono mniej niż 200zł, a za wejście 10 osób zapłacono
więcej niż 215zł. Ile zł. kosztuje wejście dla jednej osoby jeżeli ta kwota to liczba
całkowita?

Z góry dziękuję. ;p

200/9 = 22.2
215/10 = 21.5
x<22.2 & x>21.5
x = 22 (bo musi być całkowity)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 15:52, heaton 1992 bdg napisał:

Dwie siostry, Kasia i Asia są współwłaścicielami działki, przy czym część Kasi jest o
40 % większa od części Asi. Asia przeznaczyła na budowę altany 21 % powierzchni swojej
działki, czyli 210 metrów kwadratowych. Oblicz powierzchnię całej działki. Jaki procent
powierzchni całej działki stanowi działka Asi? Wynik podaj z dokładnością do 1 %.

x - pow. Kasi
y - pow. Asi

x = 1.4y
0.21y = 210 => y = 210/0.21 = 1000
x = 1.4*1000 = 1400

pow. całej działki = x+y = 2400m^2

Część Asi stanowi 1000/2400 * 100% = 41.(6)% = 42%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zadanie z Polskiego - jak rozumiesz słowa Stendhala że powieść to jest zwierciadło przechadzające się po gościńcu .Ma to może związek z Lalką Prusa bo jesteśmy w tym temacie.Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 12:30, rudolfo napisał:

Jakoś ja znalazłem w 2 minuty :P
Tu masz niechciany: http://pl.wikipedia.org/wiki/Most_Tacoma
A tu zwykły: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezonans i tu jeszcze masz linki do innych
stron
Kombinuj sam trochę, bo nie poradzisz sobie w życiu, nikt ci nie będzie ciągle dawał
wszystkiego na tacy :P

Jeśli pokażesz mi koleś gdzie tam jest napisane na tych stronach coś o rezonansie napięc to jesteś dobry bo wiesz ja ci wszystkiego na tacy podawał nie będę na początku naucz sie czytac a potem mnie pouczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Most Tacoma:
"Powodem katastrofy mostu, oprócz wymienionej małej sztywności przęseł, była także niewystarczająca stateczność aerodynamiczna i związana z nią nieszczęśliwa zbieżność częstości własnej drgań przęseł i pylonów (zjawisko rezonansu)."


W rezonansie podlink do jądrowego rezonansu: " Zjawisko to jest praktycznie wykorzystywane w spektroskopii rezonansu magnetycznego w fizyce i chemii i obrazowaniu MRI w medycynie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie tak ciekawi czemy wszyscy przy przepisywaniu działań matematycznych nie stosują przydatnego programu, który jest w Wordzie 2003 :P
Byłoby przecież DUŻO łatwiej. Po co mordować się z tym kreskami (/) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 16:08, Vel Grozny napisał:

> Dwie siostry, Kasia i Asia są współwłaścicielami działki, przy czym część Kasi jest
o
> 40 % większa od części Asi. Asia przeznaczyła na budowę altany 21 % powierzchni
swojej
> działki, czyli 210 metrów kwadratowych. Oblicz powierzchnię całej działki. Jaki
procent
> powierzchni całej działki stanowi działka Asi? Wynik podaj z dokładnością do 1 %.

x - pow. Kasi
y - pow. Asi

x = 1.4y
0.21y = 210 => y = 210/0.21 = 1000
x = 1.4*1000 = 1400

pow. całej działki = x+y = 2400m^2

Część Asi stanowi 1000/2400 * 100% = 41.(6)% = 42%

Dzięki Wielkie. Nie wiem tylko w jaki sposób 210:0,21 równa się 1000. O co dokładnie tu chodzi ?
*<--- Rozumiem, że znaczy to to samo co pomnożyć.
Edit: Wybacz, wszystko się zgadza, jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 15:12, Gumiś2 napisał:

Wytłumaczy mi ktoś, jak się mnoży pierwiastek z jakiejś liczby to potęgi 3? Załóżmy,
że mamy 2 pierwiastki z trzech do potęgi trzeciej. Krok po kroku bym prosił ;]


Lepiej nie czytaj tego co napisał crash bo to jakieś bzdury są. 2^3 to nie 2x3 jak on napisał tylko 2x2x2.
Tak wiec jak masz 2 pierwiastki z 3 ^3 to rozbijasz i masz
2x2x2=8
pierwiastek z 3x3x3= pierwiastek z 27 a to jest równe 3 pierwiastki z 3
teraz mnoższ 8 i 3 pierwiastki z 3 i wychodzi 24 pierwiastki z 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro kartkówka z powtórzenia, a nie mam ani książek z pierwszej klasy ani zeszytów gdyż na chemii nie uważałem ale w tym roku muszę się postarać, na półrocze mocne 4 miałem ( same czwórki parę piątek), ale gdy przyszedł czas na powtórzenie to leże i kwicze, muszę nauczyć się tych tematów:
-obliczania stechiometryczne
-prawo stałosci składu
-obliczanie %

Ale to co znajduję w googlach, to jakaś wyższa szkoła jazdy i darowałem sobie dalsze szukanie, pomożecie jakoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 14:08, kerkas napisał:

> Witam. Jak jest po niemiecku okno balkonowe? Z góry dzięki :)

die Bildfenster


Dzieki, ale już za późno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 20:36, Ryan Kam napisał:

A mnie tak ciekawi czemy wszyscy przy przepisywaniu działań matematycznych nie stosują
przydatnego programu, który jest w Wordzie 2003 :P
Byłoby przecież DUŻO łatwiej. Po co mordować się z tym kreskami (/) ?

Trzeba takowego mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadania z matmy:
1. Oblicz ósmy wyraz ciągu artymetycznego, mając dane: a1 = 1, a8 - a7= 2
2. Za 3 książki, których ceny tworzą ciąg geometryczny zapłacono 61zł. Za pierwszą i drugą razem zapłacono 11zł więcej niż za 3-ecią. Ile zapłacono za każdą książke?
3. 3 liczby a,b,1 tworzą ciąg artymetyczny. Liczby 1,a,b tworzą ciag geometryczny. Znajdź te liczby.

Z góry dzięki za pomoc ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 19:55, Budyn napisał:

> A mnie tak ciekawi czemy wszyscy przy przepisywaniu działań matematycznych nie stosują

> przydatnego programu, który jest w Wordzie 2003 :P
> Byłoby przecież DUŻO łatwiej. Po co mordować się z tym kreskami (/) ?
Trzeba takowego mieć.


Raczej go mają. A zawsze od biedy można ściągnąć bete 2007 (w niej też ten program chyba jest) ;)
A w Office to występuje ?
Ciekawym programem jest też Graph :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na razie więcej czasu, więc masz na razie rozwiązne ierwsze zadanie: 1.

a8-a7=2
a1+7r-(a1+6r)=2
a1+7r-a1-6r=2
r=2

a8=a1+7r
a8=1+7x2
a8=1+15
a8=15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 17:54, rudolfo napisał:

Most Tacoma:
"Powodem katastrofy mostu, oprócz wymienionej małej sztywności przęseł, była także
niewystarczająca stateczność aerodynamiczna i związana z nią nieszczęśliwa zbieżność
częstości własnej drgań przęseł i pylonów (zjawisko rezonansu)."



W rezonansie podlink do jądrowego rezonansu: " Zjawisko to jest praktycznie wykorzystywane
w spektroskopii rezonansu magnetycznego w fizyce i chemii i obrazowaniu MRI w medycynie.
"

Dobra facet ok już nie ważne chodzi w ogóle o coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować